desire HD ili iPhone 4

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

sta izabrati?

Desire HD
13
30%
iPhone 4
8
19%
Desire
6
14%
N8
16
37%
 
Ukupno glasova: 43

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Mirko BGD, Ako kupujes nesto na duze staze onda definitivno gledaj da ti taj model "trci" na Androidu.Ja sam glasao za Desire, ne HD, nego obicni.Ako ces sad uzimati telefon onda uzmi njega, a ako si postavio temu da vidis odgovore pa da planiras nesto za buducnosti i korigovanje cena onda naravno glas za Desire HD,jer ipak misim da je on sad bas precenjen.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

miodrage, pa ne verujem da je madness99 probao n8 a kamoli DHD... A i čovek se jednostavno opredelio za iOS, tako da... Al'nek'se javi :)
Otprilike ovde pobeđuju "nijanse", tipa stvarno "monstruozne" kamere (tj,optike) na n8 itd (ali zato UI, podrška), pa ko šta voli.
Ono što sam ja "saznao" iz raznih hends on revija su 2 glavna nedostatka Desire HD (istorija se ponavlja) - slaba baterija i slab kvalitet slika ("zrnavost") pri manjem svetlu (od čega pate svi mobilini telefoni ali HTC baš, iskustvo sa Magic i Desire). Ako je to to, uz sve prednosti, I can live with that :D
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

zaista me iznenadilo da ovoliko glasova ima N8 :o vec sam bio otpisao taj model, ali posle ove teme ponovo cu ga uzeti u razmatranje, iako sam se vec posle samo nekoliko dana koriscenja vezao za android!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mirko BGD, Uzmi u obzir da zbirno Android modeli imaju ipak vecu podrsku ovde od N8. A Desire HD je sigurno bolji od Desirea, bas zato sto ima veci/veliki ekran (sto je istina nekima mana).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Vlada Zem,

Desire HD sam probao, nesto kratko oko pola sata na brzinu, a N8 nisam, a nemam ni neku nameru :) Ipak je to Nokia. Jedino ako ne budem mogao da uzmem nesto drugo od operatera ;) Ali istog momenta ce ici u oglase, jer posle N97...

U ovom momentu sam se opredelio za iOS jer mi odgovara kompletna kombinacija koju trenutno imam, a iskren da budem za te pare nisam video bolje u ovom momentu. Sigurno ce biti bolje za 2-3 meseca, ali tada cu razmisljati o tome...

Cisto da budemo nacisto, nisam neki iFan ili tako nesto. Jednostavno sada mi odgovara iP4, iP3 i 3GS mi nisu odgovarali u odnosu na iP2.

Po ceni od 500+ eu koja je napolju, mislim da se u ovom momentu ne isplati uzimati Desire HD u odnosu na iP4 ( ja sam moj prodao jer mi je ispao i lepo sam ga ostetio, pa cekam da mi stigne novi).
A i prva serija ima neki fabricki bug i verovatno ce doci kod nas i bice sa tkzv. garancijom

Desire HD je dobar i lep telefon po meni, ali ima veliku manu bateriju i ekran jer ipak za tu sumu novca bi morao da bude makar Amoled, ako vec nikako ne moze S-Amoled.

Na tvom mestu bih sacekao jedno 15tak-30tak dana sa kupovinom telefona jer ce pasti cena i HDu i iP4.

Ili lepo uzeo Galaxy S ako mozes da nadjes za 350e i uzivao jer je to super telefon za taj novac.

A ne kao kada je meni ispao iP4, pola sata sam se hvatao za glavu :D
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

planiram da uzmem mob najkasnije, ali najkasnije do nove godine!

sto se tice mog sopstvenog misljenja, naravno da ga nemam i da ne znam sta hocu, da znam, vec bih odredjeni uredjaj imao kod sebe :lol: zato trazim savete, iskustva i misljenja drugih ljudi :wink:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

madness99, da, da, ekran bi bio kao i treći minus za Desire HD, daleko da je loš ali ipak nije "high-end" ranga... Fala što si se javio, ne smatram ja tebe za "ajFena", znam da si probao skoro sve highend modele i platforme :)
Mirko BGD, "do nove godine", a taman sam hteo da ti predložim Samsung Galaxy S2 i9200 turbo medenjak :D
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Vlada Zem, nexus S je zaista odlican! na zalost jos nema nekih specifikacija, ali moguce da cu njega da pricekam! doduse ne znam znam kad ce da izadje, nadam se do NG :)
nego jos uvek koristim tattoo, pa mi je to osvezenje, inace povratak na n70 me ubija :( ne znam kolko cu jos izdrzati :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mirko BGD, nope, "Samsung Galaxy S2 i9200" -> copy/paste u Google :) Izlazi oko Nove godine napolju (malo liči na lcd tv :lol: ).
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

evo ovo sam našao o samsungu S2, čisto sumnjam da su ove spec tačne, al ajd:
Galaxy S2 Specs:

2GHz Hummingbird CPU.
RAM/ROM: 1GB RAM along with 4GB of ROM. ( both are twice of what we see today)
Memory: 32GB built-in flash memory. MicroSD card will give additional 32GB, total = 64GB.
Camera: 8 megapixel camera with full HD (1920×1080) 1080p video recording. This would be among the first ones to do 1080p.
Display: 4.3″, Resolution: 1280×720 Super AMOLED 2 display
Connectivity: GPS, Bluetooth 3.0, b/g/n Wi-Fi, accelerometer, gyroscope, proximity / ambient light sensors.
OS: Android 3.0 “Gingerbread”

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

i ja nesto sumljam, suvise dobro da bi bilo istinito :lol: ali ako bude tako ima da kosta 7-800 e kad se bude pojavio a mozda i vise :smutny:
and justice for all...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Izvinjavam se, moja greška :oops: Znam da sam o ovome čitao još letos, pa rek'o, 6-7 meseci je dug period, ima da ga izbace sigurno. Ipak verovatno ništa od toga, koga više zanima LINK.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

pa ako mene pitate ja preko 4" ekran ne bih uzimao, i ovaj moj X10 mi je poveliki, i non pocket friendly. Definitivno predlazem prelaz sa Symbiana na nesto drugo, meni je posle Symbiana na 5800 ovaj X10 seo ko budali samar tj. odusevljen sam.
Posto nisam ni fanboy a Desire HD mi je preveliki, predlozio bih Milestone(Droid) ili Droid 2 kad izadje posto si navikao na hardversku tastaturu :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Mirko BGD, ukoliko se odlučiš za "običan" Desire, obrati pažnju na 1 bitnu stvar - kod mene je to bio slučaj i nije "usamljen" koliko vidim, ne znam da li se spominjalo ovde. Elem, plastični poklopac kamere je imao na sebi neke kao šare, vidljive na svetlosti pod određenim uglom. Kao neka "patina", ne znam kako da objasnim. Rezultat - vidljivo mutnije fotografije nego slikano bez zadnje maske. Može se to zameniti ali čisto da znaš.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

hibiskus, jes da veci ekrani nisu poket frendli ali lepo izgledaju i sve sto radis na njima lepo deluje (slike, klipovi, filmovi, igrice..).

Kupicu stvari sa vecim dzepovima :lol: ako treba.

Mirko BGD, smisli li sta?

Mozda bi ti best baj bio dizajer obican?

A sta mislis o HD2 ? Ima da se nadje za oko 300e, moze da se ubaci android i dobijes desire HD i HD2 u jednom :wink:
and justice for all...

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Dream Weaver, bas sam pricao sa Gargamelom o tome... sta znam, nebih uzimao hd2, ne svidja mi se taj portovani android, koliko sam cuo ima dosta bagova itd...

iam problem, 3 dana sam u desire modu, onda sam 3-4 dana u desire HD modu, onda sam opet par dana u n8 modu.... STRASNO!!!!!! pokusavam nekako da iskristalisem tu situaciju... definitivno mi je desire najpovoljniji sto se tice cene i kvaliteta, a i dosta ljudi ga ima... tako da cju 90% uzeti njega, cekam samo da naleti neka normalna ponuda
nznm dal su u telenoru sivi desire kodirani?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

mislim da jesu jer je sestra pre neki dan uzela sebi desire i znam da sam pokushao moju 064 karticu da ubacim i nije hteo da nadje mrezu, isto je drua sestra probala sa 061 karticom ista stvar tako da mislim da jesu, ne znam kakvo je stanje sa vip-om.

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Kodirani su, a greota je sto ovi novi desire imaju LCD :smutny: Takodje unlock kosta 30e za exyu mreze, dok za UK 7e :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,nisu bas svi primerci Desire-a u Telenoru kodirani,Ninolina je uzela primerak koji nije bio kodiran... :wink:
Mirko BGD napisao:Galaxy S mi se nesto ne svidja :( nznm zasto, jednostavno imam neku averziju prema samsungu i mislim da za njega ima mnogo manje romova i sl. nego za desire recimo :)
Mislim da bi ipak trebalo malo da razmislis o ovom modelu i da stvarno ostavis po strani tu "averziju" koju imas prema Samsungu,stvarno je odlican uredjaj u pitanju. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Mirko BGD, Dok god ne stavis na papir prioritete koji su ti vazni i sta ocekujes od telefona imaces muke i situaciju ces tesko iskristalisati.Takodje mislim da ne treba da se obazires na to koliko ljudi ima koji telefon i da li je on popularan ili ne.Ti njega uzimas za svoje potrebe i da tebi bude ugodno, a ne da bi nekom drugom ugadjao.
Sta mislis onda kako bih ja trebao da se ponasam ,furam jos uvek N70 koji je sada totalni "metuzalem" i opet meni je potpuno svejedno,dok god neke druge stvari ne resim necu da ga menjam kada mi i on dobro odradjuje posao.Tako da, opusteno,koji god da uzmes neces mnogo pogresiti samo su nijanse u pitanju, a na tebi je da te nijanse prisvojis ili odbacis. :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Odgovori