Samsung galaxy j1 duos

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Samsung galaxy j1 duos

Post od Gregor Samsa »

Evo ovako. Žena je dobila ovaj tel, pa me interesuje na koji način bi mogao da ,,ubijem" sve nepotrebne aplikacije kako bi tel radio optimalnom snagom jer je u pitanju slab uredjaj sa 512 ram. Ona je nezahtevan korisnik i od app ima samo viber, whatsap i skype. Čak nema ni facebook.

Znači, svaki savet oko ,,ubijanja" nepotrebnih sistemskih aplikacija koji jedu RAM, kao i saveti kojim programom bi mogao čistiti sistem s vremena na vreme , kako bi lagove i bagove sveo na minimum, su dobrodošli, jer sam početnik u svetu msmartfonova, a i ja imam wp na kojem nemam potrebu za nekim velikim čišćenjima.

Hvala i pozdrav

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Coni »

Dve stvari. Nađi u podešavanjima "apps", ne gledaš running vec nađi karticu gde su sve aplikacije. Tu sve sistemske koje se ne koriste (tj. ona ne koristi) podesi na disable (na primer hangouts, maps, sistemupdate). Drugo, s vremena na vreme clean master da procisti keš i rezidualne fajlove.

Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Gregor Samsa »

E, hvala ti. Uradicu tako.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Coni »

U suštini, ne možeš ništa da pokvariš. Ako onemogućiš neke aplikacije možeš da poremetiš rad telefona, npr. Gmaps, nećeš imati google mape, ali moj otac npr. ionako koristi here maps. Ili npr. Google play servise, njih ne diraj. Onemogući bespotrebne samsung aplikacije, da ne stoje u ram-u. Ako vidiš da nešto nije kako treba, nađeš te aplikacije i omogućiš ih.

Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Gregor Samsa »

E, posto sam zaustavio par apps i ocistio smece clean masterom, krenuo je zesce da zabada. Znaci, bas onako osetno sporo da otvara i galeriju i whatsap i sve. Primenio sam najprimitivnije i jedino meni poznato resenje. Ugasio ga pa upalio. Sad mi se cini bolje. Valjda nece opet.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Coni »

Čudi me, ja imam baš suprotna iskustva. Ali kao što rekoh, ništa nećeš pokvariti, sve se može ponovo omoguciti. Evo ti mog primera, nisu mi opterećivale tablet ali nisam ni hteo da se uključuju ponekad kad ih ne koristim Slika
Inače, sporo je otvarao dok ponovo generiše keš, sad će biti brže. Samo je problem što taj keš vremenom naraste, ja skinem clean master jednom u dva meseca i tad mi obriše i više od pola gigabajta smeća...

Gregor Samsa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Čet, 22. Jan 2015. 02:24
:: lumia 520

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Gregor Samsa »

Da, pa sad je vec bolji. Ne moze se naravno od 512 ram ocekivati zver ali eto, meni je cilj da koliko toliko bude podnosljiv.

Jos jedno pitanje. Da li je potrebni po izlasku iz neke app, pritisnuti i ono dugme sa leve strane koje prikazuje nedavne apps i tu ih zatvoriti, ili su one vec zatvorene kad se izadje iz njih na dugme back?
Ovo pitam jer kada sam stisnuo to dugme za nedavne app, bilo jedno 30 ak prikazanih, pa me interesuje da li to gusi ram ili ne.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung galaxy j1 duos

Post od Coni »

To je samo recents, briše ih iz keša, ali ako je aplikacija podešena da stoji u ram-u, nema sile da je isključiš (facebook, viber, whatsapp). Znači to je nepotrebno da brineš.

Odgovori