Sony Xperia XZ Premium

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od znemanja »

Sale_M, X puta smo se uverili baš ovde na forumu u kvalitet fotografija sa Sony telefona. Jednostavno, ma koliko ti voleo Sony, imaju lošije kamere od konkurencije. Da li ih softver muči ili nešto drugo, ali jednostavno nijedan Sony model do sada nije uspeo da se proslavi sa kvalitetom kamere.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Sale_M »

Daj nemojte lupati.Napravio sam mnogo kvalitetnih fotki sa Z2 i Z5,gde ne mislim samo na kadar nego kvalitet.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od dachakragujevac80 »

Sale_M napisao:dachakragujevac80, pa gde nadje ti koji koristis Samsung da kazes nesto za Sonijev SW intefrface.Sony je oduvek imao odlican UI za razliku od sljasteceg samsunga.
Upravo ono sto ti je Baraba odgovorio: jednostavno mi se vise svidja Samsungov Touchwiz, a narocito ovaj od s6 na ovamo. Od svih UI, najmanje mi se svidja Sonijev, cak i HTC-ov mi je lepsi. [emoji6]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

Ja baš danas gledao Sony E5 u MTSu. Sonyjev UI for the win! :D

Izvinjavam se zbog delimičnog offa, ali reko malo da pružim podršku Saletu. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od kvaka33 »

Sta ce mu podrska ,cim odredjeni likovi upadnu na neku temu,narocito oni cije se " znanje" bazira na "3x ga cackah u poslovnici "i odgledah 3 klipa pa presudih,sve jasno
Ko prati forum zna o cemu pricam a ostali neka se potrude pa procitaju istorijat njihovih postova ,sve ce im se samo kasti
Inace bih dodao da sam citajuci (telefon se jos nije pojavio ovde) primetio da se korisnici plase kod xzp,trajanja baterije,cene i dostupnosti (tj brinu kada ce se pojaviti u prodaji ),sony bas nije azuran po pitanju brze distribucije
Sto se bazela tice ,defitivno ne umanjuju kvalitet ni izgled telefona
Nadovezao bih se na komentare o kameri takodje ,poenta je auto mode ,ne losa kamera,nikada nije ni bila losa ali auto mode mora biti mnogo, mnogo bolji ,jer da se ne lazemo 95% korisnika veze sa vezom nema ,kako i sta, niti ga interesuje (sto je i sasvim ok)
Za te novce auto mode mora biti bolji,da li ce,videcemo
Ako to ne urade ista prica ce biti kao i ranije ,a u tom cenovnom rangu izaci ce ili je vec izaslo mnogo jakih modela


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Poslednja izmena od kvaka33 u Pet, 03. Mar 2017. 18:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

Smatram da je to koliko sam ga češkao i gledao na netu dovoljno da mogu da procenim koji mi se više sviđa. Prosto, njihov UI je jedan od tih za koji mogu da kažem da ne izgleda kao da je telefon dečija igračka.

Što se tiče funkcionisanja, ja ne krijem svoje neznanje na tom polju. Nije da ne bi mogao da ga krijem tako što bih prethodno čitao tuđe utiske (a to bi mi bilo idiotski), ili tako što bih prosto ćutao.

A za kameru se slažem sa tvojom konstatacijom da je to kako ona radi na automatskom režimu najbitnije, ali i ne zbog toga što većinom ljudi ne znaju, nego i zbog brzine. Zamisli da negde šetamo, neko kaže "jel bi mogao da me slikaš ovde", a ja izvadim telefon pa ga štelujem. :lol: (Ali ja ne znam koliko tačno je taj njihov softver lošiji, jedino mogu da pretpostavim da je podnošljivo za telefon od 20ak hiljada u velikoj radnji.)

A sad prepuštam dalje diskusiju iskusnijima. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Pet, 03. Mar 2017. 18:23, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Evindzer »

kvaka33 napisao:cim odredjeni likovi upadnu na neku temu,narocito oni cije se " znanje" bazira na "3x ga cackah u poslovnici "i odgledah 3 klipa pa presudih
Ja uvek odgledam bar 5 klipova, pa tek presuđujem. :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

A ja ga 5 puta kvalitetno pročačkam u poslovnici. :lol: :lol: :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Drakenzen »

kvaka33 napisao:Sta ce mu podrska ,cim odredjeni likovi upadnu na neku temu,narocito oni cije se " znanje" bazira na "3x ga cackah u poslovnici "i odgledah 3 klipa pa presudih,sve jasno
Ko prati forum zna o cemu pricam a ostali neka se potrude pa procitaju istorijat njihovih postova ,sve ce im se samo kasti
Inace bih dodao da sam citajuci (telefon se jos nije pojavio ovde) primetio da se korisnici plase kod xzp,trajanja baterije,cene i dostupnosti (tj brinu kada ce se pojaviti u prodaji ),sony bas nije azuran po pitanju brze distribucije
Sto se bazela tice ,defitivno ne umanjuju kvalitet ni izgled telefona
Nadovezao bih se na komentare o kameri takodje ,poenta je auto mode ,ne losa kamera,nikada nije ni bila losa ali auto mode mora biti mnogo, mnogo bolji ,jer da se ne lazemo 95% korisnika veze sa vezom nema ,kako i sta, niti ga interesuje (sto je i sasvim ok)
Za te novce auto mode mora biti bolji,da li ce,videcemo
Ako to ne urade ista prica ce biti kao i ranije ,a u tom cenovnom rangu izaci ce ili je vec izaslo mnogo jakih modela


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Upravo na auto mod i mislim kad kažem na kameru.
Sony ako ne podešavas fotografija ispadne smešna, kod na primer je kod Samsunga recimo to mnogo drugačije odrađeno. Izvadiš fon, skljoc i doviđenja

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Baraba »

Sony ima najlošiji auto mod. Svi su booji na auto, iphone, samsung, lg, htc, huawei i slag na torti nexus sa hdr+.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

A u čemu se tačno odražava taj najlošiji automod? Jel odabere lošija podešavanja prilikom pravljenja noćnih fotografija? Ili možda lošije fokusira, šta tačno? Pitam, pa da bih oprobao i sam sa nekim Sony telefonom koji mi padne šaka, čisto i sam da vidim u čemu je razlika.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od kvaka33 »

Softverski lose odradjeno,niko ne zna zasto je to tako,malo je neverovatno da sony to nije mogao ispeglati do sada
Mada nisu firma koja je bas okrenuta zeljama korisnika (sto je poprilicna dubioza u danasnje vreme)
Tako da vise ne spadaju ni u prvih 13 proizvodjaca mobilnih telefona
Definitivno firma koja fura neki svoj fazon ili sta vec ,na zalost to se odrazilo i na krajnji rejting prodaje,proizvodnje itd
Ko prati sony ,svasta je mogao procitati u zadnjih 2-3 godine,jako cudna filozofija ili raspad sistema ,videcemo uskoro,vec su se jednom gasili pa udruzivali itd ,nista me ne bi kod njih iznenadilo

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

Ovo što si rekao za njih mi je većinom novo, nisam nikako pratio šta se oko njih dešava, a i nisu mi bili bitni, pa što sam ranije i čitao, zaboravio sam.

Ali ne zanima me samo uzrok, nego i simptomi. Šta tačno ne valja sa njihovim aplikacijama za kameru, u kakvim tačno situacijama kamera podbacuje? :? Nadam se da može da se odgovori na pitanje u dve rečenice. :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Sale_M »

Ma kakvo gasenje Kvaka,ne pricaj svasta.Oni mogu samo svojevoljno da prestanu da se bave proizvodnjom,al nece doci do toga.
Sto se tice kamere i fotografisanja,auto mod je napravljen tako da sam telefon kad startujes kameru i okreces telefon prema kadru koji hoces da slikas sam predefinira odredjene scene i podesavanja sto nije dobro.Dovoljno je samo kad upalite kameru jedan klik prebaciti na manual mod i dobijate odmah stock podesavanja i mozete da skljocate tako da nemojte vise lupati kako je filozofija napraviti fotku sa Sony telefonom.
Evo,sto se mene tice,vecina fotki koju sam napravio sa Z2 i Z5 su uslikane samo prebacivanjem kamere u manual mod i eventualno nekad smanjivanjem ekspozicije,a za to ne treba specijalna nauka.
Napravio sam tonu dobrih slika sa Z2 i Z5, tako da bih molio one koji ne poznaju materiju da ne pisu svasta ovde i zatrpavaju temu.


Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Baraba »

Upravo si napisao da ni ti ne slikaš u auto modu, da prebacuješ na ručni, što potvrđuje da je najlošiji auto mod na sony. Nemoj da se nerviraš, voliš ti sony, sve je to ok, ali mora se biti realan. Seti se kako slikaš sa 5x, izvadiš i okineš, bez bilo kakvog prebacivanja, to je automatika.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Sale_M »

Da se vratimo na temu: mini preview

https://www.youtube.com/watch?v=crk4KFRgQcQ


Zamislite samo koliko ce da kosta u Telenoru kad se pojavi,ne smem ni da zamislim. :ohmy:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Evindzer »

Baraba napisao:Nemoj da se nerviraš, voliš ti sony, sve je to ok, ali mora se biti realan.
Jeste, ali kad bi svako bio realan, onda Gari i Guru ne bi voleli MS, Znemanja ne bi voleo Samsung, a ti bi voleo makar nekog proizvođača, pa bi se zadržao na jednom modelu više od par meseci. ;) :D :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

Ali, Sale, kada tačno moraš da čačkaš manuelna podešavanja? Jel to govoriš za noćnu sliku, ili kad je slabije osvetljenje ili tako nešto specifično, ili generalno treba da nešto podešavaš?

Inače naravno da ljudi hoće da uključe kameru i škljocaju bez da misle.

Tako je, Evi. :D Ali ja ni ne kažem da sam realan, ja koristim šta mi se sviđa, i zagovaram mišljenje da svako treba da koristi šta mu se sviđa, a ne nužno šta je najefikasnije. 8) (Pod uslovom da taj uređaj dovoljno dobro radi da korisnik ne oćelavi od nervoze. :lol: )

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od Sale_M »

гари, ma jok,za dnevne slike samo prebacis u manual mod i ne moras nista da podesavas. Fakticki je manual mod stock kod sonija kao auto kod drugih proizvodjaca sto je debilno,al jbg.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia XZ Premium

Post od гари »

Zanimljivo. :) Ali to može tako kao što kažeš i noću ili i kad je sumrak, jedino što kao i sa drugim telefonima dobro dođe da se nešto ručno podesi, tako isto i na Sonyju? Mislim, na auto bude kako tako, na manual on podesi šta misli da je bolje, i to i ispadne bolje, a za još bolje možeš da čačkaš, kao što si pomenuo gore sa dodatnim podešavanjem ekspoziture? I jel može da se stavi kamera da uvek stoji na tom manuelnom prilikom pokretanja?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori