iphone5 ili samsung galaxySIII

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
perhan1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 22:37
:: samsun

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od perhan1 »

Ma drugari,meni treba neki brz mobilni,da se skida i preuzima,baterija mi mnogo treba bar dan i po da izdrzi,moja drugarica ima Iphone4s i kaze da je jedini problem sto ne moze da salje preko blututa,a drugar ima SIII kaze da moze on bi uzeo I5 :) Ja sad imam HTC one V
Mnogo mi je nezgodno zato sto za iphone ne mozes nista da radis malte ne posto ne mozes preko blututa da saljes na druge uradjaje :(

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od Ceftriaxone »

Имаш мејл, имаш дропбокс, то је скоро па савршена замена за блутут. То једино не пали код оних који имају старије телефоне.
ex ivan87

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od miodrage »

perhan1, kao sto rece Ceftriaxone, a pored tih imas jos gomilu alternativa BT konekciji, naravno ako Internet nije problem.
A i sta ti znaci BT ili bilo sta kad muziku koju dobijes na neki od ovih nacina, ili video file i sve to, ne mozes da pustis u nativnoj iPhone aplikaciji dok je ne ubacis preko iTunes.
E sad, kad izadje JB, i kad se hakeri jos malo potrude, onda ce moci preko AirBlue Sharing (BT aplikacija koja radi savrseno) sve da se odradi kao i na svakom drugom telefonu. Na 4s to vec moze, samo treba uraditi Jailbreak uredjaja (ako je na 5.1.1 ili nize), i KUPITI preko Cydie AirBlue Sharing (ima krekovana, ali da se ne izrazavam kako traljavo radi).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od zoreli »

Zato što Apple ne poštuje nas u Srbiji kao kupce (10x manja Crna Gora im je bitnija a i albanija :shock: ) ja iz principa ga ne bi kupio , plus zato što je više nego bezobrazno skup (Apple je poznat kao naj alavija kompanija na svetu) zarada ima je otprilike 700% po telefonu u odnosu na proizvodnu cenu (pošto im kinezi rade ko crnci :lol: :lol: :lol: za šaku pirinča dnevno) ...
16 godina na forumu MOBILNISVET

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od jerkann »

zoreli, digao si mrtvu temu da bi izneo svoj gnev prema Apple-u. Pa gledaj ovako Iphone nije samo telefon već i statusni simbol, nešto kao dobar sat, a pri tome ukoliko se malo potrudiš jede android. Cena jeste bezobrazna, ali niko te ne bije po ušima da ga kupiš.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od zoreli »

jerkann gledajući šta je statusni simbol ni Galaxy SIII ne može sebi da priušti 90% stanovnika Srbije , izneo sam svoje mišljenje da kompanija koja pravi telefon bez Srpskog jezika i distribucije/podrške u Srbiji u 2013 godini nema šta da traži u mom džepu (a ima interes da bude zastupljena u Crnoj Gori sa 650.000 stanovnika gde prodaju par hiljada telefona godišnje ???!!!) , druga stvar - dvojica mojih baš dobrih drugara (sa kojima sam svaki dan) imaju iphon 4S i uopšte nebih rekao da "jedu" moj Galaxy SIII , čak obrnuto smešno izgledaju sa tim ekrančićima od 3,5 inča i bili su očajni dok pre par dana nije izašao jailbreak (uzgred platili su telefone 500 evra) , juče su mi se hvalili kako mogu da stave još jedan red ikonica :wacko: do jaja a u vremenskoj prognozi umesto Šid piše im "Strema Mitrovica" (Sremska Mitrovica) :lol: , imam više aplikacija od njih u telefonu a uzgred rečeno i lepše izgledaju na Galaksiju ... inače iPhon 5 mogu da kupim odmah ovo prepodne ali iz razloga koje sam naveo NE :disgust:
Poslednja izmena od zoreli u Pet, 15. Feb 2013. 14:13, izmenjeno 1 put ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od Baraba »

zoreli, podržavam razloge :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od miodrage »

I tako mozemo do u nedogled. A taj tvoj S3 kad pritisnes dugme za paljenje ekrana, mozes i da odspavas dok telefon shvati sta je trebalo da uradi. Dzaba mu i 56 jezgara, kad je sistem sugav itd.
Ti si ljubitelj, a ja radikalni mrzitelj svega sto ima veze sa Androidom, i NIKAD se necemo moci ni oko cega sloziti.
Nema poente vise praviti ikakva poredjenja bilo gde na forumu, jer ce Androidasi uvek da potenciraju svoj sistem i uredjaji, a ja i jos retki malobrojni ljudi koji nisu hipnotisani od strane zelenog robotica ce da govore protiv istog. Stav koji se nece promeniti nikad.
Pointless
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od Baraba »

Samo je Nokia 808 bolja od svega pomenutog 8)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od zoreli »

miodrage napisao: A taj tvoj S3 kad pritisnes dugme za paljenje ekrana, mozes i da odspavas dok telefon shvati sta je trebalo da uradi.
Pointless
Da , kad stisnem home dugme treba mu 0,3 sec da se upali ekran ... stvarno je problem.

Nisam ja "zaluđenik" za robotićem nego jednostavno za nas u Srbiji je Android najbolje optimizovan što se korišćenja tiče , bolje od Apple i daleko bolje od Windows mobile (apps/hack/crack/itd) ... ;)
16 godina na forumu MOBILNISVET

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od miodrage »

zoreli, gresis, uz JB, Apple je sjajan sistem. Slazem se jedino za pitanje WP8, ali sve zavisi od potreba. Evo posle mesec dana koriscenja Lumie920, ja sam savrseno zadovoljan. Nista mi ne fali, sve radi savrseno, jednom recju odlican uredjaj. Naravno, ne za one koji bi svaki cas nesto da papkaju, menjaju, njakaju... WP je za ljude kojima treba siguran i stabilan uredjaj koji ce da radi po specifikacijama.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od janka_88 »

miodrage, istina i slažem se što se tiče laga kad se otključava ekran i to je zaista očajno. Siguran sam da se to da riješiti ali jednostavno iz Samsunga ne puštaju kod za Exynos da se to riješi sa strane kad njihovi inžinjeri nemaju volje za to. U svakom slučaju to nije opravdanje i to je jedini propust. Koristio sam iPhone 4 nekih mjesec dana kao sekundarni telefon i osim finog držanja u ruci i osjećaja (vjerovatno jer je kompaktniji u odnosu na S3) nema ništa što bi me oduševilo, ali to je subjektivno mišljenje. Nekome odgovara ali meni nikako. :)

Baraba, takođe se slažem sa navedenom konstatacijom za 808. :D Kad malo razmisliš osim nedostatka aplikacija nema ni jedne mane koje druga dva OS-a imaju ili S3 vs. IP 4/4S/5. :D

Koristim Android vjerovatno jer mi je najsličniji Symbianu pa mi je to oduvijek i odgovaralo tako da sam sve u svemu prezadovoljan istim. :) Iphone jeste fin uređaj estetski, ali sistem mi nikako ne odgovara i za te pare koje oni traže meni ne nudi ono što mi treba. :)

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Одг: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od jelenac »

Koristila sam Iphone (3gs,4,pa 4s),pa prešla na S3. I sad, moram da priznam da ponekad razmišljam o mogućnosti zamene za IP5. Ali, koliko god da dam prednosti iOS-u toliko mu nalazim i mane. Za sada jedina prednost mu je duže trajanje baterije i naravno, ta stabilnost koju ima (mada ni S3 nisam našla manu). Sve zavisi šta tražiš od telefona. Mene lično mnogo nervira to što na Iphone-u ne mogu da prilagodim izgled telefona kako ja hoću, šta god da hoću da ubacim u tel (muzika, slike, tonovi itd) sve mora preko iTunes-a i to mi je onako malo smorno. :sad:
I naravno ostvarivanje garancije :(
I opet kažem, nisam fan ni jednog ni drugog OS-a, i dalje razmišljam o promeni telefona (za IP5), ali to ne znači da ću to i da uradim, baš zbog svih tih stvari što sam napomenula. :-)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od znemanja »

Meni nikada neće biti jasan taj famozni lag koji se pominje kod S3. Koristim S2 nepuna dva meseca i nikada, ali nikada nije ni štucnuo, to skoro mogu i da kažem i za slabiji OT-992D.Pa samo pogledajte boot testove na youtube gde S2 se pali brže od iP4S. Pritom 'ajde neka bude da se sporije pali, i neka bude da radi za 0.00001 sekundu sporije od Android ali džaba kada je iOS prosto retardiran i ni blizu funkcionalan i prilagodljiv kao Android. Nedostatka BT konekcije je itekako porblem, slažem se da dropbox i sl. mogu u pojednim situacijama da zamene BT, ali šta kada nema interneta, šta kada se nađem na mestu gde uopšte nemam signala a moram da napravim transfer između dva mobilna uređaja, mislim, kada nešto platim hoću da ima apsuputnu funkcionalons, a iOS je osakaćen da to boli.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od janka_88 »

Ne znam za S2 kakva je situacija ali jedini lag koji se na S3 dešava (osim ulaska u dialer i kontakte) je onaj kad je telefon zaključan jedno vrijeme pa kad se pritisne dugme za otključavanje to se ne dešava odmah već sa malim zakašnjenjem. To je problem vezan isključivo za Exynos chipset jer recimo S3 za američko tržište koji ima Krait dual core procesor nema takvih problema što je i potvrđeno. To je jedino što je neoprostivo na uređaju takvih specifikacija i nivoa.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od zoreli »

Taj lag nije toliko strašan kod otključavanja ekrana već kod ulaska u kontakte , tu je baš velik lag 2-3 sec. Toga nije bilo na mojim prošlim telefonima HTC One S/X .

Za iPhone i dalje tvrdim da je totalno nezanimljiv , marketinški prenaduvan i novčano precenjen telefon .

Što bi stručnjak Eldar Murtazin rekao "korisnici iPhona bi trebalo da vide Nexus 4 koji je 2x lepši i skoro duplo jeftiniji od Iphone 5"
16 godina na forumu MOBILNISVET

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od miodrage »

Taj lag postoji i na Note2, i to se da videti na YouTube. Kako je janka_88 rekao to je do Exynos procesora, a evo i DOKAZ
jelenac, greska, iTunes se sada koristi ISKLJUCIVO za update softvera telefona i nista vise. SVE, ali ama bas SVE drugo se radi mnogo lakse, lepse, brze i bolje preko iTools (download sa iTools.hk)
Ne kazem, sve i dalje moze preko retardiranog iTunesa, ali sam to oduvek smatrao za cist mazohizam.
zoreli, to pricas zato sto ocito nikad nisi uzeo iPhone u ruke na duze od 30 sec. Da je totalno nezanimljiv, mozda tebi, ok, svako ima pravo na licno misljenje, ja isto tako kazem da je Android ruzan, spor, bagovit, lagovit, i najgori sistem na svetu, ali to je samo moje licno misljenje. Sto se marketinga tice, nista slabiji marketing nema ni S3, Note2 i sl. Novcano precenjen telefon - u svetskim okvirima cena iPhone5, Note2, i ostalih vodecih uredjaja raznih kompanija je tu. Izuzetak je Nexus4, mada samo ona prva serija, sada je zbog potraznje i u svetu cca 500€.
To sto kod nas razni "uvoznici" lupaju cene kako im dune, to je vec nesto drugo.
Sto se mene licno tice, iOS i WP mi savrseno odgovaraju kao sistemi, Android mi nikako ne odgovara. Postujem svacije pravo na izbor, i apsolutno sam svestan da postoji gomila neistomisljenika.
Oprastam im, jer ne znaju sto cine i u velikim su zabludama 8) 8)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od Baraba »

Ajde ajde, nemoj sada da stajete, tek hvatate zalet. Ja samo da postavim sliku slikanu sa 808 i bežim :D
Slika
Tulips by Topolino70, on Flickr

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od iLuka »

lik vas popalio temom i nema ga... aman ljudi, koja je ovo po redu?!

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iphone5 ili samsung galaxySIII

Post od zoreli »

miodrage napisao: zoreli, to pricas zato sto ocito nikad nisi uzeo iPhone u ruke na duze od 30 sec.
Naravno da grešiš , baš zato što sam ga koristio tvrdim da je dosadan (ikonice pa ikonice :P )
... i ni u kom slučaju nisam rekao da je loš , već iz gore navedenih razloga u moju kuću neće ;)

miodrage napisao:ja isto tako kazem da je Android ruzan, spor, bagovit, lagovit, i najgori sistem na svetu,
:wacko: :wacko: :wacko: , demokratski i transparentno ja poštujem svačije mišljenje ;)


ajd uzdravlje , idem da gledam film (izašao je "The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2" , DVD Rip i naš prevod)

;) ;) ;)
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori