E-Mail na 063/064

konfiguracija mobilnih telefona za MMS/GPRS i ostale usluge domaćih operatora
zexoni78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 20:52

Post od zexoni78 »

Ljudi ja sam sve uradio kao sto ste napisali za podesavanje e-maila na 064 medjutim nesto nece!Samo mi izbacuje cannot find server.Znate li sta o tome?Mozda ovde fali opcija e-mail gateway koju nisam video ni u jednom podesavanju?

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Moze li se nekako podesiti da telefon zvoni kad stigne e-mail popruka kao npr. kad stigne SMS ?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

nick6, ako podesis telefon da je non stop nakačen na net čućeš kad ti stigne e-mail...to je jedini način, ali tako ćeš brže trošiti bateriju...Ne znam koji telefon imaš pa da ti kažem kako to da podesiš...ali se ta opcija uglavnom nalazi u Settings/Connection/packet data i tu bi trebalo da podesiš da stoji When available...Ali ovo shvati kao uslovni putokaz, jer nije tako kod svih telefona...ovako je kod, recimo, N70...
Poslednja izmena od Ninolina u Uto, 31. Okt 2006. 20:52, izmenjeno 1 put ukupno.
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Ninolina,imam N91. Ne bih bas da sam nonstop zakacen na Mondo (MTS) jer ce mi pojesti bateriju :cry: , a jel' to jedini nacin? :D

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

nick6, jedino da instaliras neki program Mail Client koji će se u određenim intervalima aktivirati konekciju i javljati kad stigne mail...Profi Mail ima tu opciju...Auto Update Time...pa možeš da ukucaš bilo koji interval...Ali i to troši bateriju...a konekcija mora da bude aktivna ako hoćeš da ti stigne mail... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Uneo sam podesavanja za Gmail po uputstvu koje je dato na forumu za SE na ovom sajtu :) , ali ne mogu da udjem u e-mail client na fonu cak ni kad mi je MTS WAP konekcija aktivna :o (naravno, mogu da udjem u Gmail iz WAP browsera, ali postavlja se pitanje cemu onda sluzi e-mail client na fonu - mislim na e-mail client koji se nalazi u "Messages" folderu). Pritom sam uneo sva podesavanja koja su mi pala na pamet kako u samom e-mail clientu, tako i u "Packet Data" ("when available"). Probao sam access point i sa "MTS WAP" i sa MTS Internet", ali uvek kad probam da udjem u e-mail client na fonu dobijam isti odgovor : "Packet data - temporary network problem" ??? :cry: . Da ne zaboravim, podesio sam i "enable all POP" na Gmail accountu.
Motorola Moto G

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

nick6, nisi rekao koji je telefon u pitanju ...... a i nisi postovao u pravu temu - ova se bavi podešavanjem za naloge operatera, a ne za gmail...

pozdrav...

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Ok, izvinjavam se. Telefon je N91. A mislim da sam upravo skontao u cemu je problem :wink: . A to je sto telefon sam (ili je to mozda do operatera) vraca portove na "default" umesto "user defined" tako da se svaki put kod konektovanja mora manuelno uneti port (npr. za Gmail je "995" za Incoming port). A desava se i da automatski vraca "header retrival" na "disabled" tako da se i to mora manuelno korigovati kod svakog konektovanja (sto je prilican smor, priznajem :smutny: ).

Sve u svemu videcu da probam sutra sa podesavanjima MTs-ovog naloga, mozda ce to lakse ici. :) Jos jednom se izvinjavam ako sam otisao u off-topic :D
Motorola Moto G

Ivan030
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 19. Nov 2006. 16:24

Post od Ivan030 »

Sve ste vi ovde lepo objasnili, ali ja ovde ne vidim resenje svog problema. Naime u pitanju je Samsung D600E i 064 mreza. GPRS je aktiviran, MMS radi, kao i surfovanje po netu, ali NE USPEVAM DA POSALJEM E-MAIL!? :cry: Osim naravno preko mondo wap portala. Ovako krene da salje i onda mi javi "DNS error".
Zna li neko kako da ovo resim? :blinky:

batica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 16. Dec 2006. 22:03
Lokacija: vojvodina

Post od batica »

dali neko moze da mi objasni podesavanja za SE K510i na mts ,i kako da znam da je stigao i na mondu .unapred zahvalan

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

batica preporučio bih ti da pozoveš 789 i direktno njih pitaš jer će ti oni to u realnom vremenu podesiti jer imaju podešavanja za tvoj mob.
a ako ne budeš imao sreće kao ti se obrati pa da rešimo taj problem
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

madjarica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 09:31

molim pomoc

Post od madjarica »

[quote="grom_bgd"]Da malo i ja pomognem...:)

Ovo su podesavanja za MT:S

Email account:
account name: mts email
protocol type:POP3
POP3 server:x1.gm.telekom.yu
POP3 port:110
mailbox:064/065******* (*-br.tel bez 064/064) npr. 0641234567 ili 0651234567
password:vasa lozinka( registruje se pri slanju SMS poruke sa sintaksom : MAIL lozinak (od 6-10 karaktera po vasoj zelji,slova+br) na broj 770
SMTP server:x1.gm.telekom.yu
SMTP port:25
E-mail:064/065*******@gm.telekom.yu
siganture:prazno (mada moze se upisati kratak potpis)

postovanje,
molim pomoc
imam samsung z400, pokusala sam da namestim po ovim parametrima e-mail, ali ne ide... inace sam ranije imala motorolu, pa se ni ne snalazim sa samsungom bas najbolje...
namestila sam ovako:
account name: mts email
SMTP server: x1.gm.telekom.yu
SMTP port: 25
retrieving server type: POP3
POP3 server: x1.gm.telekom.yu
POP3 port: 110
retrieving option: normal
keep in server
my address: 064....@gm.telekom.yu
user name: madjarica
password: (sta treba da stavim)?

da li treba da bude ukljuceno: use SMTP authentication?

MOLIM ZA POMOC, unapred hvala

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

da li si se registrovao slanjem poruke na 770 ako se ne varam ono tipa
MAIL ****** /pod zvezdicama jr šifra od 6 znakova/
ali pazi neće uvek mejl da otvara..moraš nekoliko puta connect disconnect bla bla b la
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Ljudi,da vam pomognem(ovo je za 064/065),pored ovih podesavanja za mail koja se razlikuju od fona do fona,jedna stvar je najbitnija i tek tako mail zaista radi,bez gresaka tipa"server not found".Naime u mail podesavanjima najbolje je da napravite sami profil(ili access point),nazovite ga kako hocete,bitno je da apn bude gprsinternet,a ne gprswap,definisete jos username - mts,password - 064,ako pita za proxy - no,i to je to.Isprobano na mnogim fonovima.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

madjarica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 09:31

Post od madjarica »

VeNoM napisao:da li si se registrovao slanjem poruke na 770 ako se ne varam ono tipa
MAIL ****** /pod zvezdicama jr šifra od 6 znakova/
ali pazi neće uvek mejl da otvara..moraš nekoliko puta connect disconnect bla bla b la
naravno da sam se registrovala, uspesno kazu... ali mi izbaci poruku DNS failed (neuspesno) :unsure:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

meni obično uspeva iz 3.puta da se logujem i to samo zato što koristim profimail program. ovako iz mesage servisa moba neće da radi lepo tj nikako
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

madjarica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 09:31

Post od madjarica »

hvala na trudu ali nista mi niste pomogli... :smutny:

madjarica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 09:31

Post od madjarica »

opet ja... u medjuvremenu sam uspela da primim mail na z400 ali jos uvek ne uspevam da ga posaljem... i dalje molim pomoc za podesavanja na mob...

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

A jesi li probala ono sto sam napisao nekoliko postova iznad?Na opisan nacin email sljaka bez greske na Nokia i SE fonovima,probaj i na Samsungu.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

imam jedno piranje oko emaila. podesio sam email na mome 6680 po upustvima koje sam video ovde i stvarno radi super. i slanje i primanje.e mail klient,bas super.
samo me zanima kako mogu da obrisem primljene emaile.uvek ostane zaglavnje.javlja mi ovo message header will remain in phone memory.
da li mogu i zaglavlja da se obrisu? vremenom se gomilaju,bas glupo. probao sam i preko nokia phone borwser,ali ih tamo uopste nema.
hvala,pozdrav.

Odgovori