HTC Legend ili iPhone 3GS

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od bravo88 »

Pozdrav, imam trenutno HTC Legend koji me odlicno sluzi, fantasticno radi, nema bagova, svaka aplikacija koju skinem sa google play-a radi bez problema, mada ih i ne skidam mnogo, uglavnom viber, whatsapp, blic online, facebook i jos nekoliko sitnih, ali super rade, notifikacije u fullu stizu odmah kad mi stigne neka poruka na drustvenim mrezama, imao sam ranije iPhone 3G i ne moze ni da se uporedi sa njim.

E sad :) Imam ponudu da dam moj HTC Legend koji je polovan i da doplatim 20e za takodje polovan iPhone 3GS, da li vredi menjati? Znam samo da kamera ne moze prici legendu, ali moje pitanje je da li na 3GS uredno stizu notifikacije kao na Legendu, da li im je mahom baterija dobra, i da li ima razlike u pokretanju aplikacija s obrzirom da oba telefona imaju procesor od po 600mhz, ili mozda vi imate neki savet i predlog?

Ne znam sta da radim, Legend me dobro sluzi, ali me nesto privlaci i ovaj iPhone jer je bas lep i secam se da je mnogo ugodan za koriscenje. HVALA

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od Azimuth »

bravo88, da pokusam ukratko da odgovorim na tvoja pitanja posto sam imao Spicu koja je radila na 800Mhz. Bitna je optimizacija svega i svacega, a upravo tu je Apple uspeo da uradi dobar posao.
Notifikacije stizu uredno za sve procese koji ostanu u pozadini, nema kasnjenja i stizu istovremeno na telefonu i kompu. Baterija je dobra ukoliko nije unistena, kao i na svakom drugom telefonu bilo kod brenda. I to se da proveriti jer postoji aplikacija koja broji sve prethodne cikluse punjenja i daje ti realnu sliku napunjenosti baterije. Kod mene konkretno traje 24h (ne mislim od ujutru do uvece, nego od ujutru do ujutru) gde mi je net ukljucen konstantno, sinhronizacija sa gmail-om, skype, fb, whatsapp i viber takodje rade konstantno, wifi ukljucen i gps takodje. I sad ono glavno, pokretanje aplikacija je duplo brze na 3GS-u nego na Spici sto mi je bilo upravo zbog te optimizacije. I ne samo pokretanje aplikacija nego i setanje kroz meni je daleko tecnije, ugladjenije.
3GS jeste stariji model ali se jos uvek dobro nosi i ja sam za ovih mesec i nesto koliko ga imam prezadovoljan kako mi radi. Naravno da ne moze da se poredi sa S2 i njemu slicnim, ali ne moze ni cena.
Mislim da bi ti zamena bila dobar potez. Ako nista drugo, Ajfonu cena mnooooogo sporo i sporije pada nego drugim brendovima i ako se odlucis da ga menjas izgubices mnogo manje nego sto bi sa Legendom ili nekim drugim modelom.
Sto se tice drugih predloga, to zavisi iskljucivo od tvojih finansijskih mogucnosti a modela ima fala Bogu :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od miodrage »

U principu gledaj da izvuces zamenu glava za glavu. Nije ni 20€ neka para, ali uradi sledece pre kupovine:
Proveri sve na telefonu, da li se negde vidi da je cukan, da je padao, ekran kakav je i td. Zatim porveri dole kod konektora za punjenje da li je pukla maskica. Ako jeste, to je normalno, za oko 85%, ako nije, velika je verovatnoca da je nedavno menjana. Ispitaj Home dugme, ako ne radi na blag lagan pritisak, bezi od toga. Sledeca stvar je WiFi, savetujem da uhvatis mrezu, i pustis neki malo jaci download, recimo da traje jedno 15-20 min, jer kod onih koji kao rade posle pregrevanja WiFi chip samo otkaze.
Onda gledas modem firmware (baseband), i ako je 6.15 samo kazi ne hvala, jer na tom uredjaju GPS ne radi. Najbolje ako je uredjaja SIMFree naravno. E kad si to sve proverio, onda bi trebalo iz Cydie da instaliras battery info lite sa kojim ces da vidis pravo stanje baterije. Ako se cujes sa likom, trazi da ostavi telefon u JB stanju, da bi to instalirao.
Ukoliko je SIMFree telefon, neces imati frke sa notifikacijama. Ukoliko nije, pa.... sredicemo :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od telep »

Sve sumnjam da je to neki apdejtovan 3gs (vidim da im se sprži gps ili šta već), inače 3GS je hardverski bolji od legenda, pošto ima bolji gpu i cpu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od miodrage »

telep, ne sprzi se GPS, nego se ubacivanjem 6.15 BB (koji je od iPada) ubiju komande za GPS modul. Teoretski, kad bi iznasli nacin za downgrade BB-a GPS bi sasvim lepo radio. Razlog zasto ne radi je verovatno u tome sto iPad nema klasican GPS, nego iskljucivo aGPS, koji vuce net.
Uglavnom vidi se pa se odluci. Niko nikoga ne lupa po suima da uzima nesto sto mu ne odgovara.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od bravo88 »

Hvala vam puno na informacijama! Jos uvek razmisljam i sabiram utiske, 20e nije neka para, samo da je telefon dobar, tj. nekako ima mnogo skrivenih mana to me samo nervira, ali ajd ok..

midorage, telefon uzimam od decka sa neta, poslao mi je slike i maskica je izgrebana i ima tu pukotinu malu kod punjaca dole, za dugmice i softverski ne znam, on tvrdi da je sve ok i da radi, sad koliko verovati na rec... ponavljam, bas zbog toga sto sam cuo za svakakve skrivene mane tih iphone-ova se i razmisljam, videcu imam jos par dana da odlucim.. kapiram da i ako nesto ne bude bas savrseno da cu moci lako da ga prodam jer je potraznja velika, ali ako bih to radio to znaci da nesto nije u redu sa fonom bash, a ne nameravam da lazem ljude i utrapim telefon...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od miodrage »

bravo88, ako si iz BG, i prodavac isto, mogu ja da idem sa tobom, meni nece bas tako lako promaci. Nista, srecno u svakom slucaju, ako ti treba neka pomoc ili info... javi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od bravo88 »

Pa nisam iz Bg to mi najveci prob :) Imam jos par dana da ramzislim, ali idem ka tome da cu najverovatnije da ga uzmem... evo da iskoristim priliku da pitam ako jos neko ima iphone 3GS koji bi menjao za Legend nek se javi :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od lesa0208 »

bravo88, ako je slanje u pitaju ja bih ti rekao da odustanes imao sam lose oskustvo sa istim, najbolje je da to odradis licno ili ako ne mozes da to odradis preko nekog druga ili nekoga ako imas u Beogradu to ti je najbezbolnije.

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od bravo88 »

i ja sam dosta skeptican kad je slanje u pitanju, pa sam dogovorio sa ovim likom da posalje prvi telefon. Ispitacu kakav je pa javljam, odmah vam prenosim realno stanje pa da mi kazete vredi li uzimati ga ili da ga vracam :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od miodrage »

Ajde onaj pa javi kad je to, pa ako hoces cak da ga i ja pogledam preko skype. dodaj miodrage, pa ce da vidimo :D
Moli Boga da sam u tom momentu pored kompa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

bravo88
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 19:16

Re: HTC Legend ili iPhone 3GS

Post od bravo88 »

E ja ipak na kraju odustao, ne znam, nije se ovaj lik potrudio da me dovoljno zainteresuje, pa ne bih da rizikujem, za sada sam pri Legendu super me sluzi, pa ako budem imao prilike nekad u buducnosti za nesto drugo videcu :) Hvala svima za savete, pomogli su mi mnogo, i idalje sam zainteresovan za 3GS pa ako budem imao priliku uzecu, do tada sakupljam novac za cetvorku. Pozz

Odgovori