Telefon do 230 e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Telefon do 230 e

Post od kvaka33 »

opet ste preskocili lg 4x moze da se nadje skoro pa nov za te novce
a sto se tice karakteristika nema mu se sta zameriti pa i na kemeri na koju navodno neki kukaju ,imaju slike na njegovoj temi pa neka se pogledaju
mislim da za te novce bolji i noviji ne moze da se nadje
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Telefon do 230 e

Post od Lobachewsky »

loki13 napisao:Takodje pod punom odgovornoscu mogu da izjavim da moj e71 brise patos sa tvojim xperia sp, jer mu baterija traje 3 dana pod punim opterecenjem...
E sad bas i ti nasao da ih uporedjujes ni manje ni vise nego po baterijama. E71 ima bukvalno duplo manji ekran od SP, ali bukvalno jbt. A da ironija bude veca, xperiji SP je baterija cak i adut u odnosu na vecinu Android telefona. Da ne pricam napamet, evo uporedite i sami, Xperia T, V, LG Optimus HD x4, Galaxy S4 mini, S2+, HTC One X, One S, koji hocete...

Ne znam sta ste se odjednom na nju svi okomili ko pirane kad osete krv, jeste Taca089 malo vatrena, ali opet dosta postova su joj na mestu... Iako u zaru borbe se to mozda i ne vidi toliko.
Poslednja izmena od Lobachewsky u Pet, 06. Sep 2013. 16:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon do 230 e

Post od loki13 »

Lobachewsky, to je aspekt koji je meni bitan, od smartfon opcija koristim jos office paket kako bih mogao sve vrste attachmenta da otvarama i to je to.
Moj e71 trenutno ima preko 1100h razgovora i dalje radi najnormalnije, pitam se koji noviji telefon ce moci to da izgura???
Na nekim modelima bi pri takvom koriscenju baterija trebala dva puta dnevno da se puni, ako znamo da je zivotni vek baterije oko 500 ciklusa punjenja to mu dodje oko 250 dana upotrebe....
D500&E71

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Telefon do 230 e

Post od Taca089 »

loki13, ako 9 ponuda telefona od 260 stoji danima tako i niko ih ne kupuje, a ove koje se pojave za po 230 odu, onda je jasno koja je realna tržišna vrednost.
Pa jeste smešno, a i tužno. Na ovom forumu jedina ja trenutno posedujem SP i onda je problem kad kažem nešto što se kosi sa tvrdnjama i kategoričnim stavovima članova koji su taj model videli u prolazu ili ga uopšte nisu videli.
Zašto je teško prihvatiti istinu, zašto se mora ići u krajnosti, i još mnogo zašto - ne znam :)
Eto i ti pokušavaš na neki ružan način da ispadneš duhovit. Baterija je boljka svakog Androida, a SP ima jednu od najjačih baterija na tržištu :wink:

kvaka33, ne svidja mu se taj LG

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Telefon do 230 e

Post od RandjaPO »

Taca089, po tebi je, koliko ja vidim, realna trzisna vrednost svega onda dzabe? Ako je taj ponudio telefon za 230e onda to znaci da ga je neka muka naterala a ne da mu je to vrednost. Ovih 9 ce nastaviti da se prodaju i kupice ih ljudi koji hoce bas taj model a prema tim cenama su i projektovali vrednost i onda je cifra od 260e realnija. Citam i nije mi bas jasna tvoja filozofija, mozda sam glup ali onda nas ovde ima vise sa tim defektom.

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Telefon do 230 e

Post od Taca089 »

Tržišnu vrednost diktira potražnja. Ljudi imaju manje para pa jedva da ima interesenata po toj ceni, što govore oglasi koji stoje danima. SP se povoljno uzima kod operatera tako da se isplati prodati ga i za 230.
Da ne zalazimo u detalje, većina tih ljudi će ga prodati za manje od 260, ne zato što ja to tako želim nego što je takvo trenutno stanje.
Za 21000 ga uzmeš kod Vipa uz neki normalan paket (čini mi se oko 1400 din mesečno) na otplatu 6 meseci. Većina ljudi će danas pre potpisati ugovor i plaćati to čekovima nego što će iskeširati 260e ili koliko već traže.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon do 230 e

Post od loki13 »

Taca089 napisao:
Eto i ti pokušavaš na neki ružan način da ispadneš duhovit. Baterija je boljka svakog Androida, a SP ima jednu od najjačih baterija na tržištu :wink:
[G
Ne pokušavam da ispadnem duhovit, pogotvo ne na ružan način, ja samo navodim ono što je meni bitno, kao što si ti navela da po benchmark testovim Xsp brise patos sa N4......
Svi imamo neke svoje zahteve vezano za uređaje koje koristimo.

Ne slažem se sa tvojim pogledom na određivanje tržišnih cena,evo baš sada gledam oglase ovde na ms i ima dve Xperiu sp, jedna iz bg-a za 260 i jedna iz ns-a za 265, naravno obe su nove sa 24 meseca garancije. Čini mi se da to nije blizu cene od 230e
D500&E71

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Telefon do 230 e

Post od Taca089 »

Malo si pobrkao. Član Behemoth je rekao da Neksus 4 briše patos SP-om. Onda sam ja napisala da SP bije Neksus 4 u benchmark testovima i da je to brisanje patosa malo gruba reč.
Neksus bi trebalo da radi najfluidnije u odnosu na svaki drugi Android uredjaj zbog optimizacije operativnog sistema, ali opet ljudi kupuju i druge telefone pored Neksusa, zar ne.
Ne znam što tebi smeta moja izjava pa si se umešao rečenicom kako tvoj E71 briše patos mojim SP. Imam i ja e72, dal ja sad treba da izjavim kako je moj e72 bolji od tvog e71? :D Čemu?

Trenutno je tako, ali pojavljuju se oglasi i za manje novca. SP je nov model, tek od skoro je uvršten kod svih operatera u ponudu. Da ga ima više po oglasima, cena bi bila još manja jer je kupovna moć svakako niska pa ne mogu da drže visoke cene.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telefon do 230 e

Post od loki13 »

Taca089, imam i ja e72 :wink:
Hoću samo da kažem kako tvoj način odrđivanja tržišne cene nije merodavan, ako si ti svoj primerak platila 230e super, svaka čast ali to ne znači da je tržišna cena ta....
Plastičan primer : ja kupim automobil za 8500e jer su prodavcu hitno trebale pare (da zatvori kredit ili da avansira nešto itd), inače cena automobila je 10,000e. Nakon toga ja na nekom forumu taj auomobil dajem za primer best buy-a do 8500e, iako mu je cena 10,000e, i pritom decidno tvrdim da mu je to realna tržišna cena.
D500&E71

Taca089
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Uto, 13. Avg 2013. 12:14
:: Telefon

Re: Telefon do 230 e

Post od Taca089 »

Hajde da se ponovim: ne pričam da ovaj telefon može da se nadje za 230e zato što sam ga ja toliko platila već zato što sam i posle toga vidjala oglase za po 240, 230, 220, a neko s ovog fruma reče i da je bilo za 200.
Ja svoju kupovinu navodim samo kao primer. Jel dovoljno?
Nema veze što ti imaš e72, tvoj sigurno nije kao nov , moj briše patos tvojim :lol: - ovo je bila šala :wink:

andrija97
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 03. Sep 2013. 08:35
:: xperia u

Re: Telefon do 230 e

Post od andrija97 »

Jel bi ste mogli da mi napišete nešto o samsung galaxy s2 plus u?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Telefon do 230 e

Post od Ninolina »

andrija97, evo teme o S2+ viewtopic.php?f=10&t=22614
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

andrija97
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 03. Sep 2013. 08:35
:: xperia u

Re: Telefon do 230 e

Post od andrija97 »

Au druže ovi pričaju o romovima i kernelima , ja nisam baš toliko stručan,meni samo treba poneki utisak , jel ima bagova,kamera ...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Telefon do 230 e

Post od Ninolina »

andrija97, pa dobro, ima i strucnijih polemika al tamo mozes da pitaš direktno korisnike o iskustvima. Pre ces tamo dobiti konkretan odgovor na pitanja o tom telefonu nego ovde gde oni mozda retko zalaze. :-) Samo nemoj tamo pitati za poredjenje njega i ostalih tel vec samo o S2...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Telefon do 230 e

Post od kovach81 »

Moj glas ide za Xperiu SP jer je best buy,i to slobodno cu se usuditi i reci u cenovnom rangu android telefona do 300e izuzimajuci LG G i Nexus 4.Tvrdim da radi brze i fluidnije od 'matore pecnice' LG-a P880,modela poznatog po bagovitom softverom i ocajnom baterijom.
Poslednja izmena od kovach81 u Ned, 08. Sep 2013. 11:40, izmenjeno 2 puta ukupno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Telefon do 230 e

Post od cvoruga »

kovach81, misliš li da je XSP bolji izbor od N4 za 300€?
Ako može objašnjenje zašto?

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Telefon do 230 e

Post od kovach81 »

cvoruga, Kako za koga.Za mladje ljude koji se ne opterecuju najnovijim verzijama softvera i koji ne pitaju fanaticno ovde kad ce opet neki nov update,a isto tako i za one starije koji hoce dobar android uredjaj,a da se ne 'igraju' sa ubacivanjem romova vec da koriste onako kako je proizvodjac tj Sony zamislio.Nexus 4 je definitivno za one napredne korisnike,koji sto bi se reklo znaju znanje :) Ali evo video klipa koji dokazuje da SP itekako parira Nexus-u,stavise igrice poput Modern Combata 4,Real Racing-a 3 je neznatno brze ucitao :)
http://www.youtube.com/watch?v=7DjNKBmC_ho

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Telefon do 230 e

Post od cvoruga »

kovach81, odličan je SP, ali N4 ima bolji hardver, 2 GB memorije i Quad proc, naspram 1GB i Dual-core procesora na SP.
Plus najoptimizovani softver i redovni update.
Kako to nije bolje?

Na kraju, i jedan i drugi mobilni koštaju više od cifre koju čovek planira da potroši, tako da se isključujem iz teme ...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Telefon do 230 e

Post od ~Arkan~ »

kovach81, ovo što si reko za Lg Optimus 4x da je 'matora pećnica' mi sve više izgleda tačno,jednostavno telefon pri svakoj malo 'težoj' operaciji počinje da se pregreva (radi on i dalje ali ga je neprijatno držati u rukama), baterija traje koliko i meni na Idolu (dakle malo,jedva izgura ceo dan),a da softver baguje to nisam primetio. Jeste, ovamo u šetnji kroz UI Idol radi brže od 4x ali zato gotovo svaku aplikaciju i igricu 4x otvara i zatvara brže od Idola (za to je već kriva slabašna grafika na Idolu).

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Re: Telefon do 230 e

Post od kovach81 »

cvoruga, sve je to tacno i deluje mnogo impresivnije na papiru nego u praksi.Iskreno se nadam da si pogledao video klip :) Da ne misli neko da govorim da je SP bolji od Nexusa 4,samo hocu reci da je SP zaista dobar telefon koji se kako vidimo nije postideo duela sa Nexusom.Posto covek hoce do 230e telefon,treba samo da bude strpljiv i uz malo srece i retoricke vestine moci ce da se nadje na toj ceni sa nekim ko prodaje SP :)

Odgovori