E71 vs. N79

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

E71 vs. N79

Post od havijer »

Dvoumim se izmedju ova dva telefona, oba su na mix 1000 oko 14000 sto mislim da nije lose. Znam da su poprilicno razliciti telefoni, da N79 ima dosta bolju kameru i da je dosta lepsi, E71 ima duplo vecu internu memoriju(ako je to uopste bitno), ekrani su isti(?), fm, N79 ima noviji symbian kolika je to prednost? Najbitnija stvar na telefonu mi je Wifi pa da li ima razlike u tom segmentu, pitanje je isto i u vezi GPS-a. Dosta pitanja, ali nadam se vasem odgovoru uskoro. Unapred hvala, pozdrav

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

havijer, ako su ti GPS i WiFi važni ja bih bez premišljanja uz'o E71... Dok sa N82 i TyTN II nađem 2-3 satelita na E71 nađem 5-6... A WiFi, je više nego dobar ;)
Nokia 5800XM

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Ako ti treba telefon za unos velike kolicine teksta i ako si vise poslovno orjentisan E71 je odlican izbor, a opet ako si vise okrenut ka multimediji N79 je tu bolji.
Iskreno da ti kazem ja bih pre uzeo E71 jer je kvalitetno izradjen, baterija je extremno jaka (pogotovo ako su ti wifi i GPS vazni), QWERTY koja je dosta hvaljena, a kamericu bih prezalio. ;)
Na N79 kamera jeste 5mpx ali ima LED isto kao i E71.
I E71 ima FM ali nema RDS i "FM transmitter".

Uglavnom sam trebas da razlucis u koje svrhe ces najvise koristiti telefon pa na osnovu toga da izaberes onaj model koji ti najvise odgovara.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

havijer
Ја бих ти препоручио н79 јер је мањи,лакши, бољу камеру и радио фм трансмитер :)
Што се тиче екрана GPS и WiFi ту су једнаки.Кад користиш АГПС време проналажења сателита је 05 једнако...новији симбиан је fancy...
Е71 ако хоћеш qwerty тастатуру и батерују која ће да ти траје пола дана више него на н79.

Edit-н79 има 3.5 mm улаз за слушке ;)
Слобода или смрт

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

FM transmitter - sta je to? Problem je sto ja nemam sta da budem poslovno orijentisan, telefon mi treba za zajebanciju. I nekako mi je + za e71 sto je slabo ko ima. I takodje jos jedno pitanje, kako stoje stvari sa N82?
Ili mozda cak 5800?

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

havijer, FM transmitter je opcija koja omogucava da muziku sa fona pustis na neku frekvenciju koju ti hoces, onda lepo npr. upalis kasetofon u kolima, podesis frekvenciju koju si izabrao u fonu i slusas muziku sa fona! :wink:

Inace ako uvrscujes i 5800 glasam za njega, jer prosto obozavam TS telefone. Jedino ako ti ne smeta nedostatak hardverske tastature na 5800 :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

bestboy napisao:Што се тиче WiFi ту су једнаки.
Garantujem da nisu jednaki. E71 mnogo lakse i bolje hvata signal.
bestboy napisao:и батерују која ће да ти траје пола дана више него на н79.)
Opet garantujem da ce baterija da drzi mnogo vise od pola dana ;)
Sa istim koriscenjem preko dana vise ;)
iPhone 3G[s] 16GB

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

uh, stvarno sam u nedoumici, 5800, n79, n82, e71...koliko li je izdrzljiv 5800? ne volim bas "mlake" telefone, sadasnji 6630 je pretrpeo sve i svasta.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

havijer, kao TS telefon sigurno ga nećeš moći tek tako uništavati bez posledica. Od ovih navedenih najizdržljiviji je N82 :wink:
Nokia C6

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

ma sad, ne treba mi sad neki bas izdrzljiv, nego ono normalno, ako mi ispadne sa pola metra da mu ne bude nista.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Mozda ti je bolja kupovina N82 pre 5800, jer ima mnogo bolju kameru + Xenon i redovnu tastaturu sto je meni mnogo korisno jer mi je dosta komplikovano ubadati po displeju.
GPS na N82 radi odlicno i hvata satelite bez problema i baterija mu u proseku traje 2 dana.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

IDzO napisao:Ako ti treba telefon za unos velike kolicine teksta i ako si vise poslovno orjentisan E71 je odlican izbor, a opet ako si vise okrenut ka multimediji N79 je tu bolji.
Mislim da je sa ovom recenicom sve receno.Jednostavno telefoni su okrenuti ka potpuno razlicitim korisnicima i tesko ih je uporedjivati.Ja bih pre uzeo E71 jer je ipak nekako jedinstveniji i jako je dobre izrade i naravno qwerty tastatura kao jedan veliki plus.
Nokiu 5800 i N82 ne bih komentarisao.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jos jedan glas za E71 kao mnogo lepsi telefon, plus sto je od metala, i ima mnogo jachu bateriju. N79 mi se izgledom ne svidja, izgleda obicno, sto mene automatski odbija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

A zasto ne biste komentarisali 5800? previse fensi? sta nije u redu? ne mogu da provalim taj telefon, fazon iphonea?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

nikoola napisao: Garantujem da nisu jednaki. E71 mnogo lakse i bolje hvata signal.
Гарантујем да АГПС неутралише разлику:)
nikoola napisao: Opet garantujem da ce baterija da drzi mnogo vise od pola dana ;)

Добро- дан ал више не сигурно.:P
1200 mAh није мало.
Слобода или смрт

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

AGPS nema veze sa WiFi-jem ;)
iPhone 3G[s] 16GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

nikoola
xexex :lol:
Помешао сам WiFi и GPS! :oops:
Не знам шта ми би...
Слобода или смрт

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Zato sto je 5800 ok telefon skroz, al ja ga nekako ne bih uzeo... tesko da ce on moci da ti rokne sa pola metra i ostane ziv... nece plastici biti nista, al TS ne voli takve stvari..
N82 ti je ovde najlogicniji izbor... A ako gledas koliko ih ima, onda se sa 5800 neces usreciti... Svaka 5. osoba u BG-u je ima... Isto vazi i za N82... al ja bi opet nju uzeo :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

havijer, video sam jedan 5800 koji je pao sa 2 metra i on je radio, ali je TS poludeo. Nijedan TS ne voli padanja, pa makar bila i sa pola metra (doduše, meni je 5800 spadala sa radnog stola i ništa joj nije bilo :) )

Svedi izbor na N82 vs. E71 pa onda napravi neke kompromise i odluči (QWERTY, kameru i blic sa N82, metalno pakovanje i dobru bateriju sigurno nećeš imati u istom pakovanju.)
Nokia C6

zllaja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Ned, 09. Dec 2007. 01:09

Post od zllaja »

Ako je dilema izmedju E71 i N79,ja glasam za E71 (prvenstveno zbog izgleda),ali ako je i N82 u toj prici onda svakako glas za N82 (prije svega zbog kompletnije kamere) :)
Nokia N95 8GB

Odgovori