Nokia E7 vs E6 vs N8

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kapoerista90-2
neaktivan nalog
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Jul 2011. 20:00
:: --

Nokia E7 vs E6 vs N8

Post od kapoerista90-2 »

Pozdrav svima :)
Posle mnogo meseci, vracam se na forum, i trazim vas savet :)
kapoerista90 je ovde :)
Elem, da predjem na stvar:
E71 je odsluzio svoje, vreme mu je da ide.
Ova 3 telefona iz naslova su mi u uzem krugu.
E6 za sad ima primat, posto sam se navikao na E71 i njegov qwerty ali ne znam kakav je E6.
ostali su u igri, ali su mi ili preveliki, ili nisam siguran koliko bih zeleo TS...
Galaxy S II moze jos da prodje, ali ni sa njim nisam imao mnogo dodira.
Svaki savet je dobro dosao, a ako neko ima jos neki model da predlozi, bio bih zahvalan :)
Pozdrav :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Dobro došao nazad na forum :)
S obzirom da si do sada koristio e71, najbezbolniji prelaz bi bio E6, ali treba da znaš da taj model nema AF što znači da u pojedinim situacijama rezultat fotografisanja može da ispadne lošiji od E71.
Galaxy S II je najjači model od pomenutih i trenutno nosi titulu najmoćnnijeg android aparata na tržištu pored HTC Sensation-a.Ali ako si veran fan symbiana onda bih ti predložio E7, re svega zadržaćeš qwerty tastaturu koju si navaikao na E71, dobićeš odličan ekran od 4 inča za multimediju, surf i sl.Telefon je svakao malo veći, ali ništa veći od Galaxy S II.Naravno najveća boljka E7 modela ja EDOF kamera, tj odsustvo AF.AKo forogrfisanje nije primarna stavka onda svakako e7 u suprotnom predlažem n8 koji ima najbolju kameru na tržištu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Welcome back, kapoerista90!
Koliko ti OS igra bitnu ulogu u izboru telefona?Je li ostajes veran Symbianu ili bi mozda malo isprobao cari Androida?
Ako je prva opcija na tapetu onda svakako E7,jeste malo veci ali to mu ga danas dodje standard.
Ako bi probao nesto novo onda imas izbor HTC -ovih modela pa koji ti se dopada ili vec pomenuti Samsung G SII,jednostavno stvar ukusa.
Je li imas neku okvirnu cenu ili para nema bitnu ulogu u kupovini?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Па што баци 2500 постова :D

Е7 је супер модел ако ти није битна камера, ја рецимо много готивим овај Нокиин слајд систем (знам да се некима не свиђа) плус квалитетна израда :)

kapoerista90-2
neaktivan nalog
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Jul 2011. 20:00
:: --

Post od kapoerista90-2 »

Hvala svima :D
@ LittlePrince
Zato sto ne mogu da se setim koju e-mail adresu sam stavio kad sam pravio nalog, pa mi dzabe i support mail i sve :oops:
Elem, Na E71 stvarno nisam toliko koristio OS, imao sam par programcica i to je to, i tako bi verovatno bilo sa sledecim telefonom. Nije bas da sam privrzen symbian-u koliko sam vezan za ovu QWERTY tastaturu, posto je zaista odlicna. :) Zato me je i E6 privukao... Nisam znao da nema AF... sto je glupo pored onakve kamere. :dry:
Nisam ni sam iskreno pametan, u neku ruku gledam da se uklopim u Telenorovu ponudu telefona (zbog paketa, izadju me jeftinije telefoni), ali opet, ako nadjem nesto sto mi se bas svidja van njihove ponude, moj je! :D
Galaxy S II me je privukao sto zbog ekrana, sto zbog mogucnosti (ako sam dobro procitao, tamo pise da ima dual-core?), ali opet, ne znam kako bi izgledao prelazak sa qwerty na touch :|

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

kapoerista90 ako mislis da ti jos uvek odgovora koncept like a E71 mislim da je E6 pravi izbor za tebe... 8)
Evo i testa,koliko citam pokazao se vise nego dobro. ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Post od mironiko »

@kapoerista90-2
I ja sam veliki pristalica qwerty tastature, i nedavno kad sam menjao fon uzeo sam HTC Snap (iako mi je zapravo Nokia E5 bila prvi izbor), jer mi je lepsi od Nokia alternativa a i da probam WinMo, konkretno 6.5. E sad, sve ovo pisem zbog toga sto sam nedugo zatim dosao u situaciju da treba da uzmem jos jedan fon jer sam od firme dobio jos jednu karticu i preko mt:s-a sam na velike sugestije drugara (obozavalaca Androida) uzeo LG Optimus One. Sad, posle 2 nedelje, LG mi je postao primarni fon, a HTC sekundarni i u njemu mi je ta poslovna kartica. Takodje sam se bojao nedostatka qwerty tastature na LG-u, ali je inbuilt tastatura na ekranu super, brzo sam se navikao, i iskreno trenutno mislim da je Android prava stvar. Toliko od mene... :)
ASUS ZenFone 2 Laser

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

kapoerista90-2, ma da E6 ima AF. bez razmisljanja bih ti njega preporucio. I ja bih bio u velikoj dilemi mada navolem pipkati ekran ali ovaj put bih se odlucio za N8. Razlozi pomenuti AF. odlicna kamera, Carl Zeiss socivo i naravno STEREO.

kapoerista90-2
neaktivan nalog
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 10. Jul 2011. 20:00
:: --

Post od kapoerista90-2 »

Jel imao neko prilike da se igra sa Galaxy II-kom? Kakvi su utisci? Internet utisci su skroz kul, ali mene zanima baterija, i slicno u stvarnom zivotu, sa nekom normalnom upotrebom :)

gangsta
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 13. Apr 2010. 21:52
Lokacija: Banja Luka

Post od gangsta »

ja sam imao n8 i dobar je telefon, kvalitet izrade na nivou, ali sto se tice pisanja na TC i na n8 nisam bio bas zadovoljan, ja bih ti preporucio E7, za mene trenutno pored iP4 najbolji telefon (ne volim androide) :D

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Da ne otvaram novu temu...
Elem, E6 je potpuno ispao iz trke. Malo sam ga cackao i ova kombinaciju "polu" touch telefona mi se ne dopada, a to sto kamera nema AF, to je idiotizam kome nema ravnog.
Dakle, ostaju N8 i Galaxy SII
Galaxy bih uzeo zbog: Androida koji nije toliko ogranicen kao Symbian, ekrana, i boljeg procesora.
A N8 zbog kamere (iako je i na galaksiju odlicna, ona mi nije bas presudan faktor) i izrade, svidja mi se sto je metalan.
E sad, mene zanima kakav je Touch na N8 ? Znam za galaksi, zezao sam se sa njim...
I zanima me da li sa npr sat ipo Wifi-a dnevno, 50-tak poruka i nekih pola sata do sat price dnevno, ovi telefoni mogu da izdrze jedan CEO dan? Znaci ne do 10 uvece,pa da moram da ga punim, vec jedan ceo dan :) Jer kako neko ko koristi E71, kome baterija sa svime traje 4-5 dana, ovo je ozbiljan problem :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

U dilemi N8 vs Galaxy SII, pobedu odnosi Galaxy SII jer je to ipak trenutno najbrži uređaj na tržištu.E sada što se tiče trajanja baterje, kamere i kvaliteta izrade to je debelo na strani N8, mada i kamera sa 8Mpx na galaxy SII je zaista odlična i nijanse su u pitanju između N8 i Galaxy SII po pitanju kvaliteta fotografije.Baterja na N8 provereno može da izgura 3 dana bez problema, koliko traja na galaxy SII ne znam, ali sumnjam da može da izgura više od dan, eventualno dan ipo.
Lično bih izabrao N8 jer mi je to all in one uređaj i zadovoljava sve moje potrebe ,ali ne sporim da je Galaxy SII moćniji uređaj.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

kapoerista90,mislim da ce ti sa takvom "potrosnjom" baterija izdrzati kod oba modela ceo dan,garantujem da ce kod N8-ice to biti i vise od jednog dana.
Touch na N8 je sasvim ok,ako mislis na sam odziv ekrana.
E sad Symb vs. Android... Slika
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

pa po onome sto sam video, android je mnogo vise user friendly... Sto nema kombinacije ova dva... uzeo bih 3 komada odmah! :D
Kamera nije presudna, zadovoljan bi bio i sa onom koju iphone 4 ima a kamoli ovim...
Mislim da bih se sa androidom vise igrao, symbian (u ovom obliku ili onom) sam izdegustirao... :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

kapoerista90 napisao:symbian (u ovom obliku ili onom) sam izdegustirao...
Mislim da si sam sebi dao odgovor koji telefon da uzmes! ;)

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Mislim da si u pravu... :)
Hvala na pomoci, cujemo se kad ga nabavim! :D
dddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddddd
Nokia E71... Elegant, but deadly

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sve je to lepo ali s druge strane šteta je nabaviti SGS2 i onda na njemu samo malo telefonirati i poslati po koju poruku. Ne znam nikog ko kupuje Ferrari da bi njime išao na pijacu. Mislim jeste Android i po meni mnogo bolji od Symbiana ali i 600e je 600e. Hoću da kažem da kažem da ima Androida i osim SGS2jke.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

slazem se sa gargamelom... i na pijaci prvo probas malo sir pre nego sto kupis... :D kad vec pricamo o pijaci...
Samo nek se rolaju....sarme.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

pod 1) Voljan sam da se igram sa njim, symbian je jednostavno... dosadio :)
pod 2) uzeo bih ga preko telenora, i izasao bi me manje od 300 jura, te mislim da vredi, posto moram pa moram da se obavezem na odredjen period. :) ali vidim da i nemaju N8 u ponudi vise, tako da mi se izbor svodi samo na njega...
Nokia E71... Elegant, but deadly

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa onda ok, mada ako su te imalo ikad zanimali telefoni nećeš odoleti da ne počneš da budžiš fon, obzirom kako je jednostavno. A još kad skontaš root, S-Off&stuff..... custom kernel...... Ali i da uzmeš jednu "terensku" Nokiu (kao onaj moj 5140), jer se SGS i estremni sportovi ne trpe baš.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori