Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od telep »

Po meni ti je najbolje uzeti Nexus 4 16GB, ili iPhone 5 ....
Sony android telefoni mi se nikada nisu svidjali i mislim da je xperia z preskupa za ono sto nudi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od antec »

Slazem se, plus je kocka sa onim ekranom kod z. Ako imas kintu sacekaj malo pa uzmi ip5, ako te mrzi da cekas Nexus 4. Lako ces ga prodati posle.

vust
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 18:18
:: Note 5

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od vust »

I na kraju ce biti IPhone 5. :) Ako mi se ne dopadne lako cu da ga prodam pa zemenim :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od miodrage »

vust, upravo tako. Ja bih ti savetovao da uzmes beli, jer crni umeju da se ljuste... Ne svi, pojedini primerci, ali sasvim dovoljno za frustraciju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dekimaks
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2010. 22:19

Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od dekimaks »

Po ovome sto citam ovde uglavnom svi pljuju po iphone-u oni koji ga nikad nisu imali! iPhone ne moze da se poredi ni sa jednim telefonom. A ja sam ih imao bas dosta,pogotovu android. Koristio sam od 1.6 pa do 4.1.2. Mozemo samo da se prepucavamo. Onaj ko je koristio iphone bar mesec dana zna da mu nema zamene. Ne kazem da je s2,s3 ili one x ...losi telefoni,nego jednostavno nisu za poredjenje sa iphone-om.
Jedini problem sto su dosta skupi pa mnogi ne mogu da ga priuste,pa im je lakse da kazu da je sranje...

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od cvoruga »

dekimaks napisao:Jedini problem sto su dosta skupi pa mnogi ne mogu da ga priuste,pa im je lakse da kazu da je sranje...
Pobedio Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od miodrage »

Hail to the King, baby!
dekimaks, samo cu da te ispravim, pojedini Androidi su skuplji od iPhona, ali opet je Android znas jeftiniji i povoljniji od Apple-ovog mezimceta, barem u tim sumanutim glavama.
E sad ce krenuti prepucavanja, iPhone nema ovo ono... bla bla, a Androidi imaju sve i sta ti ja znam. Dzaba sve kad sistem stuca gde stigne :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Chobby88 »

Ja mogu da priustim iphone,i nosio sam ga vise od mesec dana,ali ne delim tvoje misljenje.
Nismo svi isti pa nam se i prioriteti i ocekivanja od uredjaja razlikuju.
Ne mozes pricati u ime svih na osnovu svog iskustva.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od lesa0208 »

Dekimaks rekao si glupost sa tvojim postom... Ja sam bio korisnik iphona jako dugo medjutim imao sam pehova sa njime kolko hoces, na jednom je crkao wifi, na drugom display prestao sa radom, na trecem mi je kresovao sistem kada sam bio na letovanju pa sam mogao da se slikam sa telefonom dok nisam dosao kuci... Tako da nema veze to sta ko moze da priusti, a rekao bih da dosta ljudi sa foruma moze da priusti njega, samo je stvar u tome sta ko zahteva od uredjaja. Gomila ljudi nece da se cima sa Jailbrakeom da bi uredjaj mogao da koristi kod nas kako treba, tskodje nece da kupuju uredjaje sa xsim-om ili kako se to zove, pa se zato i opredeljuju za Android uredjaje, i jos jedna stvae zasto je Android rasprostranjen kod nas je i to sto moze legalno da se kupi sto kod operater tako i u maloprodajnim radnjama mobilnih telefona, dok sa iphoneo-m je macka u dzaku jer em ga nemas legalno, em ako ti se polvari mozes samo da places, i da te takva popravka kosta skupo...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od telep »

lesa0208, Na takve postove ne treba odgovarati. Ti koji propagiraju to da neko ne može da ga priušti obično štede 300 godina za telefon, pa onda sebe izdižu iznad drugih telefonom. Paćenici, šta ćeš, kompleksi lupaju na sve strane, idi kupi sok u selu i izvadi telefon na sto, budi ljakse sa svojim skupim telefonom.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Behemoth »

Koji trol.Meni prekjuce momak nudi 4s za s2,zamenu bez ikakve doplate i nisam pristao.4s definitivno brze radi od s2,ima bolju kameru ali preko zatvorenog sistema i manjeg ekrana nisam mogao da predjem.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od sugarcoated_ass »

Ajde, ajde... pristao bih ja na jedan iPhone, ali sa 4.3"-4.7" ekranom i dual SIM funkcijom. Dok se to ne pojavi ne treba mi. :D :-P

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Baraba »

Behemoth napisao:4s definitivno brze radi od s2,ima bolju kameru ali preko zatvorenog sistema i manjeg ekrana nisam mogao da predjem.
4S ubija i note 2, S3, nexus 4... kamoli S2. Nego, ako ti smeta zatvoren, što ga ne otvoriš sa JB? Šta misliš da ti fali tj. nema za ios?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od iLuka »

A - HA! stigla Baraba! sad cete cuti sta sve moze iOS :)

4s ubija sve trenutno postojece modele osim ovih novih koje nisam jos imao priliku da procackam :)

mada nisam bas siguran za NOte 2 ali - verujem :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Baraba »

Ma nije stigla, imam posla preko glave, mobilni mi na zadnjem mestu. Imao sam note 2. I on ima lag kao S3 pri otkljucavanju ekrana, ulaska i imenik, poruke i dialer ako nisu kesirani.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od 1808 »

luca napisao:A - HA! stigla Baraba! sad cete cuti sta sve moze iOS :)

4s ubija sve trenutno postojece modele osim ovih novih koje nisam jos imao priliku da procackam :)

mada nisam bas siguran za NOte 2 ali - verujem :)
Kako to mislite 4s ubija sve postojeće... itd.
Pa već u okviru istog brenda postoji jači model (iP 5), koga sigurno ne ubija.
A gde je novi GS4 u odnosu na oba pomenuta, bolje i da ne pominjemo.

Nije ovo baš neka smislena rasprava niti je nešto važna, ali ajde bar malo objektivnosti unesite u komentare. 8)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Baraba »

Aktuelne modele, S3, Note 2, nexus 4... a S4, htc one to nisu (za nas još uvek, oni će se porediti verovatno sa novijim modelom 5S ili 6). iP5 je još bolji i brži od 4S, ali vidi koliko je bolji iP5 ako 4S brže i fluidnije radi od pomenutih. Brže rotira ekran on nexus 4 i ostalih, brže ulazi u imenik, poruke, dialer, brže pokrene igo, brže učita sve slike, ne moraš da ga gasiš ili restartuješ svaki čas kad zabode (jer ne zabode, ne sećam se kada sam gasio fon ili restartovao), bolja je kamera, push obaveštenja su u realnom vremenu, besplatne ipruke... jednostavno sistem je optimozovan bolje od androida i zato bolje radi. Od kako iOS imam odmorio sam se od flešuj ovo, menjaj rom, wipe ono, ovo ne radi na ovom custom rom ajmo drugi probaj... i ispada da telefon nemam baš kad mi treba. 4S ima bolji displej i tu nema rasprave. iP5 ima još bolji displej. Uostalom, pogledaj iP5 vs S4:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... _ZIGFKknqI
Izradu je suvišno komentarisati, beli iP5 je perverzan.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od Chobby88 »

A sta je to tako bolje na ekranu ip4s nego na note 2?
to sto ima veci ppi koji realno ne mozes ni skontati?
Ekrancina od 5,5" izgleda mocno spram sirotinjski malog 3,5",a i pristalica sam amoleda i njegovih jakih boja,sta ce mi realne boje na ekranu multimedijalnog uredjaja.
Kod mene na slikama je trava zelenija a nebo je vise plavo nego na telefonima od ortaka pa se oni tripuju da imam neku uber kameru a ustvari je fora u amoledu :)
Mislim super je ip4s,ali nemojte biti smesni pa porediti sa note 2.
jedina prednost ip4s u odnosu na note 2 je one handed operation,nista vise.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od iamivan »

Slažem se sa ovim iznad napisanim. :)
Jedini telefon kojim bih zamenio Note 2 je njegov naslednik - Note 3. Šanse nema da bih prešao na manji ekran posle ovog.
Sada kad uporedim svoj stari S2 sa ovim, S2 mi deluje kao igračkica. :D

Tih ~0,5 sekundi što telefonu treba da otvori dialer, kontakte i zaključan ekran kad nisu keširani je meni npr. skroz nebitno. Dok Baraba nije to pomenuo nije mi uopšte to palo na pamet.

Ja ovom telefonu manu nisam našao, a večeras mi dolazi drug iz inostranstva, pa ću uporediti moj Note 2 sa njegovim 4S, baš da vidim koliko je 4S "brži".

Ali, svako od uređaja traži ono što njemu odgovara, tako da ono... 8)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Iphone 5 VS Xperia Z VS HTC One

Post od 1808 »

Baraba napisao:Aktuelne modele, S3, Note 2, nexus 4... a S4, htc one to nisu (za nas još uvek, oni će se porediti verovatno sa novijim modelom 5S ili 6).
Aktuelni modeli su valjda oni koji su trenutno dostupni na tržištu, što naravno znači da su u
toj grupi svakako iP5, a evo sada već i Galaxy S4. (...možda si ti hteo da kažeš kako S4 nećeš
uzimati u obzir još 2-3 meseca dok se ne pojavi 5S). :lol:
Baraba napisao: iP5 je još bolji i brži od 4S, ali vidi koliko je bolji iP5 ako 4S brže i fluidnije radi od pomenutih. Brže rotira ekran on nexus 4 i ostalih, brže ulazi u imenik, poruke, dialer, brže pokrene igo, brže učita sve slike, ne moraš da ga gasiš ili restartuješ svaki čas kad zabode (jer ne zabode, ne sećam se kada sam gasio fon ili restartovao)... jednostavno sistem je optimozovan bolje od androida i zato bolje radi. Od kako iOS imam odmorio sam se od flešuj ovo, menjaj rom, wipe ono, ovo ne radi na ovom custom rom ajmo drugi probaj... i ispada da telefon nemam baš kad mi treba. 4S ima bolji displej i tu nema rasprave. iP5 ima još bolji displej. Uostalom, pogledaj iP5 vs S4:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... _ZIGFKknqI
Bolji displej na iP5 iako je dosta stariji :)
Pola od ovih „boljih“ osobina možeš da baciš u vodu. Brže rotira ekran (0,2 sec) i misliš da je to vredno pomena?
Verovao ili ne, GS3 mini brže rotira ekran od Xperia Z (nekih 0,2 sec). Eto koliko je ova sitnica vredan pokazatelj
o tome šta je bolje. :)

Zaključana tema