Dobra kamera + dobar zvuk...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
War
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 19. Feb 2007. 22:28

Dobra kamera + dobar zvuk...

Post od War »

Cao, ljudi :) Treba mi vas savet. Trenutno imam Nokiu 6600 i hocu da kupim novi telefon. Treba mi nesto sto ima:

- kameru od minimum 2 megapixela
- dobar zvuk na sluskama
- da je monoblok (necu nikakve slajdere, preklope, 'armonike i sl. :))

Razmisljao sam o SE W810i, ali me je pokolebao cuveni problem sa shumom, a priznajem da me malo brine i prelazak sa Nokie na SE :) Da li mislite da bi dobro resenje bila Nokia N73? Procitao sam dobar deo topika o njoj na ovom forumu, ali malo ljudi pominje kakav zvuk ima na sluskama. Pretpostavljam da je inferioran u odnosu na Walkmane, ali me interesuje koliko (moja sestra ima k750i i zvuk je za mene sasvim dobar).

Unapred hvala svima!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

W810i ili k750,to sa shumom je obicna glupost procitaj u odeljku SE sta smo pisali o tome :wink: Uzmi w810i i uzivaj,n73 ne moze da se poredi meni cak w810i ima bolju kameru od n73.Necu da pricam nista posle ce da nastane opet ludnica oko K800i VS n73,i naravno n73 uvek pobedi(a u stvari je suprotno).
War, iskreno da ti kazem,cim si sad pomenuo n73,sad ce da se sjate svi koji imaju n73 i da pricaju bajke o telefonu kako je najbolji telefon i kako nema boljeg.Predlazem ti da nadjes nekog ko ima n73(ima takvih gde oces cak i ganci ispod Gazele ga imaju) i w810i i sam uporedis.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

:lol: evo ja cu prvi da se sjatim i da kazem kako je n73 straaava. (ne, mislim, stvarno JeSte).
Nemoj da te brine prelazak na SE, ono sto bi zaista trebalo da te brine je prelazak sa Smartphona na obican fon. To je nezgodno.

Moj glas za N73 (s obzirom da imas 6600)
...shit happens... keep d smile!

War
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 19. Feb 2007. 22:28

Post od War »

U principu, najveca nedoumica mi je kvalitet zvuka na N73, jer mi je vazna i kamera i mp3 (video sam temu u kojoj se decko dvoumi izmedju W850 i N73: meni nije primaran mp3, trazim mob koji je solidan u obe kategorije).

N73 mi se svidja zbog 3 megapixela, velikog ekrana i slicnosti sa starim 6600 (izes ga, navikao sam se na Symbian, dzojstik, a i ne znam hocu li moci da prezalim copy/paste opciju :D). A da: mogu da ga nabavim poprilicno jeftino (nov, naravno).

S druge strane, W810i ipak manje kosta, ima takodje solidnu kameru a optimizovan je za pustanje muzike.

...I na to se otprilike svodi moja nedoumica :) Znam da su to u principu jako razliciti telefoni, ali (kao sto vidite) oba imaju dosta stvari koje mi se svidjaju, i verovatno cu uzeti onaj za koji procenim da je "kompletniji".

E, da, cisto da pitam (izvinjavam se ako je pitanje glupo, ili ako sam trebao da ga postavim na temi o tom modelu): da li 810i moze da prebacuje sacuvane sms-ove na komp (i koliko ih uopste moze cuvati u memoriji)? Volim da imam sve u arhivi :)

AleksandarNS
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pet, 17. Nov 2006. 01:44

Post od AleksandarNS »

Svaki telefon bi trebalo da ima tu opciju...ja vec tri-cetiri godine gomilam na kompu sve i svasta od sms-ova, dobro dodje za uspomenu...a za tvoje glavno pitanje, nemam neki odgovor...ako mozes da nabavis n73 jeftino, uzmi. Ali moj glas za w810i...ali opet tu dolazi u pitanje tvoj 6600, kako se prebaciti. Meni bi bilo lako(prebacivao sam se sa m55 na a1000 i nazad???) odluci, uzmi oba u ruku dobro pogledaj i kupi odmah jer ces se opet razmisljati i odugovlaciti...mozes ih naci svuda bas ih ima...a ako je i do izgleda meni 100puta lepsi w810i...konfuzno sam ti odgovorio ali valjda si me razumeo...nisam ti bas puno pomogao...
:)

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

War, Probao sam N73 ME uzeo drug preko Telekoma i stavio sam moje KOSS sluske i mogu ti reci da sto se tice kvaliteta mp3 dosta je dobar...NAravno nema jak izlaz tj dovoljnu glasnoci kao obican mp3 ali moze rame uz rame sa W serijom...Inace da se zna ja sam fan SE ali me i N73 prilicno iznenadila...a i jako lepo izgleda u crnoj boji
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

War
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 19. Feb 2007. 22:28

Post od War »

Izgled oba telefona mi se svidja, tako da mi to nije bitan faktor :) Jones, kazes da si probao KOSS sluske - kakve su one koje se dobijaju uz N73?

Da li se ME varijanta zaista razlikuje samo softverski (tako sam razumeo na osnovu komentara sa teme o N73)?

Potrazicu kod poznanika oba telefona pre nego sto pazarim, naravno, ali pokusavam da se pre toga sto vise informisem i cujem tudje utiske :)

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

ja sam uzeo od druga te slushke koje se dobijaju uz ME i mogu da ti kazhem da su dosta bolje od onih koje se dobijaju uz standardnu verziju! mnogo jachi bas i nekako chistiji zvuk!

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

War, jeste sasvim su ok sluske sto se dobijaju uz ME ali nebo i zemlja su cak sa KOSS sluskama a kamoli sa necim drugim....E da ljudi josh nesto....probao sam Walkman seriju bez onih finih sluski znaci sa standardnim SE sluskama....HMMMM pocinjem da mislim da je tajna uspeha Walkman serije u stvari jako dobre sluske u paketu....
Znaci mogu cak i da tvrdim da zvuk iz mobilnog(mislim na kvalitet ne na jacinu) odredjuju sluske...Probajte i sami walkman sa i bez walkman sluski...videcete o cemu pricam...ili jednostavno ubodite walkman sluske u nokia fon...Shvaticete o cemu pricam... 8)

Nemojte me napadati zbog ovih komentara...nisam strucnjak za zvuk ali pocinjem da osecam razliku
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

He he, Jones, pa ko će da te napada.., kad si u pravu. Ogromna je razlika (ko hoće da sluša) pri menjanju sluški. Te hpm-70, verovatno misliš na njih, daju stvarno dobar zvuk, ali (uvek sam ih pljuvao) rade na principu stvaranja vakuma u ušima (izolacija) što dovodi do toga da se i najlakši korak nogama prenosi telom kao potmula tutnjava u ušima, neprijatno (ne daj bože da trčite), a poenta muzike na mobu i jeste "muzika u pokretu". Što se smarati s tim kad postoje Adapteri, god bless them...
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da je po tvojim kriterijumima najbolje uzeti neki od W serije SE-a...W810i ti je moja preporuka...K800i je takodje u igri ali je malo skuplji...pozz 8)

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

N91 naravno. Nenadmasan zvuk. Veoma dobra kamera (bolja od N70). Jedino sto nedostaju dodatna podesavanja za kameru, medjutim mozes lako da editujes slike na PC.

Memorija 4gb :)

I naravno Symbian :D

Odgovori