Uradi sam teme za SE

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Ivan_AT
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 17:47
Lokacija: Beograd

Uradi sam teme za SE

Post od Ivan_AT »

Nisam primetio da je neko raspravljao o pravljenju tema za SE mobilne, ispravite me ako gresim.
Ako niste ranije ajde sada malo da prodiskutujemo: cime, kako, kako se dodaje zvuk u temu itd...

cvrle
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 00:40

Post od cvrle »

imas program Themes creator na sajtu http://developer.sonyericsson.com. Odatle mozes da skines ovaj program. Nije los, a ni tezak za koriscenje

Ivan_AT
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 17:47
Lokacija: Beograd

Post od Ivan_AT »

Probao, softwer je OK.
Probajte "myThemeCreator" sa www.Lasyk.net. Nisam nasao nista jednostavnije. Ima manje od dva Mb i nema instalaciju samo .exe!!!
Mislim da je i bolji i jednostavniji od SonyEricssonovog Creatora.
Poslednja izmena od Ivan_AT u Sub, 17. Dec 2005. 21:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad si blesav to je neizlecivo, kad si glup to je dozivotno!!!

sda
Banned
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 10:34

Post od sda »

e el ima neki da na fonu ja mogu da kreiram svoje theme a ne na kompu ocu da mesam vise tema da ubacujem zvuk itd el ima tako nesto kao sto ima za symiban telefone

Ivan_AT
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 17:47
Lokacija: Beograd

Post od Ivan_AT »

Nisam nasao nacin da kreiras bilo kakvu temu na k700i. Ako me nesto nervira sto se personalizacije tice to je nemogucnost da personalizujes zvuk za poruke. Pre par godina sam imao T600 na kome je moglo, trebalo bi da je obrnuto.
Kad si blesav to je neizlecivo, kad si glup to je dozivotno!!!

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Pozdrav, zna li neko ima li domaćih sajtova posvećenih pravljenju tema?
SDA, izmena(mešanje) tuđih tema nije baš poželjna, ali ako ćeš ih koristiti samo na svom telefonu, prvo temu treba raspakovati, pa elemente uvesti u jedan od gore pomenutih programa.Vrlo je jednostavno.Ja koristim SE Creator.Na telefonu to nije moguće.

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Da li neko od članova radi teme za mobilne? Ajde, narode, javi se, pa da razmenimo utiske. Da li neko hoće temu po porudžbini?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Downloadovao sam neki kreator za novije SE telefone,pise da je verzija 2.0,jednostavan je,ima finih opcija,velicina oko 7.5 Mb...
Primetio sam da nema recimo opciju pravljenja animacija ili staticnih slicica vec morate da ubacite neke vec prethodno skinute s interneta :smutny: Naime u telefonu imam dosta lepih animiranih tema(poput Walkmana ili SE loptica) koje izgledaju fantasticno,ali u samom programu nema opcija pravljenja neceg slicnog.
Zna li neko kako se to radi,mozda s nekim drugom verzijom programa, gde tako nesto ima za download???
Ideja imam milion i po! :lol: :lol:

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Pozdrav Green.Najzad neko koga interesuje Theming.Program koji imaš je najnoviji SE zvanični kreator tema.Služi samo da upakuje gotove elemente u temu.Elementi se prave u drugim programima.Najbolji je naravno Fotošop za slike, a animacije su GIF i pripremiš ih u Fotošopu pa pređeš u ImageReady i tu ih dovršiš.Mada, video sam temu koju je uradio potpuni početnik u Paintu i nije uopšte bila loša.
Za početak dovoljno je da znaš da promeniš rezoluciju slike i da ih kropuješ.Koristi GIF, a za highlights PNG (podržava providnost).Ako ti je ImageReady komplikovan, pokušaj sa Microsoft GIF Animator (freeware), ali opet moraš da pripremiš slike u drugom programu.Ovde možeš da ga preuzmeš (oko 1 Mb)
http://rapidshare.de/files/7700351/gifsetup.exe.html
Za koji tel bi pravio teme?
Inače, ja sam početnik, pokušavam da naučim Fotošop.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Dan555,hvala na info 8)
I ja sam pocetnik na ovu temu,bas nista od softvera koji si naveo nemam sem samog creator-a,a inace bih pravio samo za Sony Ericsson telefone (K750i,W800i)
Malo mi se cini previse programa treba da koristis da bi napravio dobru temu sa animacijom,ali posto trenutno imam malo vise vremena,pokusacu nesto.
Inace vec sam uradio jednu bazicnu sa nekom slikom jamajcanina sa dzokavcem(samo sam uradio upload slike i rasporedio boje po meniju telefona),nije nesto,mada nekom moze da izgleda simpaticno. :wink: ,moze neko da se javi na priv pa cu poslati(za SE K750i,W800i)
Reci mi ako znas da li se mogu recimo animirani wallpapers-i koristiti na ovaj nacin???

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Potreban je samo jedan program: Photoshop with ImageReady.U stvari, to su dva programa, ali dolaze u paketu i iz jednog u drugi prelazi se jednim klikom.Naravno, nije jedini ali je najbolji.Besplatna varijanta je Gimp.
Dobra strana je mnogo tutorijala za Fotošop.Možeš pogledati jabuku u mojoj temi (K700i), nju sam nacrtao po tutorijalu.
Slika
Standby animacija
Slika
Napravi Preview teme koju si uradio (koristi Print Screen da snimiš ekran, pa je iseci), pa je postavi ovde da je vidimo.Samu temu možeš da staviš na Rapidshare ili sl., pa stavi link ovde da svi možemo da je preuzmemo.
Animirane pozadine mogu da budu standby animacija , ako su odgovarajućih dimenzija (176x220pix za K750), ali onda gubiš animirani softky.
Inače, K750 ima više ekrana za koje treba uraditi slike od K700.
Šta mislite o mojoj temi.Šta sam mogao bolje da uradim?

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Ok je tema, ono sto se meni ne svidja je ova duga na animaciji, mozda bi bilo bolje da umesto toga stavis na ogrlicu neki efekat i odsjaj na jabuci mi je mnogo jak, mogao bi to malo bolje odraditi! Ostalo je manje vise ok, kao i celokupna tema! :)
Keep up the good work! ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Akki hvala na kritici.Animacija mi je stvarno mnogo šarena.Za sada moje teme su više vežba da bih video kako se šta radi.
Kritike mi u svakom slučaju koriste. :)

YetZa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 16:10
Lokacija: Smederevo

Post od YetZa »

E ljudi,kad smo vec kod tema za SE, imam jedan problem. :dry:
Imam SE k500i i ne mogu da anmestim nijednu drugu temu osim onih koje su vec u telefonu,a one su smorile samo tako. 'Ajde ako neko zna kako da promenim nek' javi :oops:
Just YetZa

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Da li možeš da budeš malo preciznija u čemu je problem?
Da li ti je konekcija PC-tel u redu? Kako si pokušala da ubaciš nove teme?

YetZa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2006. 16:10
Lokacija: Smederevo

Post od YetZa »

Nisam prebacivala sa PC-a nego preko irda sa drugarichinog fona,ona isto ima SE ali ne isti model. Josh nisam probala sa rachunarom,jer nemam pojma shta tu treba da radim.
Interesuje me shto nece kod mene da radi,a kod nje hoce. Da li moram da skinem sama sa PC-a da bi radilo?
:)
Just YetZa

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

A ja upravo krenuo da menjam poruku jer sam video da si dama.
Možeš koristiti samo teme za K500.Za vezu sa PC-jem ja koristim Bluetooth, košta oko 20 evra i moraš da instaliraš program koji dobiješ uz njega, a posle samo koristiš "send to".
Ako imaš kabl to je verovatno jednostavnije.
Možeš i direktno preko WAP-a sa nekog sajta.
Kada prebaciš temu u tel on je sam smesti u odgovarajući folder i pita te da li da je aktivira.
Imaš uputstvo na hrvatskom na SE sajtu, pa možeš da ga preuzmeš ovde.

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

SE postavio je novu verziju Themes_creator-a V2.10.
Može se preuzeti ovde.

TheDunc
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 13. Maj 2004. 22:08
Lokacija: ljubljana

Post od TheDunc »

ovako usput,, ako ko treba kakvu pomoc, dosta toga uvezi tema mozete naci na forumu od www.mobile9.com
...don't happy, be worry...

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

TheDunc, ja sam već postao dosadan pozivajući na M9 i S-H deo foruma tamo.
Mada, više bih voleo ovde da govorimo o temema za mobilne.
Pozdrav.

Odgovori