Podforum Poredjenje modela nedovoljno dobro organizovan

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Podforum Poredjenje modela nedovoljno dobro organizovan

Post od pelleruma »

pa ja sam napisao imena 13(ima jos,ali sam stao,jer pokazuju poentu)tema koje postoje,a koje sam izmislio.Sta ce link?
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Podforum Poredjenje modela nedovoljno dobro organizovan

Post od Lobachewsky »

pelleruma, od Azimutha sam trazio nesto drugo u vezi sa pisanjem iz njegovih postova. Tvoj post sam pogledao, shvatam tvoju poentu, samo jos da vidimo da li postoji bolje resenje i kako ga realizovati. Da li je postojanje 3-4 teme gde ce se pisati sve nedoumice za dati cenovni rang zaista najbolje resenje, kako vam se na prvi pogled cini - pogotovu jer imamo ceo podforum na raspolaganju samo za to. Drugi internet forumi su zbog preglednosti i ogranicenog prostora jednostavno primorani da imaju glomazne teme kojima se ne nazire ni pocetak ni kraj, mi jednostavno sebi mozemo da priustimo taj luksuz.
Lepo bi bilo kada bi se jos neko ubacio u diskusiju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Podforum Poredjenje modela nedovoljno dobro organizovan

Post od Azimuth »

Evo ti primer 3 identicne teme, telefon do 200e. Teme u kojima se pricalo u 10 dana, dakle nema nekog pada u cenama telefona i sve je trebalo podvesti pod jednu (po mom skromnom misljenju, a u skladu sa pravilima foruma). Mislim da je tu trebalo u startu zakljucati teme i usmeriti autore na temu koja vec postoji.
viewtopic.php?f=17&t=28313&start=20
viewtopic.php?f=17&t=28421
viewtopic.php?f=17&t=28428

Sto se tice skretanja sa tema, toga ima mnogo vise u ostatku foruma nego u delu o poredjenju modela. Ako trebam i za to neki primer da nadjem, nije problem da proceprkam cim ugrabim malo vremena.

Ono sto zelim da kazem jeste da bi sama pravila foruma trebalo nekako istaci, da sam font te "teme" bude veci i mozda crvene boje. Ono, da prosto bode oci, da bude upadljivo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Podforum Poredjenje modela nedovoljno dobro organizovan

Post od miodrage »

Slazem se sa Azimuth-om, postavljanje tema se pretvorilo u haos, niko ne cita ostale teme, odmah postavlja svoju. Drugo, search opcija na forumu je tek uzas, i ksd covek i pokusa nesto da pretrazi, tesko da ce da nadje sta ga interesuje, bez da krene redom da cita stotine razlicitih postova.
Resenja naravno ima, ali zahtevaju prakticno konstantno prisustvo moderatora, kao i znacajno smanjenje sloboda pri pisaniju, i postavljanju postova. Da ne pominjem kada mnogi napisu:"mrzelo me da ciram zilion strana, pa ako moze odgovor na moje zaista debilno pitanje...".
A sve zato sto smo gotovani
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Podforum Poredjenje modela nedovoljno dobro organizovan

Post od Lobachewsky »

miodrage napisao: Resenja naravno ima, ali zahtevaju prakticno konstantno prisustvo moderatora, kao i znacajno smanjenje sloboda pri pisaniju, i postavljanju postova.
Upravo je to poenta svega. Cilj je pronaci balans, spojiti prijatnu atmosferu i korisne (i pregledne) informacije. Najlakse je napraviti policijski forum sa jos 15 moderatora, ali pitanje je sta time postizemo zapravo.
Dakle, sustina je u balansiranju, a gde postaviti granicu je pitanje za milion dolara, uvek bilo. Ali zato ste vi tu, pa da probamo svi zajedno. Mozda bi jos par dodatnih moderatora bilo prava stvar, ali o tome administratori odlucuju kad procene da je vreme za pojacanje.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori