Nexus 5X vs Mate S

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Dimitry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 07:26
:: Huawei Mate 20 Pro
Lokacija: Beograd

Nexus 5X vs Mate S

Post od Dimitry »

Zdravo svima,

Pre nekoliko dana sam razlupao Z3 (i dalje mi nije jasno kako je moguće da mi telefon ispadne iz ruke na 20 cm od stola, udari u ivicu istog i pukne sa obe strane kao da sam ga bacio sa terase), pa sada tražim nešto 250-300e da pazarim.

Zanimaju me vaša mišljenja, šta je bolja kupovina: LG Nexus 5X 32 GB za 250e ili Huawei Mate S za 280e?

Prednosti Nexusa 5X: zadnja kamera, android N, USB type-C, Ambient Display...
Prednosti Mate S: prednja kamera, 3GB RAM, premium design, SD card...

Pozz
Nije bitno ciljati u metu, nego metati u cilj.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Azimuth »

Pa sam si napisao prednosti i mane. Ja bih samo dodao da su prednosti jednog zapravo mane drugog modela, i obrnuto.
Odluči šta ti je bitnije, razmisli o tome šta očekuješ od telefona, za šta i kako ga koristiš, pa spram tih kriterijuma prelomi i kupi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od znemanja »

Ako ti je bitna kamera onda zaobiđi Huawei modele. Lično bih izabrao pre 5x, pod uslovom da ti ne smeta plastična izrada telefona.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dimitry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 07:26
:: Huawei Mate 20 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Dimitry »

I ja sam lično bliži Nexus-u, jedino što me odvraća je 2GB RAM-a. :unsure:

Plastična izrada tu i tamo, može da prođe, bar neće prsnuti na komade kao stakleni Z3.
Mada, Mate S stvarno dobro izgleda sa metalnom izradom...
Nije bitno ciljati u metu, nego metati u cilj.

Stoudemire
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 15:02
:: nokia e6

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Stoudemire »

Ako ti je bitna info, Mate ne dobija N.
Neki huawei telefoni imaju dobru kameru, zavrsavaju posao. 5x ima brutalnu kameru,dobice N ali ganjaj 32gb.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od rock9855 »

Ako ti nije bitna metalna izrada ili dual sim idi pre na 5x. Samo ne znam kolIko je razlika u bateriji mada ni od jednog ne mozes da ocekujes previse sto se tice baterije

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od woona »

znemanja napisao:Ako ti je bitna kamera onda zaobiđi Huawei modele. Lično bih izabrao pre 5x, pod uslovom da ti ne smeta plastična izrada telefona.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Huawei mate s ima odlicnu prednju i dobru zadnju kameru. Ne razumem zasto bi zaobilazio ovaj telefon zbog kamere.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od znemanja »

Već smo prolazili kroz to. Ono sto je za nekog odlična kamera za drugog je prosečna.
Na kraju krajeva neka autor teme pogleda neke primere fotografija sa Mate S pa neka proceni da li mu taj kvalitet odgovara.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Sale_M »

Dimitry napisao:I ja sam lično bliži Nexus-u, jedino što me odvraća je 2GB RAM-a. :unsure:

Plastična izrada tu i tamo, može da prođe, bar neće prsnuti na komade
Odlicno fercera 5x iako ima samo 2GB,to nemoj da te buni.
Uzmi 32 gb verziju,nemas boljeg telefona za slicnu sumu novca,hiljadu puta receno.


Sent from my Sony Z5 black
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Dimitry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 07:26
:: Huawei Mate 20 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Dimitry »

@Stoudemire, nisam imao tu informaciju, hvala, bitno mi je to.

@rock9855, baterija im je sličnog trajanja koliko sam video tako da nijedan nema neku prednost.

@Sale_M, da li si siguran da je tako i posle dužeg vremena, pošto sam viđao neke review-ove posle dužeg korišćenja kako im se pojavljuje sve češće usporenje u radu?

Što se kamere tiče, nisam gledao direktno poređenje slika ova dva modela, da li imaju bolju kameru od iPhone 6 (koji nosim kao drugi tel)?

hvala na odgovorima...
Nije bitno ciljati u metu, nego metati u cilj.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od woona »

Mate s ima jako dobru prednju kameru sa blicem i sa prednje strane. Sada za vikend sam prvi put slikao selfije u izlasku sa blicem i jako dobro to ispadne. Zadnja kamera je sasvim ok, pogotovo sa hdr. Ima jos nekih modova, npr. Super night gde fiksiras telefon 10-ak sekundi i slika jako dobre nocne slike. Primer Super nighta - http://oi68.tinypic.com/2r6yuzk.jpg
Par primera zadnjom kamerom :
http://oi64.tinypic.com/2h30xv9.jpg
http://oi67.tinypic.com/23to1v5.jpg
http://oi66.tinypic.com/2lnxny0.jpg

Slaba tacka je snimanje, iako ima OIS zna da gubi fokus dok prelazi preko objekata.

To je sto se tice kamere, ostalo pretpostavljam znas. Sjajan ekran, baterija meni traje 7h sota (doduse ne koristim 3g), memorije ima koliko hoces sto interne sto ram, dizajn i osecaj u ruci su brutala, najbolji FP senzor koji postoji, dobijes originalni flip cover uz telefon...
Pretpostavljam da je Nexus nesto brzi i stabilniji u radu kao i svaki nexus ali isto tako pretpostavljam da osecaj u ruci ne moze da se poredi a ima nesto i u tome.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Cooomi »

A šta kažeš na 3. izbor? Video sam sinoć na kupujem prodajem jedan lik iz Subotice da prodaje Moto X Style 32 gb za 260€. Za te pare, stereo zvučnici, čist android, prelep QHD ekran, proširiva memorija, čipset 808 sa 3gb RAM-a, odlična kamera... Uzmi u razmatranje i taj model, po meni je u ogromnoj prednosti ukoliko voliš phablete.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Green »

^ Preporučujem Moto, ako veličina i vanila Android nisu problem. U temi sam ukratko opisao telefon, pa ako postavljača teme zanima...

Dimitry
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 03. Jul 2015. 07:26
:: Huawei Mate 20 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od Dimitry »

@woona, Hvala na detaljnom opisu i slikama sa Mate S.

Što se Moto X Style tiče, prevelika je to dijagonala za moj ukus, čak se i za 5,5" razmišljam da li je velika i kako bih nosio u džepu. A i nema fingerprint scanner, koji mi je veoma bitan.

Pozz
Nije bitno ciljati u metu, nego metati u cilj.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od NakaR »

Koristim Mate S dva meseca i mogu ti reci iz prve ruke sve mane i prednosti.
Mate S nema bateriju sa kojom se mozes podiciti. U sustini 3000 mAh je ok, ali Amoled displej je jede, pa racunaj od 4 do max 5 sati SOT - automatsko osvetljenje.
Prednja kamera je sasvim zadovoljavajuca. I bolja je od mnogo skupljih telefona tipa S6, G5 (o ajfonovoj da ne govorim).
Zadnja kamera, preko dana, sa finim osvetljenjem pravi dobre slike. Kada je oblacno, slike su malo prezasicene bojama i previse prenaglasene. Nocne slike su sa previse suma izvan fokusa.
Sistem je fulidan, lepo radi. Ima po koji sitni trzaj (primetim u odnosu na G5 ili Z3 ili pak S7) ali nista strasno.
UI lepsi od LGjevog ali i od Samsungovog. Sony je ipak tu prvak.Igrice ne igram pa ne mogu da pricam o tom segmentu.
Da li ce dobiti ili nece Android N o tome je jos uvek rano pricati. Huawei je izdao saopstenje da ce svi njegovi uredjaji imati softversku podrsku 2 godine. Sta im to konkretno znaci, niko jos uvek ne zna.
Nexus 5x sam samo na kratko drzao i nije to nesto woow kao kad uzmes u ruke Mate S.
Ono sto je najveca prednost u odnosu na konkurente, jeste kako su uspeli da uguraju 5,5 inca ekran, a neosetno je veci od telefona sa ekranom od 5 inca.

I da dodam, to nisu istog cenovnog ranga ta dva telefona. Prvi se vrti oko 230 eura, drugi oko 300.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od znemanja »

NakaR, Mate S, sudeći prema navodima sa Huawei bloga, neće dobiti update na Nougat. Pritom, cena Mate S nije više 300 evra, dosta brzo mu pada cena, tako da već sada može da se nađe za oko 270 evra.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Nexus 5X vs Mate S

Post od NakaR »

znemanja, Sad sam procitao, na nemackom tu vest o updateu, mada to je vise manje kao neka glasina :cry: . Moguce da mu je slab graficki cip za N.
Sto se tice cene, ja gledam na KP nov telefon, i krece se od 280 do 320 eu, pa je neka prosecna 300eu. Mada u 90% slucajeva ovi jeftini ne postoje, kada nazoves oglase.
Nexus 5X, vidim da se krece od 210 do 255, pa sam okvirno rekao da je oko 230.

Odgovori