iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro

iPhone 4
12
63%
Sony Ericsson Xperia Arc
6
32%
Sony Ericsson Xperia Mini Pro
1
5%
 
Ukupno glasova: 19

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

iPhone 4 vs Xperia Arc vs Xperia Mini Pro

Post od elips »

Prosle nedelje sam prodao svoju Nokiu 5800XM i sada trebam da kupim novi telefon. Troumim se izmedju ova tri, pa, koji bi mi vi predlozili? Za mesec i nesto moj profesor engleskog jezika sa kursa ide nazad u Kentaki da provede Bozic sa porodicom i zatim se vraca u moje selo sredinom januara. Malopre sam pricao sa njim i rekao mu koliko strasno zelim iPhone 4 i koliko su ovde u Srbiji preskupi. Rekao sam mu da imam ustedjevinu od 230 eura (300 dolara) i pitao ga da li moze da mi nabavi neki za te novce, na sta je odgovorio da verovatno moze...

iPhone 4 mi se svidja od kada je izasao zbog dizajna i funkcija, Arc mi se svidja zbog velikog ekrana, prelepog korisnickog interfejsa i dobrog hardvera, a Mini Pro mi se svidja najvise zbog fizicke tastature.

Imam Android tablet i znam na kom principu Android funkcionise, ali za iOS stvarno nemam pojma. Stoga, imam nekoliko pitanja:
1. Da li se aplikacije instaliraju tako lako kao na Androidu (samo prebaciti pa instalirati) ili se telefon mora jailbreakovati da bi se tako nesto omogucilo? Iskreno, meni je ovo najbitnije jer planiram da u novi telefon instaliram brdo aplikacija :)
2. Da li je lako otkljucati iPhone 4 za nase mreze i da li je za to obavezna Gevey kartica?
3. Da li svaki iPhone 4 moze da se jailbreakuje?
4. Da li cu nakon otkljucavanja moci da koristim SIM karticu bilo kog operatera?

Hvala!
U potrazi za savrsenim telefonom!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

IP4 definitivno, s obzirom da imas android tablu.. I gledaj da uzmes SIMfree, da se ne bi zezao oko otkljucavanja svaki put kad menjas softver... Aplikacije mozes da instaliras uvek, ali ako hoces besplatne, onda moras da radis JB, sto i nije nikakav problem, jer je metoda laka... Samo obrati paznju koja verzija sw-a moze da se Jailbreak-uje, a iPhone koji nije JB-ovan nije iPhone....
Simfree bude nesto malo skuplji ali onda ne razmisljas da li ces ga zakljucati cackanjem... Mada i sa otkljucanom verzijom moze da se zivi, nije problem.... :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Ako si već navikao na android, onda bi moj predlog bio SE xperia Arc, čvrst, elegantan telefon sa velikim ekranom, većim od iP4....S druge strane, ako baš toliko želiš iPhone 4, onda bi i on zadovoljio sve tvoje potrebe, ali samo ako je SIM free, u suprotnom nikako.S' obzirom da ne postoji valjan servis za iPhone u našoj zermlji, tako da ako nešto krene po zlu, sa iPhone-om možeš samo da se slikaš, shodno tome mislim da ćeš biti mirnije glave ako se oldučiš za Arc.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

Ne znam sta da radim. iPhone 4 zelim vec skoro 2 godine (od kada je izasao), ali nisam u mogucnosti da ga priustim ovde. Sa druge strane, moze da mi ga uzme profa ali da se zeznem i da mi ne radi, posle sam ga ispusio. Mnogo mi deluje komplikovano sve ovo, mozda je bolje da uzmem Arc - slicne performanse, prelep dizajn, dobra kamera, dobar music player (za mene najbitnija stavka), Android 2.3, lako instaliranje bilo kojih igrica i programa... Ali ipak, Apple je Apple :|

Da li je razlika u performansama velika izmedju Arc i Mini Pro modela osim u velicini ekrana? Meni se Mini Pro svidja zbog fizicke tastature najvise ali i zbog toga sto je kompaktan. Bez obzira koliko je veliko ekran, kucanje na virtuelnoj tastaturi ume da smori.
Pitam i zato sto za sada imam 230 eura za fon, za te pare mogu da uzmem novi Mini Pro ali ne i Arc... :smutny:
U potrazi za savrsenim telefonom!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

elips kolega forumašu emuglxu imam i arc i mini pro.generalno za ruku je bolji arc a nedostatak hw tastature nadokadjuje rečnik koji u većini slučajeva lepo radi svoj posao.
minika je odlična i baterija zna da izdrži.e sada razliku u ceni opravdava lepota.ako zbog nje hoćeš nešto lepše uštekaj još para.ako uzmeš mini pro nećeš ni malo pogrešiti.samo ima mali ekran što je možda mana...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

Ne vidim zasto bi mi mali ekran bio problem, navikao sam na Nokiu 5800XM koja ima malko veci ekran tako da... :D I ja sam njakao oba i moram reci da mi se vise svidja Arc, ali kad sam trebao da kucam onda me je Mini Pro odusevio. Nekako mi i on ima mnogo lep dizajn, pogotovo sa onim novim fizickim home tasterom. Ajde kad vec imas oba molim te odgovori mi na sledeca pitanja:
1. Koji ima bolju bateriju?
2. Koji ima jaci zvucnik i cistiji zvuk?
3. Koji je brzi u svakodnevnim zadacima?

Hvala!
U potrazi za savrsenim telefonom!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Зашто се ограничити само на наведене моделе? :?
Заp не би могао да ти нађе нпр. Моторолу Атрикс за те паре? Kоја је зверчица само таква... :)

За 10е више можеш да купиш код нас, нов Нексус С у оригиналном паковању, са годину дана гаранције.
Да не буде забуне, реч је о овом моделу који бих и сам купио али нисам могао да пређем преко изостанка снимања 720p видеа, тако да сам изабрао Галаски СЛ (i9003).
Слобода или смрт

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

Meni se ova tri najvise svidjaju... Ako prosirim pretragu samo ce biti gore po mene i bicu zbunjeniji. Ranije je odabir telefona bio laksi, sada je izbor ogroman. Dace Bog da uspem da se dogovorim sa profom i da mi nadje dobar iPhone 4!
U potrazi za savrsenim telefonom!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

elips, Milsim da te na iP4 samo "oduševio" dizajn i ništa više, kao što sam napisao u predhodnom postu, ako bilo šta krene po zlu sa iP4 možeš samo da se slikaš, daleko bolja investicija je Arc koji je u svakom pogledu bolji od iP4.Mini je niža klasa od pomenuta dva modela, ali ako ti hardverska tastatura toliko znači, ni on nije loša kupovina.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

znemanjina mrznja prema Apple-u je ista kao moja prema Nokiji i Androidu :D Koje suprotnosti :D
elips, ja ti naravno toplo preporucujem iPhone4 (ako vec nemas za 4S). Kao sto su ti svi rekli, obavezno SIMFree model, jer ako dobijes zakljucan na mrezu, i jos u njemu bude poslednji 5.0.1 FW, onda si ga ugasio za duze vreme. Nazalost, za te pare koje si naveo, ne mozes da dobijes nov iPhone4 SIMFree (cena je $549 u Apple Store). Kod nas su cene SIMFRee novih telefona po oglasima oko 450€, a polovni 50-70€ jeftiniji. Sto se toga tice da nesto podje po zlu, nemas sta da se brines, retko se desava, a momci u iPhone-srbija jako lepo rade servis. Jedino sto u nasoj zemlji ne mozes da ostvaris garanciju, ali je garancija worldwide, sto ce reci mozes da je ostvaris u Madjarskoj recimo, ili u Hrvatskoj, a mislim i u Crnoj Gori.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

znemanja, mozda si u pravu. Dizajn je prelep, mada je i OS jednostavan, mozda je to upravo ono sto je gore nego an Androidu jer ja volim da dosta personalizujem svoj uredjaj :D

miodrage, ja cu videti da mi profa uzme polovan iPhone 4 ali samo onaj koji je vec otkljucan. Rekao mi je da nece kupovati nista dok se ne uveri da se moze koristiti bilo koja kartica jer mi se ne isplati da mi uzme neki koji ne mogu da koristim kao telefon. Tako da, sto se toga tice, osiguran sam, nece nista uzimati a da nije provereno. Btw, da li se svi iPhone 4 fonovi mogu koristiti i na CDMA i na GSM mrezama? Da mi ne uzme covek neki CDMA pa da ga stvarno ugasim.
U potrazi za savrsenim telefonom!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

CDMA telefon nema slot za karticu - tako da to ako uzme onda je bolid, iako je profa :D
Evo ti moja najtoplija preporuka sta i kako da se odradi: odes ti blago meni na trafiku, i za 200 kinti kupis neki prepaid (mozda najbolje mt:s - za njih sam siguran da imaju roming sa USA, molim da me ostali clanovi foruma ne pojedu zbog ove konstatacije jer za ovo sam 200% siguran), i iseces tu karticu kao micro SIM i nadjes nekoga sa i4 SIMFree sa kime ces samo da isprobas da li ta kartica sljaka. Ako je sve u redu, sa time saljes profu u USA u misiju nabavke i4. E sad, on treba da utvrdi sledece stvari na tom polovnjaku - da ako je jailbreakovan da nije BB 1.59 i da nema u sebi ultrasn0w. Ako je BB veci, i kartica radi - SIMFree je; ako je 1.59, a nema ultrasn0w - SIMFree je; a u suprotnom neka trazi dalje. BB - BaseBand (u telefonu poznatiji kao modem firmware).
Za sve nejasnoce, samo pitaj!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

Fora je u tome sto ja zivim na Kosovu pa ne mogu da kupim karticu (dobro, to mozda i uspem) ali male su sanse da isprobam da li funkcionise... Mogu samo da je uzmem i dam njemu tako neotpakovanu da je on sam isece kad ode za USA pa da proveri, a moze prvo da je proveri na njegovom originalnom (odnosno prvom) iPhoneu bez secenja... To ti je dobra ideja, stvarno, i meni je to palo na pamet ali nisam bio siguran da neki nas operater ima svoj roaming u USA.
E sad, valjda nije problem i ako je otkljucan, bitno je da kartica radi? Znam da bi bilo bolje da je SIMFree zbog daljeg updeatovanja, a mislim da nije problem i da nadje samo otkljucan, svakako ce raditi na svim mrezama (i ovim "kosovskim"?
Hvala puno miodrage!

Edit: poslace mi drug karticu :D Jednu stvar ne razumem u tvom postu:
"da ako je jailbreakovan da nije BB 1.59 i da nema u sebi ultrasn0w"
Kakve sad ovo ima veze, to me zbunjuje, zar ne bi trebalo da radi u ovoj kombinaciji?
U potrazi za savrsenim telefonom!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa to znaci otkljucan. Ja sam pristalica SIMFree varijante. Pazi, karticu on ne treba da isprobava u nekom drugom telefonu - kartica radi, nego je problem da li ce da radi posle secenja, kapiras? E sad, sigurno ce da radi ako se isece microSIM cutterom, ali je to ponekad problem da se nadje. Zato sam predlozio ovu varijantu, da ne bude isekao, pa ubacio karticu telefon, i to ne radi, a ono ustvari bude do kartice.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Svaki iPhone je po defaultu otključan za AT&T mrežu tako da bilo koju drugu kartocu koju bi stavio u njega ako bude radila znači da je otključan. Roaming bi trebao da radi ali može jedtino i tamo da uzme prepaid karticu.
A drugo pitanje - sa ultrasn0w-om se otključava 1.59.00 verzija i pritom se i Jailbrake-uje telefon. miodrage je hteo da kaže da ako ovo ima instalirano da onda po defaultu nije SimFree ali da je otključan. Šta tebi to znači - znači da pri updateovanju moraš da zadržiš BaseBand verziju na toj koja je (ukoliko je moguće), da ne bi morao da kupuješ Gevey, a ukoliko nema ultrasn0w a radi znači da je SimFree.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

Ma i meni bi najbolje bilo da mi nadje SIMFree verziju, ali mislim da je to veoma retko u Americi jer retko ko uzme fon bez ugovora. On mi je rekao da ce isprobati ne samo sa mt:s karticom nego i sa nekom drugom vec isecenom, npr. T-mobile (nju je on naveo kao primer). Malopre smo pricali i opet mi je naglasio da mi definitivno nista nece uzimati ukoliko nije 100% siguran da sve radi i da je otkljucan... :)

Pricacu jos sa njim jer ide tek 21. decembra. On ima iPhone 4 sa verzijom softvera 4.3.3 i BB 04.10.01... Ovo ne moze da se otkljuca softverski vec samo Gevey karticom? Kad sam mu ja pomenuo Gevey karticu nije znao o cemu se radi jer nikada nije cuo za to. Njegov iPhone 1 da tako kazemo :) je otkljucao samo uz pomoc softvera, e sad da li to funkcionise na istom principu kao otkljucavanje za iPhone 4 pojma nemam...

Dace Bog da mi covek nadje nesto dobro, SIMFree verzija bi iskreno bila premija!!!
U potrazi za savrsenim telefonom!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

elips, a sta mislis o ovom telefonu???
sve vise i vise upadam u iskusenje da ga uzmem, cisto da bih se igrao, nisam do sada koristio android u ovakvom obliku a cini mi se da je pun pogodak...

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2984/Motorola/PRO

+evropska verzija ima bateriju od 1860mAh, a cena je skroz ok
::luv phonez::

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Ja sam danaske pazario mozart,za nekih 200e,a pre neki dan sam drzao Arc :shock: :shock: :shock: :o fuj,ocajne li plastike,subjektivan osecaj kao da ce se slomiti pod jacim pritiskom,lep je samo na slici..
glasao sam za IP4 jer je od ovih gore navedenih mama...
mislim da bi morao malo prosiriti izbor ima tu mnogo boljih telefona,za slicne i manje pare...

elips
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2011. 13:10

Post od elips »

Ta Motorola deluje interesantno ali mi nekako izgleda kao cigla. :D Jeste da ima veci ekran i od Mini Pro, ali je on nekako mnogo kompaktan... Btw kad smo vec kod njega ima ga na ebayu za 240 dolara (177 eura), sa sve karticom od 2GB, punjacem za auto, futrolom, dodatnom folijom za ekran itd... Mislim da je to stvarno jedna extra ponuda! :D
U potrazi za savrsenim telefonom!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

I ja sam glasao za ip4, ako ti nije zao da das kintu i ne brine te ovo za servis uzimaj, od ovih je definitivno najbolji. Plus, ako ti dosadi mozes da ga prodas u trenu. Mada sumnjam da bi ti dosadio. Eventualno jos neki telefon uzmi u razmatranje.

Odgovori