Peticija za ukidanje 60 karaktera

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?

Peticija za ukidanje 60 karektera

Smara, ukinite.
38
81%
Sviđa mi se, neka ostane.
9
19%
 
Ukupno glasova: 47

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Azimuth »

Pa sa nekim "like" ili "thanks" ili prosto "[emoji106]" znakom bi se zamenila gomila postova. Ne kapiram zasto je toliki problem da se uvede ta opcija ovde na forumu kad je drugi imaju vec godinama.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od bata bogdan »

Sto se tice "LIKE" opcije....pitao sam jos u novembru,pisalo se vec o tome ovde na forumu samo ne znam tacno koja tema,evo i pitanja a i odgovora-

bata bogdan

Tema poruke: Pozdrav
Folder: Poslate poruke
Pitanje, da li je izvodljivo napraviti opciju LIKE forumu?
Nekad je mučno citati neka potvrđivanja poslova iznad.
Cak na nekim forumima postoji i opcija LIKE bas preko tapatalk ...
Ako je to sve moguće bilo bi super.
Zahvaljujem :)
Polato na: Pon, 03. Nov 2014. 23:44



Miškoni

Tema poruke: Re: Pozdrav
Folder: Prijemno sanduče
Jeste moguće, čak je u planu već dugo ali nikako da dođe na red, nažalost. "Gazda" Milan ima milion obaveza na sve strane, a pošto on to sam sve programira, nema druge nego da se čeka. Ja mogu samo da probam da ga poguram, pa kad bude. :roll:

Pozdrav!
Polato na: Uto, 04. Nov 2014. 00:02


Tako da to ocekujemo da ce da bude,a do tada....moramo da se sstrpimo.
Huawei

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Deksi »

U neku ruku pa i nek ostane ograničenje od 60 karaktera. Stari članovi već to znaju kako da izbegnu a novi neka pišu i naučiće se i oni. A kasnije i vidiš da to ograničenje i nesmeta.
I ja sam za to da se uvede dugme za zahvaljivanje, o tome sam pisao još dok je bila stara verzija foruma.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od vla-do »

luca napisao:juce su napisali samo jedno ''da'' u odgovoru... WTF? :dry:
Ja sam juče napisao samo DA u poruci, zato jer sam mogao napisati ili samo da, ili da i ponoviti tekst posta iznad mog, što je besmisleno. Ne znam da li si na mene mislio, ali da pojasnim. :)

Uvesti dugme Hvala ili Like, i malo smanjiti broj karaktera.
Poslednja izmena od vla-do u Uto, 10. Feb 2015. 19:54, izmenjeno 2 puta ukupno.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od m@c|-|oR »

Glasao sam za ukidanje, ali mi ne smeta.
8) :blinky:
Evo, u temi koja zagovara skraćenje nema gotovo nijedne poruke kraće od 60 karaktera.
:D :D :D
Takođe, Thanks dugme treba uvesti, makar da se rastereti forum od beskorisnih poruka.
:wink:
My five cents 8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Drakenzen »

I mojih definitivno! Najkorisnije bi bilo upravo zb9g teme slike sa mobilnih telefona

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od cvoruga »

Ja nisam član puno foruma, tačnije član sam 4, i samo na jednom od njih ima like opcija.
Je li tnx isto što i like, ili šta?
Uz napomenu da konkretno ja koji sam amater u horologiji imam više lajkova nego postova,
a realno ni 25% stvari o materiji ne znam (ono što me zanima o tome znam, preskupi satovi su van mog domašaja i ne zanimaju ič),
tako da ni to like ili tnx nije nekakav pokazatelj ne znam ni ja čega.

Što se slika sa telefona tiče, tu bi uveko dislike, u čemu je fora slikati nebulozni i nesmislenu scenu,
ako se slika nešto, valjda treba da bude interesantno, a ne ......
Za to se možda i slažem like i unlike.

Dule87
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 324
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 01:47

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Dule87 »

Glasao da se ukine, iako sam pre za uvodjenje Thanks opcije! Nekako mi to najkulturnije i najbezbolnije. :wink:
Samsung Galaxy S3 I9300

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od majkon80 »

glasao da se ukine,zakoni inace zaglupljuju ljude,ima postova gde kratko i jasno treba reci nesto,sto je isto o koristi i sad sta?dakle ukinite ovo ,a uvedite nesto tipa zahvalnost

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od iLuka »

vla-do napisao:
Uvesti dugme Hvala ili Like, i malo smanjiti broj karaktera.
sada sam video da si ti, nista licno, samo skrecem paznju na tu vrstu prepiski koje ubijaju forum... nema potrebe bilo sta pisati ako je vec doslo dotle da ces dati odgovor ''da''...
trebalo bi malo razloziti odgovor ili nista ne pisati...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od znemanja »

Maje više slažem se sa Azimuth, nekada to ograničenje zna da iritira, ali opet mi koji smo sa dužim stažom ovde na forumu znamo kako da izbegnemo to ograničenje. Ograničenje je dobro za novajlije koji, iz ne znam kog razloga, imaju samo cilj da skupe što više postova, što je besmisleno. Smatram da bi ograničenje treblo ukinuti članovima koji imaju par hiljada postova.

Takođe se slažem da treba uvesti button za zahvaljivanje ili neki like button, jer tema "Koji telefon imate" se upravo svodi na čestitanje gde nema potrebe previše se raspisati.

Generalno, smatram da je ograničenje dobro jer nećemo od foruma da pravimo pijacu. Odgovori na pojedine teme treba da budu obrazloženi i sadržajni, za svako drugo komuniciranje je tu pp.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od majkon80 »

znemanja napisao:Maje više slažem se sa Azimuth, nekada to ograničenje zna da iritira, ali opet mi koji smo sa dužim stažom ovde na forumu znamo kako da izbegnemo to ograničenje. Ograničenje je dobro za novalije koji iz ne znam kog razloga imaju samo cilj da nabiju što više poruka, što je besmisleno. Smatram da bi ograničenje treblo ukinuti članovima koji imaju par hiljada postova.
A vidis ja bi pre rekao i to sam primetio da ti novi,samo se registruju na forum,da pitaju za savet tipa koji telefon odabrati,i vise ih nikad ne vidis,cak te mnogi i ne udostoje odgovora dali su ili ne uzeli i sta od telefona,vec nama tema sluzi danima da se prepucavamo sta mu je bolje da uzme do 200 eura

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Drakenzen »

I tu obavezno krene polemika koji OS je najbolji i ispadamo majmuni svi kolektivno

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od cvoruga »

Drakenzen, ne zaboravi i G2vsS4, tu tek kreće haos.

Nego, daj neka neko otvori anketu koji OS koristimo, da vidimo % sad i po izlasku 10ke.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Azimuth »

E upravo to. Doduse, to se ispravlja tako sto bi moderatori prosto brisali sav offtopic, a onog koji to radi prosto prvo opomenuli a posle i banovali na neko vreme ili trajno.
Ne znam zasto to vise ne rade, da li im je zabranjeno ili sta vec, ali je forum otisao dodjavola.
Do pre par godina je bila druga prica, jeste bilo zezanja ali se znao i red.

Zapravo, ovde gotovo da se nijedno pravilo vise ne postuje ili su retke situacije kad se eventualno spoje neciji postovi i na tome se sve zavrsava.


Nego, znamo da postoji mogucnost da se uvece za pocetak barem to "like" dugme. Kada to mozemo da ocekujemo?
Stalno se prica o nekoj novoj verziji sajta i foruma, a ja za evo 8 godina nisam video da se ista promenilo osim sto su neki dobri ljudi, clanovi od kojih smo svi mi dosta toga naucili, prosto nestali sa ovih stranica. Dajte da se nesto uradi dok nije sve otislo u nepovrat.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od bata bogdan »

Ovo je postao kao mali privatni chat forum :) što je u jednu ruku i dobro a i loše. Znaš i sam komso, ako bi se pojedini banovali koji npr zasluže ban, pa i ovako MALO nas ima koji smo redovni na forumu, gde diskutujem manje više o istim temama itd....svaka tema vrte se isti članovi, mislim na nas sve....
Ne znam, u svako, slučaju mislim da treba neka reorganizacija čitavog foruma kako bi forum više zivnuo i bio još poseceniji i plus sa tim nekim novim opcijama foruma...
Sto se tice prikupljanja postova novih članova, mislim da je to ok, što više novih članova , forum poseceniji , mada se slažem da treba novi članovi baš da imaju neka ograničenja što se tiče samih postova. ..
Možda bi trebalo dodati još nekog novog admina, koji su svakodnevno tu na forumu a da su ipak korektni i da ima ko češće da briše OFF u raznim temama....
Huawei

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od majkon80 »

pa telep je onomad kukao da nema vise starih drugara valjda je to bio njihov form,a sve to zbog togasto se neko ne razume dovoljno u teleone,pa je kao takav drustveno ne prihvatljiv,ne vidim da nesto fali forumu dobri momci su ovde hoce da pomognu kao recimo toda,cvoruga,bestnoj,kutija profesional i jos mnogi,to je normalno znam po drugim forumima da se smenjuju generacije,ali reci nekad seznao red i slicno,pa sta je ovo zatvor?red neki treba da postoji da se razumemo inace bi bila anarhija,al nemoj da izigravamo casne sestre,i da odmah pljujemo nekogko se manje razume u telefone ili napise dupli post i slicno

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od kutijagreha »

Ovaj forum me potseca na vreme kao nekad kada sam redovno u grad izlazio. Tacno sam znao kada ce ko doci,koje ce pice da pije,kada ce ta devojka da ustane da igra,kada ce kuci da krene.
Tako i ovde,tacno znam kada ce ko nesto da napise,ko ce kome na post da odgovori,ko se sa kim sali,i ko ce kada da se 'izloguje'
Malo monotono sto bata kaze,no dobro...

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od majkon80 »

Vaša poruka sadrži 18 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60. baba vanga :D :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Peticija za ukidanje 60 karektera

Post od Azimuth »

majkon80 napisao:ali reci nekad seznao red i slicno,pa sta je ovo zatvor?red neki treba da postoji da se razumemo inace bi bila anarhija

Pazi samo sta si napisao. U dve recenice (valjda su samo dve) si napisao nesto sto je totalno kontradiktorno. Prvo da ne treba da postoji red i da se postuju pravila foruma koja, uzgred budi receno, postoje na svakom iole normalnom forumu, a onda odmah potom napises kako treba da se postuju ta ista pravila za koja si rekao da ne treba da se postuju. No dobro, svako ima pravo na svoje misljenje, tako da je potpuno legitimno da izneses svoje kao sto smo i svi mi ostali.
Ne, nikako ne znaci da onaj ko se ne razume u neku tematiku ne treba da pise. Naopako, niko se pametan nije rodio, svi smo mi citali, ucili, gresili, ispravljali greske i na kraju naucili. Niko i ne spori pisanje novih clanova, tek to bi bilo apsurdno. Sve sto sam rekao se odnosilo na pravilo o broju karaktera, novom "like" ili kako vec tasteru i na kraju o pravilima foruma koja bi trebala da vaze za sve a gde su moderatori ti koji ce kontrolisati/ispravljati/premestati/brisati ukoliko je potrebno.

P.S. Moram samo da dodam. Upravo zbog ovakve "organizovanosti" foruma i nema novih clanova. Ja se prvi ne bih registrovao kad vidim kakvo rasulo ovde vlada. Krenes da se informises i onda u temi o odredjenom modelu odjednom gomila stranica totalnih nebuloza.

Odgovori