Preporučite mi telefon sa WiFi za kvalitetno slusanje muzike

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Preporučite mi telefon sa WiFi za kvalitetno slusanje muzike

Post od Mzlaki »

Zdravo. Ja već evo 3 godine imam Nokiu N73ME i prilično sam zadovoljna. Telefon koristim, pored razgovora i poruka, uglavnom za slušanje muzike i za čitanje e-knjiga. Imam neke pasijanse i to je to. Ono što mi povremeno zafali je wifi, jer imam bežičnu mrežu u kući i na puno mesta gde se krećem. Moj aparat je u sve lošijem stanju, dugmići polako crkavaju i vreme je da se kupuje nešto novije i modernije. Kao što rekoh, važno mi je slušanje muzike kvalitetno, i da mogu da ubacujem dokumente, što valjda skoro svaki fon podržava. Dopadaju mi se ovi pametni telefoni sa touch screenom, ali baš i ne znam koji se kriterijumi gledaju pri odabiru telefona novije generacije. O budžetu nisam puno razmišljala. Ne bih ni neki najskuplji, ni neki najjeftiniji. Verovatno ću uzeti preko nekog operatera na rate. Ima li preporuka za mene?
Hvala!

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mzlaki, daj ipak neku procenu budzeta tipa 200-300 eur, manje vise itd.
Prakticno svaki smart telefon novije generacije ce zadovoljiti tvoje zahteve, ukljucujuci i Nokia Symbian telefone (N73 je Symbian pa pretpostavljam da ce ti biti laksi prelaz) kao sto je N8. Medjutim ako zelis nesto novo baci se u svet Androida ili Windows Phone 7/7.5.

Kako uzimas od operatera, mozda je najbolje da pogledas sta ti se svidja pa izlozi ovde, tako da ti pomognemo da se lakse odlucis.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Post od Mzlaki »

Jao, pa nek bude između 200 i 300,mada zaista nije obavezno, pogotovo ako bude na neke rate ovoono... Sviđa mi se Samsung wave II, ali sve se nešto plašim da nije prenapucan i preskup za moje potrebe. Super mi je što ima ogroman ekran, zbog čitanja, surfovanja.
Hvala unapred, Tomase i ostali! :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Mzlaki, ako zelis kod operatora telefon na rate, onda prouci njihovu ponudu:

|mt:s telefoni
Telenor telefoni
VIP telefoni

Wave II sasvim OK aparat, mada za BadaOS nema toliko aplikacija kao za Android ili Symbian. Tvoje potrebe, koje si opisala u prvoj poruci, svakako ce zadovoljiti.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ако можеш да купиш Вејв 2 то је моја препорука, за читање је веома битна величина екрана а он не само да има велики већ и изузетан квалитет приказа, поред тога добар музички чип и све што ти је потребно већ по вађењу из кутије. Иначе вејв 2 је на црно испод 250€ не знам тачно, код оператера је много скуп. Ниси навео ни до које тарифе би ишао?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

LittlePrince, "Ниси навео ни до које тарифе би ишао?"
Radi se o osobi ženskog pola. :)
Slažem se sa prethodnicima, mora malo da se daju još neke smernice, koje treba poštovati, kod predloga.

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Post od Mzlaki »

Hehe, dala bih ja vama smernice, kad bih ih imala... Poslednji put sam kupovala telefon pre 3 godine i tada sam samu sebe ograničila MTS-ovim izborom, pa nisam mnogo lupala glavu. Nadala sam se da će me privući neki telefon dok gledam ponudu i da ću sebe ubediti da potrošim xy dinara na njega... (ili da ću muža ubediti da to učini :D )

Znači, BadaOS nije nešto što mora da se zaobilazi? To mi je onako upalo u oči... Prošetaću do obližnjeg TC-a ovih dana, tamo imaju štandove i Telenor i VIP, pa da vidimo ko je ubedljiviji... :lol:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Mzlaki, tako je najbolje. Svedes izbor na par modela, pa ovde dobijes neki savet, na osnovu koga mozes da izvrsis izbor. Inace, nije BadaOS za zaobilazenje. Nema toliki broj aplikacija ka o za Symbian i Androdi, ali je sasvim funkcionalan.

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Post od Mzlaki »

U međuvremenu mi pade na pamet da mi je drugar, koji ima HTC Sensation HD, rekao da svako veče mora da ga puni jer veliki ekran jede bateriju. Ja bih baš puno koristila telefon za slušanje muzike. Ima li neka preporuka za telefon sa dobrom baterijom, koja dugo drži?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mzlaki, s obzirom na kriterijume koje si navela, razmisli recimo o polovnom iPhone 3G(s), moze da se nadje vec i za 160€ (3G dok je 3Gs 70-110€skuplji), ali ako nisi 100% sigurna, tu ipak treba da povedes experta sa sobom. Imas 3.5" touch screen, WiFi, jako je jednostavan za koriscenje, a baterija moze da izdrzi sigurnih 10 sati reprodukcije muzike. Moj rekord je konkretno 7 sati muzike, i 4 sata pasijansa. Naravno, vrlo je bitno sve istestirati da ti neko nesto ne uvali.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Mzlaki, n79 moze raditi i 28 sati sa mozikom u sluslicama, evo prepiske.
GPS-navigacija – 3.5-4 časa
Video reprodukcija – 4 časa 45 minuta
WEB-surfovanje (EDGE) – 4 časa
Wi-Fi (not stop upload podataka) – 3.5 časa
Muzika (preko slušalica) – 28 časova
Radio – 19.5 časova
Internet radio (preko Wi-Fi) – 6 časova
Igre – 5.5 časova

Da dodam da poseduje i stereo zvucnike sto je bas bitna stavka za obozavaoce dobrog stereo dance zvuka.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ja mislim da za nju nije iPhone, pre bih isao na neku SonyEricsson Android varijantu? imaju par lepih modela sa odlicnim ekranima.... :D
Samo nek se rolaju....sarme.

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Samsung Wave je odlicno resenje za tebe.
Fenomenalna izrada,aluminijumsko kuciste,nista ne krcka,ne skripi,ne uvija se i sl.
Fantastican super amoled ekran.
Odlicna 5MPx kamera ,video u 720p.
Procesor 1GHz.
Stereo FM radio sa RDS-om i fm snimanje.
3.5mm jack
Baterija 3 dana prosecne upotrebe.
Fantastican i glasan u reprodukciji muzike(ugradjen muzicki cip Wolfson),preko kvalitetnih sluski je dozivljaj neopisiv.
Preko 30 sati reprodukovanja muzike.
GPS
http://www.youtube.com/watch?v=3g4JdZ1NIaY
Sada sam gledao online prodavnice i nasao NOV Wave 1 i 2 za 215 eura sa dvogodisnjom garancijom,pronjuskaj mozda ima i povoljnije.

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Post od kopitaneskita »

moja preporuka, pošto vidim da si naviknuta na symbian os, bi glasila - nokia c6-01.

i cenom je manje/više povoljna.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ipak moj glas ide za SAMSUNG WAVE. :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Post od Mzlaki »

Pazarila sam Nokiu C7 i prvi utisci su super. Trebaće malo navikavanja na touch screen, inače sam zadovoljna. Hvala svima na pomoći! :)

Odgovori