Šta posle Mate 9?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Pa onda idi na A70. Uzmi onaj koji ti najvise odgovara. To je dobar mob a i fina mu je cena na KP. [emoji4]

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Za sada još ništa. Taj A70 još nisam video uživo.
Kod njega je možda ekran manji nego na ovom mom od 6" iako je A70 od 6.7".
Vidim da je dva mm uži što znači kada se pusti film biće manja slika nego na 6". To je sve đubre
Android 12

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Šta posle Mate 9?

Post od fannY »

Drafer, mislim da to sto ti zelis nema za taj novac...Bolje sacekaj da izadje Mate 30, pa ce pasti cena i ostalim Mate-ovima. :)

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Ne, Huawei. Treba da uložim najmanje 500€ a posle pola godine neću moći da dobijem za njega ni 200€
Danas sam našao na oglasima Honor Note 10 za 340€.
Polako neka im spadne cena, a i da je 300€ ne bih se cimao oko ovoga jer mi je daleko. Šta da radim kada je Max 4 izbačen a njega sa planirao da kupim, nema alternativu
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Ne znam iz kog razloga tebi Max 3 toliko bode oci kada savrseno odgovara tvojim zahtevima. [emoji4]
Max 4 bi bio samo novijeg hardvera i verovatno nesto drugacijeg dizajna. I dalje bi to bio midranger.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Joxy napisao:Ne znam iz kog razloga tebi Max 3 toliko bode oci kada savrseno odgovara tvojim zahtevima. [emoji4]
Max 4 bi bio samo novijeg hardvera i verovatno nesto drugacijeg dizajna. I dalje bi to bio midranger.
To je ono što se traži.
A imao bi i veći ekran od Max 3, bolji procesor, kameru... dovoljno
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Slazem se u potpunosti, i ja sam imao ogromna ocekivanja od novog Maxa, ali sta je tu je.
Donekle je i logicno da im je prodaja te serije pala, s obzirom na to da su se standardni telefoni priblizili toj granici od 6.5', a sve vise ima onih koji tu granicu i probijaju.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Barem kada bi video negde uživo Max 3 ili bilo koji drugi pa bi odlučio šta da uzmem, ovako preko slika mi se ne sviđa
Android 12

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Jedno pitanje.
Našao sam Honor Note 10 na oglasima i sada pričao sa čovekom. Telefon se prodaje za 310€ i koriste je oko mesec dana, ima mađarsku garanciju.
E sad problem je što je ovo telefon za kinesko tržište pa ne znam koji su sve minusi, neće raditi 4g svuda i što ima kineske aplikacije?
Naložio sam se na ovaj telefon kao Ciga na PVC prozor i kada sam čuo da je za kinesko tržište načisto sam se "upropastio" :)
Android 12

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Sale_M »

Moze da se sredi flasovanjem , da se ubaci Evrposki firmver, a sto se tice Kineskog neces imati playstore,mozda neke frekvencije mreza nece raditi, mada mozda i hoce.
Ne znam dal ima jos nesto,da, sprski jezik u meniju naravno nemas.

Послато са TA-1012 помоћу Тапатока
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Drafer napisao:Jedno pitanje.
Našao sam Honor Note 10 na oglasima i sada pričao sa čovekom. Telefon se prodaje za 310€ i koriste je oko mesec dana, ima mađarsku garanciju.
E sad problem je što je ovo telefon za kinesko tržište pa ne znam koji su sve minusi, neće raditi 4g svuda i što ima kineske aplikacije?
Naložio sam se na ovaj telefon kao Ciga na PVC prozor i kada sam čuo da je za kinesko tržište načisto sam se "upropastio" :)
Pa ja sam ti odmah napomenuo da je taj model samo za kinesko trziste. [emoji4]
Bas kao sto Sale rece, pitanje je da li ima B20, tako da 4G potencijalno negde moze da zeza, mada to zavisi i od operatera.
Sto se softvera tice, moze se rucno ubaciti globalni rom, mada koliko se secam nekih ranije pogledanih recenzija, za tako nesto i nema potrebe jer mozes rucno deinstalirati te kineske aplikacije. Ostalo je manje-vise sve isto.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

Na GSMAreni piše da nema band 20, jedino to mi je problem, ne znam kako će se pokazati pa bolje je da ga ne uzmem, šteta zanimljiv je telefon, a kasnije ga neću moći prodati.
Ne bih se više zanimao flešovanjem.
Android 12

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »


rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Šta posle Mate 9?

Post od rock9855 »

Ja sam koristio Mate 9 godinu dana, pa Mate 10pro malo manje od godinu, sad sam na Mate 20 (nije pro).
I mislim da je on pravi naslednik mate 9. Bio bi ti pravi upgrade. Jest da nema Amoled ali ovaj veliki ips od 6,5" nista nije gori kod amoleda na M10pro. Cena polovni kao novih do mesec dana star ih ima vec od 300e
Sto se Honora Note 10 tice po specifikacija a deluje odlicno. Steta sto je kineski Rom ali moze da ee sredi flesovanjem.
Samo ako je kineski na koju foru ima madjarsku garanciju???

Nego na koju foru izvlacis tolike sot-ove?
Gasis tel preko noci? Iskljuce ti je 3g. Wifi palis samo kad hoces na net. Drzis minimalno osvetljenja?
Inace baterija na. M20 je bolja nego mate 9 ili M10pro mojim nacInom koriscenja

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Garancija nema veze sa time odakle je telefon. Ta radnja u kojoj se prodaje mob daje sopstvenu garanciju. [emoji4]

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Šta posle Mate 9?

Post od rock9855 »

Zar ne bi trebalo da garancija bude validna samo ako uvoznik ima ovlascenje za uvoz neke robe. A ako je taj Telefon za kineski trziste automatski nema sertifikat da moze da se prodaje legalno u EU. Ta garancija je u najmanju ruku polulegalna i veliko puta je koliko ostvariva. Tesko da je iz neke vece radnje tipa mediamarkt ili slicnih kojih ima u madjarskoj

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Joxy »

Upravo to. Sigurno je iz neke manje, lokalne radnje, koja kao i ovi nasi sa KP daju 6-12m garancije. Pretpostavka naravno.
Zvanicne radnje poput Mediamarkt ne bi smele da prodaju uredjaje namenjene nekom drugom trzistu.
Isti slucaj je svuda. Npr kod nas u zvanicnim radnjama nema Galaxy A8s modela koji je za kinesko trziste, ali ga ima na KP.

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

rock9855 napisao: Nego na koju foru izvlacis tolike sot-ove?
Gasis tel preko noci? Iskljuce ti je 3g. Wifi palis samo kad hoces na net. Drzis minimalno osvetljenja?
Inace baterija na. M20 je bolja nego mate 9 ili M10pro mojim nacInom koriscenja

Telefon gasio preko noći ili ne isto će imati dužinu trajanja ekrana, a nekad ga gasim a nekad ne ako očekujem neki poziv.
Wifi, palim kada mi treba, a na poslu je upaljen non stop, na 2G držim, a po potrebi idem na 4G, osvetljenje je automatski.

Svaki jedan telefon sam isto tako koristio, naučio sam šta troši bateriju pa takve programe izbegavam, a one sistemske koji mi ne trebaju zamrznem...

Gde si video da ima Mate 20 za 300€? Sada sam otvorio KP i najjeftiniji je 385€
Android 12

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Šta posle Mate 9?

Post od liman3 »

Ja radije ne bi koristio telefon nego da ga tako koristim. Ne treba biti rob telefonu tj. bateriji, pa zaboga zamena iste je za većinu modela oko 3000 din...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Šta posle Mate 9?

Post od Drafer »

liman3,

1 kod kuće koristim kompjuter, to jest samo na njemu visim i imam na njemu instaliran Viber, Skype, email, zašto bi mi radio wifi na telefonu ako u baštu ne idem?
2 zašto da ga držim na 4G ako mi ne treba internet u tom trenutku?
3 Zašto da koristim facebook koji troši 500MB ram memorije ako može i nešto drugo?
4 original baterija nije 3000, naročito ako se uzme u obzir neki servis u Beogradu koji mi je udaljen 120Km pa uslugu zamene baterije koja je integrisana u svim uređajima danas...
5 itd
Android 12

Odgovori