Problem 3G telefona u Telenor mrezi

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
hajdi07
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 10. Sep 2007. 14:22
Lokacija: Beograd

Problem 3G telefona u Telenor mrezi

Post od hajdi07 »

U poslednjih mesec dana, korisnici Telenor mreze i vlasnici 3G telefona, se zale da imaju problem sa signalom - od kad je Telenor postavio 3G antenu u pojedine delove grada.

Elem, ja imam SE 608i meni se to desava npr. u NBG blokovima (gde se inace i nalazi jedna od antena) da se prvo pojavi onaj 3G plavi okrugli znak (kao vir) i ubrzo potom mi nestaje mreza ("No access to network" poruka)... znaci nema pozivanja ni primanja poziva.... sve dok ne izadjem iz blokova (a zivim u istim!!).

Ovo traje mesec dana, koliko su i postavili antene... i problem je valjda do Telenora... Nekoliko servisa mi je preporucilo da promenim telefon posto na mom ne postoji manuelno podesavanje mreze (cim predjem u blokove, on se automatski prebacuje na Telenor 3G)... a kad izadjem, recimo na Bezaniju, on se vraca na Telenor mrezu bez 3G-a...

Poludecu! Stvarno volim ovaj telefon, ne bih da ga menjam ako postoji mogucnost da se resi problem... Telenor naravno ne zna da mi pomogne...

Jel neko ima ovakvih problema ili eventualno zna da pomogne??

Poooozz
Hajdi

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

hajdi07, kazes da u meniju ne postoji opcija manuelnog podesavanja?Ja sam to mogao da uradim jos na prastarom SE Z1010...u opciji networking namestis select network i tu izaberes telenor bez 3g-a tj 3g detached....
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

hajdi07
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 10. Sep 2007. 14:22
Lokacija: Beograd

Post od hajdi07 »

probala sam i to... ali kada recimo (dok sam u blokovima) izaberem tu opciju bez 3Ga... on ga automatski posle par sekundi vrati...
i opet nestane mreze...
ne moguce da ne postoji nacin da se isljuci ta 3G opcija.... da li promenom softvera nesto resava?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

hajdi07 jel'telefon s neke mreže? Pošto postoje fore da neki takvi rade samo na UMTS/dual mode, ako je tako, promena softvera bi sigurno rešila to :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori