Istaknuti članovi

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Akki napisao:Treće, ovo je privatan forum i admini imaju apsolutno pravo da rade sa njim šta i kako hoće...
Uh, ova recenica mi se nimalo ne dopada i mislim da je zaista ovo jako, pa hajde da kazemo neumesno, spominjati.Na kraju ako je vec privatni forum onda to po meni licno ima pravo samo da naglasi Kalinic Milan kao vlasnik.
Btw, meni se cini kada je nesto privatno onda samo uzi krg vlasnika ima pravo u tome da ucestvuje i da je to zatvorenog tipa.Zar ne?
Rec 'privatni' i 'forum' ne idu zajedno.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Molim clanove da se ne uvrede ovim sto cu reci... Posebno oni koje budem naveo, jer nista nije receno sa losom namerom :)
Ja tomas.hokenberi-ja smatram vrednijim clanom od npr. Akki-ja... Zato sto je za vreme koje sam ja proveo na forumu (aktivno), covek mnogo vise pomogao i postovao od Akki-ja... Nema veze sto nije bio moderator, opet sam ga vise cenio... To ne znaci da je Akki gori... Naprotiv... Mozda covek samo nema vremena da se pojavi na forumu... Ili ubaci samo po neku pametnu poruku, a ne kao neki clanovi foruma (ukljucujuci i mene jednim delom), samo pisu ne bi li imali sto veci broj poruka...
Stvarno ne vidim poentu ove teme... Mnogo korisnih clanova ima, i veliki broj njih je zasluzio da budu moderatori, al sta bi nastalo kad bi se svima davala vlast? :)
Izvinjavam se ponovo, ako sam nekog uvredio... Nije mi bila namera...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Wicker Man, Akki nije napisao moderatori, već admini... a to su dve različite stvari i pozicije sa različitim pravima i statusom... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Moram da se umešam (nevoljno) Akki je lepo obrazložio sve u prvom postu i složio bih se sa njim 100%
Članovi dolaze i odlaze, tako je bilo i biće.
To važi i za one sa gore pomenute liste.
Možda zvuči surovo ali je tako.
Lista će biti ažurirana kada admin bude mogao, hteo ili nešto treće jer kao što reče Nina to može samo on.
Koga to pogadja neka pročita opet Akkijev post.
Privatan site i privatan forum. (tu stoji tačka)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ahhh ljudi, citao sam i da kazem iskreno malo sam se smejao :)

Pre par godina, kupio ja neki samsung, vise se ne secam oznake imao je isti tel i vlada. Nije mi odgovora itd i krenulo je sa savetima, dosta clanova mi je pomoglo sa savetima, eto npr Akki u tom vremenu je imao veliku kolicinu dobrih i korisnih saveta koji su mi dosta znacili, sta sad on mi nije pomogao u nekoj nedoumici i ja treba da ga podcenjujem?

Covek sada nema preterano vremena i treba da ga "izbace" sa foruma?

Kao sto je naveden primer za prijatelja evo i moj :)

Predaje vam nastavnik u osnovnoj, nauci vas dosta dobrih stvari, ima dobre stavove itd. Covek ode u penziju, vi u srednju i sta njega treba da zaboravite? Sretnete ga na ulici posle par godina i on vam nije nista koristio? Treba da ga podcenjujete, omalovazavate ?

Sta sad dodje neko od clanova na forum, uradi search i vidi da ste dovodili njegov doprinos u pitanje i sta on nece da se uvredi?

I kao sto su rekli, ovo je privatan forum, sajt i ovo je samo DOBRA VOLJA vlasnika sto je omogucio da imamo diskusije, rasprave itd
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Istaknuti članovi

Post od Miškoni »

cale napisao:Postovani admin/modovi...
Zaista mi nisu jasni Vasi kriterijumi,za,"Istaknute članove".
Kriterijum za ulazak u grupu je da određeni član mora da mi "zapadne za oko", da me sem uobičajenog učešća iznenadi nečim kreativnim, nesvakidašnjim, da vidim da se uozbiljio (ako je prethodno opominjan za sve i svašta) i da je stasao u pravog zrelog člana. Jednostavno, tražim "ono nešto".
cale napisao:Pristrasnost?
Potpuna besmislica. Čemu bi to vodilo?
Wicker Man napisao:Na kraju ako je vec privatni forum onda to po meni licno ima pravo samo da naglasi Kalinic Milan kao vlasnik.
Milan je to do sada više puta naglasio. Urednički tim sa njegovim blagoslovom to samo prenosi.

Akki je u svom postu jako lepo objasnio suštinu onoga što bih i ja napisao pa nema potrebe da širim priču. Samo ću dodati da me ponekad jako začude postupci određenih članova. Recimo, nekada je pominjana grupa bila otvorenog karaktera pa su se neki članovi sa svega par postova sami prijavljivali za članstvo. Zanimljivo, zar ne?

Da više ne bi bilo zabune, evo novog opisa grupe:

"Članovi koji svojim doprinosom podižu kvalitet foruma, kao i oni koji više nisu aktivni ali su svojim učešćem pozitivno obeležili jedan period."

Lista se periodično osvežava, kao što rekoh iznad - tražim "ono nešto". Sama grupa je čista formalnost i neki vid tihe zahvalnosti svima koji su u njoj, što ne znači da ostali aktivni članovi koji (još uvek) nisu u istoj zaslužuju manje zahvalnosti. Uostalom, prilično se brzo stekne utisak o tome ko je kakav...

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

Dexter napisao:S'ozbirom da je u toku nova verzija sajta
Da, evo godinama samo što nije nova verzija. ;)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ako ikog zanima moje mišljenje, mislim da su "obije strane" malo pretjerale. cale ima pravo da pita kako i zašto su pojedini članovi dobili pomenuti status, sloboda govora, misli i te stvari :). Malo nije OK što je pitao zašto nije i on među njima, to je malo neskromno i pretenciozno. Svađe i odstupanje od rasprave nije OK i ne odgovara tvom uobičajenom načinu razgovora na forumu. "Druga strana" je pretjerala sa pozivanjem na autoritet i obrazloženja tipa "na privatnom forumu vlasnik može šta mu se hoće" (pojednostavljenje zarad ilustracije). Potpuno podržavam Wicker Mana u prvom postu na 2. strani, zaista je rekao veliku istinu.Akki, iako smatram da si za većinu stvari koje si rekao u pravu, kao veoma dobar član(aj' da zaboravimo i da si moderator, što te makar moralno obavezuje na suptilnije obraćanje osim u slučajevima teških kršenja pravila foruma), mislim da si malo jače odreagovao nego što je bilo neophodno. Znam te kao suptilnijeg... :wink:. Mislim da je caletu moglo biti "blaže" odgovoreno da je neumjesno postavio pitanje. Na taj način se mogla izbjeći svađa i pomalo nizak nivo konverzacije u odnosu na uobičajni na ovom "našem" forumu. Miško, potpuno podržavam da sva prava (i prevode :)) na titulisanje zadržavate vi administratori, to je sasvim OK. Takođe, mislim da preimenovanje grupe onemogućava dalju svađu.
Sve u svemu, narode, samo malo lakše sa raspravama, ma koliko da se neko našao uvrijeđenim. Svađe nikako ne doprinose kvalitetu foruma, kao ni razmahivanje autoritetom ili neukusno zahtijevanje nekakvih statusa i slično miješanje u domen administratorâ. Sve ovo sam napisao u najboljoj namjeri i u skladu sa duhom jednog foruma kakvog pamtim po najljepšim stvarima i želim da tako bude i ubuduće. Hvala na pažnji i smanjimo prepucavanja i uvrede! 8)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

Vincent , A sta si ti kao neki glas razuma? :D :D :D
Ajd se bre lepo svadjamo! fight, fight, fight! :lol:

Salim se, naravno. Zaista lepo receno.

Svi smo mi na neki nacin istaknuti clanovi, jer je svako od nas napisao bar jednu poruku koja moze nekom pomoci, ili je postavio pitanje u kome ce se naci jos neko od citalaca foruma.

Ako je neki forumas napisao nesto korisno, sto ce mozda neko da pronadje preko opcije search (koja je doduse losije realizovana ( ah, kad ce ta nova verzija foruma :D )), a i da ima jednocifren ili dvocifren broj postova, ili je mozda odsutan vise godina sa foruma, taj je, makar za mene, istaknut clan

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Vincent napisao:Akki, iako smatram da si za većinu stvari koje si rekao u pravu, kao veoma dobar član(aj' da zaboravimo i da si moderator, što te makar moralno obavezuje na suptilnije obraćanje osim u slučajevima teških kršenja pravila foruma), mislim da si malo jače odreagovao nego što je bilo neophodno. Znam te kao suptilnijeg... :wink:.
Lepo napisah da sam ono pisao kao običan član... tako da je to moje mišljenje koje nema veze sa administracijom, doduše, pokazalo se da se poklapa, al i da se ne poklapa to što sam moderator ne znači da ne treba da imam sopstveno mišljenje... ;) otuda i totalni nedostatak suptilnosti što je bilo apsolutno planski jer ako me nešto nervira to su 2 stvari ( nisu red, rad i disciplina :D ) arogantnost i pretencioznost... ;)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

OK, objašnjenje prihvaćeno :). Važno da nema više međusobnog napadanja.
Bekra, ja sam uvijek za kvalitetnu, oko argumentovanih mišljenja organizovanu, ultimate fight :D.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

Meni i dalje nije jasno kako neko ko ne ume da sastavi 3 recenice bez ijedne pravopisne greske moze da trazi da bude istaknuti clan. :wink:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

meni nije jasno to sto su i Akki i ostali objasnili celu situaciju i razjasnili a neki clanovi i dalje postavljaju pitanj i pokrecu temu koja je razjasnjenja. 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

..::Bobby::.., a meni nije jasno sta se ti javljas koji smaras po forumu i zatrpavas isti sa identicnim temema? Otvorio si 3-4 teme (koje jedna drugoj lice i imaju skoro isti sadrzaj) i pisao jos u nekima i svuda postavljas ista pitanja: "Hocu li ovaj ili onaj... A da necu mozada taj ili onaj..."
Tako da ti nemoj nikoga da komentarises!

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

IDzO, kao izuzetni poznavalac srpskog jezika morao sam da primetim to da doticni clan nije bas najpismenija osoba. :roll:
I ako tebi toliko smetaju moje teme u kojima iznosim misljenje o razlicitim telefonima poredeci ih,onda zaista nemam sa kim da se nastavljam ovde :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

..::Bobby::.., nisi shvatio poentu cele ove price. Nije fora u tome ko je recitiji, ko bolje poznaje pravopis jer ovde imas clanova koji nisu iz Srbije pa im srpski jezik nije maternji kao sto se i njihov pravopis i dijalekat razlikuje od naseg. Problem kako uci u grupu istaknutih clanova je samo i iskljucivo pitanje koliko su korisni postovi svakog od nas. Evo i meni je pre nekoliko dana stigao mail da sam upao u grupu, hvala onom ko me je tamo smestio, ali meni to apsolutno nista ne znaci, bitnije mi je to sto se koliko toliko razumem u tehniku i telefone, moji saveti u resavanu nekih problema ili nedoumica, moja iskustva a to je ona satisfakcija koja "znaci" i to je merilo koliko je ko koristan kao clan. Lako je napucati par stotina ili hiljada postova, nikakav problem ispisati i spamovati forum, znas i sam kako se to radi, ali je poenta da pomognes nekome svojim znanjem. Kapis?

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

moderatori bilo bi dobro da ova tema ode u lock jer je postala popriste rasprava i vec objasnjenih tema i pravila. 8)

P.S. azimuth je lepo reko sto se tice spemovanja foruma mada je zaboravio da kaze da je dobar deo tema na forumu diskutabilne prirode pa na neki nacin dolazi do previse postova 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

Azimuth, i te kako sam shvatio,ali neko ko ne zna za jednacenje po mestu tvorbe i zvucnosti.kada sam ja pisao sh i w bio sam opomenut,jer je to nekim clanovima upadalo u oci.e pa meni nepismenost upada u oci,jako.
dimi89, shvatili smo. :roll:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

dimi89, pa to i jeste poenta svake od tema na bilo kom pa tako i na ovom forumu. Da nije diskutabilno niko pitanje ne bi postavio. Zar ne?
Slazem se da bi tema trebala pod lock ali ne i da se obrise cisto zarad ostalih nedoumica po ovom ili sl. pitanjima :wink:

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

:lol: :lol: ... e lude li teme, i polemike. Zar je zaista bitno da li je neko istaknuti, i uvaženi gosim član foruma!? Ajde nemojte da ste deca. Ovo je ipak ozbiljan forum, i ovakve polemike mu ne priliče.

Ovo reče istaknuti član ... 8) , i ode da se zeza sa novom nokijom 5800XM. :D :P

Zaključana tema