WP7, MMS i GPRS podesavanja

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
petar17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 17. Sep 2010. 15:19
Lokacija: Beograd

WP7, MMS i GPRS podesavanja

Post od petar17 »

Pozdrav svima,
kao što naslov teme govori, zanima me kako se na telefonima sa Windows Phone 7 OS-om nameštaju ili podešavaju opcije za MMS i GPRS.
Konkretno, posedujem HTC Trophy, na VIP sam mreži, postpaid i imam besplatnih megabajta,...

Dakle, k'o ima iskustva, slobodno neka piše.

Hvala!

p.s. inače, slobodno pišite podešavanja i za Telekom i Telenor, verujem da će koristiti onima na istim mrežama.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

evo to dodje na ovako
TELENOR
user:telenor
pass:gprs
apn:internet
MTS
user: mts
pass:064
apn:gprswap
VIP
user:vipmobile
pass:vipmobile
apn:vipmobile

sto se tice MMS,nije podrzan fabricki,za one koji poseduju HTC WP7,neka skinu programce HTC CONECTION SETUP,ko koristi Samsung tu je program Network Profile..pozz SKar ;)
Poslednja izmena od skar u Sub, 17. Sep 2011. 21:29, izmenjeno 2 puta ukupno.

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

ja imam HD7 i na njemu HTC CONNECTION SETUP, ali nema nigde podesavanja za mms :smutny:
naime koristim m:tel Reoublika Srpska, sto se tice neta to znam sam da podesim...
znao bih i mms da ima negde da se kuca?
u porukama imam opciju da dodam sliku, normalno to sve ide, kada kliknem na send napise gresku da je do operatera...
a sto se tice tog programa kada on nadje koju mrezu koristim i stavim da on kao nadje podesavanja ne desi se nista, jos mi izbrise onaj moj apn :D

zna li iko sta treba :)

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Uzeo sam preko Limunda Usb modem Huwai E1552 Telenor.Naravno uzeo sam ga za male pare,jer ide nekoj osobi kao poklon,Zanima me sledece...posto sam ga otkljucao za sve mreze,da li ova podesavanja vaze i za usb modem-e?Posto je modem otkljucan i prihvata sve kartice sada,pa bih da podesim parametre...Hvala.

geronimo82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 10. Sep 2011. 22:36

Post od geronimo82 »

gangsta hajde napisi kako idu podesavanja za net na m-tel RS, bio sam kod njih ali oni kazu da nemaju podesavanja, inace koristim omniu 7, ali mislim da su ista podesavanja. Hvala unaprijed!

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

ista su, zavisi ti sada kakav broj imas, uglavnom ides: settings-cellular-add apn
samo na polju APN kucas:
-ako si na dopunu mtelfun ILI mtefun (zavisi kada si aktivirao...)
-na pretplatu kucas 3G1 (ne znam jedino ako koristis smart pakete...zovi pa pitaj koji ti je APN uostalom)

kliknes na "ok" i gotovo :D

joxivoj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Okt 2011. 18:43

Post od joxivoj »

Ja imam problem sa Wi-fi. nakon odradjenog update-a nece da mi se konektuje a pise sl :
Your phone couldn`t connect to the wi-fi network because there was no response from the network. please try again later.
Ne znam zasto nece, ranije je moglo na isti wireless...
E da, i ne mogu da upisem sms centar. Koristim mts i kad hocu da ukucam +381650000900 nece da sacuva, tako da ne mogu primati poruke. ne znam sta da radim... :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

joxivoj, ovaj deo foruma se odnosi na GPRS i MMS podesavanja ne WiFI, za te probleme potrazi temu o svom modelu. Isto vazi i za SMS centar. Inace nije mi jasno kako te neupisan SMS centar moze spreciti da primas poruke, SMS centar ti je potreban za slanje poruka.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

joxivoj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Okt 2011. 18:43

Post od joxivoj »

Lapsus...mogu primati poruke, ali ne mogu slati.... Zvao sam MTS i pricao sa nekim operaterom i kao nemaju podesavanja za htc modele...gde dalje da idem???

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

joxivoj, ne vidim zasto bi oni imali WiFi podesavanja za bilo koji model, to je stvar parametara rutera kome pristupas. Imas temu o WiFi-ju u "Kaficu". SMS centar bi trebao da bude zapisan u SIM kartici i automatski prepoznat. U svakom slucaju to sto tebe zanima nije za ovu temu - idi na temu o svom modelu u "Windows Phone" sekciji.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

petar17
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Pet, 17. Sep 2010. 15:19
Lokacija: Beograd

Post od petar17 »

Ljudi, i dalje bezuspešno slanje poruka sa slikama (sada 7.5 Mango), tj. ne mogu da koristim klasičan MMS..? Instalirao sam predložen program, ali ništa... Da li je neko uspeo..?

Da podsetim, HTC Trophy, OS Mango, VIP operater...

Pozdrav

Odgovori