Poseban podforum za kineske proizvodjace

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Poseban podforum za kineske proizvodjace

Post od ljubabvb09 »

Hteo bih da dam predlog da se u odeljku Mobilni Telefoni > Ostali proizvodjaci stavi opcija "Kineski proizvodjaci". Svi smo svedoci ekspanzije kineskih proizvodjaca kojih ima kao svih ostalih ukupno, pa bi bi red da im se posveti jedan poseban odeljak. Nabrojacu samo 10: Lenovo, HTC, ZTE, Huawei, Xiaomi, Meizu, Umi, Elephone, Zoppo, THL. Naravno, neke vec pomenute koje sad imaju poseban odeljak (Lenovo, HTC, ZTE itd) bi bili prebaceni u taj novi. Na taj nacin bi sve to bilo mnogo preglednije i mogli bismo da diskutujemo o razlicitim modelima jednog proizvodjaca pod posebnim temama, a ne kao do sad da pricamo o vise modela u jednoj temi. Smatram da postoji dovoljno interesantnih modela kod svakog od pomenutih proizvodjaca i da su mnogi forumasi zainteresovani za iste.
U bliskoj buducnosti, kineski proizvodjaci ce biti znacajni igraci na svetskom trzistu, tako da treba pratiti njihov rast i razvoj od pocetka kako bismo kasnije imali uvid u kvalitet njihovih modela, razmenjivali misljenja i iskustva i na kraju doneli odluku o eventualnoj kupovini, a to je na kraju krajeva i svrha foruma.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

Nemoj da se ljutis, Ljubo, ali mislim da zaista nema potrebe stavljati sve Kineze u jedan odeljak, pogotovo one nepoznate. Ako bas zelis da ih predstavljas, postoji odeljak "Ostali" i to je to.
Ako bude bas tako kako ti predvidjas, da ce kineski modeli za koju godinu preplaviti svet, mozda se tada forumska slika po tome i promeni.

P.S. HTC je samo "tehnicki" kineski proizvodjac.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Green: ne ljutim se naravno, to je tvoje misljenje :D Ako ostane kao sad, tj. da su svi u grupi "Ostali", jako je nepregledno i bespotrebno se gubi vreme na nalazenje neceg specificnog. Na primer, nekog interesuju Meizu telefoni i sad on treba da salta sve stranice u folderu "Ostali" da bi nasao to sto trazi. Smatram da forum treba da bude pregledan, jasan i da se na brz nacin dodje do onoga sto trazis i sto te interesuje.
Mi treba da idemo u korak sa buducnoscu i da pratimo svetske trendove, tj. te kompanije i njihove modele od samog pocetka. Ne vidim sta je lose u tome sto se kineske kompanije prate na taj nacin. Moze samo da nam bude od koristi. Teme u tom odeljku "Kineski telefoni" ce se sigurno povecavati, a pogotovu posle svetskog kongresa mobilne telefonije, koji pocinje za nekoliko dana, na kome ce mnoge kompanije predstaviti svoje nove modele, tako da ce imati brdo novih telefona i tema koje treba predstaviti i polemisati.
U koju bi ti zemlju svrstao HTC?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Joxy »

Зар није ХТЦ Тајванац? :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

Okej, predlog ti uopste nije los, samo mislim da jos nije vreme za realizaciju.
U koju zemlju bih svrstao HTC? U nijednu brate. Nema potrebe proizvodjace klasifikovati po zemljama.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Azimuth »

Pa ako toliko preplave trziste i budu kudi kamo znacajnije ime, ne vidim zasto ne bi dobili odeljak kao sto su i svi ovi ostali? Lako je napraviti "Meizu" odeljak ili koji vec, kao sto postoji za HTC, Samsung, Sony itd.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Joco, za mene je Tajvan sastavni deo Kine, jer Kina ima potpunu jurizdikciju nad tim ostrvom. To sto su "demokrate" pobegle tamo bezeci pred komunistima i kao oformili nezavisnu drzavu je posledica americkog uticaja i patronata, kako bi smanjili uticaj komunista i stvorili bilo kakvu vestacku tvorevinu koja je protiv tog sistema. Ali, to je vec druga prica...
Mozda nije bitno za tebe i mene, ali za Kinu je itekako bitno, jer se obrcu milioni i placa porez na sve to, zaposljavaju ljudi i poboljsava imidz zemlje u svetu. Niko ne se bi odrekao jedne tako uspesne firme.
A i velikom broj nasih ljudi kad pomenes kineske telefone, prva asocijacija je da je to nesto nekvalitetno. Da je kojim slucajem HTC neka zapadno-evropska kompanija, americka ili japanska bilo bi sve super. Da ironija bude jos veca, preko 90% svih tih delova nekineskih kompanija se proizvodi i sklapa upravo u Kini. To onda znaci da je skoro sve nekvalitetno :D

Evo procitajte clanak o Top 10 modela kineskih kompanija koji ce biti predstavljeni za koji dan u Barseloni. Imace o cemu da se prica ove godine :D
http://www.gizbot.com/mobile/top-10-chi ... slide39622

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od m@c|-|oR »

Pošto je tema "Kineski proizvođači" - moj komentar neće biti off topic (da se odmah izjasnim).
HTC nije kineski proizvođač. Nema njihove odlike. Takođe, oni postoje dovoljno dugo i imaju dovoljno izgrađeno ime i imidž na ovim prostorima da zaslužuju svoju sekciju.
Naravno da se 90% (možda i više) delova za "nekineske" telefone (i druge proizvode) pravi u Kini. Mnogi se tamo i sklapaju. To nikako ne znači da je sve tamo nekvalitetno. To prosto znači da imaju nekoliko nivoa kvaliteta za različite namene i tržišta.
Matične ploče za računare se testiraju, ako se ne varam, na nekih 60-70 parametara. Samo one koje prođu 100% kritičnih i valjda 80% nekritičnih se isporučuju velikima (HP, Compaq, Dell, ...). Ostale se dele po kategorijama tipa "mož se desi al' valjda neće" i na taj način se formira i njihova cena (u koju je već uračunat i faktor rizika od crkavanja). Pa ne mogu da škartiraju sve one ploče koje ne prođu sve kontrole. Kupiće to već Srbi, Indijci, Nigerijci.... :(
Tako se i izgradio loš imidž "kineske robe".
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

m@cor: Pa ciji je onda HTC proizvodjac ako nije kineski? Gde im je sediste i kome placaju porez? To pitam i tebe i Green-a :D Nema to nikakve veze koje odlike ima kao firma. Slazem se s tobom da ne znaci da je sve iz Kine nekvalitetno, ali je realnost da to tako nasi ljudi dozivljavaju. Upravo tako, ali tu foru koju si rekao za Srbiju, Indiju, Nigeriju, ne mogu da prodaju i na zapadu, zar ne? A ne mogu posebno da prave telefone recimo za Zapadnu Evropu, Afriku, Balkan itd, jer da izuzmemo ove vece kompanije, manje imaju mnogo slabiju mrezu prodaje, pa se uglavnom njihovi telefoni prodaju preko internet prodavnica. Kako ce oni da znaju koliko ce "skart" primeraka da prodaju npr nama, a koliko odlicnih zapadu? Nema sanse, tako da sto se tice telefona, tu ne smeju da fusare. Naravno, uvek ima onih koji lose rade i koji su nekvalitetni, a takvima, po principu los glas se daleko cuje, presudi trziste na kraju. Licno imam 3 kineska telefona, razlicitih proizvodjaca i za sada rade najnormalnije.

Samo Lenovo najavljuje 6 novih modela!
http://phonesfreak.com/1053/lenovo-to-r ... -mwc-2015/

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od m@c|-|oR »

To gde im je sedište i kome plaćaju porez i nije neki argument. Da li je Filip Moris Švajcarska firma ako im je sedište u CH i tamo plaćaju koroporativni porez? Ili P&G, koji su u zgradi pored? A fabrike su im po celom svetu, kao i prodaja.
Nemoj tako.
A Tajvan je taman toliko Kina koliko je i Hong Kong ili uskoro Šangaj. Kina, ona prava, je na istoku. Ovo na zapadu je nešto posebno :D
Ja donekle razumem tvoje zadovoljstvo poslom koji si obavio - za relativno male pare dobio si uređaje solidnih performansi.
Dozvoli da drugi ljudi imaju druge interese i očekivanja.
Nije samo cena faktor pri odabiru. Jeste na "price sensitive" tržištima, ali i tamo se očekuje i nešto drugp - podrška, servis, redovni apdejti... Šta od toga nude ovi koji prodaju preko pandawill-a ili sličnih online trgovaca?
I nemoj sad da nabrajaš časne izuzetke, nego baš one male koji se "utiskuju" u tržište.
Kod mene u kući su 2 "kineza" (ZTE-i koje sam kupio deci), ali njih opet nekako računam u mainstream Kinu. Za pare koje sam ih platio i za one kojima su namenjeni - rade dobro.

I, koristi opciju "izmeni", nemoj da pišeš postove jedan ispod drugog ;)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

Djokovic je prijavio svoju rezidenciju u Monaku i njima placa porez, a ne Srbiji bez obzira sto ima srpsko drzavljanstvo. Znaci, sve sto zaradi od turnira oporezuje se tamo. Isto tako i svi ostali.
Hahahaha :D Razumem sta hoces da kazes, ali i zapadna Nemacka vuce istocnu, severna Italija juznu, pa se na kraju svi finasiraju iz istog budzeta i svi proizvodi imaju na sebi oznaku Made in Germany, Italy itd :D
Ja nikome ne branim da ima svoje interese i ocekivanja, samo obrazlazem svoju ideju i potkrepljujem je cinjenicama. Da li trenutno postoji alternativa kinezima? Ne postoji. Da postoji, ja bih hvalio te kompanije, jer mi je u interesu da za svoj novac dobijem najvise sto mogu. Bili to Nemci, Amerikanci, Albanci, totalno je nebitno.
Pa nase trziste je tipicno "price sensitive" trziste. Pandawill i ostali nude i garanciju i servis i podrsku, samo je problem sto moras da im saljes telefon nazad u Kinu. Ako istekne garancija, softerski problem zna da resi svaki nas servis, a ako je fizicko ostecenje, moras da porucis deo, pa kad ti stigne nosis ga u servis da zamene. Znaci, sve je isto samo se ceka duze kod kvara ili ostecenja telefona.
Pa pricam o manjim kompanijama, jer veci vec imaju predstavnista, servis i prodaju kod nas.
Eto vidis, ti i ja imamo dobra iskustva, neko mozda nece, ali to je sve tehnicka roba sklona kvarenju, lomljenju itd. I druge nekineske poznatije kompanije nisu imune na to.

Admine, primljeno k znanju :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od tomas.hokenberi »

ljubabvb09 napisao:m@cor: Pa ciji je onda HTC proizvodjac ako nije kineski?
HTC-ovo sediste na Tajvanu, i tamo placa porez. Kina nema nikakvu jurisdikciju nad Tajvanom (znas li ti sta uopste znaci ta rec?), bez obzira na to sto je zvanicni stav vlade NR Kine da je Tajvan deo (NR) Kine, on je danas isto toliko deo Kine koliko i je Kosovo deo Srbije.

No to sve zajedno nije bitno. Bitno je da je glupo proizvodjace deliti po zemlji porekla. Sledeci tu logiku mogli bi onda da uvedemo i "korejski telefoni" za Samsung i LG, "americki telefoni" za Iphone, Microsoft i Motorolu, "japanski telefoni" za Sony, "kanadski telefoni" za Blackberry , a medju bivsim proizvodjacima da uvedemo "nemacki telefoni" za Simens, "svedski telefoni" za Eriksona i "finski telefoni" za Nokiu.

"Kineski proizvodjaci" postoje se ovde koristi kao termin za telefone iz Kine zato sto je taj termin originalno koriscen kao grupni naziv za jeftine telefone raznih nepoznatih kineskih firmi i kineske "kopije".

Ako i kada se ove kineske kompanije afirmisu i zauzmu dovoljan deo svetskog i srpskog trzista onda ce te kompanije biti "unapredjene" i dobice svoje potforume u rangu sa ostalim velikim proizvodjacima.

Po meni je npr "Alkatel" (odnosno kineski TCL) vec dobar kandidat za "unapredjenje" uzimajuci u obzir rasprostranjenost njihovih uredjaja u ovim krajevima (koja je svakako veca od BB uredjaja).
m@c|-|oR napisao:A Tajvan je taman toliko Kina koliko je i Hong Kong ili uskoro Šangaj. Kina, ona prava, je na istoku.
Tajvan je mnogo manje Kina od Hongkonga posto Kina nema nikakvu vlast nad Tajvanom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Joxy »

tomas.hokenberi napisao:HTC-ovo sediste na Tajvanu, i tamo placa porez. Kina nema nikakvu jurisdikciju nad Tajvanom (znas li ti sta uopste znaci ta rec?), bez obzira na to sto je zvanicni stav vlade NR Kine da je Tajvan deo (NR) Kine, on je danas isto toliko deo Kine koliko i je Kosovo deo Srbije.

Tajvan je mnogo manje Kina od Hongkonga posto Kina nema nikakvu vlast nad Tajvanom.
Замолио бих модераторе да поштују правила форума и не мешају политику са телефонима. Шта онда нама преостаје, на кога да се угледамо и чији пример да следимо? ;)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

tomas.hokenberi: Republika Kina (Tajvan)
Status: Republika Kina, bolje poznatija kao Tajvan sebe smatra kontinuitetom Republike Kine osnovane 1912. godine koja je u ostatku Kine realno prestala postojati osnutkom Narodne Republike Kine. Država je bila članica UN-a i Vijeća sigurnosti, ali je mjesto 1972.(?) morala ustupiti Narodnoj Republici Kini. Tajvan je sa Republikom Kinom sklopio i dogovor poznat pod nazivom Politika jedne Kine po kojemu se Tajvan i Narodna Republika trebaju smatrati jednom državom sa dvjema vladama koje se međusobno ne priznaju. Ovoj se politici protivi dio Tajvanskih političara koji zagovaraju neovisnost. Zbog ovakvoga stava u praksi je nemoguće službeno priznati obje države. Tajvan je priznat od strane 22 članice Ujedinjenih nacija te također od strane Vatikana. Iako je službeno ne priznaju, Tajvan vrlo bliske odnose ima sa SAD-om i Japanom. Formalno se smatra dijelom jedinstvene i nedjeljive kineske države sa dvije suprotstavljene vlade.
Izvor: http://sh.wikipedia.org/wiki/Popis_nepr ... r%C5%BEava
Kosovo je priznalo 110 zemalja, Tajvan samo 22 (medju kojima nije Amerika i najmocnije zemlje sveta). Na Kosovu su medjunarodne snage UNMIK-a i EULEX-a, a na Tajvanu nema nikakvih medjunarodnih misija. Prema tome, tvoje poredjenje Kosova i Tajvana, nije na mestu.
Ljudi, mene je zanimalo sledece: Green je napisao citiram: "HTC je samo "tehnicki" kineski proizvodjac" pa me je zanimalo ako je samo "tehnicki" kineski proizvodjac, ciji je onda sveukupni proizvodjac (kad moram tako da se izrazim)? Jer ocigledno zna nesto sto ja ne znam, pa me je zanimalo da mi pojasni to.
Ne znam zasto mora ta neka kompanija da ima "dovoljan deo srpskog trzista" da bi bila prikazana posebno ovde na forumu ili kao sub folder u odeljku Kineski proizvodjaci? Svi znamo da nase trziste kaska za svetskim u svakom pogledu, tako da kad kod nas zauzmu dovoljan deo trzista, vec ce da nabiju cene i onda nece biti interesantni ljudima sa nizom plateznom moci. Smatram da ljudima treba ponuditi mogucnosti sto veceg izbora, a svako ce ponaosob proceniti i odluciti da li ce ukazati svoje poverenje toj kompaniji, kupiti telefon preko neta i rizikovati sa podrskom, servisom, delovima itd ili ne.
To napredovanje pojedinih kompanija ce se sigurno desiti, samo je pitanje vremena. Ja samo predlazem da odemo korak dalje i da vec sad pocnemo da ih pratimo kako bi nama bilo lakse da nadjemo on(e)o sto nas interesuje. Dajem predlog i objasnjavam zasto sam za to. Ako vi moderatori i aministratori ne zelite, ne morate, ja ne odlucujem o tome, niti cu da se zalim i kukam ako bude tako.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od tomas.hokenberi »

Republika Kina i Narodna Republika Kina su razlicite stvari. NR Kina ne priznaje Tajvan (RoC), a Tajvan (RoC) ne priznaje NR Kinu. Kina nema nikakvu mogucnost da upravlja Tajvanom. Kada se kaze "kineski" misli se na NR Kinu, ne na Tajvan.

Da bi neka firma imala posebno istaknutu temu mora da ima dovoljnu zastupljenost na trzistu, odnosno mora da bude dovoljno interesantna velikom broju ljudi. Zar zaista mislis da treba istaknuti temu za kompaniju koja ima manje 0.001% ucesca u trzistu telefona u Srbiji samo zato sto ti mislis da su ti telefoni interesantni. Kada budu dovoljno interesantni velikoj grupi korisnika onda ce se i pojaviti kao istaknuti. Dotle ce, najverovatnije, ostati kako jeste.

U svakom slucaju nema potrebe za posebnim potforumom "Kineski proizvodjaci". Kada bude vladalo dovoljno interesovanje za Xiaomi i slicnim uredjajima oni ce dobiti svoje kompanijske potforume. Bum tih kompanija je jos uvek suvise lokalizovan na Kinu da bi bio relevantan za nase trziste.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

To sam bas pokusavao skoro da objasnim ljudima razliku izmedju RoC i PRC, ali ne ide. Mnogo su zakomplikovali bre. Tajvan je samo oblast, ali mi smo celu drzavu prozvali tako, a isti slucaj je i sa Holandijom. :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Kineski proizvodjaci

Post od toda81 »

Ljudi, sta ce vam sve ovo? Okrenite se lepsoj strani istorije i pustite te price. Nama je najbitnije da imamo odlicnu konkurenciju medju proizvodjacima
Note IV N9100 dual

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od ljubabvb09 »

tomas.hakenberi: Koliko vidim moje teme Umi Zero i Elephone 5000 5350mAh imaju preko 1000 i 1700 pregleda, tako da izgleda nisu interesantne samo meni. Zasto je merodavno srpsko trziste, zasto smo ograniceni samo na to? Mislim da ovde ima dovoljno ljudi koji vide dalje od naseg domaceg trzista.
toda81: to i ja pokusavam da objasnim, ali mi izgleda slabo ide...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od tomas.hokenberi »

Svestan si naravno da izmedju 1000 i 1700 pregleda nije nesto posebno? To nije 1000-1700 ljudi, vec je to znaci da je ta tema otvarana ukupno 1000-1700 puta, sto ukljucuje i one koji su je samo otvorili i odmah napustili. Neke teme imaju ovde i vise stotina hiljada pregleda.

Bitno je srpsko trziste (i u trziste u okruzenju) posto ovaj forum uglavnom posecuju ljudi iz okruzenja, a ne Kinezi (gde se proda 80% Xiaomi apararta). Oni koje zasista zanimaju kineski aparati znace da ih nadju u temi "Ostali proizvodjaci".

Jos nesto, to sto si ti startovao pomenute te teme ne znaci da su one "tvoje", ovo je forum a ne blog.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Lobachewsky »

ljubabvb09, da bi nesto imalo svoj podforum, mora prvo da se pokaze interesovanje za to - ne u svetu, ne u srbiji, nego na nasem forumu.
Verovatno ce pojedine kineske marke dobiti svoje podforume kako njihova popularnost bude rasla, ali da se jedan podforum zove "kineski telefoni", to bas i nema nekog smisla tako da budi siguran da se to nece desiti.
Popularnost kineskih telefona je tek u ekspanziji, za godinu dana ce biti mnogo jasnije za koje brendove cemo otvoriti nove podforume, a koje cak zatvoriti.

A to sta je kina, gde su granice kine to nije za ovaj forum. HTC i da je kinez on opet nije "kinez", jednostavno po "mentalnom sklopu" to nije. Do pre neku godinu je bio lider u high-end klasi, a po cenama je spadao u "elitu". Danasnji kinezi imaju potpuno drugaciju filozofiju probijanja na trziste, tako da zemlja porekla ne definise nista da bi bila kriterijum na ovom forumu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori