LG G4 ili Samsung NOTE 4?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

Pozdrav svima...

Trenutno koristim Note 3, ali planiram da ga zamenim jednim od ova dva modela iz naslova, dakle G4 ili Note 4, pa me zanima vase misljenje koji je model bolji, i zbog cega, tj u kojim segmentima...
Sveukupni utisak, oba modela u svakodnevnom koriscenju, prvenstveno trajanje baterije (da li oba mogu izdrzati dan, od jutra do veceri uz nekih pola sata razgovora, 20-30 sms, viber, nekih 2 sata ukupno FB i instagram?), kamera manje-vise, ekran, fluidnost, kao i podrska, olovka mi je ok, ali ne i presudna pri izboru telefona...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od kvaka33 »

Ako si navikao na note seriju nema sta da razmisljas ,nista ispod 5,7 uglavnom isto ili vece ,sve ostalo polse toga delije kao mini verzija
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od El Laki »

Nema uopšte tolike razlike, to je bre 0.2". Prošlo je vreme kada se Note seriji veći displej isticao kao prednost. To je sada zanemarljivo. Pogotovo kada je Lg u pitanju sa svojim 5.5" već dve godine zaredom. Da je HTC, Sony ili S serija pa i ajde, ovde to ne pravi gotovo nikakvu razliku. Isto važi i za dimenzije samog telefona. Minimalne razlike.

Koristio sam Note 4 pre malo više od pola godine, sada već 2 meseca imam G4. Glavne prednosti Note 4 u ovoj situaciji su po meni olovka, displej (objektivno jer je meni lično lepšsa slika na IPS) i dizajn (subjektivno skroz). G4 je fluidniji, ima jači hardber, noviji softver i dužu podršku, bolju kameru, nešto duže trajanje baterije. Dakle, gotovo u svakom aspektu je bolji G4. Ali imaj na umu da su to male razlike koje možda neće svako uočiti. Ako ti Note 3 radi korektno, onda slobodno biraj po ukusu jer nema velike razlike u ovome što sam pobrojao. Oba telefona su jako fluidna, imaju odlične kamere, dobar displej, i dalje jak hardver.. Možda je jedina osetna razlika u bateriji. Note se tu dugo mučio, ne znam kako je sada.

Najveća razlika je u ceni. Note serija tradicionalno uz Apple drži cenu jako dugo. Ja sam svoj Note 4 nov od operatera platio 490e, a i dan danas viđam takvu cenu za isti telefon. Sa druge strane G4 od operatera je na granici od 400e. Malo osciluje u zavisnosti od toga kakve si sreće. Ali imaj na umu da i jedan i drugi model imaju slabu ponudu kada su modeli od operatera u pitanju. Ako hoćeš da kupiš u radnji ili iz uvoza, onda nema problema.

Eto, nadam se da sam pomogao.

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

to jeste delimicno tacno, mada mi ni 5,5 nije problem, vise mi smeta sto mu nisu odvojeni softverski tasteri kao kod samsunga... ali nekako bi i preko toga presao, imao sam g3 pre note 3 i velicina mi nije bila neka smetnja... vise me zanimaju ovako generalno utisci i poredjenja izmedju ova dva modela, u svakodnevno korisćenju, softverski, fluidnost, baterija (u uslovima kojim sam naveo u prvom postu), itd...

EDIT:
@ El Laki, hvala na odgovoru, posebno mi je koristan jer je dat od strane nekoga ko je koristio oba modela...

inace nemam nameru da uzimam preko operatera, vec ili iz radnje ili nesto iz uvoza, oglasa, itd... bitno je samo da je nov i jako pozeljno sa garancijom...

generalno, meni ta velicina od 0,2, ne predstavlja neki problem, voleo bi da su mu odvojeni softverski tasteri kao na samsungu, ali sta je tu je, nije neka prevelika mana, i jos jedna stvar je navika na amoled, koji meni licno prija... u principu sam koristio vise samsung modela, s, s2, s3, pa sam posle njih koristio od lg samo g3, sa kojim sam bio zadovoljan, bilo je posle 2 sata igranja grejanja da se svetlo smanji sa 100 na 90% i to je jedini problem koji sam sa njim imao, ako se to uopste moze nazvati problemom... i sa njega sam presao na note 3, koji i sada koristim...

ali uzimajuci u obzir bolju bateriju na g4 u odnosu na note 4, i bolju podrsku, mozda je ipak bolja kupovina... kad vec za v10 po ovoj ceni ne mogu da kupim :D ili eventualno note 5 (oko kojeg bi se jos vise razmisljao, jer neizmenjivu bateriju i nepostojanje slota ua memorijsku bas i ne gotivim :uhuh: )
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 15. Jan 2016. 00:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od El Laki »

Nisam mislio direktno od operatera već preko oglasa od ljudi koji su uz ugovor kupili kod operatera. Ta vrsta garancije ti je najsigurnija a na oglasima nisu ništa puno skuplji od ovih iz uvoza ili u radnji.

Što se tiče Amoled vs IPS, soft vs hard keys to je po meni stvar ukusa i navike. O tome ne treba širiti diskusiju.

Baterija jeste bolja na G4. I dalje je to daleko od jake, odlične baterije ali za ono što tebi treba biće ok. Performanse na Note 4 su dobre, ali ipak je G4 tu bolji. Ne nešto previše jer je ipak reč o Note modelu, ali da ima vidljive razlike, ima.

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

@El Laki

Hvala na objektivnim savetima... saveti od nekoga ko je koristio oba modela su definitivno od pomoci...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od kvaka33 »

Kojim objektivnim savetima ?
G4 bolji od Note 4?
Samo neko ko pojma nema o telefonima moze izvali takvu glupost
Ne znam druze ko si ni sta si ,ali idi malo po drugim forumima procitaj sta kazu ljudi,poneki blog ,recenzija itd
Sem ako ti nije primarno da menjas brend ,pa ajde malo na Lg da vidimo sta oni nude
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od Zile995 »

Softver i kamera jesu bolji...
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od kvaka33 »

Pa sada nije se ni lg sa te strane nesto posebno proslavio,a sto se tice kamere bogami po meni mrtva trka ,meni se licno dopadaju vise slike sa n4 ,na g4 mi izgledaju uvostene ,blede ponekada ,po meni je tu mrtva trka
Sve ostalo na strani Note 4 iako licno vise gotivim lg,sa note serijom nema sta da trazi ni u kom smislu
Pogotovo lg g4 koji je "ogoljeni premium uredjaj lg"
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od El Laki »

Zile995, i performanse. Ne kažem da Note 4 radi loše ali i te kako ume da zaštuca (čak je moj bio sređivan a ne kao G4 stock). Flex 2 i G4 rade bolje. Fluidnije, konzistentnije.

Kamera je bolja, em hardverski em zbog manuelnog moda. Sve i da su slike približno istog kvaliteta u auto slikanju, Note 4 ne daje mnogo prostora za podešavanje tako da se i u prednost mora dati G4.

Baterija na Note 4 slaba, sećaš se koliko se Zoreli žalio na to.

Amoled vs IPS je subjektivna stvar.

Jedina prava prednost Note-a je olovka. Bio bi i multitasking da Samsung zna i hoće to da sredi.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od 1808 »

El Laki napisao:...Amoled vs IPS je subjektivna stvar.
Ako je ovo subjektivna stvar, onda je i sve ostalo o čemu pišeš subjektivna stvar. Zašto onda baterija, kamera ili perfomanse nisu subjektivna stvar, po istom tom principu. Možda se nekome više sviđa slabija baterija, slabiji hardver, skromnija kamera i eto, subjektivna stvar. :lol:

Naučite već jednom da se kvalitet prikaza može izmeriti i iskazati kroz merne parametre, a koji jasno definišu kvalitet displeja u svim segmentima. Odavno je već dokazano (kroz merne parametre) da je OLED tehnologija superiorna u odnosu na bilo koju drugu, ali se ovde stalno provlači teza da je to subjektivna stvar. Nije nego.

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

ok.. moguce je da se moze izmeriti kvalitet prikaza i iskazati kroz merne parametre, ali nije mi to toliko bitno da bih otvorio naucnu tezu na tu temu i angazovao istrazivacki tim... :D
ja samo zelim konkretne odgovore, prvenstveno onih koji su koristili oba modela, u pogledu svakodnevnog koriscenja, tipa koji od ova dva modela ima bolju bateriju, koji je fluidniji, bolji softver, sa boljom podrskom... ili po vasem misljenju sta je bolja kupovina u ovom momentu...
znaci prakticnost uredjaja, na osnovu svakodnevnog koriscenja, a ne naucnog istrazivanja...

EDIT:
ili jos jednostavnije, sto se baterije tice, u poredjenju sa note 3, ako mi neko moze reci ko je imao priliku da korist sve navedene modele, kakve su baterije na note 4 i g4 u odnosu na note 3?
Poslednja izmena od Ninolina u Sub, 16. Jan 2016. 18:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od kvaka33 »

Pazi ne treba biti naucnik da povezes neke stvari,ako neki model ima 2k ekran bez obzira sto proizvodjaci spominju neke stedljive komponentne bla bla ,a strpa bateriju istu ili cak slabiju I ocekuje da duze traje
Od toga nema nista to zaboravi ,ako ti je to od presudne vaznosti promeni brend
Recimo Huawei mate 7 uzmes I uzivas u bateriji ,em jeftiniji, em kvalitetnije uradjen,em ima emui kao softver sto znaci nema laga baga I ostalih gluposti,najbolji I najbrzi senzor otiska prsta ,em ce dobiti android M
Sot oko 7 sati to gore navedeni modeli mogu da sanjaju
Note 3 ima bolji sot od note 4 I od g4 sto je I razumljivo
Sada sta je tebi primarnije ne znam, al ces necega morati da se odreknes jer ni jedan telefon nije bez mana
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

Pa ne znam bas za Huawei, malo sam skeptican po pitanju tih kineza... generalno mate 7 mi se svidja po izgledu, ali nemam bas nesto poverenja generalno u kineske proizvodjace... nekako sam sa Samsungom i LG-jem sigurniji, mislim da su to ipak pouzdaniji aparati...

A oko cena ne znam, nemam ni predstavu koja je cena Huawei Mate7, ali mislim da +/- 50e nisu vredni kasnijeg eventualnog kajanja...
Ne znam da li je Mate 7 uopste u klasi Note 4 i G4?

Eventualno u obzir dolazi i LG v10, svidja mi se kako po izgledu, tako i po gotovo svemu ostalom, ali ga jos uvek nema kod nas, i nemam predstavu ni kada ce ga ni po kojoj ceni biti, a nameravam da telefon zamenim do kraja ovog, ili eventualno pocetkom narednog meseca...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od filip11314 »

Pa ti onda bacaj pare na brend, a ne na celokupan proizvod....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

Nisam u tom fazonu da mi je brend najbitniji, da bacim tel na sto u kaficu, itd... jednostavno, kazem da nemam nikakvog iskustva sa Huawei i ostalim kineskim proizvodjacima, malo sam skeptican u pogledu kineskih proizvoda uopste...
Generalno, meni je Mate 7 lep po izgledu, ali ne znam kakav je u poredjenju sa Note 4 i G4, ako zanemarimo kameru, po kojoj je sigurno slabiji...
I koja mu je cena? Gde se moze naci, naravno nov i sa garancijom? ovde u oglasima nisam video ni jedan...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od Ledjo »

A sad svi kao furaju kineze ludilo. Pa u srbiji se jedino taj mate7 I isplati, ostali ili su preskupi ili ne valjaju. U kategoriji do 150e nista nista nisu bolji od konkurencije, mozda do 200 taj m2 note ali tu je j5, pa se kolju.

Da narucis kineza sa intetneta, dok ti stigne, pa dok te carina odere I opet nemas garanciju.

Jel ste videli kako radi xiaomi-ev miui? Pa aplikacije odmah izbacuje iz rama(redmi note 2).

Meni iskreno ta prica kako kinezi nude isto sto I konkurencija ne pije vodu.

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

toga se i ja plasim, da ne bude jedno na papriru, a u svakodnevnom koriscenju nesto sasvim drugo... pa da bude samo problema i bespotrebnog nerviranja...
ne kazem da je los, da se razumemo, nisam imao priliku da ga koristim, niti znam nekoga ko ima i koristi taj telefon neko duze vreme... video sam ga u tehnomaniji ili tako nekoj radnji, ne secam se tacno gde, i kvalitet izrade mi se svidja, metalni tanak, sve na svom mestu, ali to su samo utisci o izgledu, o ostalom bukvalno nista ne znam...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od El Laki »

Drži se ti G4orke. ;)

alexandar83
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jan 2016. 22:01
:: Samsung Galaxy Note4

Re: LG G4 ili Samsung NOTE 4?

Post od alexandar83 »

ma tako cu najverovatnije i uraditi, mada jos nisam sasvim siguran da li g4 ili note 4, ali tesko da cu se odluciti za huawei... ne bih bas toliko da eksperimentisem, posebno jer ne znam nikoga ko je koristio sve navedeno, pa da mi kaze pravu sliku o huawei mate 7 u odnosu na ostale...
e sad, kada bi nasao negde v10 i da je neka normalna cena, a ne 650e+, mozda bi se najpre za njega odlucio...

Odgovori