Koji telefoni poseduju Shutter speed?

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
AcaVrsac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 22:50
:: Iphone 5S
:: Huawei P9
Lokacija: Vrsac

Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od AcaVrsac »

Kao sto naslov kaze,koji telefoni imaju tu opciju na kameri? Znam da neki sonijev tel to ima,ali ne znam koji. Pitam zbog sestre koja bi da pazari neki takav tel zbog dece. Deca nece da stoje mirno je'l,pa joj treba shutter speed da bi mogla da ih lepo uslika u pokretu a da slika ispadne kao da su stojali. Da ne duzim,znate i sami sta je shutter speed,samo jos da mi kazete koji noviji telefoni posduju tu opciju. Hvala u napred.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od Ledjo »

Tu opciju (skoro) svaki telefon podrzava, samo je razlika do toga da li je ima u fabrickoj aplikaciji (npr g4) ili moras da instaliras neku third-party aplikaciju (vecina telefona). Probaj sa aplikacijom Camera FV-5.

Nisam siguran kako mislis da slika dete koje se krece, da li da "penuje"? Da slika kako se dete krece, pa da dobije koliko-toliko cisto dete, a zamrljanu pozadinu? Nisam bas ni siguran koliko moze mali objektiv telefona da izvuce u tom slucaju, a opet (po meni) ovaj stil slika nije bas toliko lep, jer pozadina nece biti cista.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od sugarcoated_ass »

Huawei i Xiaomi imaju tu opciju i u fabričkim camera app, pa čak i na jeftinijim uređajima kod Huawei (P9 lite, honor 8 lite i sl.). E sad, za takvo slikanje sa što kraćim SS ti treba jako dobro osvetljenje ili dosta visok ISO. Prva opcija su npr. idealni uslovi po sunčanom danu, dok druga rezultira u baš velikoj količini šuma na slikama.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

AcaVrsac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 22:50
:: Iphone 5S
:: Huawei P9
Lokacija: Vrsac

Re: Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od AcaVrsac »

Shutter speed se podesava na samom foto aparatu,u pitanju je brzina otvora. Primer dajem,mozes formulu uhvatiti u voznji a slika ispada kao da je stojala,kako formula tako i pozadina. Ja na svom foto aparatu date kad slikam dok trci na primer slika ispadne kao da je stojala u mesto. Odgovor se odnosi na Ledju.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od 1808 »

AcaVrsac napisao:.....Deca nece da stoje mirno je'l,pa joj treba shutter speed da bi mogla da ih lepo uslika u pokretu a da slika ispadne kao da su stojali. Da ne duzim,znate i sami sta je shutter speed,......
To što ti tražiš, odradiće svaki telefon na automatici, neki bolje, neki lošije u zavisnosti od kvaliteta senzora i količine dnevnog svetla. U podešavanjima uglavnom već postoje predefinisani profili za različite kadrove,... odabereš Action i automatika uskladi brzinu ekspozicije sa svim ostalim parametrima.

E sad, pravi shutter speed na mobilnim telefonima je uveden (pre koju godinu) iz sasvim suprotnih razloga,.... da bi se pravile fotografije sa produženom ekspozicijom od nekoliko sekundi, ponekad i 10 do 15, a uglavnom za fotografisanje statičnih objekata pri slabom osvetljenju ili mraku. Za takvo fotografisanje je još neophodan tripod ili neki stativ, kao i manuelno podešavanje ostalih parametara. Ta opcija nekada uopšte nije postojala na mobilnim telefonima, pre svega zbog slabijih senzora, ali kako se tehnologija razvijala i unapređivala kamere na telefonima, tako je i ova opcija našla mesto prvo na flagship modelima, a kasnije i na nekima iz srednje klase.

AcaVrsac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 22:50
:: Iphone 5S
:: Huawei P9
Lokacija: Vrsac

Re: Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od AcaVrsac »

Slikao sam sa S7 pre neki dan,i dete je samo opusteno hodalo,i slika mutna. Slikao sam na jakom svetlu,plus blic. Nisam bas odusevljen kamerom,ali daleko od toga da nije dobra.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Koji telefoni poseduju Shutter speed?

Post od knezevic76 »

Evo uslikao sa p10 lite, automatika, dete se okretalo ka meni kad sam okidač, plus smo bili u pokretu na pedolini[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201711 ... 5b067b.jpg[/img]

Odgovori