Jedna Offtopic tema

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Jedna Offtopic tema

Post od Igoritza »

khm .. izvinjenje u napred, bilo je price o ovome -

moze li u kaficu da bude dozvoljena jedna jedina offtopic tema, na kojoj bi se pricalo o ostalim tehnologijama, pored mobilnih ???

znam da ma milion foruma o tome, ali niste ni svesni kolko je ekipa sa mobilnisvet.com dobra ekipa, a siguran sam da bi imali shtoshta da prodiskutujemo na jednoj takvoj temi ...

a opet, to su stvari relativno bliske -

konfiguracije kompjutera, programi koje koristite u razne svrhe(bez piraterije naravno), monitori, muzika, kola koja vec bejashe dozvoljena, gadzeti i ostalo ?

moze li, e ?
There is no knowledge that is not power

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

i po meni bi trebalo da posotji jedna offtopic tema, da se malo prica i o drugim stvarima(znam da je ovaj forum iskljucivo za mobilne telefone, al cisto da se ubije monotonija).
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Zaista moram da podrzim predlog Igoritza, zaista stvarno bi bila super jedna tema vezana za ostale grane IT,misim nikakvo veliko pravilo ne krsimo a u pitanju je samo jedna tema.Svi znamo a i vise ste puta napomenuli da ima dosta takvih foruma,ali na tim forumima nema ove ekipe,nema ovih i ovako kvalitetnih clanova.Kao sto rece Igoritza, tema bi bila iskljucivo oko racunara vezano za hardver i softver.Hajde ljudi samo jedna tema.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Takodje podrzavam predlog gospIgoritza, ,jer mnogi od nas imaju sto sta da kazu o i-podu,sony mp3,bt stereo sluskama i ostalim sluskama,kompovima i laptopovima itd...
Ako je to nedozvoljeno,da li bi moglo u okviru ovog foruma da se otvori podforum IT svet???
Gde bi se o takvim stvarima diskutovalo,jer ipak veci deo posetilaca it sveta dolazi sa ovog sajta,tamo moze link ka ovom (pod)forumu...
D500&E71

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

Takodje se slazem sa svima vama jer em sto bi mogli da razmenimo misljenja,iskustva,mogli bi dosta ljudi da uputimo na odredjene stvari i da saznamo po nesto novo jedni od drugih
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Evo, da se Miskoni ne muci, naravno da NE MOZE, bilo je dosta takvih pitanja, i valjda je svima jasno da je ovo MOBILNIsvet, tako da nema nista od toga...

Ne kazem da ja ne bih voleo, bas zato sto je super ekipa, ali od toga realno nema nista... :wink:
iPhone + CX300

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Spyker napisao:...valjda je svima jasno da je ovo MOBILNIsvet
Pa sta ima i drugih foruma koji su namenjeni iskljucivo racunarima pa opet imaju citav podforum o mobilnim telefonima,a mi trazimo samu jednu, jedinu temu.Uostalom sve je to povezano,necemo diskutovati o ratarstvu pa da sad se nesto draticno izdvaja.Hajde ljudi molim vas samo jednu temu.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

Stvarno treba da postoji porforum ITsvet jer je ipak ITsvet brat sa Mobilnimsvetom...

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Spyker, zasto uvek u tvojim porukama moram da vidim nervozu, nadrndanost i drskost....svima je nama jasno da je ovo mobilini svet, ali navedi Jedan razlog zasto da ne obogatimo forum jos jednom temom ili podforumom IT svet ili IT Consulting ili nesto slicno... verujem da bi nam znacilo zar ne...
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Spyker, a ti si novi mod?? jel?? I pisanje velikim slovima je zabranjeno...
VladaII, tacno tako, uvek je to u njegovim postovima, naravno i pocetak za neku svadju i prepirku...

I ja podrzavam ovo(kad je mogla da opstane i tema o automobilima moze i ova) ali ipak mislim da nece biti dozvoljeno jer je ovako nesto vec predlagano, mozda bolje da otvorimo neku sobu na IRC ili neki chat gde cemo pricati opusteno o necemu ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Nikad nije lako doneti loše vesti, zato "dont šut d mesendžer" odnosno spyker-a jer je to rekao. Više puta se već vodila priča oko ovoga i svaki put se završavalo sa izričitim NE.

Zato umesto da trošimo energiju na ubacivanje teme ovde, od čega 99% verovatno ništa neće biti. Bolje da tu energiju usmerimo na pokretanje foruma na ITsvet-u. Tamo je započeto nešto u tom pravcu sa "problemator"-om, ali verovatno zbog nezgrapnog rešenja, se od toga odustalo. Po mom mišljenju, mislim da bi organizacija i izgled foruma mogla biti prekopirana sa MobilnogSveta. Ne znam da li je ovo free ili kupljena skripta, ali mislim da bi bio opravdan trošak ukoliko bi se platila još jedna za ITsvet, jer bi znatno oživela već dosta posećen i kvalitetan sajt.

S'obzirom koliko je ljudi zainteresovano za to, mislim da bi taj forum brzo zaživeo.

PozZ

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

moj predlog stoji iz sledecih razloga -

mobilni telefoni imaju tendenciju da se kad tad positovete sa kompjuterima. pricati o tome nije dalek offtopic iz razloga shto su telefoni dostigli nivo da pushtaju i flash i java aplikacije, i to cak i oni ne smart telefoni.

isto tako - gomila softvera se preplice sa koriscenjem mobilnih, a i gomila pojmova kao shto su -

Mp3 editori
Dvix kompresije
internet sajtovi
programiranje (ja kolko znam, postoji nekolicina sis fajlova napisanih od strane srba)
igre

a evo i primer -

jedna od posecenijih tema je - muzika u tvom fonu. nije li za manje od godinu dana ostvarivo onda i ovo - "youtube klipovi koje gledate na iPhone-u i Gphone-u?"

da mi je neko rekao 1994 kad sam shurio sega master sistem sledece - ej sine, sace da izadju 16bitne konzole, sa daleko boljmim igrama, a 2007 cesh moci da ih emulirash na spravi koja se zove "mobilni telefon" i to u autobusu - shutno bi ga, i gadjo bih ga sa trulom jabukom u glavu.

uveliko se prica o projektorima na mobilnom. PSP ako uvede u V2 i GSM operativnost, eto nama savrshene multimedijalne sprave, i onda ce biti jako teshko razdvojiti shta je offtopic i shta nije.


zashto sam ja ovo predlozio izmedju ostalog - na sajtu www.emuglx.net/forum ja sam moderator. na tom sajtu sam podosta dugo, i evo shta je osnovna tema sajta, a dokle smo dogurali -

emuglx je najveca zajednica igracha starih igara, koje se danas emuliaju. to su igre sa aparata (MAME32), igre starih sistema (PSX, SMS, Sega Genesis, Nintendo 64) Kompjuterska emulacija novijih sistema (PS2 i PSP) a forum se proshirio na sledece -

velike nex gen diskusije (najavljene konzole, prica o buducim formatima i borba PS3 i Xbox360)
music movies and comix (jedan od posecenijih delova foruma)
i WWE (World wrestling tournament) (iz razloga shto se potrefilo da dosta clanova to prati, i nigde drugde se o tome ne prica)
Anime (japanski animirani filmovi)

a emulacija sistema je i dalje glavna tema foruma, i nishta ne smeta ... i koliko sam upucen, emuglx je jedan od cenjenijih sajtova dan danas, po svojim temama ...

nadam se da je neko razumeo shta tedoh da napishem
There is no knowledge that is not power

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Nisam ja umislio da sam mod, nego znam da je neko pitao za to (mozda cak i ja, ne secam se) i da nije moglo...

I, ne vidim sta je u mom postu drsko kada sam napisao da i ja zelim istu temu... Ali, ipak treba biti realan...

Volim i ja kompove(i to dosta, iako se ne razumem bas najbolje)...

Ali, znam da je bilo reci o ovome i da je Milan jako strog po pitanju toga, tako da dzabe pisete...

A, Milane 91 (sada milance), da li svadje proizilaze iz mojih postova, ili iz toga sto ti moras da ih prokomentarises(i obicno me napadnes)??? Ajde razmisli malo, bilo bi dobro i da nekada malo razmislis o necemu... Svaki put se ti nadjes da pametujes nesto, i iz toga proizilazi svadja... Kako je moguce da se ni s kim drugim ne svadjam, nego da im prihvatim kritiku?

Ti malo porazmisli... Svaki put mi pametujes, i onda kazes da ti se ne obracam... A u stvari tako pokusavas da izlecis svoje komplekse...
I, da, nisam prekrsio pravila, jer sam naglasio jednu rec, a ne ceo tekst...(citajte pisao velikim slovom)


A sto se tice ostalog, bolje bi bilo da se na it svetu otvori forum, nego da se ovde otvara PODforum... :)
iPhone + CX300

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

:lol: da onda izgleda ja umisljam... pa nisi se ti svadjao samo sa mnom, bilo je tu i drugih, bilo je tu i tema zakljucanih samo zbog tebe.Ja nista ne pametujem, ti pametujes i pricas kao da sve znas, naravno tvoji postovi su uvek neki "sa visine" izigravas da si neko i nesto, mene to nervira i to mnogo.Ja ti uvek to kazem jer sa tobom nema kraja, ti bi ispisao ceo forum sa tvojom svadjom, ja nemam zivaca za to, i naravno da moram to da ti kazem.Ja nemam nikakve komplekse, ti ih imas i zapitaj se koji su :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

e ljudi ode ova tema u offtopic, mogli bi u njoj da pricamo o kompovima i toj tehnologiji, a mozda bi mogli i da se svadjamo, a mozda bi mogli i da pricamo o mobilnim telefonima(sto bi bilo najbolje). 8)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Kapiram da, ako mr.MilančeBGD, i mr.Spyker, mogu, kao i mnogi drugi da koriste ovaj forum, inace namenjen mobilnim telefonima, za medjusobnu prepirku(koju kapiram da smo svi imali sa nekim u manjem ili vecem obliku rasprave).
Ako gledamo iz te perspektive da se forum, doduse ne namerno, koristi za rasprave koje nisu vezane za mobline telefone, sto predstavlja jedan veliki off...ne vidim zasto ne bi mogla biti ubacena i jedna tema koja bi bila delimicni off, jer veliki broj danasnjih i.t tehnologija su spakovane u mobilni telefon.

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Pa zasto je ovo offtopic tema napravljena je samo za offtopic LOL
mozemo da razglabamo kolko oces...tako da ...samo napred, svadje, prepirke, rasprave, rasne i verske netrpeljivosti, demokrate, aristokrate, mrznja, Hitler, kompleksi, apsolutizam, Mars, Venera... samo pisite... o svemu cemo ovde pisati samo ne o IT Svetu.. :lol: :lol: :lol: (i razglabacemo i pisacemo dok nam ne otvorite podforum namenjen za IT Svet) :P 8)

Pozdrav! :)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma ima vec tema o kolima... :P Verovatno ce moci tema da se otvori ali u podforumu "Proba". No cucemo sta Miskoni ima da kaze o ovome.
5130+Koss the plug....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Slažem se da mobilni telefoni uveliko imaju formu malih kompjutera i da su sve više povezani. U planu je skoro unapređivanje foruma pa ćemo tada razmatrati i eventualna proširenja. Budite strpljivi.

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

jeeeeej! eto na primer, ja sam oduvek hteo da te priupitam mishkoni, shta je tvoj avatar ? :D

shalu na stranu, ova mishkonijeva najava je odlicna stvar!
There is no knowledge that is not power

Zaključana tema