Brisanje oglasa (kriterijumi)

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Brisanje oglasa (kriterijumi)

Post od imaginos »

Koji je kriterijum za brisanje malog oglasa?
Pitam zato sto sam primatio da mi je oglas obrisan iako nisam prekrsio NI JEDNO uputsvo o pisanju (naveo sam starost telefona, ostavio svoj kontakt, nisam navodio nikakve tehnicke detalje i slicno)? Dakle, ispostovao sam bukvalno sve sto je receno u vezi ostavljanja oglasa?

Ako sam prekrsio neko pravilo, ja se izvinjavam, i hteo bih da pitam gde se mogu procitati pravila u vezi ostavljanja malog oglasa - da mi sledeci put oglas ne bi bio obrisan.

Hvala.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

imas dosta tema o tome.. malo potrazi

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ajde sad da mi neko objasni zasto se toliko ljudi zali sto im se brise oglas na MS? Oglasi nisu glavna tema ovog sajta(pa i ako u njima postoji neki propust da se tolerisati), oglasi su potpuno besplatni uz uslov da se ponavlja oglas u roku od 3-4 dana ako se ne varam. Pa i ako imate neke probleme sa brisanjem oglasa promenite lepo e-mail adresu sa koje saljete i eto resenja, a ne sad ce moderator ili administrator da vode racuna o specijalno vasem oglasu u moru oglasa koji izadju na sajtu. Nemojte se toliko zaliti ljudi, ja svaki put kad vidim da je u ovom delu foruma nesto novo postovano ja pomislim neko izneo pametan predlog na razmatranje, a ono o5 se neko zali kako mu je obrisan oglas. Pa i ovaj sajt vode ljudi pa i ako se potkrade greska, kakve veze ima. Ja sam sve moje telefone menjao ili prodao preko istih tih oglasa i uvek se skolski drzim uputstva pa mi nikad nije oglas bio obrisan.
5130+Koss the plug....

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

pa ocigledno se ljudi zale zato sto misle da im je oglas nepravedno obrisan (opravdano, ili neopravdano - to ne znam i ne treba zuriti sa zakljuckom). za to moze postojati nekoliko razloga.

1) glupi su i ne razumeju pravila
2) lenji su i mrzi ih da citaju pravila
3) neki oglasi se brisu iako ispunjavaju navedene uslove (pogresi covek).

procitao sam teme na ovoj sobi koje se bave pricom "zasto mi je obrisan oglas" i vidim da je glavni razlog brisanja gore naveden pod rednim brojem 2. ;)


konkretno, moj oglas je glasio ovako:
star 10 dana (90min price). perfektno stanje. full dodatna oprema. cena po dogovoru (najbolja ponuda uzima tel). bez zamene. bg.
trudio sam se da bude sto kraci i STROGO u okviru pravila, i opet ne kapiram zasto je obrisan. ne zalim se, ne optuzujem nikoga da mi nepravedno brise, ne dizem nikakvu frku, vec samo PITAM gde gresim. ok, nisu svi rodjeni sa visokim IQ-om, neki od nas su mozda malo gluplji pa ne razumeju pravila, sto ne znaci da im ne treba omoguciti da posalju oglas, zar ne?

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

imaginos potpuno si u pravu i moze da prica ko sta zeli o pravilima ili bilo sta onima koji su od juce ovde i koji stvarno ne postuju navedena pravila ali BAS TI oglasi ostaju duze nego oni koji su striktno po pravilu napisani...meni su nekoliko puta obrisali ranije na istu foru 1h posle postavljanja istog a primetio sam da su bila izostavljena minimum 15 pogresnih oglasa i duplikata (koja nisu ispunila ni 10% od pravila) koja su ostala jos narednih 3-4 dana nakog toga...ne ocekujem neki odgovor jer ga ocigledno ni nema cim se dosta starijih clanova zalilo pa nista.Mislim da bas ovde u postavljanju oglasa nema pravila...nekad oglas stoji celu nedelju pa i vise a nekad isti oglas ode u korpu za 1h posle postavljanja. :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ja sam 2 ili 3 puta ostavio oglas, i nisam imao takvih iskustava, ali sam primetio jednu drugu stvar. Bio sam nestrpljiv pa sam preoveravao svakih pola sata, i video da mi oglas iako nije obrisan jako brzo ide ka dnu liste. Za 4 sata je stigao do dna liste, tako da treba biti uporan i dosadan, pa ako vam jednom i obrišu verovatno neće baš svaki put, a i varijanta sa promenjenom e-mail adresom može da upali.

imaginos, u slučaju da si naleteo na nervoznog moderatora ili tako nešto, probaj nešto da promeniš. Moj savet ti je da staviš makar okvirnu cenu i probaš opet.

:)

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Najbolje rešenje je sledeće:
Kada predate oglas, pogledajte koji je njegov ID, obično nešto tipa #234567 koji stoji na strani oglasa. Prekopirajte negde taj ID, u slučaju da oglas nestane sa sajta, preko tog ID-a ćemo lako i brzo utvrditi šta je u pitanju. Mada i po email adresi ili telefonu možemo da vidimo naravno.

Sve probleme vezano za oglase šaljite na email adresu u dnu svake strane sajta.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

Zašto brišete moj oglas kada ima onih koji iz čistog zezanja upisu drugih broj pa drugi misle dobra ponuda. Primer: "Oooooooo, pa vidi ti to, N73 za 140 evra.... Extra jos je iz grada odakle sam ja... Sad cu da pozovem taj broj. :roll: ". I lepo kad okrenu broj ima da cuju... Ljudi kayu neko greskom stavio moj broj u oglase... Ima nekih koji odmah počnu da i psuju... Jedan baksuz postavlja oglase po svom i pise da je iz Novog Sada. Mislim da bi trebalo nesto po tome preduzeti. A sad cu da postavim moj oglas "Kupujem Nokiu 6288 ili SE K550/W610 do 100 evra ili Nokiu 6120 do 130 evra."pa da vidim da li ce da se obrise. :D
KISS ME I AM 93

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Coa 12, pa ako tvoj oglas pocinje sa :KUPUJEM onda je to krsenje pravila,jer mali oglasi prvenstveno sluze za prodaju,a ne zu kupovinu doticnih modela...
Za kupovinu imas one oglase bez slike sa desne strane...
D500&E71

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Post od Resničanin »

loki13postavljao sam ja i ranije oglase samo sto sam tada prodavao telefon(e). A sada moram da uzmem pod hitno telefon jer nemam telefon formalno!!!!!!!(koristim tatin 1600 za sada ali ja zahtevam telefon sa radiom, mp3, min. 2mpx kamera, veliki ekran... Izgleda da cu da uzmem K550 ali nevolim kada telefon ima mali ekran... :cry:
KISS ME I AM 93

mungosfanatic026
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 12. Mar 2008. 00:43

Post od mungosfanatic026 »

zasto mi ne stize aktivacionii mail na novootvorenom mailu za kupovinu telefona sa desne strane?otvarao sam vise mailova i na nijednom nece!

Daddy Yankee
Banned
Postovi: 836
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2007. 07:13

Post od Daddy Yankee »

i meni isto ne stiže :roll:

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Počeli smo sa ozbiljnijom administracijom oglasa, blokiraju se i email adrese i brojevi telefona za one koji daju više oglasa na isti broj telefona (2 po jednom broju max) ili pak daju isti oglas više puta. Sve što liči na preprodaju se briše.

Mali oglasi ne služe za preprodaju telefona, sve što liči na preprodaju će biti sankcionisano, a na preprodavcima ostaje da se uklope u sistem kako ne bi ličili na preprodavca. Do 2 oglasa na isti broj telefona, na početku "star 2 meseca,..." i nema kupovine i sličnog.

Ko ima dalja pitanja, neka se obrati na mobilnisvet.com@gmail.com sa email adresom sa koje je slao oglase i dobiće kompletno objašnjenje šta je problem.

Tema ide pod ključ, sve informacije isključivo preko maila.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Zaključana tema