Kupovina u Srbiji

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Kupovina u Srbiji

Post od michelangelo »

Pozdrav svima, unaprijed se ispričavam ako sam fulao podforum, nemojte zamjeriti :unsure:
Ovako, imam nekoliko pitanja...Iz HR sam i nikako ne mogu doći do jednog mobitela, i eto pružila mi se prilika da ga kupim u Srbiji. Radi se o SE m600i, koji sam vidio na mobilnomsvetu da ga mogu kupiti za 175€ u nekim shopovima. Mene zanima ako kupim mob kod Vas (ne znam sad jer smijem reći trgovinu) dali će on biti brendiran/kodiran na Vaše 063/064 mreže, ili uopće nije brendiran? Hoću li ga ja moći koristiti u HR, da samo ubacim svoju T-mobile karticu, ili ću ga morati dekodirati?
;) ;)
P.S. Za postavke tipa GPRS, MMS i ostalo pretpostavljam da ću morati mjenjati, ali to nije tako veliki problem...

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

E pa pazi ovako. M600 mozes da nadjes sa mreze i cist. Cist je naravno bez icega.
A i oni sa mreze nisu kodirani. Mislim da su cak sa t mobile mreze tako da ni da jesu ne bi bilo problema!
Black Sabbath!!!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Ja sam cuo da su kod vas u Hrvatskoj telefoni dzabe. sto ga ne kupis tamo, ovde u Srbiji je svaki drugi telefon skinut sa mreze.
064 mreza ne kodira telefone, cak i telefon koji uzmes u mt:s prodavnici mozes da koristis sa bilo kojom karticom.
063(telenor) kodira telefone koje kupis u njjihovim prdavnicama ali kad kupis kod njih telefon moras da napravis ugovor na 24 ili 12 meseci a verujem da ti to ne odgovara.
Ja ti preporucujem da umesto M600i uzmes W950i cena je ista a po meni W950i je bolji dok M600i ima qwerty tastaturu.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

w950i je 190€, dok je m600 175€ :)) A jos cu viditi, a u HR je m600 100€ skuplji

Izmenio:gameforce:Najstrože zabranjena dopuna poruka tačkicama ili drugim karakterima! Sledeći put brisanje bez upozorenja!

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

Može li mi netko reci trgovinu u kojoj 100% nisu brendirani mobiteli, ako zna? Ili ako ne može ime trgovine, onda redno mjesto trgovine. SAd sam zafrizao za w950i :D ipak se čini bolji, ali ne toliko znatno skuplji...

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

U media mobilu su dobri telefoni, ja sam tu kupio w950 i dobio sam sve sto treba da se dobije, tako da ti ih mogu preporuciti :wink:
iPhone + CX300

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

A jel znas mozda dali je kodiran na Vase mreze, odnosno brendiran? I dali si dobio pokraj slusalica i USB kabel za povezivanje?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

michelangelo, u HR u radnjama ima da se kupe samo kodirani telefoni?
Naravno da ne.
Naravno da su u radnjama SVI "čisti" osim ako ne kupuješ sa ugovorom (Telenor ill MTS)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

MA ima i ne kodiranih naravno, ali isto tako postoje trgovine u kojima postoje VIP i T-mobile START PAKETI, a takvi su mobiteli naravno kodirani na odgovarajuću mrežu, znači bilo koja trgovina u Srbiji, osim Telenor i MTS, bi mi odgovarala, ako sam dobro shvatio?
Spyker, još čekam odgovor ;)

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

da tako je michelagelo.Odgovoricu ti ja umesto Spykera ja sam kupio telefon u Logicshopu i dobije komplet oprema,znaci kutija,telefon,baterija,punjac,usb kabal,slusalice,futrola,olovka,uputsva,cd i to je to ;)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

One trgovine na popisu http://www.mobilnisvet.com/mobilni/984/ ... csson/W950
Dali su te sve trgovine u Beogradu? Ima li koja iz Novog Sada?
Recimo Logic shop, Nikole Spasića 3, jel to u Beogradu?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

michelangelo, 011 je pozivni za Beograd 8)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Jeste, u beogradu je, ali je to najgora prodavnica koja postoji!!! Ja kad sam trazio n91, oni su uzeli kao pakovanje neku jadnu jutiju, i vadili delove iz kutije u kojoj je milion delova :x

Uzmi u media mobilu ili u new media...
iPhone + CX300

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

gameforce OK, sad nešto više znam :)
Spyker, dobro da si mi rekao, ja baš mislio tamo uzeti... Onda cu vjerovatno u media mobil, nadam se da se i tamo dobije sva oprema koju je madness99 nabrojao... i nadam se da nisu brendirani :) Jedva čekam da ga kupim 8)

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

U ove dve radnje koje sam ja naveo nisu brendirani, naravno, a i dobija se full pakovanje(znam iz licnog iskustva), ja sam svoj w950 uzeo u media mobilu, i dobio sam ful pakovanje i garanciju od godinu dana, sto je super...
iPhone + CX300

michelangelo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 27. Avg 2007. 08:00
Lokacija: HR

Post od michelangelo »

Evo opet problem, valjda, prije par dana je bio ponudjen media mobil kao mjesto gdje mogu kupiti w950, a sada vidim da ga više nema, http://www.mobilnisvet.com/mobilni/984/ ... csson/W950
Što preporučujete, osim Logic shopa koji očito nije najbolji izbor...

Odgovori