HTC Wildfire S vs Samsung Galaxy Ace

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

HTC Wildfire S vs Samsung Galaxy Ace

Post od daxsm91 »

Koji odabrati od ova dva telefona?

Bitan mi je ekran...i velicina i kvalitet(osvetljenost, citljivost, kako se ponasa na suncu).
Bitna mi je brzina telefona...koji moze pokrenuti jace igre
Bitna mi je kamera...koji ima bolju.

Pa vi kazite :)

daxsm91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 02:41
Lokacija: Sremska Mitrovica

Post od daxsm91 »

Totalni sam fan Android platforme...imao sam HTC Tattoo i sa njim sam bio prezadovoljan...stvarno je fon extra bio(sem kamere). Sada hocu na nesto malo ozbiljnije da predjem...

Koji ima bolju kameru, posto su obe od 5mpx?

Ace je brzi(800mhz), dok WFS ima 600mhz....ali da li je razlika velika? Odnosno da li ce lagovati kad ja npr stavim live wallpaper ili upalim neku 3d igru? Koji je bolji na tom polju?

Koji ima bolji ekran? Odnosno koji je bolji za koriscenje...Tattoo je imao odlican ekran pa verujem i da je na WFS extra...samo nz kakav je na Ace-u?

Po karakteristikama sam za Ace :)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa na sva pitanja si skoro sam odgovorio... Tebi je na tattoo bio odličan ekran :shock:
manje više to su skoro isti telefoni... Prednost ace je malo veći ekran, a wfs noviji android (koji uskoro i ace dobija). Moj ace ne laguje sa live wallpaperima...
Ma uzmi koji ti se više dopada! :D
E da i samsung ima odličan ekran (ne najbolji ali dobar), dobro osvetljenje i čitljivost na suncu je dobra...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Imao sam priliku da isprobam wildfire S, ali ne i Ace. Medjutim, posto posedujem Galaxy Mini koji je relativno slabiji od Ace i koji i pored toga radi isto kao i Wildfire S, ja bih ti savetovao da ciljas na Galaxy Ace. Jaci procesor, veci ekran, rezolucija je ok (3,2" i 3,5" je jako mala razlika u velicini da bi rezolucija igrala neku vecu ulogu u ostrini slike) i, koliko vidim po specifikacijama, Galaxy Ace ima GPU dok ga Wildfire S nema (ispravite me ako gresim).

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Сваки Андроид телфон сада има ГПУ, разликаје само који је чип у питању. Ја бих ишао на Самсунговог Аса, лепши је, има већи екран и мало бржи процесор.

Што се тиче озбиљности, ако то желиш мораћеш још мало да одрешиш кесу или да узмеш Вејв 2 али он има Бада ОС.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

daxsm91, ACEa moze da se rutuje dok WFS jos ne moze tj. moze ako dobijes fon koji je S-OFF.
Citat sa teme o rutovanjo WFS sa XDA:

Requirements:

* A Wildfire S with unlocked bootloader or S-OFF. If you're still on S-ON, you will need XTC-Clip to make it work. So far, noboby has cracked the S-ON on the Wildfire S via software.

Tako da i zbog rutovanja dajem prednost ACEu.
and justice for all...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Pozdrav društvo! Imam dilemu koji telefončić da odaberem od ova dva iz naslova teme, s tim da u igru ulazi i Samsung S8530 Wave II

Poređenje:

http://www.mobilnisvet.com/compare.php? ... 782&c=2873

Telefon mi treba (osim za razgovor i SMS, naravno) za surf Net-om, pregled i slanje mailova, pregled ponekog Office dokumenta, malo navigacije i to je to. Wave je najjači po specifikacijama, ali ima Bada OS, ostala dva su Android... Šta bi vi uzeli od ova tri telefona i zašto?

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Meni licno se odavde najvise svidja Ace. Cackao sam ga malo, i nije uopste los. Ne znam kakav je surf netom, posto to nisam imao priliku da probam... I svidja mi se sto je android... Bada mi se ne cini toliko dobrom kao android...
Nokia E71... Elegant, but deadly

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

kapoerista90, Sasa_NS, imam ACE-a, dobar je. Kvalitetnije deluje nego SGS 2 :blinky: :uhuh: , naravno da je SGS 2 bolji. Kompaktan je, nista se ne mrda i sl. Plastika od koje je napravljen deluje dosta kvalitetno. Za surf je ok. Mada je meni to suvise mali ekran. Koristio sam pre njega DHD-a a od pre nedelju dana pored njega imam i galaxy tab pa m je sad njegov ekran nekako malen i smesan :lol: .

Meni se bas svideo telefon (Ace) i ako ga Sasa_NS, uzmes mislim da sev neces pokajati. Njega bih pre uzeo nego WFS a sto se tice wave II nisam ga nikad koristio. Ima veci ekran tako da ce ti biti prijatniji za surf a pretpostavljam da nema problema sa otvaranjem ofis dokumenata i slanjem mejlova :)
and justice for all...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Najviše mi se dopada HTC, no logika i specifikacije kažu ACE... Na trećoj strani je taj Wave nabijen specifikacijama, no Bada OS... :unsure:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Teske muke :)
and justice for all...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Sasa_NS, Moj glas ide definitivno za samsung Ace, zaista sam se iznenadio kvalitetom i brzinom telefona, sve je utegnuto, i plastika ni najmanje ne škrirpi i sl.Imao sam priliku da uporedim SGS II i Ace jedan pored drugog i Ace mi je delovao kvalitatnije, naravno da je SGS II bolji, ali po meni Ace je i više nego dobar model.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

znemanja, zna covek sta prica :wink:

Neverovatno mi je to sto je na Ace-u plastika kvalitetnija nego kod SGS 2, u ruci Ace deluje ozbiljnije i skuplje nego SGS 2 koji je samsungov high end telefon :? .

Da je na SGS 2 plastika kao na ace-u odavno bih posedovao isti :roll:
and justice for all...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Koliko RAM memorije ima uopšte ACE? Da li je moguće da ima samo 158 MB? Ili je to interna (ROM) memorija? Malo su nejasni po tom pitanju? HTC lepo kaže ROM/RAM 512/512.

Zanimljivo da po Net-u na više sajtova/foruma kažu da je Wildfire S ipak bolji od ACE-a, a neki pominju da mu se procesor može "nasvirati" i do 900 MHz? :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Sasa_NS, procesor se moze verovatno nasvirati i na jednom i na drugom. Rutujes fon insaliras kuvani ROM/kernel koji podrzava overklkovanje i posle program setcpu i nasviravas procesor :lol:

384 RAM
512 ROM od koga je dostupno 180 MB
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Malopre sam imao prilike da malko cackam Ace kod komsije, telefon radi zaista brzo, njegov je updetjovan na oficionalni 2.3.4 nigde nisam naisao na neki lag, probao sam par igrica rade sasvim lepo, na oko je skroz simpatican, to sto ima manje rama od wfs mu nista ne smeta, mene odsevio skroz, tako da moj glas ide za Ace

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Sasa_NS, Један део људи жели телефо са доста функција али не жели много да се бакће са њим, хоће да га упале и да он ради, брзо и квалитетно, ова група купује Вејв. Други део људи жели телефон који може да се дограђује до бесвести са потребним и непотребним апликацијама, они купују Андроид. Којој групи ти припадаш?

Вејв је бржи, има квалитетнију израду, јачу батерију, квалитетнији екран, већи екран... Али има Бада ОС који није лош како можеш чути већ нема много апликација за њега колико има за Андроид.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Stiže ACE... Ubedili ste me. Presudio je malo veći ekran, nešto brži procesor i za nijansku kvalitetnija izrada. Nadam se da nisam pogrešio u odnosu na Wildfire S...

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

E pa dobro došao u tim, i da te mašina dobro služi! I veruj mi nećeš se pokajati...
:D 8) moj je prošao svašta i dalje radi kao sat!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

U zdravlju da te sluzi. :)

Odgovori