najbolja kamera do 200e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

najbolja kamera do 200e

Post od mrkixxx »

pozdrav svima..
potreban mi je savet znalaca jer sam u dilemi, LM,
hteo bih da kupim telefon sa dobrom kamerom i da slike koje prebacujem na comp budu extra, ali je problem ogranicen budzet od oko 200e (moze i malo vise).
svidja mi se moto v3x, SE w810i, k750i i jos neki skuplji modeli...
nije mi presudno da ekran ima bolju rezoluciju jer cu slike da gledam na compu ili eventualno uradim u fot radnji.
znaci, najbitnija mi je kamera!!!!
hvala unapred!!!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ovako, defiinitivno k750 i w810 ..e sad, posto je kamera potpuno ista kod ova dva fona, mozes komotno uzet k750 jer on kosta oko 155€ a w810 nesto malo vise od 200€... nem bolje kamere od ova dva fona do n73 i k800 koji su dosta skuplji

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

napalm death, slazem se u svemu,ali ako mozes mrkixxx, da sacekas da padne cena ili da nakupis jos malo para za w810i isplatice se veruj mi. 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

milutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 15:58
Lokacija: Novi Sad

Post od milutin »

ne spominjete d600 i nokiu 6233, i to su sasvim solidne kamere, mozda i cak sta vise...
Imam par slika sa d600 napravljenih pri normalnom svetlu i stvarno izgledaju super...zadovoljavajuce za po meni neke normalne kriterijume
"Dream as you`ll live forever, live as you`ll die tomorrow" - James Dean

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

ni 6233 ni d600 ne moze nikako da se poredi sa k750i/d750i/w800i/w810i ni sa bilo kojim SE,o nokiji ne treba pricati meni i slike sa n73 koji ima 3.2mpx nisu lepe,nisu uopste prirodne boje,a ima i mnogo zutila.A ja koliko vidim da je on napisao najbolja kamera,nije rekao zadovoljavajuca ili solidna.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

milutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 15:58
Lokacija: Novi Sad

Post od milutin »

milutin napisao:...zadovoljavajuce za po meni neke normalne kriterijume
A pre toga sam napisao da slike u prirodi i po normalnom svetlu izgledaju super, sto bi trebalo da znaci da je ta kamera po MENI dobra, cool, pa mozda i extra, sta mozes ocekivati od 2 megapixela...?
Ako treba jos neko obrazlozenje za kameru i slike sa d600 mogu okaciti par slika, a argumenti za 6233 mi se temelje na cuo sam...tako da o tome necu raspravljati, merci.
No hard feelings, samo sam dao predlog...
"Dream as you`ll live forever, live as you`ll die tomorrow" - James Dean

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ajde stavi lepo slike od d600,sve slike koje sam video meni su nekako mutne.Aj lepo prelistaj temu na ovom forumu(u kaficu) u kojoj su postavljene slike,pa nadji neke od w810i,k750i pa reci nesto.a plus zasto bi neko davao pare na d600 kad za 50e ima k750i koji plus ima radio,i ne mora da se boji da li ce da mu ode flat kabal.D600 je samo smekerski fon,a plus svako zna da samsung ima los sw,koji ima dosta ogranicenja,a plus tek instaliranje igara ili programa,to ti treba dosta programa na kompu preko kojih ces jedva prebaciti igricu,ista situacija kao kod motorole
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

O ne,nemojte opet poredjenja kamera! :lol:
Znaci kamere od K750/W810 su definitivno bolje nego na D600 i 6233,i prave lepse i ostrije slike,a posto decko trazi telefon koji ce da pravi najbolje slike od ovih koje je naveo,najbolji su K750 i W810! 8)
Znaci ako imas dovoljno kesa uzmi definitivno W810,a ako ne onda K750,kamere su identicne a oba telefona su ti extra i po funkcijama! :wink:
Poslednja izmena od McLaren F1 u Sre, 24. Jan 2007. 18:03, izmenjeno 1 put ukupno.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Milane sve je to u redu sto si rekao ali nikako ne mogu da se slozim oko ovoga sto si poredio motorolu sa samsungom, bar sto se tice softvera!!!
Motorole imaju jako dobar softver po meni i to su UBJEDLJIVO najmodabilniji telefoni na trzistu!
Svako ko je imao npr.e398(kao ja), v3, v3i, v3x... a prelistavao je motomodders.net forum zna o cemu pricam...
Same fabricke funkcije su prilicno dobre na motorolama(cut,copy,paste,lock svega i svacega....) a sta sve moze da se ubaci u njih ne bi mi vjerovao...
A necu ni da spominjem ovaj novi rokr e2(koji uskoro kupujem) koji ima sw baziran na linux-u i javi, po mnogo cemu prakticniji je i od symbiana...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

sta se raspravljate, pa kao prvo d600 nema auto fokus, na d600 nemozes dobiti cistu stabilnu sliku i uvek ima malo "obrisa" ili ti ga mutna slika
jedino kad bi sa sobom nosao stalak pa kad hoces nesto slikat stavi d600 na njega i onda slikaj, a opet nema auto fokus tako da d600 pada u vodu

i ako bi d600 imao 3mp kameru sa auto fokusom, pored d600 se mora nosat dodatni mobitel jer je d600 pun bagova tako da.. ma sta ja pricam, pa toliko je receno o d600 na ovom forumu da se taj mob treba zaboravit, jedino ako ga ne uzimate devojci, njima ne smetaju bagovi

i ajd mi nadjute telefon za 220 € sa auto fokusom osim w810 i k750 ????????? ne postoi, tako.. .

poz

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

napalm death, za 220e nema, u pravu si, ali za 250e imas dva telefona koja ne samo da imaju autofokus vec i 3MP!!!
To su Benq Siemens EF91 i Samsung d900.

...k800 je malo skuplji od njih pa ga ne ubrajam tu...


dodatak:

Sad sam se sjetio jos jednog sa autofokusom, Benq Siemens S88, doduse on isto ima "samo" 2mp ali je zato i jeftiniji od ovih sa 3mp, mada ga trenutno nema u prodaji....
Poslednja izmena od Sensei u Sre, 24. Jan 2007. 18:23, izmenjeno 1 put ukupno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Sensei, pa ja sam isao malo vise od 200 € sto momak trazo a vec na 250€.. to je druga prica

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Sensei, razumem sta si hteo da kazes,veruj mi da sam ubacivao sve i svasta u motorolu,jer sestra ima v980,evo bas danas sam nabacivao neke teme koje mnoogo extra izgledaju :o Mogu reci da imaju najbolji sw,ali ja sam samo rekao da je kod motorola zeznuto ubacivanje skinova i igrica,ko nije malo vestiji u tome.Neki dan sam imao priliku da se "upoznam" sa rokr e1 i kad sam ga uzeo pozeleo sam da ga uzmem za sebe,tako je dobar,cvrst,prija drzati ga u ruci,tu je i itunes player,a tek stereo zvucnici looodilo.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Da rokr e1 je dobar telefon, ja znam jer sam moj e398 flesovao u e1 a fizicki su isti telefoni osim boje, samo sto su po meni vec prevazidjeni(mada i dalje stoji da imaju najbolje spoljne zvucnike, cak i danas).
Skinove jeste malo zeznuto ubacivati u motorole ko nije upucen ali zato su ti skinovi POTPUNO nevjerovatni(ja znam jer sam neke sam pravio :D )
A igrice je prilcno lako ubacivati, samo ih kopiras sa kompa na karticu i instaliras sa moba, peace of cake... :wink:
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

@Sensei,moras da priznas da Motorole imaju i neke nevidjene gluposti,npr. delivery report moras da podesavas pre slanja svake poruke(a to smara),zatim,barem od motorola na koje sam ja naisao,ni na jednoj alarm ne zvoni kad je fon ugasen,i sve se u meniju nalazi na nelogicnom mestu.Da li si probao da namestis mail klijent na motoroli?Ja probao na v3,nije bilo sansi...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

pilgrim, ovako, sto se tice delivery report-a i na mojoj e398 sam morao da ga ukljucim pred svako slanje poruke ali to mi se nalazilo tacno tamo dje treba da pritisnem send, znaci samo dva pokreta dzojstika(dolje pa desno) i on je ukljucen, mada stvarno je bolje kad ne moras ni to da radis, nadam se da je ispravljeno to e2 ali nisam siguran.
A alarm mi je zvonio i kad je telefon ugasen SIGURNO iako ga ja nikad ne gasim ali probao sam bio jednom cisto da vidim...
Sto se tice toga da se sve u meniju nalazi na nelogicnom mjestu pa to je bar prelako rjesiti! Ja sam na mojoj e398 imao opciju da stavim dje god ocu koju kod ocu opciju u meniju, a vidim da je u e2 to jos vise napredovalo pa sad mozes i da pravis raspored koji oces ali i da stavljas bilo koju java aplikaciju u glavnom meniju kao i da biras ikonu za svaku stavku ponaosob, i to se sve radi direktno iz fona tj. bez i jednog posebnog programa...
A e-mail klijent sam non-stop koristio na e398, i danas ga koristi decko kome sam prodao taj mob!
Nemaju automatska podesavanja za e-mail na telenorovom sajtu ali imaju manuelna, samo sam njih pratio i voila :-)

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Dobro,otisli smo malo u off,ali priznajes da u startu SE i Nokia imaju mnogo manje nelogicnosti...Inace,bez obzira na izreceno,mnogo vise postujem Motorolu kao brand u odnosu na Samsung,npr.U ovo ne ulaze motorolini modni telefoni tipa v3,za koji mislim da je djubre,vec npr e398,e1,e2,e1000,o wm i linux baziranim uredjajima da ne pricam.Nazad na temu,najbolje sto se moze uzeti za te pare je k750,jos uzmes(od kusura) i 1 gb karticu i na konju si!
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

mi ispisali celu knjigu amrkixxx nema ni da kaze hvala. :uhuh:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ajoj kume :lol: :lol: off-a koliko oces... da skratimo pricu i taman iskoristimo priliku da ocrnimo samsung :)
Naime najbolja kamera koja ima solidan blic tj svetlo, AF, je ona na k750. Ako muzika nije prioritet nema potrebe bacati pare na w810 i w800. A ovaj k750 sto mu cena vise pada sve je hvaljeniji ovde i popularniji kod nas u Srbiji.
Sve u svemu zna se naj smart phone do 200e je 6630, a fon sa najboljom kamerom do 200e je k750(ako ovako nastavi cena da pada uskoro ce biti najbolja kamera do 150e) 8)
5130+Koss the plug....

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

potpuno se slazem sa Masterokrata, da k750i ima najbolju kameru,a da je 6630 neprevazidjen fon u rangu do 200e.A ako nisi zadovoljan sa kamerom kod k750i,onda kupi digitalca,za 200e imas ih brate,strasnih.
nokia n80

Odgovori