Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od artifex »

Nebitno je da li je na wifi ili ne,los signal mreze ozbiljno utice na trajanje baterije

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od гари »

Ja reko lakše mu na WiFiju pošto onda traži mrežu samo zbog poziva i poruka, a onako pokušava i da ide na net, radi raznih sinhronizacija i koječega. Zanimljivo. :)

Sent from mTalk on Windows phone

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Sale_M »

mb011 napisao:Jedino sto jos meni pada na pamet je to sto.tu gde trenutno zivim, u tom delu grada je vrlo los signal mobilne mreze, pa mozda to doprinosi celoj losoj situaciji... Nemam drugu ideju. Resetovao sam telefon skroz i opet je isto...

Sent via Xperia Z5

Kao sto su ti rekli,ako ti je signal los,najverovatnije je to u pitanju.Dobro je da si izvukao i 3 i po sata sot u tim uslovima.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Batak »

Stavi na 2g i vidi kakva je situacija, to ti je najlakse.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od mb011 »

Za sada bez promene.... Baterija ide istom brzinom. Moze li neko da mi kaze svoju statistiku, koliko traje baterija u proseku, mozda je ovo moje normalan rezultat?

Sent via Xperia Z5

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Sale_M »

Pa to je manje vise rezultat koji se postize sa Z5 kad se koristi mobil data,tesko da prebacis 3 i po/4h sot.Kad si samo na wifi po pravilu ide 5h ,mozda do 5h i 20 min sot,ali onda dosta manji uptime.
Video sam da koristis instagram,on dosta jede bateriju sigurno.Ja njega ne koristim.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od mb011 »

Uh pre njega sam imao z3, sa njim nisam imao pojma sta trosi bateriju a sta ne, bez problema ceo dan drzi sta god da radim...

Sent via Xperia Z5

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Sale_M »

Ne znam...meni drzi lepo.Evo sad sam na 50 % baterije,a imam 28 h uptime,1h i 40 min sot,i 15 min razgovora,i povrh svega,danas sam jedno 8 sati bio na mobil data.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od loshme10 »

Ljudi imam jedno pitanje, vidim da nema nikoga vec mesec i po na ovoj temi. Hocu da uzmem devojci telefon za rodjendan, pa hoce da proda svoj Z5 compact. Star je oko godinu, ekran joj je bio pukao pa je zamenila u servisu, a baterija joj nije bas najbolja, tesko moze da izgura 1 dan. Vidim da ih nema u ponudi uopste pa me zanima koja je realna cena s obzirom na stanje? Naravno ekranu nista ne fali ali naravno da cu da pomenem da je menjan kad ga budem prodavao...
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Sale_M »

Realna cena Z5 u dobrom stanju od 170 do 200 ako je mladji model sa garancijom.
Ja sam moj prodao za 175.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od loshme10 »

Ovo nije Z5, nego Z5 compact, ne znam da li si video. Pa kolika bi onda bila realna cena s obzirom da je menjan ekran i da je baterija oslabila?
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

djordje.blagojevic83
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 18. Avg 2017. 15:49
:: Sony Z5
:: iPhone 5s

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od djordje.blagojevic83 »

Pozdrav, ne vidim da je neko pominjao (ako gresim izvinjavam se) da imate/znate za problem sa wifi kod kuce na ruterima? Cesti mi se prekida net iz neobjasnjivih razloga...ruter radi, signal je pun a net samo nestane (npr gledam YT i video stane n pola)...ako ugasim wifi i upalim ponovo, odmah se konektuje i nastavlja da radi.. ostali uredjaji nemaju taj problem (iphone, ipad, jos jedan android...). Citao sam malo po stranim forumima i pojavljuju se teme da Z5 ima problem sa nekim ruterima ali nisam skapirao na koji nacin to da resim..iance, koristim sbb-a.
Hvala na pomoci unapred.

Sent from my E6653 using Tapatalk

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od ShaNa »

Hello, pitanje svima.
Vidim dugo niko ništa ne piše... ja izvlačim blast from the past temu... :)
Imam nameru da uzmem polovni z5 compact, kao sekundarni fon. Zbog veličine najviše, vrlo je malo telefona koji su do max 5" a da su OK, a ja ne mogu više da podnesem velike telefone.
Pitanja:
1. Da li mislite da je kupovina ovog moba sada Ok (zbog starosti OS-a i svega)?
2. Ako je odgovor na 1. pitanje - da, pošto bih uzela polovni, na šta mi savetujete da obratim pažnju prilikom pregleda telefona (mislim na specifičnosti ili moguće probleme vezane za model z5-c, da bih baš konkretno na njih obratila pažnju). Da li se greje (to sam čula negde)? Ima li drejn baterije posle poslednjeg update-a? Koji je poslednji OS, And-6? Pošto je polovni, kakvi su naši servisi ovde, zbog eventualnog menjanja baterije?
I koja je relana cena za z5c bez garancije, jer sa garancijom više ne postoje. Ima li neki specifičan Sony sajt za proveru imei br, ili i to ide preko ongo glavnog imei-info gde baš za Sony modele ništa specijalno ne piše (ono - zemlja uvoza, operator, popravke moguće u garant. roku i tome sl.)?
Hvalaaaaa... :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od гари »

Ćao. Odmah da kažem da ja nisam ovde najoštriji nož u fioci kad je u pitanju Android. :D

No nakon tvog pitanja, evo recimo poređenje u specifikacijama Sonya Z5 Compact, Samsunga A3 2017 i iPhona SE.

Za sebe da gledam manji telefon, gledao bih iPhone SE ili Samsung A3. Ali da ga biram kao primarni, a sekundarni - ne znam. Nisam nikad kupovao sekundarni telefon, u mojoj glavi kandidat za sekundarnog je onaj koji mi ostane od ranije. A pošto ti kažeš da ti treba sekundarni, a onda ne znam da li su ova druga dva previše skupa. Moguće da ti je Z5 bolji izbor, pretpostavljam da ti Android paše, a uz to je Z5 stari flagship.

Što se softvera tiče, prema GSM Areni Z5 može da se nadogradi na Android 7.1.1. A koja bi bila OK cena za njega polovnog, to ne znam.

Mislim da je najbolje da otvoriš novu temu za poređenje telefona, tu izneseš šta želiš, tj. kompaktniji telefon koji može da se koristi jednom rukom pretpostavljam, i da je tvoja ideja Z5 Compact. Pa ostali da kažu šta misle. :)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od ShaNa »

Upravo sam baš ta 3 telefona i ja gledala. I tačno kao što kažeš, A3 i SE su mi skupi, a mislim da su besmisleno skupi. Jer A3 ima i neki vrlo loš procesor (za tu cenu, mada je lep). Što se tiče SE, čujem da su ga srkoz usporili sa novim IOS-om; čitam komentare ljudi koji uopšte nisu zadovoljni zbog IOS apdejta, a koliko sma shvatila, ne možeš ga izbeći kao na Androidu. Nisam čula da će da prave novi SE 2 ili šta god slično.
Te otuda ideja za Z5 compact. Naravno da je sekundarni onaj koji ti ostane, ali ja sam morala svoj da otuđim. :(
Ne bih otvarala novu temu, jer nemam druge solucije (u toj veličini). Vidim da si gledao male telefone, onda znaš da ih nema mnogo, samo to što si nabrojao. Mislila sam da mogu da čujem ovde na temi koji su mogući problemi Z5c i na šta da obratim pažnju, jer uzimam polovni. Hvalaaaaa Gari u sv sl... srce si... :D :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od гари »

Moja devojka ima SE, i ona je zadovoljna. E sad, ima ono što Apple spušta radni takt procesora u nekom trenutku. Kad ti stigne apdejt, ako ti je baterija starija od ne znam koliko, onda ti ograniče radni takt procesora da bi time kao fol produžili vek baterije. A kad se kupi i ugradi nova baterija, onda kao treba da bude OK. Ako sam dobro skontao. Pe*erski od Appla, ali šta ćeš. Moja devojka s time još nije imala problema jer ona svoj telefon ima tek 9-10 meseci. No o tome treba pričati u iPhone SE temi.

Ima inače i "Iphone SE 2" kao u najavi valjda. Trebao bi da bude sličan današnjem, ali sa manjim bezelima, i da ima notch. Ali to su glasine.

Nadam se da ćeš iskombinovati nešto. :)

Inače, ima i Windows telefona koji se danas mogu kupiti za bagatelu. Kažeš da bi ga koristila kao sekundarni telefon, pa sad - ako to podrazumeva pozive, poruke, mejl, browser, Viber, WhatsApp, i kameru, onda možda može da zadovolji potrebe. Iako sve više third party aplikacija na njemu prestaje da radi, ili biva povučeno iz Prodavnice. Ne znam šta tačno želiš od sekundarnog telefona. :) Dosta toga na Windowsu ne radi, ali ako bi sekundarni koristila za svega nekoliko stvari, onda može biti OK, a jeftino.

I nadam se da će neko nešto napisati ovde o ovom telefonu. :)

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od ShaNa »

гари, Niko ništa ne piše... ovde... o Z5... :smutny:
Ok, drago mi je čujem to za SE (old model), a nov neće raditi (rekli :( ), ali skupo mi je jer bih naravno uzela polovni (znači + baterija nova) a i ovo nije tema o SE, pa ne bih dalje.
Z5c mi se učinio kao najadekvatnije rešenje "malog telefona" koji potiče od ozbiljne IT kuće, a polovan je jeftiniji od pomenutih SE i A3 i ima fine karakteristike.
(Za A3 sam pogrešila, nije u pitanju procesor, nego slaba rezolucija na tako malom displeju).

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Sale_M »

Z5 je stari model, sad je vise u modi galaxy a5 2024 edition i tako neki [emoji23]

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

ShaNa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 84
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2018. 18:56
:: HTC

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od ShaNa »

Sale_M napisao:Z5 je stari model, sad je vise u modi galaxy a5 2024 edition i tako neki [emoji23]

da, rekoše mi isto sa više strana, da ne kupujem te stare modele iz raznoraznih razloga. A to šta je u modi... ne pratim modu :) taj A3 ili A5 iz 2017 je lepa ali mnogo slaba makina. Onako, za šminku da služi :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia Z5 / Z5 Compact

Post od Sale_M »

Ma ja sam bio vise sarkastican Duso Ana [emoji23]
Bolji je Z5 i bice bolji i A7 i J7 2056 kad bude [emoji28]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori