Sony Xperia SP

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Telefon je u svakodnevnoj upotrebi brz kao munja :) Igrice nisam igrala nešto, al evo i test kaže da je i na tom polju ozbiljan za svoju klasu.
U pitanju su slike sa mog telefona što i piše u samom tekstu ;) Ja sam uradila taj dan testove.
Na slici se vidi da je telefon imao 41% baterije (6.9.2013 14:59h) , od kačenja na USB kad sam prebacivala te slike na laptop, dopunio se još malo do nekih 51%.
Verovali ili ne tek jutros oko pola 7 sam ga stavila na punjač s nekih 10% baterije :blinky:
Ok, nisam ga nešto ni koristila specijalno, malo aktivnog korišćenja interneta, par poruka i poziv ali opet.. ko bi rekao..
Reci čime da merim potrošnju baterije pa ću okačiti slike.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony xperia SP

Post od sugarcoated_ass »

Samo napuni bateriju skroz i koristi tel. normalno dok ne padne na 4 - 5%. Onda otvori Settings->Battery i uhvati screenshot onog grafikona (ili kako se vec to zove) gde ti pise koliko je proslo od zadnjeg punjenja i jos jedan sa vremenom rada ekrana. :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sony xperia SP

Post od cvoruga »

Taca089, u kom textu i koje slike, izgleda da sam ćorav :oops: ?

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Pa jedine slike koje vidim na toj strani su su moji SS, ako na to misliš.
Ako misliš slike s kamere, probaću danas neke da slikam.. nikako da uhvatim vremena :D
psyhound,okej, dobićete i to :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sony xperia SP

Post od cvoruga »

Taca089, daj link za tvoje slike :wink: .

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Evo nekih 5 slika slikanih na terasi, dnevno svetlo bez sunca.. i u sobi u mračnijim uslovima gde bi inače koristili blic.
To je za početak, slikaću još neki drugi dan napolju pa ću postaviti.
Dodala sam slike i preko ProCapture programa..
Boja cvetova na SP-u je približnija realnim bojama nego na e-72, dok kod slike gde su štipaljke za veš , boja posude je nede izmedju ove ove 2 boje na slikama.
Inače, sliku s cvetovima sam sam slikala naknadno pokušavajući da je napravim da cvetovi budu u krupnom planu kao na e72, al nešto mi ne ide :D mrzi me da se bakćem :lol:

e72 Slika SP Slika SP PC Slika
e72 Slika SP Slika SP PC Slika
e72 Slika SP Slika SP PC Slika
e72 Slika SP Slika SP v2 Slika
SP PC Slika
e72 Slika SP Slika SP PC Slika

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Sony xperia SP

Post od cvoruga »

Taca089, zahvaljujem na slikama :) .
Kad stigneš za neki dan, okači i bateriju, psyhound, ti je napisao kako.

bgmachor
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 09:31
:: sony xperia sp
:: sony xperia ray

Re: Sony xperia SP

Post od bgmachor »

Uređaj je kupljen 04.09.2013 sa baterijom koja je bila fabricki napunjena oko 60%. Nakon trosenja sam ga regularno napunio i nakon prvog punjenja aparat je uz dobro korišćenje izdržao cela dva dana! Posle toga je opet napunjen i baterija bez menjanja ikakvih podešavanja traje nešto više od pola dana. Još jednom sam ga napunio i od sinoć do sada baterija se troši bukvalno na minut - 2%. STAMINA MODE kao da ne funkcioniše, mada je i bez te opcije trošenje veliko. Čim se uključi internet, mobilni ili WiFi baterija se troši jako brzo, što nije bio slučaj posle prvog punjenja. Kada je bez interneta, trošenje je nešto sporije ali vrlo primetno. Vraćen je na fabrička podešavanja ali je situacija ista.

Ono što sam još primetio a mislio sam da je do mreže ili do podešavanja, a shvatio sam jutros da nije je PRIGUŠEN zvuk u slusalici. Dok razgovaram sagovornika čujem dovoljno jako ali prigušeno i kao kroz neki filter, nema jasnog i čistog zvuka. Svaki treći ili četvrti put kada pokušam nekog da pozovem, prvo zvono nije jasno već kao da čujem ton zvona isprekidan i kao da cvrči. Pokušao sam da podesim u opcijama za pozive (ekvilajzer i redukciju) sve ponuđene opcije ali je situacija ista.

Detalji o reklamaciji u temi Garancija na mobilni uređaj uzet preko provajdera.
Poslednja izmena od Miškoni u Uto, 10. Sep 2013. 14:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: deo o reklamaciji prebačen u odgovarajuću temu

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

Imala sam iste probleme, odgovorila sam u temi sve. Pročitaj detaljno šta sam tamo pisala pa će ti sve biti jasno. Telefon koji sam dobila kao zamenski ima normalan zvuk u slušalici i normalno mu se troši baterija. Najbolje je da kad dobiješ zamenski, odmah isprobaš slušalicu bar (za bateriju treba vremena).

Elem, kod mene se baterija najbrže prazni kad koristim gprs internet, dok je sa uključenim wifi-jem skroz ok u stamina režimu :) Baš će se to videti na grafikonu kad okačim slike upotrebe baterije. Nego, kad sam ga zakačila na usb da prenesem slike, dopunio se neku mrvicu, mislim za 1% :D jbg.. evo i sad imam neke slike da prenesem, al ne smem dok se ne završi test baterije :D Slikanje i gprs mi ubedljivo najviše troše bateriju.

EDIT: Rezultati testa baterije su u temi Koliko vam traje baterija?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

i postao vlasnik ovog moba.umesto modela T a u T ide druga kartica....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Sony xperia SP

Post od Bandicoot »

I kakav je u odnosu na XT, kakav je ekran da li je bolji?
Kamera, brzina? Da li se isplati menjati XT za ovaj?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

za jedno nedelju dana ču znati.ali generalno gledano T bolje leže u ruci i sve je na dohvatu.ovde je vol roker malo gore pa ko je navikao na T ovo može da bude problem.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Sony xperia SP

Post od Lobachewsky »

VeNoM, nadam se nekom mini reviewu uskoro. I dobro bi bilo kad bi ga usput uporedjivao sa jos nekim modelom, orijentacije radi.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

Lobachewsky orjentacije radi...ovako stvari stoje.kameru nisam testirao ali ostalo jesam.
T bolje leži u ruci
T se bolje čuje u slušalici
T jače zvoni ista melodija isti volumen
T deluje kvalitetnije
ekran....dodje mu na isto nisam ni primetio neku razliku
jednino što je baterija kao bolja na sp...i ništa drugo...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony xperia SP

Post od Sale_M »

Realno,za malo jaci prosecosor i bolju grafiku na SP po meni ne vredi prezaliti sa T na SP,a T opet im bolju kameru. :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Sony xperia SP

Post od Taca089 »

I bolju bateriju, noviji OS, jedinstven dizajn (kome se svidja naravno, stvar ukusa).. za onog ko kupuje telefon radi kamere, svkakao T ili V, u suprotnom SP :) A prelazak, pa ja bih presla najvse zbog baterije iskreno, ostalo manje-vise, T je odlican model.
Elem, samo mi nije jasno kako T deluje kvalitetnije :D po cemu? SP ima vise premijum izgled i feeling u ruci za svoju klasu, drzala sam i V i T i nisu mi ostavili ovakav utisak kao SP

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony xperia SP

Post od Sale_M »

Dizajn ovog fona mi se svidja,cool je fon sve u svemu,jedino me ta kamera nije bas odusevila,ali tu je jaka baterija,i notification light sensor :D Razmisljam da ga uzmem u Telenoru pa da prodam i uzmem V.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Sony xperia SP

Post od Bandicoot »

Ko igra igrice on ce uzeti ovaj fon pre xperie T, mada ni T nije los za igrice, gledao sam neku temu na xda developers i kazu da XT ima bolji ekran od XSP.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

Sale_M taj light ne radi kada se koristi ona stamina mod u slučaju sms i propuštenog poziva.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony xperia SP

Post od VeNoM »

i evo malo nedostataka i gluposti od ovog modela...
dakle 2 stvari koje mi idu na živce...
1. po nekada se desi kada se pritisne power taster mob i dalje spava tj ekran samo malo dobije svetliju crnu..kada se pritisne drugi put on ode u spavanje i onda opet to i opet isto pa se malo sačeka pa tek onda izadje iz standby..to i nije toliko strašno

2. prilikom zavšetka razgovora a ti nisi prekinuo već sagovornik u većini slučajeva se dešava da poziv i dalje teče, ja sam nedostupan i tako sve dok ne pritisnem power button i tada se tek prekida veza koja je neka vrsta fantoma.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori