Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Lobachewsky »

Lumia 920 vs Xperia SP

Pod pretpostavkom da su im realne cene priblizne, sto potvrdjuje i gsm arena, sta bi po vama bila bolja kupovina?

E sada... "sve zavisi sta mi treba", ali iskreno to jos uvek ne znam ni ja tacno. ;) Namerno kazem tako jer ni sam jos uvek nisam siguran gde cu napraviti kompromis. Vagacu, vagacu, i na kraju izvagati koji mi fon bolje lezi.

Sta biste vi iz vaseg ugla, i zasto?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Ensiferum »

Dva potpuno različita koncepta, sa jedne strane WP8, odlična kamera i dizajn, a sa druge strane JB, Bravia Engine 2 i nešto jača baterija, ali po meni, jako lošiji ekran! Lumiu sam koristio, i u potpunosti je preporučujem! :D Ne brini, sad će opet početi prepucavanje, čim ustane Miodrage, eto još jednog glasa za Lumiu! :D :D :D
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od loki13 »

Lobachewsky, uzmes android i njega malo nosis pa ako ti dosadi mozes ga relativno lako prodati i kupiti sebi lumiu 920.... :wink:
D500&E71

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od miodrage »

Kako Ensiferum rece, naravno da tu i nemas neki izbor, jer jednostavno svako uzimanje u razmatranje bilo cega osim Lumie je cisto ludilo. E sad, kao noviji telefon, Xperia ima zaista neke stvari bolje, i da ima isti uredjaj pod WP, savetovao bih ti njega da uzmes, ovako, posto je poznata moja ogromna averzija prema roboticu, moj glas je poznat.
Sa druge strane, osim mene i jos pojedinih casnih izuzetaka, svi drugi ce da preporuce Android, tako da...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od iLuka »

izrada, kamera, ekran, buduci update, brzina u radu, fluidnost... sve je na strani Nokije... sam si rekao - e sad, sta meni treba... :)

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Bandicoot »

Uzmi xperiu SP koristi je malo, ako ti se ne svidja nju ces lakse prodati nego nokiu..

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Fox »

Lobachewsky,slicna dilema i kod mene. :|
Samo je meni i Ativ S zanimljiv(cena),pa je odluku jos teze doneti.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

korki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 12:29
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od korki »

Koristim evo vec 3 meseca XSP i do sada nijednom se nije restartovala, sve aplikacije se otvaraju trenutno, otvaram i po 10-ak tabova preko chrome tako da moj predlog je Xperia SP.
RENAULT F1 TEAM...............RENAULT F1 TEAM

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od znemanja »

Da ne bi pocelo opet vecito prepucavanje, moras da kazes koji su ti zahtevi od novog uredjaja.Ako je recimo kamera primarna onda svakako lumia 920, u suprotnom svo ostalo je ne strani Xperie.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od RandjaPO »

Preporucujem 920 a posebno ukoliko se bira izmedju ova dva uredjaja. Imao sam prilike da se poigram sa Sonijem i taj telefon je ostavio jako los utisak. Kamera osredja, izrada nesto bolja od proseka, dizajn je (barem po meni) odlican a kada se dodje do ekrana to je prica za sebe. On cini mi se da ima minimalne uglove gledanja, moze da ima engin koji hoce ali u svakodnevnoj upotrebi je katastrofa. Android radi solidno ali je to daleko od fluidnosti koju ima WP. Znaci sve u svemu glas za 920.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Одг: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Lobachewsky »

Danas sam cackao Lumiu 920, i moram da kazem da je osecaj koji ostavlja pod prstima najlepsi koji su moji prsti pipali u zivotu. :P Ozbiljno, znaci malo je reci za takvu izradu da je premium. Apsolutno savrsenstvo.

E sada, sta reci, muka... :) Ovo su mi plusevi kod jednog i drugog fona koji su meni jako bitni, a u odnosu na onaj drugi:

Lumia 920:

+ Izrada, apsolutno savrsena, apsolutno savrsen materijal kucista.
+ Kamera
+ Za mene svez i nov operativni sistem, lep osecaj promene


Xperia SP

+ Potpuno funkcionalan operativni sistem, bez ikakvih kompromisa. Veca dostupnost aplikacija. Bolje igrice. Mogucnost instaliranja "narodnih" verzija. Personalizacija.
+ Dioda :)
znemanja napisao:Da ne bi pocelo opet vecito prepucavanje, moras da kazes koji su ti zahtevi od novog uredjaja.
E kada bi ti znao kako idu moje misli, jasno bi ti bilo zasto mi nije jednostavno da istaknem sta mi je kod telefona vazno. Recimo ovako nekako:

Kamera mi jeste vazna, ali mi je mnogo vazniji funkcionalniji OS. A opet, ne bi bilo lose da probam nesto novo, osvezenje, medjutim ima nedostataka na koje bih morao da se naviknem, ali ako dodamo njegovu savrsenu, apsolutno savrsenu izradu, nekako bih i prezalio to sto ima 10 puta manje aplikacija, jer realno ni sam nisam neki app manijak, vise bi mi trebala dobra kamera nego milion aplikacija, ali opet ako ne podrzava "narodne" verzije, onda to znaci da i od tih malo igrica, njih ustvari ima jos manje... A to bi ipak bio prevelik kompromis da bih imao dobru kameru. Nije da xperia SP nema nikakvu. A ako uzmem u obzir da je beli xperia sp u potpunosti lep telefon (iako je daleko od premium osecaja, daleko je i od nekog krsa), nije sada da nuzno moram da uzmem Lumju 920, po cenu da ne mogu da stavim svoje melodije i pozadine na telefon. A opet, jaka stvar pozadina, to koristis od windowsa '98, mozda je vreme da otkrijes nesto sveze i novo... Plus dobijas dobru kameru gratis, a koliko si puta samo pomislio 'eh da mi je bolja kamera samo malo bolja', tako da... kamera mi jeste vazna, ali mi je mnogo vazniji funkcionalniji OS... :lol: :lol: :lol: Eto tako teku moje misli :lol: U krug, nedoumica :)

Xperia SP mi je funkcionalnija, Lumia 920 "adrenalinskija", ali i bela Xperia sa onom njenom diodom ne ostavlja coveka ravnodusnim, dok kod Lumia 920 dobra kamera nadoknadjuje funkcionalnost os-a.

Zato nisam hteo da ista isticem kao meni vazno, vec sam ostavio da mi vi predlozite sto vise vasih misljenja, u nadi da cete mi nekim predlogom (koga ja trenutno nisam svestan), zatvoriti taj krug. ;)

I mogu vam reci da ste mi vec do sada pomogli poprilicno. :) Ovom prilikom zelim da se zahvalim ljudima koji su mi skrenuli paznju na izradu Lumije - recimo njenu izradu nisam racunao kao bitan faktor, ono sto se kaze "postovao sam je", ali nisam verovao da je to sad ne znam koliki faktor u mom izboru, posebno jer mi ni xperia nije bila losa - a onda sam otisao da je opipam... i bolje da nisam :)
Ja vam se ovde zahvaljujem, a ustvari vi ste mi samo zakomplikovali :D
Tako da, ako neko ima sta da doda, slobodno... A na kraju, niko ne zna sta ce biti... Krčkaće se ovo još... To be continue...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od iLuka »

nista nisi komplikovaniji od nas po pitanju dvoumljenja :wacko:
nekom je cak i keva rekla da uzme taj i taj model :) zene i devojke da i ne spominjem, sve je na ivici ludila :lol:

zato - uzmes, probas pa vidis... moras da duze koristis nesto novo da bi stekao pravi utisak, ne mozes da upoznas wp8 za par minuta ili sati koriscenja :wink:

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od kenzoki »

Ako vec imas ovolike zahteve zasto si sveo izbor samo na ova dva modela?


Ja bih se i izmedju ova dva odlucio za xperiu. Cini mi se da ljudi poprilicno preteruju kada govore o nekim razlikama... zapravo su u pitanju nijanse. Cuveni lag na androidu. Na ovoj xperiji je povremeni od delica sekunde. Kada se to poredi sa lumiom koja ima animacije od po sekund (ali koje rade savrseno bez laga :D ) pri svakoj tranziciji u meniju, ne znam kako onda nadjemo zajednicki imenitelj za brzinu.
Ekran na xperiji je sve samo ne los. To za uglove gledanja je opet preterivanje. Lcd se ne moze porediti sa superamoledom koji kao da ima istetovirane boje po sebi. Ispitao sam uzduz i popreko ekrane za xperiji s i t bas zbog istih komentara i opet samo mogu da zakljucim da je big time preterivanje.

Jedino sto na lumiji ne mogu da progutam je operativni sistem. Da nema personalizacije do te mere da ne mozes home screen da promenis, da nema nikakvih tweekovanja sistema, ne postoji hak, nista, a ja se licno smorio posle dva minuta sa sistemom koliko je plain - nece da moze.


Dakle, ovde imamo dilemu da li zrtvovati kameru (i jos koju sitnicu) ili operativni sistem?


Meni je licno kamera manje vazna. that's it.


Naravno, tvoja poslednja.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od kvaka33 »

Iskreno nisam neki ljubitelj W telefona,mada nemam nista ni protiv njih,ok sistem, slican ios-u,mada ima manje aplikacija nego ios (zatvoren,fluidan u radu,nemogucnost ikakve promene skoro icega)
Definitivno bih pre uzeo Nokiu sa W nego bilo koji iphone ili neku drugu firmu koja takodje izbacuje telefone sa W
Nokia definitivno menja situaciju na trzistu telefona koliko god se to nama svidjalo ili ne, polako je menja, ali je menja nesto slicno kao i LG(koji to mozda radi malo brze) ,nadam se da ce uskoro i oni izbaciti neki model sa androidom ako zele ozbiljnije da se ukljuce u trku
Posto volim da se igram sa telefonom za sada ostajem na androidu,ali definitivno ako bude viska love (moracu bar neko vreme da kupim i koristim Lumiu 1020 pa makar i izgubio na njoj ako se odlucim da je ipak ne zadrzim)
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Lobachewsky »

kenzoki, takva je i moja analiza otprilike... Meni je ekran na Xperiji veoma prijatan, toliko da mu ne zameram uglove gledanosti (na kraju krajeva u telefon se gleda direktno, sa strane gledaju oni koje zanima sta kucas :P , u svakom slucaju neocekivano lako sam presao preko tog nedostatka).
kenzoki napisao:Ako vec imas ovolike zahteve zasto si sveo izbor samo na ova dva modela?
Pa pazi. Ako uzmem Android, hocu da to bude neki best buy model, a po mojoj nekoj proceni Xperia SP mi je najbliza tom idealu od svih android telefona. A i nesto ne otkidam na trenutne ovogodisnje premium modele da bih dao i evro vise za neki od njih (al da je evro, nego su 2-3 puta skuplji). U fazonu sam 'nepotrebno bacanje para' kad mi zavrsava posao i Xperia SP.

Ako uzmem Windows Phone (naravno pod uslovom da se jos malo nalozim na ovaj OS, a trudim se, imam volju :P ) onda ipak uz njega mora da ide neki 'dodatak', na primer dobra kamera, dobra izrada, materijali. Pa ako treba i da doplatim malo. Tako da mi se nekako Nokija i njena Lumia 920 najbolje uklopila u tu pricu.
Eto, to bi bila skracena prica za one koji su se tek sad ukljucili. :)
Otuda ta dva, trenutno ne vidim sta bi bolje moglo, a rado razmatram sugestije. :wink:

Ako neko pokusa da me odvuce u premium segment - recicu samo novi Asus Padfone Infinity A86. 8) Beli. Pa nek kosta u Vipu koliko kosta, ce spustamo cenu. :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od miodrage »

Lobachewsky, evo jos malo da ti dodam ulja na vatru... WP8 ima u sebi skoro sve integrisano od soc. mreza (znam da to koristis, ne vredi ti da se vadis), nema jedino Google+ i GTalk, ali za to ima aplikacija. Za sve ostalo (FB, Twitter, Linkedin, Live.com - iliti ex MSN) imas sve u samom telefonu, sto ce reci, ne trebaju ti dodatne aplikacije, sto ce opet za sobom da povuce da manje opterecujes sistem, a svi znamo kako lose rade FB aplikacije na SVIM platformama, ukljucujuci tu i WP.
Posle 8 meseci koliko sam vlasnik L920, ista nema ni tackicu na sebi, jeste, cuvam je mazim i pazim, i zovem Lumijica, ali opet, ispala je par puta, pa nista. Ima i svoju futrolu, na fazon Bookbook, ali nije stalno u njoj.
Nazalost nemam novca trenutno da kupim JBL PowerUp zvucnik, ali osecaj da samo spustis telefon na jednu povrsinu, da on pocinje istovremeno da se puni i svira mjuzu je priceless.
Svi filozofiraju kako WP ima malo aplikacija, ja kazem da svi redom grese. Evo, ja sam ovde poprilicno dugo, isprobao sam Boga oca stvari, ako sam ja podmiren, onda samo neko ko je izuzetno razmazen ce moci da kaze da fali to, to i to. Ok, mozda da ima malo vise domacih aplikacija, mada iskreno meni je retko koja potrebna. Nema narodnih aplikacija, ali ima dovoljno igrica koje su dz i sa kojima se lepo moze prekratiti vreme. Ja cak igram nekoliko igrica online sve vreme (World Domination, Chess by Post, Connect4...), neke ovako da ubijem dosadu.
Android imas i sada, sa Xperiom neces ni dobiti ni iskusiti nista novo, ispodesavaces uredjaj, i to je to. Malo ces da se igras sa kamerom da je isprobas i gotovo.
Sa Lumiom, garantujem onaj WOW osecaj barem nedelju dana, dok se uhodas, dok namestis uredjaj, a onda pozelis da uradis sve ispocetka jer sada znas nesto, pa hard reset, pa opet kao da si dobio potpuno nov uredjaj... Neprocenjivo, bar za mene.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od markonato »

Sa androida na android - nista u sustini nisi dobio. Isprobaj nesto novo i nesto odlicno - WP 8, neces se vratiti na Android kada osjetis ovu stabilnost i fluidnost 8)
Nokia Lumia 820

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od znemanja »

Lobachewsky, U pravu si, misli ti idu u krug :) Šalu na stranu, slažem se da treba probati nešto novo, ali ne treba praviti kompromise, telefon treba da služi tebi i tvojim zahtevima i potrebama.Šta će mi WP8 telefon ako ne mogu da ga koristim kako ja hoću, zatvoren sistem, daleko manji broj app nego za android, čak šta više i app koje postoje za WP8 ne deluju vizuelno lepo kao na androidu, to je moje subjektivno mišljenje, personalizacija je na nuli, brzina i fluidnost su samo izvikani i one animacije kada se klikne ne bilo šta nadmeštaju tih 0,001 "lag-a" koji navodno postoji na androidu. Nemam ništa protiv WP8, ali ja kada kupim nešto hoću da bude potpuno u mojoj milosti i nemilosti, hoću da mu radim šta god želim i kada god to želim, a ta zatvorenost je ono što mi smeta. Tip sam osobe kojoj stvari brzo dosade i ta mogućnost "da promenim ruho" androidu mi omogućava da se zadržim duže vreme na jednom uređaju.
Stoga sam moraš da izvagaš šta ti je prioritet i šta ti je bitno, naveo sam kojom se ja logikom vodim, ako se pronalaziš u tome onda bez sumnje android i Xperia, ako ti navedeno nije preterano bitno onda WP8 i Lumia.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Ensiferum »

Lobachewsky, ma nećeš ti nijedan od ova dva, samo si nam bacio kosku, a nama teško da započnemo polemiku! :oops: :P
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Nokia Lumia 920 vs Sony Xperia SP

Post od Lobachewsky »

Ensiferum, sto? :) Video si kako me je novi Padfone lako poljuljao :D Ono kao jos ga nisu ni najavili a ja vec pokoleban. :lol: :wink:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori