K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

aleksa87, proveri sa drugom baterijom, možda te ta zeza .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

aleksa87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sub, 09. Dec 2006. 21:20

Post od aleksa87 »

Nikola031, vidis nije mi palo na pamet, a mob je star vec 4 godine. Ja sam mislio nesto kao reset ili tome slicno, ali ovo je bezbolnije :)

ivanj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 21. Sep 2010. 14:23

Post od ivanj »

moze li neko da mi pomogne? imam problem sa dzojsikom. naime, ne radi na dole i desno. mislio sam da je hardverski problem,ali sad sam skoro siguran da je softverski jer sam pre neki dan instalirao neke igrice(sto odavno nisam radio) i u tim igricama dzojstik radi najnormalnije, a kada sam u meniju telefona, porukama, imeniku...i sl. nece na dole i desno, tj. desi se da 1 dan proradi,radi neko vreme i onda opet po starom.ima li neko ideju kako ovo da resim?da li ce flashovanje pomoci?
inace prosle godine sam vec menjao dzojstik(koji me je sluzio 5god) jer mi se javio isti problem i na negovo mesto stavljen je skoro nov.nemoguce da se za godinu dana toliko pohaba.igrice skoro uopste ne igram, tj.dzojstik minimalno koristim bas iz tih razloga.

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

juce mi je kum doneno k750 kome samo sija beli ekran...prikljucio sam na ga xs++ krenuo je da ga flashuje i na 77/258 blockova se zabolo...sad ne znam da li se telefon ispraznio pa je prestao da flashuje ili nesto drugo,ali sad je problem sto posle drzanja na punjacu xs prepozna telefon,ali kad pritisnem flash zabode se kod sending loaders i ne krece sa flashovanjem uopste....da li neko ima resenje....trazio sam far manager sa sefp ali nigde da nadjem sefp koji radi normalno a da ne izbacuje error
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Murinho, probaj preko setool2lite i promeni flash fajlove. :wink:
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

nadam se da ce uspeti...inace telefon je cid49 brown...flashovao sam razne k750 bar 50 puta pre ovog,ali ovaj je jednostavno stao na 77 blokova i nije hteo dalje a posle toga nije hteo da se flashuje uopste...da li mozda neko ima link za far manager 1.70 i sefp koji rade?

edit: da nisu mozda otisli kontakti ili kabl,posto sad jedva procita telefon iz 10. puta..mozda zato nece da flashuje jer izgubi kontakt....
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

Ivan_KS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Ned, 24. Feb 2008. 20:23
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od Ivan_KS »

Da li je potrebno da se telefon flesuje kad mu se zameni neki deo? Konkretno sam zamenio ekran na K750i i opet je beo. Decko koji mi je dao deo kaze da je 70% siguran da je ekran bio ispravan dok je koristio telefon. Stojao mu je oko 2 godine. Dobio sam ceo telefon pa sam ja skidao ekran.

Proceduru oko flesovanja znam, samo mi treba konkretan odgovor. Hvala unapred. Pozdrav...

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Ivan_KS, nema potrebe da se flešuje, probaj da skineš displej pa da ga opet nakačiš (verovatno nisu dobro nalegli kontakti), ako opet ne bude radio onda je problem do displeja.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Evo moj K750 će uskoro navršiti punih 5 godina, i još uvek se dobro drži. Elem, u međuvremenu je lifetimer (total call time) prešao 99:59:59 i... pojavio se BUG! Sada je total call time 10 (znači: dvocifren besmisleni broj deset) i ne menja se, koliko god pričao. Telefon inače sasvim normalno funkcioniše.

Resetovao sam lifetimer i sad ide opet od 00:00:00, ali me zanima da li se ovo i drugima dešava na K750 (i ostalim DB2010 telefonima) ili je samo kod mene problem?
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

rixxon, meni se nešto slično desilo na K800: kupio sam polovan tel i pošto je imao preko 100h razgovora, ukupno vreme se prikazuje kao npr 11□ (kvadratić koji se ne menja):26:51, i na W900 mi je isto, a nažalost nemam nijedan DB2010 tel da probam da li se tako dešava i na njemu.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Da, tako nešto sam i ja video na drugarovom K800 (i njemu sam resetovao lifetimer). Izgleda da je to uobičajena pojava kod svih SE.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

Salvatore66
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 08. Feb 2011. 08:30

Post od Salvatore66 »

Imam problem sa USB kablomom. Kupio sam novi usb kabel DCU-60 sa instalacionim cd-om. Instalirao. Medjutim kada povezem usb sa kompom i telefonom, pojavi se da samo puni telefon, uopste ga ne prepoznaje i nista se ne pojavljuje. Kad odem u My Computer, postoji Removeable Disc (:F), medjutim kad kliknem na to (pokusao i desni klik, pa Explore), pise "Please insert a disc into drive :F.". Treba reci da nemam trenutno memorijsku karticu, samo internu, al' kontam trebao bi' da ga prepozna. U cemu je problem? Je l' imao neko slicno iskustvo?

monopolist
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Feb 2011. 16:23

Post od monopolist »

Zanima me da li 3g mreža može da ometa GSM mrežu i da li zbog toga telefon bude nedostupan? Telefon je K750i (u stvari XS++ očitava kao D750), CID36, BROWN. Softver R1CA021. Da li bi flešovanje riješilo problem? To se dešava povremeno, ne uvijek i ne svagdje, uglavnom u gradskom području, a ja živim na periferiji, gdje se nikada nije desilo da sam nedostupan. Pretpostvaljam da je u gradu 3g signal jači i zato dolazi do ometanja. Pozz

dellboy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 25. Feb 2011. 12:17

Post od dellboy »

Pozdrav svima, treba mi pomoc, ostao mi je ukljucen bluetooth, a joystick mi ne radi, pa ne mogu da udjem u meni da bih ga iskljucio, postoji li neka alternativa, tj. nacin da ga iskljucim bez upotrebe joystick-a? Zahvalan sam na bilo kakvom savetu, jer mi se baterija veoma brzo prazni...:(

vlada972
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 01. Mar 2011. 12:29

Post od vlada972 »

Pozdrav svima. Vec duze vreme pokusavam da dodjem do sms poruka na telefonu i sacuvam ih na kompjuteru. Da li je to moguce i kako? Uz pomoc kog programa?
Hvala

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

vlada972, moguće je, treba ti МyPhone Explorer .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: K750, diskusija, pitanja i odgovori

Post od oggich »

+1 za MyPhoneExplorer. Najbolji program definitivno. A Sony Ericsson K750i definitivno najbolji telefon,barem za mene.
Interesuje me jedna jos stvar,gde mogu da nabavim adaptercic za microsd katice,ovo trazim vec duze vreme

http://www.photofast.tw/products.asp?pid=79

u Beogradu mi treba radnja koja to ima

dovladms
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2015. 09:23
:: k350

Re: K750, diskusija, pitanja i odgovori

Post od dovladms »

Evo i ja da se prijavim kao zivi primjerak jos uvijek aktuelnog (bar kod mene) K750i :). Ovog decembra evo napunismo punih 9 godina druzenja :).

Sem izlizane i malo ostecene maske nema nekih problemcica. Ustvari jedino mi punjenje ide malo otezano (malo zaprljan i ostecen prikljucak) pa nekad zeza. Baterija mu je orginalna stradala prije par godina pa sam stavljao zamjensku i sad drzi ok.

Odgovori