w300 utisci o telefonu

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

w300 utisci o telefonu

Post od Jones »

I evo danas posle mesec dana bez telefona odlucih se da kupim jedan...Budzet mi je bio prilicno visok(300e) ali sam ipak odlucio da odem na nizu klasu telefona...
E sad da li se ovo moze nazvati nizom klasom...
Telefon je fenomenalan...usb je 2.0 tako da veoma brzo prebacuje velike kolicine podataka...naravno ekran je malen i vidi se da nije bas kao od k750(iste su velicine) ali rezolucija je manja...mada da se primetiti samo ako ih stavite jedan uz drugi...ali opet mene nije interesovao ekran...
ono sto me je najvise interesovalo...
1.izgled...ma sta reci treba ga uzeti u ruku...cini se kao zenski tako je mali i lepo leze...najlepsi SE na preklop bez konkurencije...plastika je super odradjena...nije ona glatka(uzeo sam crni) pa ne ostaju nikakvi tragovi i ne klizi iz ruku...
2.MP3...ha Walkman...e da basovi su jaci nego kod mog starog w900 tako da zaboravite da pojacavate do kraja volume sa ukljucenim Megabass-om...totalno ugusi glas i muziku(a i boli glava posle) :D
3.baterija...ja ne kontam...znaci drndam telefon vec od 12 sati a baterija se spustila samo za 5%...izgleda je ovo jedan izdrzljiv malisa...
4.interfejs...a ako nesto jeste onda je brz...super brza navigacija...ne kasni kad pises poruku...na tastauru su dzaba kritike..navikao sam se za pola sata...ono za debele prste da nece ubosti...mislim ja imam 100kg i 195 pa opet ubadam :lol: :lol:
5.super bundle...znaci ovako...dobijete m2 od 256 koji vredi 25e,sluske koje vrede 30e...bukvalno telefon vas izadje 85e...a pritom ima i infrared i bluetooth i malu kamericu za lepe slikice(po meni sasvim dovoljna i takve i samo treba da idu za mobilne telefone)cak mozete i video klip da snimite,pogledate...
a imate i radio,html,RSS feed,daljinski za kompjuter, e da i jako dobar prijem signala(to mi je takodje bitno)

Zakljucak...ko hoce telefon,mali lagan.dobar prijem,super jaku bateriju,predrkan mp3 plejer,pa cak i kamericu,i to jos dobije u SE pakovanju...samo je jedan odgovor
W300

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

1. Slazem se.
2. Nista novo :wink: , zna se vec da walkman-i pevaju ko ludo.
3. Procitaj review sa ovog sajta za w300 i pogledaj sta tamo kazu za bateriju :wink: .
4. Uverio sam se i ja, Delay = 0.0001ms :D

Ae pa javi posle par nedelja (dok se baterija uhoda), koliko ti drzi. POz :wink:
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

OOO!Jones, znaci zadovoljan si fonom,drago mi je da si poslusao nase savete i uzeo pravi fon...a kad ti dosadi(ako je to moguce) kad skupis novac pravo u radnju i w950i :lol:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Pa za jedno nedelju dve kad se malo uhoda baterija bice onda stvarno stanje... :D :D
Pa w950 koji je neka buduca investicija ce verovatno pasti za uspesan semestar tamo negde u martu...ako bude kesa naravno...ali opet izaci ce nesto jos bolje pa opet padnes u dilemu...
al je dobro biti mobil manijak.... :lol: :lol:
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Hehehe tako je uvek sto se tehnologije tice ali w950 je prebac takoda ce biti aktuelan u narednih nekiliko godina kad mu padne cena...mali offf
a sto se baterije tice tesko da se nesto moze poboljsati posle dve nedelje,moze za nekih 10 procenata ali to je neprimetno....a probaj da smanjis osvetljenje displeja(mozda ce ruzno u pocetku izgledati ali posle neces primecivati razliku) na minimum,ukljuci power save za bluetooth i baterija ce ti trajati mnooogo duze(barem tako je kod mog w800)...probaj pa javi.... 8)
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

evo spustio sam display na 50% i vec se navikao i dovoljno mi je osvetljen....sinoc sam ga skinuo sa punjaca i do ovog trenutka sam posla 22 poruke i 3 sata slusao mp3...baterija je na 81%...me so happy :D :D
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Hm da ima ovde jos nas koji bi taj w300...
Jones, fino si ga istesterisao, pardon istestirao :D jos samo da ja vidim fon u ponedeljak i da potvrdim sve ovo....mislim ne verujem dok ne vidim 8) salim se naravno procitao sam test ali je prosto neverovatno :o ej ali crni w300, ma bruka.
5130+Koss the plug....

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Jones,ovo si verovatno vec znao al da bi jos (znatno) produzio trajanje baterije ides na:
Settings>>Connectivity>>Data comm.>>Preferred service>>GSM only :wink:
Inace fon je stvarno vrh,za te pare stvarno dobijes dosta,jedan od retkih fonova gde das manje a dobijes vise! 8) :wink:

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Hvala Mclaren nisam znao i za tu opciju...logicno...a i super ja i ne koristim gprs ali sam ga ipak podesio preko sony ericsson sajta....e da trenutno stanje baterije znaci u ovo vreme je...za 48 sati bez kasenja od cega sam poslao 32sms(trosim besplatne telenor sms-ove) i 6 sati mp3 naravno uz sve power save opcije baterija je na 56%... :D :D :D
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

A da li se kod nas prodaje i w300i i da li postoji neka bitna razlika sem displeja izmedju ova 2 modela?

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

pa kod nas Oljice samo i postoji w300i...to je verzija za Evropu...ove druge bi bilo glupo uvoziti...Pa nema nikakvih razlika...display je na svim w300 modelima isti...samo se softwer ja mislim razlikuje...
Uglavnom imas w300i za 150e...trenutno najisplativiji Walkman
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

A zasto primecujem po mnogim forumima mnogi misle da ima razlike izmedju w300 i w300i,to su isti telefoni,ima razlike izmedju w300i i z530i,z530i je verzija w300i ali samo bez walkman logoa i softvera i drugacije su sluske i ide 64MB kartica koliko ja znam
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Milan91 da i z530i ima dosta losiji ekran neki jadni UBC or something like that....tako da je i w300 bolji po tom pitanju...TFT 262k....he he he he z530i...stvarno ne kontam ja tu Z seriju uopste...koja je njena svrha...GO WALKMAN
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Oljica
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 345
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 17:11
Lokacija: Beograd

Post od Oljica »

Znas zasto sam to pomislila, nesto sam gledala review-e i videla da w300 ima 65000, a w300i 262000 boja... Moguce je da su oni napravili gresku, eto, to me je zbunilo...

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

ma jok to ti je greska...uzmi u obzir da je jedan validan review-er po meni Eldar Murtazin....ili ti ovo sto procitas na mobilnom svetu....znas kako ljudi kontaju ako ima mali display i niske rezolucije kao onda mora imati i manje boja...mislim ciste gluposti ljudi koji prepisu review iz nekog casopisa...znam studiram informatiku(nisu mi fax mobilni telefoni ali opet prepoznam strucnjaka i coveka koji zna posao)....
pohvale za mobilnisvet.com
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Jones, mislim da si pazario ok fon ali cini mi se da mu je spoljasnji display 65.000 boja ili se varam? jos nesto,review ko review...tu je na testiranju JEDAN primerak koji je verovatno medju prvim serijama izasao da bi review bio sto sveziji i ne mora da znaci da je to ta stabilnost u masovnoj projzvodnji sa sve novijim i stabilnijim sw'om tako da ja se ipak vise opredeljujem za misljenje korisnika jer ga ipak ljudi setaju i svasta rade sa njim dan za danom a tako se najlakse utvrdjuje stabilnost uredjaja :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Evo je baterija na 54%...ovaj bas ne misli da se isprazni :lol: :lol: ....e da sto se tice spoljasnjog ekrana to vam je invertovani ekran(znate fazon kod nokije 1110)...e sad sto je mnogo lepsi i jako funkcionalan...prikazuje ime izvodjaca,naziv pesme,duzinu....mogu se pregledavati obaveze(appointments)...
Najlepsa stvar na tom invertovanom je ta sto je crna pozadina a slova sijaju lepom narandzastom bojom... :D :D
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Jones, ti bas umes da nahvalis fon :wink: mogao bi da radis na review'ima prema tvojoj prici svaki fon dobija neki lepsi ugao gledanja mada sam ga samo jednom video u prolazu nije los 8) (ima ogroman spoljasnji display sto je ekstra)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Pa nije los....a hvala na preporuci ali ipak ja sam samo obican korisnik koji se trudi da prikaze ugao gledanja prosecnog coveka...Naravno ima on mana...ali opet traziti savrsenstvo od telefona...lost cause :roll:
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Jones napisao:Hvala Mclaren nisam znao i za tu opciju...logicno...a i super ja i ne koristim gprs ali sam ga ipak podesio preko sony ericsson sajta....
GPRS ce ti raditi u svakom slucaju,i kad stavis "GPRS and GSM" i kad stavis "GSM only",samo sto ce ti baterija dosta duze trajati ako stavis "GSM only"! ;)

Odgovori