IT Svet??? Sta se desava???

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

IT Svet??? Sta se desava???

Post od popste »

Milane, zaista sam se mnogo razocarao, a verujem i jos dosta ljudi u IT svet...
O cemu se radi?
Pa radi se o tome da su prvo cene potpuno ne tacne i nemaju veze
Na primer ja gledam u zadnje vreme da kupim neki mp3 player
Gledam recimo iRiver t10 (http://itsvet.com/iRiver-T10-512MB/p-co ... _mp3-38-37) i vidim cenu koja me odmah odbije
Medjum, danas setam nesto po gradu i slucajno vidim u izlogu isti ovaj player za 9550 dinara (!) :o :o :o

Znaci prva i najveca i najozbiljnija primedma je na cene
Ja ne znam da li nisi skoro azurirao sajt ili su te prodavnice koje su ubacio toliko bolesno skupe, ali ja sam primetio da su skoro sve komponente na celom sajtu u proseku 30-50% skuplje od relalnih cena
Znaci ako jeste ova cena u prodavnici gde pise (nisam zvao da proverim), onda ti predlazem da ozbiljno prosiris fond prodavnica i uvedes neke normalne sa normalnim cenama


Druga primebda bi bila da nemas dovoljno artikala
Od svakog proizvodjaca fali veliki broj modela sto je isto prican propust





Ja kapiram da je taj sajt jos u fazi razvoja i da sve to tesko ide, ali ajde se bar potrudi da resis bar to sa cenama, jer stvarno nema smisla


I da znas, ovo sam napisao dobronamerno, kao kritiku koji bi (ja mislim) trebao da uvazis
Eto toliko


Pozdrav

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@popste: kod tih firmi toliko kosta. Ista je stvar i kod digitalaca. Vidim ja neki digitalac koji mi se extra svidjao (imao sam ga u ruke) kosta ~300 evra. Ja ono, ma daaaaaaaaaaj. Dalje ja tako surfujem na netu i naletim na neki cenovnik iz BG-a (neka prodavnica digitalaca) i kada ono isti taj kosta ~230 evra. Tako da...

Ali tu nema sta da se uradi, u tim prodavnicama toliko kosta i to je to (oni su svi legalni i nema sta). U ovim drugim prodavnicama (koje ih nema na spisku najverovatnije iz opravdanih razloga) cene su mnogo manje i isto dobijesh sve od opreme original, kao i u tim radnjama ali je najverovatnije malo "ispod stola" & stuff pa je zato jeftinije. Ja vishe volim ovaj drugi nacin "ispod stola" jer zivim u Srbiji, a svi znate sta to znaci :D .
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

e jos jedan stvar

zasto nigdje nema cijena MicroSD (Trans-Flash) memorijskih kartica , tj. uopste ih nema na IT svetu
http://www.itsvet.com/Kartice/Flash/nw- ... mflashcard
8) :wink: :D

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

:) Uvek me obraduje kritika, ali ću morati da se opravdam ovog puta.

Redizajn mobilnog sveta je uzeo danak, sada kada je mobilni gotov (doduše bez WAP-a, opreme, i SAZNAJ dela - u sledećih mesec dana će i ovo biti odrađeno), počinjemo ubrzano da radimo na ITsvet-u. Do kraja juna ćemo ispraviti sve mane što se tiče cena, i od tada možete očekivati odličnu ažurnost. Ubacivanje novog talasa firmi na IT će takođe poboljšati celu priču.

Svestan sam svih mana ITsvet-a, do kraja juna će se videti prvi rezultati forsiranja ITsveta, a do kraja godine će sajt preći sva očekivanja po sadržajnosti i ažurnosti.

Hvala još jednom.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Do kraja godine bi mogao i jedan forum da se ubaci (kad realizujes planove o cenama i kad se server ojaca). Ubacivanje foruma bi znatno povecalo posecenost i kvalitet sajta. Verovatno si planirao ubacivanje foruma, ali ovo sam ti napisao jer mislim da bi to trebalo sto je moguce pre da se realizuje. Mogao bi da otvoris temu gde bi smo davali predloge kako bi taj forum mogao da izgleda.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

kalinicm napisao::) Uvek me obraduje kritika, ali ću morati da se opravdam ovog puta.

Redizajn mobilnog sveta je uzeo danak, sada kada je mobilni gotov (doduše bez WAP-a, opreme, i SAZNAJ dela - u sledećih mesec dana će i ovo biti odrađeno), počinjemo ubrzano da radimo na ITsvet-u. Do kraja juna ćemo ispraviti sve mane što se tiče cena, i od tada možete očekivati odličnu ažurnost. Ubacivanje novog talasa firmi na IT će takođe poboljšati celu priču.

Svestan sam svih mana ITsvet-a, do kraja juna će se videti prvi rezultati forsiranja ITsveta, a do kraja godine će sajt preći sva očekivanja po sadržajnosti i ažurnosti.

Hvala još jednom.

Odlicno, drago mi je da odgovaras na sve kritike da se trudite da uradite sto vise moze
Samo tako nastavite i zelim da postane IT no.1 u komp. opremi, kao sto je mobilnisvet.com sada

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@kalinicm: vidi da dodash AXELFOTO firmu (ako mozesh) za digitalce, to ne bi bilo loshe. Bolje je prosto doci na ITsvet i videti cene svih firmi nego ici na 5 sajtova i traziti 10 minuta neku stvar da bi uporedili cene.

Odgovori