E71 vs. N79

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

bestboy, nema teorije... Moj N82 sa AGPS-om vs. E71 without pa E71 brže i više satelita nađe ;)
Nokia 5800XM

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

A da li i N82 ima fm transmiter? (ne znam tacno kako se pise) Mislim da je 5800 ispao iz trke, ne volim da brinem o tome da li ce se izgrebati, ispasti i slicno. Razmislicu oko preostala 3.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

N82 nema FM transmitter. Nokiini modeli koji ga imaju su: N85, N86 8MP, N79, N78 i N97 .

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

N79 vs. N82? ili jos jedno pitanje sta mislite da li je moguce da N85 bude uz mix 1000 u sledecih mesec, dva? izgleda mi bas elegantno.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Evo procitaj ove dve teme jer ima zanimljivih komentara:
1.) TEMA 1
2.) TEMA 2

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Procitao. Hm...Ovako, sta znaci da je E71 biznis telefon? Da moze da barata office dokumentima? To mi ne treba. Da li 5800 ako ga drzim u nekoj futrolici i to moze da se s*ebe TS prilikom pada? Da li se slazete da ce za godinu dana E71 imati najvisu cenu ili je to samo moja logika? :) Stvarno sam u nedoumici, ali razumite me...nije mala stvar, telefone menjam na svakih 3-4 godine.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

havijer, pa e71 je pre svega biznis jer ima qwerty tastaturu koja je dusu dala za e-mail korespodeniciju,a pritom je u njega ugradjena osrednja multimedija. Inace odlicno barata office dokumentima.
Za 5800 sve zavisi od samog pada.
Cena 5800,e71 i n79 je na slicnom nivou trenutno,moja pretpostava je da ce za godinu dana e71 imati blago visu cenu u odnosu na ostalu dvojicu.
5800 je u startu krenuo sa niskom cenom,tako da za godinu dana ko zna dokle ce pasti cena.
n79 je multimedija telefon,ali tu se stvari bukvalno menjaju iz dana u dan,tako ce izaci neki njegov naslednik sa 8mpx kamerom i to ce neminovno dovesti do pada cene n79,n82...
Ako uzimas telefon koji ce ti sluziti 3-4 godine onda je najbolji izbor e71 jer je najkvalitetniji od sva tri!
D500&E71

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

havijer, iskreno receno, pre par dana sam cackao n79 i mogu ti reci da je veoma dobar fon.
njegove pednosti u odnosu na e71 su kamera (multimedija), fm transmiter , 3,5mm sluske...

e71 je kvalitetnije izradjen fon, sa jacom baterijom, originalniji i extra za kucanje mailova i poruka, editovanje dokumenata i surfovanja po netu. isl

ako ti je bitna kamera i muzika, onda kupi n79, jer sigurno neces biti zadovoljan sa e71.
ako ti treba originalniji i kvalitetniji fon, onda e71.

posto kupujes telefon na par godina, izbaci iz dileme 5800, jer je prvi nokijin ts, i za par godina izbacice sigurno dosta novih modela. a cena ce sigurno da mu padne. prijatelj je uzeo 5800 i iskreno taj fon nije dorastao e71. jeste zanimljiv, ali nista specijalno.

pozdrav

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Vec je bilo price o tome a ja bih samo da naglasim, jedina razlika izmedju e71 i n79 je u qwerty tastaturi, velicini ekrana tj njegovoj orjentaciji, kameri, ulazu za slusalice i materijalima. E sad, taj ulaz za slusalice mozes da nadomestis kupovinom onog adaptera od 10cm (oko 150din), muziku i office mozes da nadomestis sa aplikacijama tako da tu nema apsolutno nikakve razlike pa se na to nemoj ni obazirati. Da rezimiramo, biras iskljucivo izmedju qwerty tastature i kamere, to je jedina bitna razlika, da li vise unosis tekst ili vise slikas. To je na tebi da prelomis u skladu sa tvojim potrebama.
5800 bih izbacio iz konkurencije iz jednostavnog razloga, za iste pare mozes dobiti daleko bolji i kvalitetnije izrade telefon sa TS-om i WM OS-om osim ukoliko i ti ne patis od onog "Nokia sindroma"

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

mrkixxx napisao: e71 je kvalitetnije izradjen fon, sa jacom baterijom,
N79 i e71 su po autonomiji veoma slicni,jeste da je u e71 baterija od 1500 mah (dok je u n79 od 1200 mah),ali isto tako e71 trosi mnogo vise struje na osvetljenje onolike tastature,tako da to dodje na isto!

Takodje po meni je mnogo losiji landscape mod za navigaciju.
E da i n79 ima mogucnost automatske rotacije ekrana,dok e71 to nema...pa se na n79 mozes igrati sa zanimljivim python aplikacijama!
D500&E71

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

loki13, je l' sad idemo po principu da svaki ciga hvali svoga konja ili...?

Bez obzira na tastaturu baterija na E71 sa istim koriscenjem traje duze nego na N79 (testirano i mogu da se kladim).

Meni je landscape bolji od portraita, a dok sam imao N82 iskljucivao sam automatsku rotaciju jer smara.

Uz to si preskocio kvalitet izrade koji je kod E71 na najvisem mogucem nivou.
Ali opet E71 kamerom ne moze da pridje N79.

Ali opet, telefonu su toliko slicni a toliko razliciti i nezahvalno ih je porediti jer je N multimedijalna a E biznis serija ;)

Pa ko sta voli, nek izvoli ;)
iPhone 3G[s] 16GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

nikoola, pa normalno....!!!
1.sve je to relativna stvar oko baterija,ja sam rekao da nije preterana razlika (tips n79 2 dana,e 71 5 dana),nego se oba vrte tu negde oko 3 dana.
2. ovo za landscape je subjetivna stvar,tebi odogovara,meni ne...
3. kvalitet izrade jeste bolji na e71,ali i on je daleko od savrsenog (koliko korisnika ima probleme sa upadanjem prasine ispod zastitnog stakla)
4.100% si upravu :wink:
Mi smo tu da navedemo sve prednosti i mane,a neka covek sam nosi teret odabira (ipak su u pitanju njegove parice)
D500&E71

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Slazem se u mnogim stvari, a sto se tice izrade ja nisam ni rekao da je savesen, ali da je na najvisem mogucem nivou. Generalno savrsenstvo ne postoji ;)

Naravno, na njemu je da odluci, ali zbog Xenona ja bih pre (opet) uzeo N82 nego N79.
iPhone 3G[s] 16GB

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Uzeo sam E71, i sasvim sam zadovoljan, na tastaturu sam se brzo navikao, telefon radi extra brzo, ekran je dobar, GPS me odusevio, garmin rules :) hvala na odgovorima.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

havijer, Cestitam neka te dobro sluzi,napravio si pravi izbor. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Odgovori