Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od 1808 »

El Laki,...G3, G3, G3..... jesili to TI čoveče, ili ti je nekako kutijagreha preuzeo nalog. :lol: :lol: :lol:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Ma G3 dajem kao primer samo zbog cene ovog dueta koji ja imam. Daleko od toga da ga fosiram.

Jednostavno da je cm1 najbolja kamera na smartfonu danas jeste. Iako nisam video previše primera slika, dovoljne su specifikacije i komentari na internetu. Ali reći da je zbog s801 i 2gb ram ovo i vrhunski android uređaj... To je jako diskutbilno.

Što se tiče cene smatram da je preterana. 500e i ajde, ali 700... Ipak je to skuplje i od S6 edge, 6+... A oni imaju sve sem kamere daleko daleko daleko bolje od cm1. A i sama kamera im je spektakularna.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od 1808 »

El Laki napisao:Ma G3 dajem kao primer samo zbog cene ovog dueta koji ja imam.
Kakav duet u temi gde se traži samo jedan uređaj sa zbirom najboljih osobina, ali se prioritet ipak daje kameri. Tu G3 nema šta da traži baš zbog kamere, a 808 zbog svega ostalog što nije kamera.
El Laki napisao:Što se tiče cene smatram da je preterana. 500e i ajde, ali 700... .
Kad nemate ništa pametnije da kažete, onda se dohvatite cene i nekog filozofiranja koliko bi to i to trebalo da košta. Znaš li koliko danas ima onih koji smatraju da je budalaština dati 350 evra za taj tvoj G3, jer sve što im treba imaju i na nekom telefonu od 150 evra. E ista takva je i tvoja konstatacija da je CM1 previše skup, jer tebi tvoja dva telefona završavaju posao. 8)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Svoje telefone sam pomenuo kao odgovor na ovu nebulozu. Zaboravih da kažem da je G3 samo sličnih specifikacija a performanse se ne mogu porediti kao ni displej, baterija, itd.
slavisaj napisao:Ako se odluci za 808 zbog fotografija, onda pored jos mora da kupi neki mobilni telefon istih specifikacija kao sto je panasonic, a verujem da ce ga to sve izici mnogo vise od kupovine samog panasonica
A to da Panasonic vredi 700e... Za te pare može da se kupi ozbiljan aparat koji pravi mnogo bolje fotke. Dakle samo zbog kamere se ne isplati kupiti. Jedino zašto bi neko mogao da uzme ovaj telefon to je ako je profi i samo profi fotograf kojem treba takva kamera na telefonu jer ne želi da nosi stalno aparat ili dva telefona. Amateru koji ne zna čemu služi mi 3o% funkcija takvog kamerafona ne treba cm1.

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od slavisaj »

Otkud znas, mozda je postavljac teme profi fotograf :)
Bolje priznaj da je bolji Panasonic od 808 i G3, jer si ljubomoran, a zbog cene ne bi da kupujes :)
Ipak je panasonic unikatan, specifican, i cena je takva kakva je.
OPPO i poneka Nubia mobilni telefoni sa istim specifikacijama kao ovaj panasonic su skoro pa iste cene a kamera daleko losija na njima od panasonic-a

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Prvo meni ne treba cm1 jer nisam hardcore fotograf. Druga stvar novac nije problem već stvar principa da za nešto tako neprovereno ne dam ni 200, kamoli 700e. Ne može panasonic svoj prvi telefon da ceni više nego Apple, HTC, LG, Samsung svoje najnovije. Nema reputaciju i samim tim ne vredi te pare. Na tržište se probija cenom a ne drugim glupostima. Treća stvar prodaja Oppo, Nubia i ovog panasonica zajedno nije ni približno kao prodaja jednog M7, S4, G2 modela. To dovoljno govori. Pa ne postoji jedan kršten review za te telefone na YouTube. Oni su egzotične neproverene alternative i dok se ne unormale da cenom poput Huawei ili 1+1, neće postići ništa.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od open-mind »

El Laki napisao:. Ne može panasonic svoj prvi telefon
Skim se vi raspravljate jeboteeeeee...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Čekaj zar ti stvarno misliš da imaju jedan ozbiljniji smartfon? Ko je još čuo za panasonic u smartfon svetu? Nemoj da se zaje*avamo.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od 1808 »

El Laki napisao:Prvo meni ne treba cm1 jer nisam hardcore fotograf.
I šta sad, svi bi trebali da slede tvoj primer??? CM1 nije nikakav profi uređaj kao što pišeš, niti će to ikada biti. Namenjen je pre svega amaterskim zaljubljenicima u dobru fotografiju.
El Laki napisao:.....novac nije problem već stvar principa da za nešto tako neprovereno ne dam ni 200, kamoli 700e. Ne može panasonic svoj prvi telefon da ceni više nego Apple, HTC, LG, Samsung svoje najnovije.
Obzirom da se ne razumeš u ono što ovaj uređaj nudi, nije ni čudo što pišeš ovakve komentare. Kakav prvi telefon Panasonic-a? Znašli ti uopšte od kad ova firma pravi mobilne telefone? Ajde kaži koji to Apple, HTC, LG ili Samsung ima takvu sposobnost kao što ima CM1? Za sada nema baš ni jedan, samo što to tebi nije jasno i onda iz tog neznanja još pokušavaš da TI procenjuješ koliko šta treba da košta.
El Laki napisao:Nema reputaciju i samim tim ne vredi te pare.
Koju reputaciju??? Znaš li da je Panasonic počeo da pravi mob. telefone još '98. godine, a LG recimo tek 2002. Znaš li uopšte šta Panasonic predstavlja u svetu kamera, bilo ameterskih ili profesionalnih??? O samom brendu Panasonic tek ne vredi trošiti reči, a još manje porediti njih i LG. Meni je jasno da ti imaš tek 20-ak godina, ali svet tehnike nije otpočeo datumog tvog rođenja. Zato nemoj TI da pričaš o reputaciji, pogotovo za firmu Panasonic (Matsushita) koja je bila svetski poznat brend mnogo pre nego što si se ti rodio.
El Laki napisao:.....Ko je još čuo za panasonic u smartfon svetu? Nemoj da se zaje*avamo.
Ti očigledno nisi čuo,... a objasnio sam ti i zašto. I još daješ sebi za pravo da ovde ismevaš one koji znaju mnogo više od tebe.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Namenjen je pre svega amaterskim zaljubljenicima u dobru fotografiju.
Netačno. Maksimum iz ovakve kamere može da izvuče samo neko ko se odlično razume u fotografiju. Amaterskih zaljubljenika samo ovde na forumu ima desetak. Koliko njih isitinski vlada manuelnim modom i svim podešavanjima? Možda troje. A ovakva kamera sa brdo funkcija i mogućnosti nije za nekog ko će s njom da slika kao sa S4. Može, niko mu ne brani, ali to je bacanje novca. Napredne kamere su za napredne korisnike, a ne za "izvadi i slikaj" korisnike.
Obzirom da se ne razumeš u ono što ovaj uređaj nudi, nije ni čudo što pišeš ovakve komentare. Kakav prvi telefon Panasonic-a? Znašli ti uopšte od kad ova firma pravi mobilne telefone?
Ja u svakom mom postu potenciram o Panasonicu kao proizvođaču smartfona - PAMETNIH MOBILNIH TELEFONA. Koliko su takvih napravili? Desetak čiji obim prodaje ukupno nije premašio 100.000 primeraka.
Ajde kaži koji to Apple, HTC, LG ili Samsung ima takvu sposobnost kao što ima CM1? Za sada nema baš ni jedan, samo što to tebi nije jasno i onda iz tog neznanja još pokušavaš da TI procenjuješ koliko šta treba da košta.
Ok, znači nijedan smartfon nema tako dobru kameru i to je razlog da CM1 košta 700e? Ako ćemo tako, nijedan drugi telefon nema senzor za otkucaje srca kao Samsung, ajde onda on da vredi 700e. Ili, nijedan drugi proizvođač nema displej poput SUPER Amoleda, ajde onda i za to 700e. Glupo razmišljanje. Da se radi samo o kameri, ok, ali pošto je ovo smartfon onda tu ima više aspekata koji utiču na cenu. Npr: baterija - slaba, displej - TFT, izrada - plastika, softver - prosek, performanse - prosek, hardver - prosek. I za to 700e? A onda imaš npr G4 ili S6: baterija - dobra, displej - vrhunski, performanse - vrhunske, hardver - najsavremeniji, kamera - top 5 u smartfon svetu. I ovo vredi 200e manje od CM1? Nadam se da si sad shvatio. Ok, ima CM1 najbolju kameru na pametnim telefonima, ali svi drugi aspekti smartfona kod ovog modela su žestoko zapostavljeni i s toga ne pravdaju cenu od 700e. Da je Sony izbacio CM1 pa i da stavi 700e zbog svoje reputafcije u smartfon svetu, ali Panasonic to ne može da uradi. Može, ali vidi se šta je postigao. Da li su 50.000 prodali? Ne verujem.
Koju reputaciju??? Znaš li da je Panasonic počeo da pravi mob. telefone još '98. godine, a LG recimo tek 2002. Znaš li uopšte šta Panasonic predstavlja u svetu kamera, bilo ameterskih ili profesionalnih??? O samom brendu Panasonic tek ne vredi trošiti reči, a još manje porediti njih i LG. Meni je jasno da ti imaš tek 20-ak godina, ali svet tehnike nije otpočeo datumog tvog rođenja. Zato nemoj TI da pričaš o reputaciji, pogotovo za firmu Panasonic (Matsushita) koja je bila svetski poznat brend mnogo pre nego što si se ti rodio.
Ja da, imam 20ak godina, ali očigledno znam nešto što ti ne - Može Panasonic (ili bilo koja druga kompanija) da napravi i spejsšatl, ali dok ne napravi dobar, na tržištu prihvaćen i zastupljen SMARTFON , ta kompanije neće imati nikakvu reputaciju u SVETU PAMETNIH TELEFONA . Pa koliko primera imam firmi koje su pravile vrhunske telefone pre 10 godina, ali ih u svetu pametnih telefona nema nigde. Dakle, dok se ne dokaže u konkretnoj sferi poslovanja, na konkretnom tržištu, kao što je ovde reč o pametnim telefonima, može Panasonic da sagradi i Empire State Building, oni su niko i ništa u svetu pametnih telefona. Kraj priče.
I još daješ sebi za pravo da ovde ismevaš one koji znaju mnogo više od tebe.
Koga ja to ismevam?

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od 1808 »

open-mind napisao:.....Skim se vi raspravljate jeboteeeeee...
E prijatelju, potpuno si u pravu (kao što vidiš). Ne vredi trošiti vreme.

Ajde što ne zna, nego čak i ne zna da ne zna, a takvima onda nema pomoći. :shock:
Poslednja izmena od 1808 u Sre, 10. Jun 2015. 12:51, izmenjeno 1 put ukupno.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Kada ostanu bez argumenata onda počinje laprdanje. Nisi ti džabe bio udaljen sa foruma. Kad naučiš kako se diskutuje, vrati se pa da nastavimo ovu zanimljivu i korisnu temu.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od vla-do »

@El Laki, ovaj telefon i nije namenjen da se probiju na tržište, već za foto entuzijaste, koji neće da nose 2 uredjaja (2 telefona, ili telefon i fotoaparat) sa sobom.
Svi tvoji pobrojani uredjaji kad su bili tek izašli i koštali približno ceni ovog. Sad, što Panasoniku nije pala cena je druga priča. [emoji6]

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Panasonic je po izlasku koštao skoro 1000e

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od 1808 »

El Laki napisao:Kada ostanu bez argumenata onda počinje laprdanje.
Tvoji napisani postovi najbolje ilustruju šta je to „laprdanje“.
El Laki napisao:Kad naučiš kako se diskutuje, vrati se pa da nastavimo ovu zanimljivu i korisnu temu.
Nađi ti nekog sebi sličnog da mu prodaješ svoje neznanje,.... kako je to prvi Panasonic smartphone i tome slično. Ja nemam vremena
za diskusiju o tako argumentovanim glupostima, kolko god da je tebi to zanimljivo. Imam neka pametnija posla. :)
Poslednja izmena od 1808 u Sre, 10. Jun 2015. 11:30, izmenjeno 1 put ukupno.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Znaš ti dobro na šta sam mislio, nego se izvlačiš. Prvi kome je posvećena bilo kakva pažnja a ukupno možda 10.smartfon od čega ne znam koliko je dostupno za svetsko tržište a koliko sam za Indiju/Aziju. Mogu da se kladim da bez pretraživanja ne znaš nijedan drugi model ali je važno da se izvlačiš nakon što sam ti objasnio da stari i pametni telefoni nemaju veze jedno s drugim pa sa rečenice "ne znaš ništa, čim kažeš da je to prvi panasonic telefon" prelaziš na "ne znaš ništa čim kažeš da je to prvi panasonic smartfon". Da sigurno si pre cm1 čuo za njih. Mani me se.
Poslednja izmena od El Laki u Sre, 10. Jun 2015. 11:33, izmenjeno 2 puta ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od bata bogdan »

Auuu al ste daleko otišli cccccc....
Taj Panasonic, nije popularan fon, ali sigurno je da ono što on nudi drugi nemaju, objašnjeno je vec ovde.
Kako bi se reklo, unikatan telefon,stoga i cena tolika. E sad, nije merilo ni sama cena uređaja, ne opravdava ni iphone, Samsung svoju cenu pa nikom ništa.
Stvorio se uopste utisak na forumu da samo iphone i Samsung mogu da nabudze cenu, a ostali
brendovi to ne smeju, jer gde bre danas sme da bude nešto skuplje od iphone i Samsung, to nikako.
Pa kad bi tako gledali sad, taj Zoom model od Samsunga takodje puno košta trenutno, i sta nudi objektivno, nista posebno.
To sto Panasonic nije toliko zastupljen u svetu mobilnih telefona, ne znači i da to sve loše radi!
Uz dužno poštovanje, onima koji su učestvovali u ovoj temi, ne treba niko da brani svoje po svaku cenu i da se to onda i poredi sa npr Panasonic.
Nekad se ovde mnogo osporavaju drugi brendovi.
Naravno da ne bih ni ja dao 700e za taj Panasonic, ali opet ne bih dao ni za Samsung te pare, ali opet ne može da se porede ta dva telefona, recimo s6 i taj Panasonic.
Zanimljiva rasprava, ali otisla malo u stranu :) :) :)
Huawei

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od open-mind »

Kad ovaj momčić od dvadesetak ljeta shvati da apsolutno svi danasnji telefoni su prvenstveno "smartphone telefoni" sa kamerom kao dodatnim feature sa kojom mozes ponešto i da uslikas cisto da zabiljezis momenat, na naj nekvalitetniji način.
Dok sa druge strane imas Panasonic cm1 kao primarno kameru sa "smartphone telefonom" kao dodatnim feature...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od El Laki »

Kamere na današnjim flagship modelima su u potpunosti zamenile digitalne fotoaparate do 200e koji se kod nas najviše kupuju. DSLR ne mogu nikada zameniti. Ali reći da su kamere takve da se tek zabeleži momenat i to lošeg kvaliteta... Mislim stvarno. Provala do provale.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Naslednik S4 Zoom-a ili nešto drugo?

Post od bata bogdan »

Fora je sto ovde vlada mišljenje, kome treba telefon-fotoaparat, da nema boljeg rešenja od 808.
Ne kažem, verovatno da pravi odlične slike, i dalje nema ništa....
Al sreća pa svako ima svoj izbor sta mu odgovara a šta ne, al ne treba odmah reći da je nešto loše ako je 700e i to jos Panasonic, a možda je samo 0,1% videlo uživo telefon i njegove mogućnosti ovde na forumu.
Pravo poređenje je bas taj Panasonic vs samsung Zoom (kako li se već zove) i 808, prvo po slikama, kvalitet itd, a onda i sve drugo, gde tu odmah 808 otpada.
Nisam toliko stručan, što se fotografije tice, tako da bih to prepustio stručnjacima, a ima ih ovde par njih :)
Huawei

Odgovori