Sony Xperia U

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Postoji. Skines flashtool, skines ftf fajl za 2.3 i ubacis preko flashtoola. Na xda imas sve sto ti treba a pisano je i ovde u temi.

@Luca, ne mogu ti pomoci, ne koristim facebook.

Za kraj da pohvalim ovaj .89 firmware. Radi kako jedan firmware treba da radi, posle brisanja cudesa naravno.

Davorin
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 27. Jan 2013. 21:18
:: galaxy s4

Re: Sony Xperia U

Post od Davorin »

Dal bi mogao izgubiti garanciju na telefonu ako ga flešujem sa 4.0 na stari dobri 2.3?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Sony Xperia U

Post od 9R94 »

razmišljam se da kupim ovaj telefon i zanima me da li postoji da ono led osvetljenje blinka samo za propušten poziv i poruku, pošto sam na internetu video da konstantno svetli dok recimo radi muzički plejer?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Mozes podesiti na ne svetli uvek. Pomocu programa Ilumination bar notification. Ako kupis, objasnicu ti kako. Meni svetli za propusten poziv i poruku. Bas korisno. I kad walkman radi. Kada je zakljucan a walkman radi, ne svetli. Mada i to mozes resiti, koriscenjem drugog plejera. Ja sad ne bih uzimao ovaj telefon. Na 2.3 radi fenomenalno, ali mi se ne svidja interfejs, nekako "matoro" izgleda. Ovaj najnoviji softver mi radi odlicno, samo mi smeta sporo fokusiranje. Nije problem danju, ali nocu je problematicno zbog blica koji svetli, i svetli, i svetli...ja bih sada uzeo neki sa malo vecim ekranom (koji je inace odlican, boje, kontrast, ostrina) i boljom kamericom.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Izgleda da je Sony odavno izbacio neki source za nas telefon ali je tek sada primecen i po svemu sudeci imacemo uskoro jako funkcionalan cm10. Na cm9 ce verovatno biti pregazene sve boljke, inace ih ima dve :-) Eto, ako pocinjete da gubite strpljenje ipak sacekajte jos malo, mozda vas iznenadi xu.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Bukvalo malo falilo da ode na oglase :) Bas bih nosio cist android, jedva cekam da srede CM9 makar.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia U

Post od Pera Detlic »

Sredjujem kumu Iksperiju, i bogami on je prvi telefon koji me je ovoliko namucio dok sam ga otkljucao i sve sve ostalo, sad kad sam sve zavrsio vidim da je ponesto moglo i lakse, al nnema veze sad, hteo samo da pitam da li ima neko da preporuci neki dobar JellyBean rom, posto moram sutra da mu vratim telefon pa i nemam bas vremena da idem redom i isprobavam, a vidim da ima dosta nekih ofrlje odradjenih, ne radi blutut, ne radi kamera, ovo ono... jel postoji neki kome SVE radi ili makar da ne rade neke manje bitne stvari... naravno i da je dobar rom u smislu brzine/potrosnje baterije/performansi???
PUUUUNO bi mi znacilo ako bi neko pomogao! :D
Samo nek se rolaju....sarme.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Po mom misljenju jelly bean je za izbegavanje na ovom telefonu, bar jos neki period.

Aosp/cm build-ovi na jb nisu vredni pomena, uopste ne preporucujem ako zeli da sacuva zivce. Ako bas mora jb onda neki od ova dva stock (rekao bih da je ovaj prvi cesce azuriran iako je rip off ovog donjeg).

http://forum.xda-developers.com/showthr ... 7&page=130
http://forum.xda-developers.com/showthr ... 4&page=212

Ics je trenutno najbolji izbor i ja njega i koristim.
Za najbolje performanse SlimCM; bagovi su fm radio i hw video decoding (resenje instalacija mx playera i ukljucivanje s/w decodinga). Link: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2143750

Ako zelis stock ics najbolji izbor je original ftf file, posle samo ubacis kernel koji zelis i obrises nepotrebne programe da bi se ubrzao. Evo ovaj lik je malo sredio: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2337282

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Evo konacno upotrebljivog jb-a (cm10) za nas telefon!

Ne radi wifi tethering i standardno radio kao i na svim cm build-ovima.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2484559

salesurovi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 13. Nov 2013. 09:07
:: HTC Wildfire

Re: Sony Xperia U

Post od salesurovi »

Imam priliku da uzmem ovaj telefon (moj Wildfire + 60e) pa me zanima koliko je pametno uzimati ga sad? Tj. sad kad ste mu uocili vecinu mana/prednosti? Pored ovog Wildfire-a koristio sam jedno vreme i S4, tako da mislim da bi ovaj Sony trebao biti nesto izmedju, zar ne?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

salesurovi, evo sad sam bas bacio pogled na oglase i ovo je najjeftiniji dual core tamo. Najvece mane ovog telefona su uzasni ICS firmware i neprosiriva memorija od 4GB (6 GB ako koristis i data particiju). To nije slucaj na Gingerbread-u, telefon leti sa istim, ali tebi je verovatno dosadio 2.3 Android. E sad, ako ubacis custom rom (cm9 (ics) na primer) telefon ce prodisati ponovo ali ti nece raditi fm radio i imaces mozda za nijansu losiju kameru (minimalno).

Zakljucak bi bio da ako si spreman na ove kompromise i zeljan igranja sa sistemom slobodno zamenis za Xperia U. Ako pak ne zelis da se zezas sa bilo cime bolje idi recimo na Alcatel 992d koji je isto tu negde. Prednosti XU modela su kvalitetniji ekran i rekao bih sveukupno bolja multimedija. Prednosti Alcatel-a veci ekran i stabilniji i brzi softver.

Pitanje je isto da li ces dobiti jos neku ponudu ovog tipa za Wildfire posto je malo stariji model.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Gotovo, kupio je Lumiu 520...Inače, odličan je ovaj SlimCM9.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Dobar izbor... I dobar izbor :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Sony Xperia U

Post od Coni »

Realno, najkompletniji rom. Sve radi kako treba, brz je, baterija dobra, gps...ma milina.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Sony Xperia U

Post od PetarI »

Npravio apdejt preko zvanicnog programa na 4.0.4 iiiii uopste nece da se kaci na net.Interesantno je da prodje prijava na gugl nalog,ali dalje ni preko wi/fi ni preko gprs....Pre je radilo :? .Zna li neko koji je problem?Ili da reinstaliram program?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Mozda je petljao nesto oko apn-a. Idi u 'settings - mobile network settings - access point names' i vidi da li je stikliran odgovarajuci.
Ako ih nemas uopste idi u 'setings - xperia - download internet settings'.
I naravno ukljuci mobile data :).

Malo mi je cudno sto nece ni wifi da ti radi, tu vec nemam ideju.

Ja bih najpre uradio factory reset ako ti nije problem (obrisace poruke, kontakte i instalirane programe) pa tek onda redom ako zeza.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Sony Xperia U

Post od PetarI »

Probao...sve je ostalo po starom...znaci nista.Koliko vidim problemi nastaju apdejtom na ICS.Probacu sutra da popravim ovu varijantu,a ako ne vracamo 2.3.7 gde je sve radilo.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Sony Xperia U

Post od PetarI »

Reinstaliran drugi ICS,znaci nije onaj "zvanicni"...i sve radi.Jbt da neverujes. 8)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Sony Xperia U

Post od antec »

Sve je za poverovati na ovom telefonu. Kad ti bude dojadio zvanični softver predlažem slimcm.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Sony Xperia U

Post od PetarI »

Ipak nakon svega,vraćen fabrički 2.3.7 sa kojim ovaj mali telefon doslovno leti...Znači savet nekome ko bi pokušao to da radi...NE! 8)

Odgovori