Koji tablet kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Azimuth »

Pa nesto sumnjam da imaju bas nulti profit. Nema mi tu logike da se cimaju oko svega i onda da rade za nista. Sa druge strane, Tesla tablet nema GPS, losa baterija, displej itd itd. Nije bas dobra kupovina.
Ovaj Tab sam gledao, ima ga nekoliko verzija, ne znam na koju pucas. U sustini, to je ono sto zovu budzet kategorija tableta. Ne mozes ocekivati niti neku preteranu brzinu niti neki ozbiljniji multitasking/igrice. Ali za osnovnu upotrebu, pa cak i malo vise, sasvim lepo ce zavrsavati posao.
Pored njega, pogledaj jos i Nexus 7 wifi (iz 2013.). On bi trebao da bude nesto skuplji, ali se dobija mnogo vise sa njim.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Joxy »

Tesla je u tom cenovnom rangu koji si naveo (12k) najbolji izbor, tu nema dileme. Samo jedna mala ispravka, Tesla ima GPS, makar ovaj model koji ja imam (785), za ostale ne mogu da tvrdim, ima u specifikacijama na njihovom sajtu mada mislim da imaju i ostala dva, nisam siguran. Kontrola kvaliteta kod nas je jako slaba pa se može desiti da ti zapadne neki feleričan primerak, bilo je dosta primera. Od mene imaš preporuku, ja sa njim nemam baš nikakvih problema, nekada se samo javi tzv "ghost touch" ali rekli su da se to sređuje u servisu ponovnim ubacivanjem softvera, uskoro bi trebao da izađe update za model 785 kako su i rekli, ali videćemo šta će na kraju od svega toga biti.
Ako pak želiš da izdvojiš više novca za tablet (recimo 200+€) po meni je u tom segmentu neprikosnoven Xiaomi MiPad, čak po meni i jedan od najboljih uopšte, ako ne i najbolji. ;)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji tablet kupiti?

Post od El Laki »

@Azimuth to je školski primer probijanja na tržište. Kod nas većinom "idu" ti budžet tableti jer smo nacija koja hoće muzike bez para. Comtrade otišao u Kinu, kaže hoće tablet za (lupam) 100e, Kinez napravi, ovi prodaju po toj ceni kako bi dobili tržište.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Coni »

mezzano napisao:Kupio bih neki tablet do 12.000 dinara. Vidim da Samsung Galaxy Tab 3 Lite košta otprilike toliko? O kakvom je uređaju reč? Nadam se da je bolji od kineskih marki tipa Blueberry, Nextbook...
Imate li neki drugi predlog?
Pogledaj i LG G pad 7, Acer Iconia One 7 B1 i Lenovo A7-40. Bolji su.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Azimuth »

Pa Laki, majku mu, ComTrade da se probija u Srbiji? Pored Hendija su najpoznatija firma koja se tehnikom bavi.
Elem, ima i onaj neki Asus (ako se dobro secam) za tu neku cifru. Čak je bio i jeftiniji od Tab 3 kad se uzima preko mts-a.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

Ma kakav Tab Lite i Tesla, meni se nisu dopali nijedan .

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji tablet kupiti?

Post od El Laki »

Da, jesu najpoznatija, ili jedna od najpoznatijih ali do sada su samo prodavali "tuđe" tj tablete drugih proizvođača. Tesla je njihov proizvod, oni su ga napravili, i u tom smislu se probijaju. To je ono što ja znam, ne kažem da je sigurno tačno, ali verujem da jeste

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Azimuth »

Pa nije Tesla njihov tablet vec samo ime. Negde sam procitao, mozda cak i ovde na forumu, kako se identican tablet prodaje negde u Rusiji ili gde vec, samo pod drugim imenom. U sustini, Kinezi su napravili tablet, ostavili ovako nekim firmicama da lupe svoje neko ime na njih i prodaju ga.
Pisao sam vec o iskustvu sa onom navigacijom. Kao njihova navigacija, isto ComTrade. I sta se desava, neko je obrisao softver (Win CE), ja nisam mogao da ga vratim, zovem prodavnicu oni me upute na servis (neki servis u BG, saradjuju samo sa njima), a ovi mi kazu da je to Kineski proizvod i da oni tu ne mogu apsolutno nista da urade. Sve sto mogu jeste da im ga odnesem, pa oni da ga posalju u fabriku i onda tamo da ga srede i vrate nazad. Ista prica kao sa Tesla tabletom. Zato sam protivnik svega toga, ma koliko neki pojedinac imao pozitivno iskustvo.
Bez valjanog servisa i podrske, kako hardver tako i softver moze da napravi ogroman problem. I zato, bolje je dati i koju crvenu vise pa znati sta kupujes, a u krajnjoj liniji ako nesto krene po zlu imas i kome da ga odneses pa da ti ga srede, nego gledati da ustines neki dinar pa posle da cupas kosu sa glave. Hvala, ali moji zivci ipak vrede mnogo vise :wink:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji tablet kupiti?

Post od El Laki »

Da, nisam se lepo izrazio u prošlom postu. Kinezi prave tablet, kao što npr prave delove za Apple, Samsung itd, ovde su napravili ceo uređaj. Comtrade mu je nadenuo ime i predstavio kao svoj proizvod. Daleko od toga da tu bilo šta oni rade, sve Kinezi. Ali kažem, mislim da (pod pretpostavkom da je zaista 0profit) onda Tesla tablet jeste najbolji izbor za te pare, jer se prodaje po fabričkoj ceni. E sad, sve je to "ako".

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Joxy »

Baš je tako kao što kažete, naravno da se tablet sklapa u Kini, uostalom kao i većina stvari danas za koje neko misli i suprotno. Ima identičnih tableta samo sa drugim nazivom, tako je to, naprave tablet i dođe im neka firma koja želi da ga brendira, naruče određen broj modela i oni im prodaju. Možeš ti da naručiš iz Kine isti tablet ali naravno nećeš imati garanciju i cena će ti zavisiti isključivo od naših carinika. ;)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od znemanja »

Razmatram da se uskoro počastim za nekim tabletom, pa razmišljam šta bi bilo dobro pazariti. Recimo LG G pad 7 koji je predložio Coni je odličan, bar za moje potrebe, ali mi treba nešto za malo većim ekranom. Šta mi preporučujete do nekih 20 hiljada, da ima bar 7,8 i veći ekran, a "ispod haube" da bude otprilike kao LG G pad 7?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Coni »

Postoji i onaj G pad 8.3, mislim da ga Bata Bogdan ima. A pogledaj i Lenovo A8-50.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od bata bogdan »

Imao ga :)
LG g pad 8.3 je odličan tablet.
Svaka preporuka za njega, e sad ne znam koliko se uklapas u njegovu cenu.
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Joxy »

Da, njega smo zaboravili, svakako odličan tablet.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od znemanja »

Hvala na predlogu, totalno sam zaboravio LG G Pad 8.3, istina je da izlazi iz zacrtanog cenovnog ranga, ali mislim da vredi dati koju crvenu više. No, ne žurim sa kupovinom, pred Novu Godinu nameravam sebe da častim sa poklonom :), pa ću videti do tada još.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Joxy »

Pa da, pametno, ionako sada kreću popusti, sigurno će biti dobrih kupovina. ;)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Koji tablet kupiti?

Post od bata bogdan »

znemanja, veruj da nećeš zažaliti ako uzmeš lg g pad 8.3. Tablet je jednostavno odlican...nema nekih bagova i lagova... sve radi savršeno.
Baterija je isto skroz ok, naravno ako se igraju neke zahtevnije igre brzo se isprazni. Svaku igricu koju sam probao nijedna nije seckala...svaka je radila onako kako i treba.
Izgled i izrada su baš dobri i fino jako izgleda tablet. Kamera prosečna iako nema blic. Zvuk je vise nego idlican, dva zvucnika nazad ima.Da i vredi da dodaš koju crvenu više za takav tablet.
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji tablet kupiti?

Post od znemanja »

bata bogdan, Verujem ti, ne smunjam da je LG G Pad 8.3 vrhunski tablet, hardver koji poseduje je i više nego dovoljan da podmiri moje potrebe, igrice ne igram, tako da mislim da ću biti zadovoljan tabletom. Pre svega mi je bitan ekran, a G Pad ima fullHD sa oko 270-280 ppi, što je odlično jer ipak je kvalitet ekrana najbitniji kod tableta, bar za mene, a 2 GB RAM-a je samo šlag na tortu. Ostaje još samo "lakši" deo da se odvoji keš za ovu mašinu :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Koji tablet kupiti?

Post od hibiskus »

Jel neko zna da li postoji neki tablet sa windowsom koji moze da se puni, a da je punjac povezan preko usb huba zajedno sa misem i tastaturom? Ja imam toshibu sa win-om ali ne moze da se puni (preko huba) dok se ne uzme neki poseban kabal koji naravno nema kod nas.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji tablet kupiti?

Post od El Laki »

Ovako, da ne otvaram novu temu. Zanima me za koje pare je moguće kupiti nov tablet za sledeće stvari: surfovanje internetom, YouTube i tako to, čitanje knjiga, prezentacija i slično za faks? Nikakve igrice, bez sim slota i kamere (ako utiču na cenu), može sd kartica. Sviđa mi se 8.4 Samsungov ali mislim da mu kartica, kamera i tako to dosta dodaju na ceni, a te stvari meni nemaju koristi.

Odgovori