Koji tablet kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Odgovori
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Behemoth »

Nexus 7 27990 dinara kod nas.Zamalo sam ga kupio i onda me cale pitao da li sam normalan,sta ce mi toliki crep :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mezzano »

Do skoro nisam uopšte razmišljao o tabletima, ali sam pre neki dan, slučajno video da mogu da se kupe (pretpostavljam da su kineske marke) i za 10-12.000. To me navelo da razmislim da pazarim jedan takav.
Sve što bi mi trebalo je
- da ima ICS
- da može da se njime solidno surfuje (pre svega preko WiFi)
- da podržava standardne video formate (.avi, .wmv, .mkv...)
- da može da služi kao e-book i comic reader (pre svega mislim na skenirane stripove, koji su pakovani u .cbr formatu ili nikom sličnom).

Koji bi ste mi preporučili?

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mrkixxx »

acamatic, tako otprilike i razmisljam. Nije los nexus.

miodrage, preskupo za igracku. Aj da kupujem desk top, ali ovako..

cvoruga, kojoj si radnji gledao nexus? Da znam gde da trazim.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

mrkixxx, ja gledao u Gigatron-u i WInWin-u, ima ih i u Nišu pretpostavljam, vidi na sajtu.
Ja bi išao na 32GB verziju, skuplja je 3000 dinara, ali duplo više mesta se dobija.
Muzika 2GB, neki spotić 1-2GB, slike + klipovi 1-2GB, sezona omiljene serije 4GB, 10 filmova od po 700MB, bez HD materijala i eto je puna memorija.
Tako ja razmišljam, a na 32GB je već moguće napakovati dosta toga, i to u HD rezoluciji.
A verzija 16GB je 3000 dinara jeftinija od Samsunga koga si ti naveo 8)

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mrkixxx »

cvoruga, gledao sam malopre win win ali nisam zapazio nexusa. moracu sutra do njih da vidim sta nude od tableta.
mezzano,
Pogledaj prestigio media multi tab 3170b. oko 11 000 dinara a mislim da zadovljava tvoje kriterijume.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Koji tablet kupiti?

Post od cvoruga »

mrkixxx, nism 100% siguran, izguglaj, ali mislim da je najavljena i 3G verzija Nexus-a7 ili je već izašla, tako nekako,
pa ako ti nije žurba sačekaj i vidi koliko će da košta kod nas.
Nexus proizvodi Asus, idi na njihov zvanični sajt pa ih pitaj ako te nešto zanima :wink:

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Koji tablet kupiti?

Post od pelleruma »

Ja sam se isto "lomio" i tragao za tablet/telefon opcijom.I odlucio se za P1000.Nisam nista cackao po njemu,nemam potrebu za trcanjem za najnovijim androidima.Veliki ekran omogucava ugodno surfovanje i gledanje filmova,na 16GB dodao jos 32,i samo da ovako nastavi da radi!Baterija isto-apsolutno zadovoljan.Uz to je i telefon,a sve to,mislim za male pare.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iKe »

mrkixxx, moja je preporuka Nexus 7. Mislim da u kategoriji ~ 7 inča nema premca. Uskoro možda i kod nas stigne i 3G verzija.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mrkixxx »

odustao sam od tableta, onog pravog.
resio sam da kupim netbook i jedan mini tablet (galaxy note) :D , pa nek ide zivot! :D

hvala vam na savetima.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Koji tablet kupiti?

Post od acamatic »

mrkixxx, pa dobro sta te briga,ti sigurno znas sta je tebi najbolje i zasta ces ga koristiti.. :wink:

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Koji tablet kupiti?

Post od mrkixxx »

acamatic, ma naravno.
smorio me s7 slim i za koriscenje na terenu dok sam u autu i sl tablet mi ne pije vodu.
netbook mogu barem da stavim na komandnu tablu i gledam film :D dok radim :lol: :lol:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iLuka »

ljudi, je l ima neko nexus 7? danas sam ga video u Comtrade-u, 32GB za 30.000 i 16 za 27.000din... lepo izgleda, ima sve sto bi jedan manji tablet trebalo da ima... moze i na rate :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iKe »

Luca, ja sam ga baš skoro gledao mislim da je 1-2 K jeftini u *i*atronu, proveri. Ovaj koji sam ja gledao je imao 4.2 na sebi i mogao je da se proba. Malo je lagovao, ali je generalno na mene ostavio dobar utisak. Kao uvećani Galaxy Nexus. Počev od kvaliteta izrade, ekrana, pa do samog softwarea. Zgodan je i može da stane u unutrašnji džep od jakne. Za moj ukus je ipak mali ekran i rešio sam da idem na Nexus 10. Ako hoćeš tablet od 7 inča, nemoj da gledaš dalje od Nexusa.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Koji tablet kupiti?

Post od Baraba »

Odlicno radi i odlicna cena za nov uredjaj po meni, samo sam se igrao sa 4.1 na njemu i nisam uspeo da ga zakucam ni ulagujem ma nista, bas klizi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iLuka »

koje bi mu bile, eventualno mane, barem ovako na papiru jer ga nema niko jos uvek pa nemamo utiske iz prakse :wink:

http://www.gsmarena.com/asus_google_nexus_7-4850.php


P.S Sad videh ovaj Samsungov Tab 2 7.0 P3100, ima i opciju telefoniranja (to mi ne treba ali je dosta jaci po specifikaciji od Nexus 7 modela) - http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... 0-4543.php

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iKe »

Luca, tab nikako nije jači od Nexusa. Ne znam po čemu si uporedjivao, ali Nexus ima i bolji ekran i procesor.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iLuka »

da, da, ok, masina je prva stvar na koju pomislim kad kazem ''jaci'', ali po specifikaciji (jaca kamera, 2G, 3G itd, takve stvari) deluje kompletnije... :dry: :dry: :dry:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Koji tablet kupiti?

Post od acamatic »

luca, znas kako ja to kazem,ti ces sigurno uvek uz tablet da imas svoj mobilni,znaci nema sanse da ga ne nosis sa sobom negde kada podjes,jer smo se bukvalno srodili sa njim.Tako da nema potrebe barem sto se mene tice da tablet ima mogucnost slanja i pozivanja,jer ionako telefon je uvek uz tebe..A nexus ti je po hardverskom delu jaci od tab-a,a ionako ko zna koliko ce on da prima azuriranja,dok nexus ce sigurno jos dugo.. :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iKe »

Luca, nećeš valjda da slikaš tabletom? A za sve ostalo http://pcpractic.rs/proizvodi/tablet-ra ... psandr-4.1
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Koji tablet kupiti?

Post od iLuka »

hahahaha, naravno da necu da slikam, saljem sms ili mms itd... to bi mi bio uredjaj koji mi zamenjuje netbook tako po gradu negde i slicno... samo kazem za specifikaciju :)

Odgovori