Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od McSkiltron »

Onda sa koznim ledjima imaju 2900mah...Onda sa koznim ledjima imaju 2900mah
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od Pikeli »

Okacio sam svoj G2 u oglase pa planiram uzeti S5 ili G3. Bitni su mi kamera i baterija da moze dan da izgura.
Sta mi predlazete?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od El Laki »

Nov S5 je malo jeftiniji od G4, pa možda da razmisliš i o toj opciji?

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od Pikeli »

Za G4 trenutno nemam kesa. Nasao sam neki polovan S5 za 220e, bez packe. G3 je jos malo i jeftiniji. Jel to ok cijena? Koju verziju S5 da ganjam?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od El Laki »

Mislio sam da nove gledaš, pa zato. OK su cene, a što se tiče verzije, g900f.

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od Pikeli »

Ok, hvala na odgovoru. Za sad sam vise za S5, valjda je baterija osjetno bolja u odnosu G3, e sad ne znam jedino koji ljepse radi na MM :unsure:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od znemanja »

Što se tiče baterije, definitivno je bolji s5. Što se tiče kamere, tu su slični, po nekima G3 pravi nešto bolje fotografije, nekima se više sviđaju fotografije sa s5. No, pogledaj malo slike koje je Zoreli postovao u temi S5 posle update na mm, meni izgledaju odlično. G3 je jeftiniji, ali generalno S5 je kompletniji uređaj.

Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od kutijagreha »

S5 ima bolju bateriju.
G3 ima bolju kameru,bolji i brzi fokus. Takodje G3 je fluidniji od S5.
Sto se tice ekrana,to je vec subjektivno misljenje. Nekome se vise svidja amoled,nekome IPS

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od ertz »

Da ne otvaram temu...
S5 ili s5 neo?

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od El Laki »

S5. Neo je midrange.

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od McSkiltron »

Pikeli, brate moj je savet da ides na s5 imao sam ga skoro godinu dana i sad sam presao na g4. Ali s5 i g3 po mom misljenju mnooogo bolja solucija s5 jedino sto se slazem jeste da g3 ima bolju kameru ali za nijansu zbog laserskog autofokusa i ima veci ekran.
Ali s5 figerprint senzor,vodootporan, kamera dobra pravi odlicne slike, baterija je meni trajala 2 dana sa tim da nikad wifi nisam gasio., moj se nikad nije zagrejao a nije da nisam prasio po igricama. Ja bi def uzeo s5.
A ako ti nije bitna toliko prosiriva memorija pogledaj nexus 5x ima veoma jake specifikacije a nov je oko 250e.

ertz, druze s5 kao sto brat el laki kaze s5 neo je srednja klasa.a s5 je ipak bio flagship
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: Samsung VS LG , koji je bolji model S4/G2, S5/G3 ili S6/

Post od Pikeli »

McSkiltron, Pa trenutno sam i ja vise za S5, nasao sam povoljno par bas ocuvanih,nego evo nisam jos prodao G2. Hvala na opsirnom odgovoru :wink:

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od filip11314 »

Ajde da se ubacim i ja.
Note 4 vs G4. Akcenat na bateriji, fluidnost, ekran, eventualno podrška na xda. I naravno da što manje izgubi na ceni vremenom.
Koliko sam skapirao jedina prednost G4 je bolja kamera?
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od McSkiltron »

Po mom misljenju g4. Bez obzira sto je baterija 3000mah mislim da duze drzi nego na note oni su poznati po tome da im baterije slabo drze. Ja evo koristim vec skoro mesec dana i nikakvih problema nisam imao. Opet tu je stvar ukusa samsung vs lg. Note ima bolji ekran citac otiska i heart rate. G4 ima po mom misljenju bolju bateriju manji je zgodniji u dzepu, mnoogo bolju kameru.
Dvoumio sam se dosta bas izmedju ta dva modela i ipak sam isao na g4 i nisam se ni malo pokajao telefon je bombona.
A to sto tebi treba definitivno note 4.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od kvaka33 »

E druze slatko si me nasmejao ,kada sam poceo da citam tvoj post mislio sam da ga pise neko ko veze sa telefonima nema
Na kraju sam se i uverio da sam bio u pravu
Nesto gluplje nisam procitao od kada je El Laki prestao drzi predavanja o mobilnim telefonima i posvetio se prostim recenicama bez mnogo filozofiranja
Nadam se da neko ko cita ovaj forum nece previse ozbilno shvatiti tvoje konstatacije narocito o bateriji
Sedi, jedan

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od McSkiltron »

Druze necemo se vredjati, procitaj pazljivo jos jednom sta sam napisao pa onda sudi.a to na sta zelim da obratim paznju jeste da izlazem svoje licno misljenje a ne specifikacije sa sajta koje svaki pismeni covek moze da procita i da uporedi veci broj sa manjim. Rec je o razlicitim telefonima,razlicitim proizvodjacima, razlicitim procesorima razlicitim interfejsima koji ne koriste istu kolicinu rama. Prema tome ne znam da li si imao priliku da koristis i jedan od ova dva telefona. Ali vidi se da nisi. Uostalom ono sto covek trazi je definitivno note 4.
A ti druze ako hoces ostavis svoje misljenje o svoje iskustvo a ne podcenjivati. Mislim da je to svrha ovog foruma.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od kvaka33 »

Ne vredjam.ja tebe,ne mislim ni da si glup ni da si pametan
Iskljucivo se drzim sadrzaja tvog posta i nikada ajde pa.skoro nikada ne pricam o telefonima koje nisam imao prilike upoznati
Mene neces naci na svakoj mogucoj temi jer me ne zanima da ljudima pricam.bajke sa yutjuba,blogova ,foruma itd ,sto naravno ovde vecina radi
Verovatno da postoji tema o figaru i cetki za kosu i tamo bi ih nasli
Ako si se ikada druzio ozbiljno sa Note serijom Samsunga znao bi da je to nesto najbolje sto imaju
Jednostavno pa skoro sve je dobro ,nema bolje u svetu androida,za sada
Porediti G4 i pisati da ima bolju bateriju ,bolji ekran,izgled itd u najmanju ruku budalstina
G4 je nista drugo do Lite verzija nekoga premium modela sa dobrom kamerom(koja nije najbolja) ali je dobra i tu je kraj i pocetak.price ovoga modela
Sve ostalo je cista zelja nekoga ko ga ima da.opravda njegovu kupovinu pa krene smara po.forumu kako je to ludilo od telefona
Pa nije ,na zalost, al je dobar telefon za.nekoga ko voli dobru kameru a nece baci brdo para plus i 2k.ekran, ih ludlo za paljevine ,mada i G8 je dobar pa se.ne.raspreda trilogija o njemu ,nije popularan ovde kod.nas pa nema ni ko da.ga brani a jos spada unsrednji segment a i nije bas popularan za stolove i pokazivanje
Mada vidim i Messi kreno ga koristi
E to je to ,da znas ili da.si citao neke.druge forume a ne.samo ovaj ovde to bi znao i.ti i ja sada.ne bi polemisali
A sto se.tice 2k ekrana ,sta mislis ko bolje vidi film,klip itd,ja na mate 7 od 6 inca,Bata na x2 od 7 inca ili M2 od.10 ili onaj na G4 od.5,5 inca
Kada.ovo.shvatis skapiraces koliko je.2k ekran zesca i bespotrebna glupost
Na.zalost El.laki mi.na to.pitanje nikada.nije odgovorio

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od McSkiltron »

Ok. Takodje ne volim likove“ youtube blog i forum nacitane ” ako opet malo pogledas moj post videces da je ekran na strani note 4 jer samsung pravi vrhunske ekrane. Naravno da je nepotrebno 2k ekran na telefonu. Beskorisno je. Moj komentar u odbranu g4 jeste izgled velicina telefona i kamera. Baterija meni ovde drzi 2 dana glat ne znam da li zato sto je nov ili sta ali na note 4 izdrzala 1-1,5 dan. I po tome sam prosudio po mom misljenju za bateriju. Isto tako znam da je note svaki za klasu bolji od s verzija. A sto se tice velicine ekrana. Pricamo ovde o mobilnim telefonima nesto sto treba da bude u dzepu i da bude kompaktno i malo.nema svako luksuz da nosa sa sobom torbicu. Za mene je 6 inca maximum za neki telefon. Naravno da sto veci ekran bolji je dozivljaj ali zar to nija malo prelazak u tablet zonu.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od kvaka33 »

Ne znam stvarno kako koristis G4 ali mu je baterija bas ocajna ,j3dna od najgorih trenutno na trzistu
Ne moze se porediti sa Note serijom ama bas nikako
Sad phablet ,telefon ,tablet,odavno se sve to izmesalo
Kucista sve manja samim tim i gabariti manji
Ako pogledas recimo dimenzije Mate 7,Note 4 i G4 u pitanju su milimetri


Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

McSkiltron
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Uto, 16. Jul 2013. 12:44
:: Galaxy S7 g930f
:: Huawei medpad T1 8.0

Re: Samsung VS LG - S4/G2, S5/G3, S6/G4, S7/G5 ?

Post od McSkiltron »

Ne znam kako koristim wifi je stalno upaljen.ali kad idem preko mobilnog interneta bogme izvuce je za dan.ovaj moj je najnovija serija g4 proizvedena 2016 mozda su uradili nesto povodom optimizacije i potrosnje baterija.
To si u pravu za tablet-telefon
Ne znam bas sad ali mislim da bi 7inca za telefon bilo previse. Ali ko zna za koju godinu mozda pocnu proizvoditi pantalone sa vecim dzepovima :D. Pre par godina 4,3 inca je bilo wow, sad se granica pomera.
Ne znam sad cu da koristim malo ovaj g4 koji mesec pa cu preci na note 4 ponovo ali na malo duze jer imao sam ga na kratko svega 3-4 dana na probu.
- "Za svako resenje postoji problem!" True story

Odgovori