HTC HD2 vs NOKIA N900

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

HTC HD2 vs NOKIA N900

Post od Sn1p3r »

jedan od ova dva je moj.. pomozite mi da odlucim, koji bi ste vi i zasto.. moj licni favorit je HD2 ali..
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sn1p3r, a ovo si postavio u "Ostali proizvodjači" zbog?
Sto se tiče izbora - ja sam više za HD2.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Bez razmisljanja HTC HD2.
Slika

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

HD2. Ogroman ekran, izgleda kul :D mana je sto ne moze WinMo 7 da se instalira al sta sad... A pitanje vezano za N900, jel moze ekran da se izdigne kao na N97?
Nokia E71... Elegant, but deadly

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

kapoerista90, ekran ostaje u ravni sa tastaturom.. ne podize se pod uglom kao na 97ici.. u tom smislu je stabilniji i laksi za kucanje na tastaturi..:)

Inace, i moj glas za HD2..:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Moj glas takođe ide za HD2, bolji OS, veći ekran, generalno bolji telefon.Kupuj, nećeš se sigurno pokajati.

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

sry ljudio sto sam ovdje otvorio temu, slucajno je bilo u zurbi.. moze li mi neko reci koje su prednosti nokie n900 (ako ih uopste ima) kakav je maebo ovaj (valjda se tako zove) ima li je neko, kakav je odaziv na ts.. ima li multitouch.
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

N900 nema multitouch, maemo kao OS je dobar ali trenuto skoro i da nema aplikacija za njega, i da li će maemo uopšte više napredovati ili će meego biti njihov novi OS. Inače mislim da je HD2 mnogo bolji telefon. Ja bih da sam na tvom mestu sačekao Desire ili uzeo Droid.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

ne bih da menjam temu :oops: , mozda da pogledas HTC legend? Rece mi drugar danas da je nasao neku ranglistu TOP 100 telefona, i na prvom mestu je Desire, a valjda na 3 legend (ne secam se tacno na kom je mestu, znam samo da je u prvih pet)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Dobar je Legend ali on očigledno ide na high end klasu telefona , a tu spadaju HD2, Desire i drugi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gorang
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 19:29
:: iPhone 4s
:: uskoro iPhone 5
Lokacija: Kikinda

Post od gorang »

Sto se tice vizuelnog dozivljaja to ne mogu da komentarisem jer nisam radio sa HD2.
Sta kazete na to da se na n900 moze instalirati skoro svaki OS, android, linux, windows xp i to rade odlicno.
Fenomenalan multi-tasking, stabilnost sto mene odusevljava, tastatura, memorija, korisnicki interfejs (GUI) i po meni jedna od najvecih prednosti QT!!!
Zaci aplikacije mogu da se razvijaju u QT koji ocigledno postaje standard, jear radi na skoro svim platformama!!! PC, Mac, Linux, postace standard u autoindustriji..........
Znaci aplikacija uradjena za N900 je uradjena i za gore pomenute platforme!
Nije mi poznato windows mobile podrzava qt.
Maemo jeste nov, ali nadamo se da izlaskom MeeGo-a, isti moci da se instalira na n900. Ljudi bre, ovo je bukvalno racunar. N900 ima ogrmone mogucnosti koje bi tek trebalo da se iskoriste. Meni jos nijedan telefon nije zadrzao toliko paznju kao ovaj!
Da li sve ovo ima HD2?!?!?
Poslednja izmena od gorang u Sre, 21. Apr 2010. 17:38, izmenjeno 1 put ukupno.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gorang, A šta ćeš da radiš sa tim linuxom? To nisu OS optimizovani za telefon, to je totalno neupotrebljivo za korišćenje i totalna glupost.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

gorang, ajde, sad nas prosvetli kako se to N900 moze instalirati Windows XP? I sta kazes radi odlicno? Na ARM CPU?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gorang
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 19:29
:: iPhone 4s
:: uskoro iPhone 5
Lokacija: Kikinda

Post od gorang »

Sn1P3
MultiTouch dolazi sa MeeGo.

telep
Izvini ali mislim da ti pricas gluposti. On u sebi vec ima linux koji ze zove Maemo.
A ovaj drugi linux sam dao za primer da vam ukazem na ogromne mogucnosti N900.

tomas
Mozda za korisnike koji ocekuju od telefona samo da im lepo izgleda to i nije bitno ali meni jeste!
A sta kazes na QT? ne znam koliko si u to bas upucen........
Jos xp nisam probao tek sam skoro kupio n900, ali imas na netu oko toga. Moze cak i Mac OS!
Time je prikazana snaga n900, a po meni glavni adut je opet ponavljam Linux-maemo-MeeGo, QT!.
U tome je buducnost N900 i ostalih telefona koji ce tek doci sa instaliranim MeeGo. Znaci bice brdo aplikakcija, polako tek smo poceli!!!
Poslednja izmena od gorang u Sre, 21. Apr 2010. 18:11, izmenjeno 1 put ukupno.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

gorang, aman bre, nije moguce instalirati Windows XP na masini koja je sasvim drugacije arhitekture. Jeidni nacin da pokrenes Windows XP (ili Mac OS kad smo vec kod toga) je da na Maemo OS-u instaliras neki emulator PC-a (virtuelnu masinu), kao sto je Bochs, ako takav ili slican postoji za Maemo platformu. Upotrebljivost takve emulacije na mobilnom telefonu je minimalna.

Sto se tic Qt-a (odnosno Qt biblioteka i toolkita) za 15 godina profesionalnog programerskog C/C++ iskustva na Linux i Windows platformi tesko sam mogao da zaobidjem Qt biblioteke. Qt biblioteke znacajno olaksavaju programiranje GUI aplikacija ali same biblioteke nisu dovoljne. Neko treba i da napise aplikacije koristeci te biblioteke.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

gorang, Bez vređanja molim! Ja znam da je maemo linux ali mene zanima šta ćeš ti sa tim ubuntuom, debianom raditi na N900? Gledao sam klipove na youtube i ono nije ništa bolje od one gluposti Win95 na N82. Inače MacOS-u treba preko 45 minuta da se butuje.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gorang
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 19:29
:: iPhone 4s
:: uskoro iPhone 5
Lokacija: Kikinda

Post od gorang »

telep
Izvini, za ono "pises gluposti" ali maemo je ipak linux.
tomas
Ja opet ponavlljam da je time prikazana samo snaga n900, i slazem se da je upoterbljivost minimalna i nepotrebna pored Maemo-a.
ALi zato klasican Linux Ubuntu , Andriod koji lepo radi (koliko sam video na youtube)!
Ne razumem za sta biblioteke nisu dovoljne? U Qt-u po meni mozes sve. Eto tu si ti, ja pa cemo da pisemo i zaradimo koju paricu :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

gorang, nisu dovoljne zato sto su biblioteke - biblioteke, a aplikacije neko tek treba da napise. Za pisanje kvalitetnih i upotrebljivih aplikacija treba puno vremena - ako ne bude dovoljno zainteresovanih za razvoj na Maemo platformi nece se brzo pojavljivati kvalitetne aplikacije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

gorang
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 19:29
:: iPhone 4s
:: uskoro iPhone 5
Lokacija: Kikinda

Post od gorang »

tomas
Tu te bas ne razumem oko biblioteka, ja sam od skoro presao na QT jer smatram da je buducnos zar nije dovoljlno sto qt radi na mnogim platformama pa i na MAEMO! Ja i radim na aplikaciji ( baza podataka - za licne potrebe...)
Nokia je cak izbacila i JAVA iz upotrebe!
E, sad sta je za tebe kvalitentna aplikacija? Daj mi primer!

Kad kupujes auto, jedna od najbitnijhi stvari gledas koji ga motor pogoni. N900 tera LINUX.
Dakle da zakljucim. Ako je QT buducnost, a mislim da jeste, onda je n900 zakon u odnosu na hd2.

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

ljudi dokle ovo ode :) uzeo sam n900 nije los dobio sam bolju ponudu na odredjenoj mrezi, hvala svima. i dalje mislim da je HD2 kralj i uzecu ga uskoro.. sad jedno pitanje jos da ne otvaram novu temu.. imam u ponudi n800 nokiu da uzmem sa sitnu lovu oko 120eura.. ali neko je probao da ubaci software i nesto je poslo po zlu.. sad mi recite je li moguce povratiti os i da ubacim novi kao npr win na htc-a ili slicno, nemam iskustva sa ovim. hvala unaprijed
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

Odgovori