Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od loki13 »

Pozz ekipa posle duzeg vremena, trebalo bi u narednom periodu da menjam desire 500 za neki telefon iz naslova ili po vasoj preporuci.
Okvirni budzet je do 200e i ni cent preko...
Prioriteti kod telefona su:
Ekran min 5 inca
Kamera da ima 13 mpx i zadovoljavajucu brzinu fokusa/ okidanja itd.
Baterija da bez problema izdrzi 1 dan upotrebe.
Od aplikacija koristim viber,whatsap,youtube,gmail i web preglednik ( ne bitno je koji).
Muzika na sluskama treba da bude kvalitetna i dovoljno glasna,npr samsung grand prime mi je tih spram desirea 500.
Win 10 me privlaci pod uslovom da ovih par aplikacija radi kao i na androidu, citam da poruke na viberu kasne itd...

Sta bi bila vasa preporuka???
D500&E71

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od kvaka33 »

Od ovih modela Huawei P8 lite je najbolja kupovina
640xl je dobar model ali sa W softverom nikada nisi nacisto
Mozda ne bi bilo lose da se otvoris jos neki euro i pazaris LGG3 ili LG flex 2 nove naravno
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Apolo »

Mislim da bi svoj izbor trebao suziti na L640 xl ili Samsung J5. Oba telefona su dobra pa je mozda uputno da pogledas utiske u temama o ovim telefonom. Pitanje je samo da li nacisto znas da li bi Android ili Windows.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od miodrage »

Lumia na prvu loptu i bez mnogo razmišljanja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Milos93
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 18. Okt 2015. 14:12
:: s60

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Milos93 »

Uzmi u obzir Xiaomi redmi note 3 i Meizu m2 note, bolji uredjaji od svih navedenih, a uklapaju se u budzet.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od znemanja »

Definitivno Galaxy J5, odlična kamera, odličan ekran i sjajna autonomija baterije.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od vlade93 »

Milose, Meizu m2 Note je na papiru bolja od J5, ali u praksi...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od fannY »

Samo J5, ovo ostalo zaobidji.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od kvaka33 »

Milos93 napisao:Uzmi u obzir Xiaomi redmi note 3 i Meizu m2 note, bolji uredjaji od svih navedenih, a uklapaju se u budzet.
Ova dva modela takodje uzmi u obzir ,odlicni su narocito Redmi note 3
J5 hm,ne kapiram sta taj model ima da trazi izmedju gore.dva pomenuta modela i Huawei p8 lite
Shvatam da ste Samsung obozavatelji ali malo realnosti nije na odmet
Naravno,znajuci da Huawei p8 lite niste ni videli, sem mozda u nekoj filijali operatera ili na nekom video klipu,ne shvatam odakle vam ideja da preporucujete j5 kao alternativu u svakom smislu losiji model od gore tri nabrojana


Definitivno prvo Redmi note 3 onda M2 i posle njega P8 lite
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od fannY »

Drugar ima J5 i prezadovoljan je, a prethodni telefon mu je bila Lumia. Predlazem samo ono u sta sam siguran.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od kvaka33 »

Pa da bi dao neko realno misljenje moras da poznajes modele ,da si bar u dodiru sa njima
Ovako to je cisto idi mi dodji mi varijanta ,reko mi Pera da ima dobrog kera ,ajd ti verujemo
Na zalost ovde citamo sve i svasta i to najcesce od ljudi koji mnoge modele ni videli nisu ,ali sve znaju i ima ih na svim mogucim temama
Naravno ako c.ovek hoce samsung po svaku cenu onda ok ,ali j5 apsolutno nema sta da trazi sa gore 3 pomenuta modela
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Evindzer »

fannY napisao:Predlazem samo ono u sta sam siguran.
Tako je.
Zato i ja mogu da predložim J5. Iznenađujuće dobar telefončić za svoju cenu. Da ne dužim, evo zašto:
znemanja napisao:Galaxy J5, odlična kamera, odličan ekran i sjajna autonomija baterije.
Tačno je da P8L nisam držao u rukama, i moguće je da je bolji od J5, a možda i nije - ali bez obzira na to, J5 je odličan telefon za one koji neće da daju mnogo novca.
Najbolje ti je da odeš i malo se poigraš sa svakim telefonom iz naslova, pa sam odlučiš koji ti najviše prija.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od fannY »

kvaka33 napisao:Pa da bi dao neko realno misljenje moras da poznajes modele ,da si bar u dodiru sa njima
Ovako to je cisto idi mi dodji mi varijanta ,reko mi Pera da ima dobrog kera ,ajd ti verujemo
Na zalost ovde citamo sve i svasta i to najcesce od ljudi koji mnoge modele ni videli nisu ,ali sve znaju i ima ih na svim mogucim temama
Naravno ako c.ovek hoce samsung po svaku cenu onda ok ,ali j5 apsolutno nema sta da trazi sa gore 3 pomenuta modela
Dolazim u kontakt s J5, pa mogu da potvrdim. Isto tako je brat imao P8 lite koji je stalno zapucavao. I mozemo tako do prekosutra. Necu vise komentarisati. Pozdrav.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od vlade93 »

Kvaka, sto se tice toga da li je neko neki telefon drzao ili ne, to ti samo mozes da prepostavis, jer ti ne znas sta sam ja npr drzao. Ja sam izneo svoje misljenje iz toga jer sam oba telefona drzao u rukama (pricam za P8 lite i J5).
A pritom nikakav nisam nikakav samsung fan niti nista slicno vec kupujem telefon koji meni najvise nudi za odredjeni novac. Tako sam imao G1 a nisam uzeo S3 jer mi je nudio manje za taj novac, tako sam uzeo G2 a ne S4 jer je meni LG nudio vise od S4, pa ti zakljuci kakav sam ja npr samung fan. I malo bi nerealno bilo da se kaze da J5 i nije neki telefon za te pare. Koliko god neko ne voleo samsung, ne moze da ne kaze da je sa J5 odradio odlican posao. Ali to nije za ovu temu.


J5 sam cackao vise puta, a P8 lite jednom ali sam ga drzao nekih pola sata u rukama pa sam stekao kakav takav utisak.
Jedini nedostatak kod J5 je po meni sam dizajn sto mi je glavna prednost na P8 lite. Ostalo je sve na strani J5 po meni. Kamera, baterija, ekran. Baterija na J5 je monstruozna, to svi znaju, ekran HD koji staje rame uz rame sa nekim FULL HD, sasvim dobra kamera, i sam rad telefon koji leti kako otvara aplikacije.
Dok na P8 lite kao sto sam rekao najvise mi se svidja njegov dizajn, stvarno je lep telefon, kamera ok koliko sam video neke slike, nista specijalno, ekran se meni i nije svideo, nekako bela na onom ekranu i nije nesto bela, vuce na prljavo belu, tako sam bar ja primetio.. Baterija koja nije nesto i na papiru, za tih pola sata koliko je mogla da mi potvrdi da nije cudo potvrdila je, ali realno treba ispratiti ceo ciklus pa videti, ali u svakom slucaju ne moze da prismrdi J5. Sam telefon radi skroz ok, galeriju, dialer, postavke brze otvara od mog G2, ali viber, kamera i neke teze aplikacije brze otvara G2.
To je neko moje misljenje, koje nekome se svidja, nekome ne, jer ne traze svi isto od telefona, ali znam da nisam kakav samsung fan niti nista slicno, vec pricam realno sta mislim bez ikakvih emocija prema bilo kom brendu.

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od MilanNBA23 »

Uzeo bih na tvom mestu Lumiu. Ostaće ti koji €, a i bićeš veoma zadovoljan. Nisi nekakav zahtevan korisnik :)
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od loki13 »

Hvala vam svima na odgovorima i ucescu u ovoj temi.
kvaka33,ne vidim svrhu da dajem vise novca na telefon da bi sa njim radio to sto , mogu i sa ovim jeftinijim. Smatram da g3 npr viber otvara 0.5sec brze nego j5 ili p8lite a tih 0.5sec ce mene kostati 70-tak e.
Apolo, probao bih win ali me odvracaju negeativni komentari o njemu, tj kod njega nema sredine onaj koga nervira win ga pljuje na sva zvona, dok onaj kome odgovara ga hvali na sva zvona....

Ovaj redmi note 3 je po specifikacijama opasno dobar tel, ali po meni pitanje je kako sve to fercera u praksi...
Uvrsticu i njega u izbor.
D500&E71

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Nemoj tako... Meni odgovara WP i koristim ga, ali iskoristim svaku priliku da pljucnem po istom. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Evindzer »

vlade93 napisao: Sam telefon radi skroz ok, galeriju, dialer, postavke brze otvara od mog G2, ali viber, kamera i neke teze aplikacije brze otvara G2.
Jesi li mislio na P8L ili na J5?

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od novak »

Velike su ti sanse da se sa Lumiom neces usreciti po pitanju vibera. Mozda se promijeni situacija kada izdaju tu najavljenu univerzalnu aplikaiciju.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od miodrage »

Meni Viber radi, i smem s istim svakome da stanem na crtu. Ne slušaj komentare onih koji ne znaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori