Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ако трагате за истином шта се дешавало са српским писмом и језиком кроз време, прочитајте књигу "Тајна Вукове реформе" (у што ћу да се замерим неком форумашу лингвисти :P)
Наравно користим ћирилицу увек, чак и смс пишем ћирилицом.
Туђе поштујем, своје писмо волим и користим.
Слобода или смрт

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Cirilicu pisem privatno i trudim se da je kao sto neko rece "sirim'' ali cirilca u ICT zaista nema sta da trazi, jako je nezahvalno pisati sa njom u tom segmentu. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Ја користим, такође, ћирилични потпис и пишем је кад ми је битно да нешто буде уредно и прегледно, као што је користим и за званична документа, док на интернету користим латиницу - и латиницом хватам белешке јер је некако брже пишем. :)
А у принципу ми је свеједно - поносна сам што знамо и једно и друго, и што не заборављамо ни једно ни друго - на тај начин смо дупло богатији. 8)

Што се тиче телефона (што је ипак основна тема), не знам како да одговорим. :)
Јесте помало гломазан, али је и танак, па некако "лежи" у руци. Мислим да се човек свакако навикне на величину телефона након 2-3 месеца употребе, тако да након тога ни не може да донесе баш неку објективну процену. А можда и грешим.. :)

Било би супер ако би био у прилици да уживо погледаш и "опипаш" и један и други модел, па да онда одлучиш. Ако ниси у прилици, погледај још мало по форуму, потражи снимке на јутјубу.. па можда нешто помогне. Сада гледам.. покушај да направиш 3Д модел: мааалко већи од кутије цигара 100с (свега пар милиметара), а дупло тањи. :) Узмеш кутију, пресечеш на пола, упакујеш горњу половину кутије у доњу и бараташ том макетом 2-3 дана, да добијеш прави осећај. :)

Jurke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 16:56
Lokacija: Novi Sad

Post od Jurke »

bestboy,
:wink:

Од пре сат сам и ја ПОНОСНИ власник овог феноменалног телефона!!! Па ово је право откровење за мене!!! Људи, са тракпедом сам фасциниран! Нисам знао колико је ово одлична ствар!!! Баш сам срећан! Тел је и лепушкаст на свој начин, одличан по карактеристикама (бар по мени), лак за коришћење. Једина мана по мени јесу ситна слова, али ок.
Не да се нисам покајао, него жалим што га се пре нисам докопао :wink:
Nokia N70, Samsung i780

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Jurke, Iz prikrajka, drago mi je sto ste zadovoljni svojim i780. Moj je nazalost otkazao posle skoro 3 godine rada. Otkazlala je interna flash memorija i to na delu na koji se obicno upisuje radio-rom. Tako da su telefonske funkcije otkazale (moze da napravi i primi poziv, ali ne i da zvoni i vibrira (pri cemu moze da vibrira i proizvodi zvuke u drugim aplikacijama)), ponekad puca windows i radi samo sa wm 6.0/6.1 sa wm 6.5 romom nece da se butuje uopste.
PDA funkcije uglavnom rade, kao i WiFi i GPS, tako da sada izigrava "smart"GPS uredjaj.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Jurke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 16:56
Lokacija: Novi Sad

Post od Jurke »

tomas.hokenberi,
Ако ми верујеш, а нећеш, ја сам малопре у тренутку помислио да можда купим још један и да стоји док овај не скикне :oops: Ето, толико ми се свидео!!!!!!! :o
Nokia N70, Samsung i780

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od Iz prikrajka »

Добар дан, добри људи! :)

Волела бих да заокружим причу о свом Самсунгу...
Заиста ми је добро служио и презадовољна сам свим Томасовим постовима који су ми олакшали сналажење, као и саветима које сам на овом форуму добила од свих вас заједно - и односом момка који ме је нашао на форуму, па ми продао телефон. Заиста носим једно лепо и драгоцено искуство одавде.
Телефон је, нажалост, јуче отказао - тачскрин је прво брљавио пар дана и онда дефинитивно није више уопште радио, па сам мишем бекаповала податке на картицу и урадила први хард ресет у животу. Тиме сам скроз забрљала ствар јер сада, након што упалим телефон, морам да позиционирам екран, што не могу да урадим (јер тачскрин не ради, а не прихвата "клик" или "дупли клик" миша), тако да је телефон неупотребљив.

Звала сам све могуће и немогуће сервисере од Суботице до Београда, али нема шансе да пронађем екран/тачскрин слој, тако да се (из финансијских разлога) морам вратити неком обичном телефону. То ми тешко пада, па сам помало гледала понуде теленора, телекома и випа, не бих ли пронашла неки бољи телефон. Међутим, понуде су прилично скупе, а батерије слабе спрам великих екрана, па онда читава инвазија неких нових платформи андроида, па.. а ја сам баш навикла на свој стари телефон и на честу употребу гармина, календара, офис пакета и интернета (за проверу мејла и синхронизацију основних података). Видим да у Телекоплусу продају хтц-хд7 за 200е, што је у реду, али немам ни тих 200е, па сам хтела да проверим са вама - ако неко слуууучајно има и780 који је исто тако неупотребљив или ако има екран вишка - ја бих га купила и однела у неки сервис. Надам се да би ме на тај начин и780 још неко време служио, док не скупим за пар месеци паре за неки други телефон, а немам појма ни који - и780 је за мене заиста био идеално решење. Ех.. муке живе. На тел. картици немам ни један број, сви програмчићи су ми на екстерној меморији, али ће бити неупотребљиви на новим моделима телефона, навикла сам на командер, а видим да сви новији телефони имају иконице.. и опет ме чека једно велико учење и привикавање на нека нова окружења и платформе. Игре без граница. :)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od tomas.hokenberi »

Iz prikrajka, ako ne nadjes rezervne delove, verovatno mozes da nadjes polovan ili nov Samsung B7350 Omnia PRO 4 koji je bio neka vrsta naslednika i780 i nacin upotrebe je vrlo slican, a OS prakticno isti.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od Iz prikrajka »

Хвала, хвала, хвала!!!

Нико се није јавио, тако да видим и сама да ћу тееешко наћи делове, а В7350 је опет комбинација тачскрина и тастатуре која ми одговара, малог екрана и јаке батерије - и нема пуно разлике у платформи у односу на и780 (мало боља верзија оперативног система - што је још боље). Нисам ни знала да постоји овакав телефон, а и цена му је прихватљива - још једном се од срца захваљујем на информацији!

Ако случајно знате, само ми кажите да ли и он долази са Гарминовим мапама или не? <-- ако овоме није место овде или ако постоји већ отворена тема, молила бих Вас да ме упутите (тражила сам по форуму, али видим само неки мааалко другачији модел (В7330), а све остало сам проверила и заиста В7350 има све што ми треба, само ето.. било би добро да има и мапе. :oops: )

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od tomas.hokenberi »

Iz prikrajka, mislim da ne dolazi zvanicno (za razliku od B7330 koji NEMA touchscreen) ali ista verzija Garmina (i mape naravno) koje su radile na i780 radice i na B7350. U svakom slucaju u PP imas podatke o radnjam koje prodaju B7350 mozes i tamo da proveris.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od Iz prikrajka »

Проверила сам поруке - и још једном Вам се заиста захваљујем на свему!

Сутра ћу, првом приликом - и то са посла (пошто немам телефон, ооо.. животе...) да зовем радње и наручим В7350!
Спашена сам јер постоји В7350 и јер постоји овај форум.

Искрено, не знам када бих се и како привикла на андроид или нешто друго; процес учења би изискивао време које тренутно и немам на располагању, а да није било Ваших детаљних постова у вези подешавања и употребе модела и780, ни њега не бих умела да користим. :oops: Овако сам мирна, срећна и задовољна - и најзад могу да се вратим у нормалу, обзиром да сам ова два дана била баш узрујана око телефона, а онда још и плус-екстра-додатно узнемирена што се толико оптерећујем око једног, у суштини, обичног предмета који треба да служи човеку, а не обрнуто (да човек служи њему и да још плаче или буде у стресу данима услед губитка телефона). :oops: :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od Deksi »

I ja bih ti preporucio taj telefon Samsung B7350 Omnia PRO 4, navikla si se na qwerty i Windows i sigurno ce ti odgovarati.
Jedno vreme sam ga i ja merkao ali taj zatvoreni Windows :shock: :shock:

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Re: Samsung - sta kupiti: polovan i780 ili nov B7320?

Post od Iz prikrajka »

:)

Хвала - јутрос је поручен и очекујем да ће стићи сутра, па ћу таман преко викенда имати прилике да га мало прилагодим својим потребама, синхронизујем календар и контакте, пробам да пребацим са картице неке програмчиће ако будем могла итд.
Нашла сам радњу у којој га продају за 130е, па верујем да ћу на тај начин бити мирна још пар година, а после како буде... :)

Odgovori