povezivanje k500i na comp

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
borke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 13. Jun 2005. 21:37

povezivanje k500i na comp

Post od borke »

Dvoumim se: da li da li da kupim kabl ili IR? S tim u vezi, interesuje me sledece:

-Gde u Beogradu mogu da kupim IR? Ako kupim IR, da li ce taj IR moci da poveze i druge tipove mobilnih telefona sa IR na comp?

-Posto bih povoljno mogao da nabavim sam kabl, da li bih sa neta mogao da skinem adekvatan software?

Unapred hvala na savetima.

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

viewtopic.php?t=2178
Tu imas celo uputstvo i linkove ka drajverima za kablove.
Kabl je mnogo brzi ali moci ces da ga koristis samo za SE telefone.
IR je mnogo sporiji ali mocices da ga koristis i za neke druge telefone i uredjaje, a s obzirom da ti brzina nije preterano bitna jer imas samo ~12 MB na raspolaganju na k500 preporucujem IR.
Mozes ga naci u mnogim radnjama koje prodaju mobilne telefone i kompjuterske komponente.
Ali opet ako mozes da nadjes povoljno kabl.... na tebi je izbor.

fix
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Pon, 16. Maj 2005. 16:01

Post od fix »

mislim da ti je miljance rekao sve sto ti je potrebno da se odlucis!! :) :) :) :) moj savet ti je kabl pa ti odluci!!!!

JJ Okocha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2005. 18:45

ko mi je kriv...

Post od JJ Okocha »

Ima li neko ideju kako naći drajvere za IC adapter (USB to IrDA) kada se ne zna proizvođač istog, pretpostavka je da je kineski, kupljen u prodavnici bez CD-a sa drajverima, bez originalnog pakovanja, na donjoj strani ima neki natpis: "USB, neka kineska slova, ispod toga RTMa 0303 23008540" :x
Ako neko "prepoznaje" takav na svom stolu, nek mi se javi za drajvere, biću mu veoma zahvalan! :D
Google-o sam i previše za jedno popodne, ali slaba vajda, XP ga ne "vidi" i kraj!

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa kako to kupujes adapter bez ichega... :shock:
Probaj da nadjes nekakav univerzalni, al bolje da vratis taj IR i doplatis za neki brand s orig. diskom... 8)

JJ Okocha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 24. Jun 2005. 18:45

Post od JJ Okocha »

Znaš kako je (priča sa mostom i ćuprijom). Skontaćemo nešto. Ima da nađe te china drajvere. :x

Odgovori