Sony Xperia 5 II

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Sony Xperia 5 II

Post od Apolo »

Sony Xperia 5 II
Unofficial preliminary specifications

Network
Technology GSM / HSPA / LTE / 5G
2G bands GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2 (dual-SIM model only)
3G bands HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100
4G bands LTE
5G bands SA/NSA
Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE-A (CA), 5G
Launch
Announced Exp. announcement 2020, September 17
Status Rumored. Exp. release 2020, September
Body
Dimensions 158 x 68 x 8 mm (6.22 x 2.68 x 0.31 in)
Weight -
Build Glass front (Gorilla Glass 6), glass back (Gorilla Glass 6), aluminum frame
SIM Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
IP65/IP68 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 mins)
Display
Type OLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 6.1 inches, 86.9 cm2 (~80.9% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2520 pixels, 21:9 ratio (~449 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass 6
HDR BT.2020
Triluminos display
X-Reality Engine
120Hz refresh rate
Platform
OS Android 10
Chipset Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 (7 nm+)
CPU Octa-core (1x2.84 GHz Kryo 585 & 3x2.42 GHz Kryo 585 & 4x1.80 GHz Kryo 585)
GPU 650
Memory
Card slot microSDXC (uses shared SIM slot)
Internal 128GB 8GB RAM
UFS
Main Camera
Triple 12 MP, f/1.7, 24mm (wide), 1/1.7", Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2.4, 70mm (telephoto), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, 3x optical zoom, OIS
12 MP, f/2.2, 124˚, 16mm (ultrawide), 1/2.55", Dual Pixel PDAF
Features Zeiss optics, LED flash, panorama, HDR, eye tracking
Video 4K@24/30fps HDR, 1080p@60fps, 1080p@30fps (5-axis gyro-EIS)
Selfie Camera
Single 8 MP, f/2.0, 24mm (wide), 1/4", 1.12µm
Features HDR
Video 1080p@30fps (5-axis gyro-EIS)
Sound
Loudspeaker Yes, with stereo speakers
3.5mm jack Yes
24-bit/192kHz audio
Dynamic vibration system
Comms
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, aptX HD, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Yes
Radio No
USB 3.1, Type-C 1.0 reversible connector; USB On-The-Go
Features
Sensors Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, barometer, compass, color spectrum
Battery
Type Li-Ion 4000 mAh, non-removable
Charging Fast charging
USB Power Delivery 3.0
Misc
Colors Blue, other colors

Извор Gsmarena.
https://m.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii ... -10396.php

У односу на претходни модел СД 865, 8gb RAM, измењена камера, 3.5мм jack, батерија батерија од 4.000mah. Цену нисам пронашао, нисам сигуран да ли је оквирно дефинисана, али узећи у обзир да је претходни модел 500е на КП и нови ће бити папрено скуп.
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia 5 II

Post od Apolo »

Представљен данас. Заборавих у претходном посту навести поред свих новина у односу на прошлогодишњи Xperia 5 да овај има refresh rate 120hz.

https://www.gizchina.com/2020/09/17/son ... eiss-lens/

https://youtu.be/mrNWjSdJFSQ
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Sony Xperia 5 II

Post od Apolo »

Ево неких запажања после недељу дана коришћења телефона, па можда неком буде од користи пошто верујем да сам једини тренутно који га има овде на форуму :)


Дизајн - прва ствар која боде очи код овог телефона, премијум осећај приликом коришћења. У горњем делу телефон има минимални безел, дакле без "water drop", punch-hole и "пилуле", и развучен је скроз до доле, тако да је уживање док се гледа видео садржај јер ништа притом не смета. Однос страница је 21:9, телефон је мало ужи у односу на остале. Пошто је од стакла, мана која би могла да се упути јесте иста као и за све остале телефоне који су направљени на овај начин, а то је да је клизав. Дакле ништа без неке футроле.

Дисплеј - леп, читљив, како у затвореном простору тако и на отвореном. Брз одзив, а посебан угођај приликом коришћења оставља 120hz refresh rate. Ово ми је први телефон који има више од 60hz и мени је приметна разлика приликом читања садржаја и скроловања генерално. За оне којима ова функција није потребна постоји могућност да се искључи, односно да се врати на default 60hz.

Батерија - телефон је недељу дана код мене, активирао сам опцију да "учи" о мом начину коришћења и да се на основу тога прилагоди потрошња батерије односно позадински процеси и шта се већ све ту прилагођава како би се извукао максимум из батерије. Такође сам подесио да се искључују апликације у позадини које се не користе толико често. Досад ми је утисак позитиван, генерално користим телефон највише за сурф и дописивање, помало на Јутјубу, батерија изгура цео дан и сутрадан иде на пуњење.

Перформансе - телефон има 128гб меморија и 8гб рама, сасвим довољно да све ради брзо и флуидно. Све ради ко сат, немам нешто посебно овде да додам.

Камера - постоје 2 апликације за камеру, једна је stock где има пар опција да се одабере, више је за point & shoot. С друге стране постоје 2 Сонијеве апликације: Photo Pro i Cinema Pro. Оне су такорећи профи, опције као на њиховим дигиталцима, једна за сликање, а друга за снимање. Нуди мноштво мануелних подешавања и потребно је мало времена да се човек упозна са апликацијом и онда може да слика и да се игра са камером. За почетак stock апликација је довољна за фоткање док се човек не ушеми са овим Про верзијама где се може извући максимум из камере.

Отисак прста - био сам мало скептичан по овом питању јер је отисак прста унутар Power button-a који се налази са стране, па може да буде мало незгодно за руковање због саме позиције сензора. Међутим откључавање ради одлично, откључавам телефон по природи са десним палцем и понекад са левим кажипрстом, обе варијанте откључавају из прве.

Лед нотификације - ово ме је пријатно изненадило јер не памтим када сам последњи пут имао телефон са лед нотификацијама. Ту је и AOD који сам нешто мало користио у почетку, а онда сам оставио ЛЕД нотификације пошто ми је довољно да видим да ми трепће телефон :)

Стерео звучници - оба стерео звучника су са предње стране, јачина и квалитет одлични, у Сони маниру. Немам замерки по овом питању. Једино што ми мало смета јесте када се подешава јачина звона она се односни заједно на јачину звона и нотификације, односно нису раздвојени... или сам ја нешто превидео па нисам подесио како треба.

NFC - досад сам имао прилике да тестирам са упаривањем Сони слушалица, прислонио телефон на слушалице и одмах га препознао, упарио и забава је могла да почне :)

Толико засада од мене што се тиче запажања о овом телефону.
Festina lente.

Odgovori