Podesavanje parametra na Samsungu z240

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Tobdzija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Nov 2009. 16:03

Podesavanje parametra na Samsungu z240

Post od Tobdzija »

Kako da podesim parametre za GPRS i MMS na Samsungu z240? Da li bi mogao neko ovde preko foruma da mi kaze ili moram da zovem nekog operatera moje mreze koje koristim za pomoc? Unapred hvala.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Tobdzija, da si rekao koja je mreza u pitanju pa jos i da ti neko odgovori ali ovako :uhuh:
I naravno da uvek mozes nazvati korisnicki servis i traziti da ti posalju parametre ili ako nemaju predefinisane parametre za tvoj model telefona onda peske da namestis sam. Za telekom postoji jos opcija da posaljes sms i da dobijes parametre. Za druga dva operatera nisam siguran da imaju takvu opciju.

Tobdzija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Nov 2009. 16:03

Post od Tobdzija »

Pa koristim telekmovu mrezu, nego ne znam kakvu to sms poruku da posaljem...?? Ili je bolje da pozovem korisnicki servis i da mi oni sve lepo objasne?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Podešavanje za MMS ćete dobiti automatski, nakon uključenja telefona prilikom prvog ubacivanja SIM kartice u telefon. Tom prilikom će Vam stići SMS poruka sledeće sadržine:

„Poštovani, uskoro ćete dobiti podešavanja za korišćenje MONDO wap portala i slanje multimedijalnih MMS poruka. Sačuvajte ih u svom mobilnom telefonu. Vaša mt:s"

Nakon ove poruke, na telefon će Vam stići podešavanja koja treba da sačuvate. Neophodno je da tada telefon isključite. Kada ponovo uključite telefon, biće Vam omogućeno slanje MMS poruka.

Ukoliko ova podešavanja ne dobijete automatski, parametre za korišćenje MMS usluge možete dobiti i slanjem SMS poruke sa tekstom MMS na broj 4777. Po dobijanju konfiguracione poruke, neophodno je da snimite podešavanja i da isključite i ponovo uključite Vaš mobilni telefon.
Ukoliko želite da u isto vreme dobijete podešavanja za 3G, GPRS, MMS, pošaljite poruku sa tekstom ALL na broj 4777.

Podešavanja za svoj telefon možete da dobijete i slanjem zahteva iz USSD menija.

Ukoliko ste postpaid korisnik, da biste pristupili ovom meniju, potrebno je da unesete kod *797# i nakon toga pritisnete taster za pozivanje. Ukoliko ste prepaid korisnik, unesite kod *100# i pritisnite taster za pozivanje.

Potom, potrebno je da otvorite podmeni Dodatne usluge, u okviru koga se nalazi stavka Podesavanje telefona.

Postoji mogućnost i da manuelno podesite određene parametre u Vašem mobilnom telefonu:

MMS PARAMETRI:
Profile name: MTS MMS APN = mms
Username = mts
Password = 064

WAP parametri:
IP address: 172.017.085.131
Port: 9201 ili 8080 (ako se to zahteva, zavisi od modela mobilnog telefona)
Homepage: http://mms.mts064.telekom.rs/mms/wapenc

Mislim da su to svi moguci nacini na koje mozes da podesis parametre.
Ako ti treba izvor ovog sto sam kopirao...
http://www.mts.telekom.rs/index.php/MMSstandard.html

Tobdzija
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 01. Nov 2009. 16:03

Post od Tobdzija »

Hvala puno zaista, to mi je trebalo. Sad cu da podesim bez probema-nadam se! :)) Ako naidjem na neki problem, javljam se. Hvala jos jednom

Odgovori