LG G2 vs Nexus 5

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Re_EDuCaTiON
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 408
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:30
:: LG G7 ThinQ
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5

Post od Re_EDuCaTiON »

Znaci ipak g2, bolji u svakom smislu, jos samo da skupim parice za 32gb verziju i da bufem miran :D hvala na pomovi svima :D

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Nexus 5

Post od kopitaneskita »

@baraba i @zoreli

apsolutno se slažem, ja sam katastrofalnu grešku napravio što nisam tad u to vreme odvojio 30tak evra više i kupio g2. nikad nezadovoljniji nisam bio s nekim mobitelom kao sa nexus 5.

pogotovo je @zoreli ub'o sa konstatacijom da posle 2 dana splasne svo uzbuđenje i čovek se upita "koji đavo sam ja kupovao ovakav ogoljen mob"? pogodio si što bi dalmatinci rekli "u sridu" s tom rečenicom.

i što se mene tiče za sva vremena sam završio sa bilo čime što se odaziva na ime "nexus".

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Takodje, ja kada uzmem g2 u ruke se zapitam kako neko u ovu grotesknost moze da gleda. Kojoj usput ni kamera ne radi bez fixa za fix.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 5

Post od artifex »

Nije nexus za svakoga,ko ne zna ga ukroti bolje i da ga ne uzima :D

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG Nexus 5

Post od telep »

Nije smartphone za svakoga, nekada je ovaj forum bio samo za nas koji se razumeju, a sada kada se koriste argumenti da li si video nekada devojke i babe da koriste nexus sve je otislo u ..... Nije ni cudo da skoro niko od starijih clanova ni ne posecuje forum.

Mada ja ne ulazim u s5 ili u ostale lg teme da smaram ljude, ocigledno neki imaju tu potrebu da smaraju ovde.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od Baraba »

telep, odgovor na probleme koje sam naveo nemaš, to preskačeš, za piksele, vibraciju i tastere. To G2 ne pogađa.
Koliko treba da napišeš jednih te istih komentara, da opravdaš svoju kupovinu telefona? U redu, shvatili smo da je tebi nexus 5 vrh, najbolji, nema dalje, bolji od duplo skupljih modela, može da skuva kafu i spremi ručak. Pretera ga jbt, nexus pa nexus.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od cvoruga »

Ja sam imao Nexus doduše 4, i paralelno G2.
Ne znam kakva je kamera na N5, ali na N4 je osrednja, tako da za prosečnog korisnika G2 je preporuka.
Brz, fluidan, dojajna kamera i još bolja baterija, nema dileme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od telep »

Baraba napisao:telep, odgovor na probleme koje sam naveo nemaš, to preskačeš, za piksele, vibraciju i tastere. To G2 ne pogađa.
Koliko treba da napišeš jednih te istih komentara, da opravdaš svoju kupovinu telefona? U redu, shvatili smo da je tebi nexus 5 vrh, najbolji, nema dalje, bolji od duplo skupljih modela, može da skuva kafu i spremi ručak. Pretera ga jbt, nexus pa nexus.
Jbg nema ignore na ovom forumu, odavno bi te stavio da ne citam tvoja smaranja u svakoj temi.
Ja sa tobom nemam sta da se objasnjavam.
Sada kada je prebacena ovde u poredjenje ostavljam vas spamere da pametujete, tu mozete nub gangbang da pravite.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od znemanja »

Stvar je jasna, ko želi out of the box da koristi telefon neka ide na G2 (uz obavezan fix za kameru) za entuzijaste tu je Nexus 5.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od telep »

Nevezano za temu izmedju ova dva telefona koja me ne zanima, moras da revidiras znacenje termina "out of the box".
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od Cooomi »

G2 sa fiksom mu je out of the box a Nexus je za entuzijaste koji moraju da skidaju aplikacije sa preinstaliranog Play Store da bi imao neke dodatne mogućnosti (led dioda da menja boju)... Svašta se piše ovde stvarno...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od znemanja »

telep, Ne znam šta nije jasno, Nexus ima stock android tu su samo osnovne aplikacije uključene. Masa ljudi koja nije upoznata sa time, želi odmah da ima instalirane većinu aplikacija (app za obradu slike, videa, za backup, neke vesti i sl.) Sa Nexusom se to ne dobija, već korisnik po želji instalira one app i rešenja koja smatra najboljim. Upravo zbog toga je Nexus namenjen entuzijastima, nema bloatware.

Cooomi Ne mora fix, ali tada je kamera loša, ja prvim krtikujem kameru na G2 bez fiksa.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od telep »

Cooomi napisao:G2 sa fiksom mu je out of the box a Nexus je za entuzijaste koji moraju da skidaju aplikacije sa preinstaliranog Play Store da bi imao neke dodatne mogućnosti (led dioda da menja boju)... Svašta se piše ovde stvarno...
Prolupali svi nacisto, treba jedan zestok reboot
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od znemanja »

telep, Čke šta je sada problem, Nexus je odličan uređaj, ja bih njega pre kupio nego G2, ali ne mogu da sporim da G2 ima jaču kameru i mnogo jaču bateriju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od telep »

Ma kakav g2, mene ne zanima taj fon niti me je ikada zanimao, vidis da ga ni ne spominjem.

Nego mi je bila zanimljiva tvoja konstatacija da je nexus za entuzijaste a g2 nije ali da bi kamera bila ok treba samo fix, za koji verovatno treba i rut i rekaveri, ali dobro entuzijasti skidaju blic i b92 na nexusu a babe i devojke rutuju g2.

Samo toliko.... gasim svetlo
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

drdekzar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 390
Pridružio se: Ned, 06. Jul 2014. 11:28
:: Lenovo Vibe Shot
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od drdekzar »

Ne znam zasto moras da zbunjujes ljude koji se razmisljaju izmedju ova dva telefon?Sa oba mora covek da se poigra i podeai sve.Samo sto nexus zajednica je velika i svaki dan se nesto menjal on je za svakodnevnu igru.Kao sto meni rece covek koji mi je prodao nexus ako ga kupis i neigras se sa njim romovi, jedan drugi deseti sve i svasta sto je dostup o ti je kao da imas devojku koju ne je.....:).Ja imam nexus i on me stalno vuce da nesto po njemu zezam i ja nisam zasovoljan kamerom.....zato sad zelim da ga zamenim za g2 ubacim fix i teram.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od znemanja »

Onim koji nisu upućeni u svet androida, stock andorid će im delovati golo, prazno, a to je upravo prednost Nexus uređaja, nema bloatware zato i kažem da je on za entuzijaste. Ne znam što si se uhvatio fiksa, rekao sam to jer su mi slike, lično meni, loše bez njega, ali opet to većina ljudi i ne primeti i zato je za njih G2 bolje rešenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od Cooomi »

znemanja, da ali nije nikakvo znanje niti entuzijazam da se skine par aplikacija sa prodavnice... A to je glavni razlog zbog čega vi smatrate da je G2 bolji ootb... Ali i za G2 trebaju aplikacije, mondo, b92, viber, whatsapp, facebook, messenger itd.. Pa i komp kada kupuješ kupiš ga bez OS ili sa svežim Windowsom, pa opet moraš da instaliraš sve šta ti treba, je l' to znači da je komp samo za entuzijaste?
U svakom slučaju,. taj koji će da gleda filmove na telefonu ili da obrađuje slike i slično sigurno zna kako se koristi Android telefon i šta je Play Store.
Moja sestra je kupila Core plus i toliko je pretrpan Samsungovim aplikacijama koje nikada nije ni otvorila, a verujem ni da ne zna čemu koja služi i zbog čega bi njoj bolje legao neki prerađeni UI (sony, optimusUI, TW, ili slično) u poređenju sa stockom?
Ja sada tvrdim da je stock najbolji UI, baš iz tog razloga što nemaš ništa osim osnovnih aplikacija instalirano. Kasnije sam po volji krojiš telefon. Posao za koji ti treba najviše sat vremena uz wifi mrežui barem 2 razred osnovne škole...
Poslednja izmena od Cooomi u Pet, 26. Dec 2014. 21:28, izmenjeno 1 put ukupno.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od kutijagreha »

Ja sam svojevremeno imao ponudu da menjam svoj G2 za N5 i da mi lik doplati 70e. Odustao sam bez razmisljanja.
Takodje sam imao ponudu pre jedno manje od mesec dana za 280e da ga prodam i odustao. Jednostavno,zavoleo sam ga,usao sam u caku za kameru,to me je i vise nego odusevilo,tako da svaka preporuka za G2 :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G2 vs Nexus 5

Post od znemanja »

Cooomi, Ja se slažem, prvi sam obrisao celokupno smeće iz S4, ali govorim generalno, ljudi ne vole previše stock, zato smatram da je G2 možda bolje rešenje u tom pogledu. Drugo ne može se poreći da G2 ima dosta bolju autonomiju baterije od N5 i ipak bolju kameru čak i bez fiksa.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori