Poklon tel za stariju osobu do 150e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Poklon tel za stariju osobu do 150e

Post od Tha_Maddog »

Situacija je poprilično hitna, pa bih vam bio zahvalan ako mi što prije date savjete.
Dakle, telefon u cjenovnom rangu do oko 150e, pošto je u pitanju malo starija osoba ovo su glavni zahtjevi:
- što duže trajanje baterije
- što veća, preglednija slova/brojevi na displeju (tastatura pogodna za kucanje) - čitljiv i pregledan ekran
- dobar signal, kvalitet izrade koji garantuje dugo korišćenje
- po mogućnosti 3G/video call opcija

Namjeravam u narednih par dana da ovo odradim, veće su šanse u Novom Sadu nego u BGD-u.
Poželjno bi bilo da kad preporučujete modele bude baš iz ruke, ličnog iskustva jer će mnogo više pomoći.

Hvala unaprijed.

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Pa npr 6630? Nije skupa, pruza dosta ovoga sto si nabrojao, e sad za tastaturu....sve je stvar navike. 8)
5130+Koss the plug....

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Tha_Maddog, pa pogledaj SE k610,manje vise po sim karakteristikama odgovara,a i lepg tj dopadljivog dizajna je!!!!
To bi bio neki moj izbor...
D500&E71

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

a BS ef81?Ima onako veće tastere lep ekran 3g je, dobro kućište, baterija mu ma manje mučenja traje duže a najbolje od svega što je ispod 100e
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

BS F81 bi po svemu odgovarao osim po pitanju trajanja baterije,6630 ispunjava sve zahteve ali nema potpun video call jer nema prednju kameru,SE K-610,nemam iskustva,LG u8180 odlican ekran 176x220,vrh baterija li-polimer 1400 mah,prijem i tatatura takodje odlicni malo stariji model ali dobar izbor za starije osobe.
LG G2 Black,16GB

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Imam druga,koji nije zaludjen za tehniku,a nosio je neki 3310 i on se pokavario i bas mu je isao rodjendan i odlucimo ortak i ja da mu uzmemo neki fon,a da ne puknemo mnogo,onako cisto zezanja radi.I uzmemo mu bs F81 i tako ponekad se zezam na tom mobu i mogu reci da je odlican,malo sporiji,ali za te pare i vise nego bolji.Ekran je odlican,malo samo navike na BS i sve je posle ok.Izrada je odlicna i pravi je onako elegantan mob.Ja glasam za njega,odnos cena kvalitet.... :P
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

a SE z1010 koji je 3g dobra baterija veliki tasteri solidan ekran kamera i nije toliko dobra ali radi posao itd
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

ja sam ga imao kada je bio aktuelan i brzo mi rasklimao mehanizam pa ne bih savetovao posto je za stariju osobu
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Hvala na dosadašnjim predlozima, K610 sam i dosad uzimao u obzir, ono što me u vezi njega zanima je trajanje baterije. F81 mi se čini kako sasvim okej telefon, samo me malo brine navikavanje na tastaturu, da li neko iz iskustva može da mi kaže da li je mnogo zeznuta?
(još bolje ako znate da je neko stariji imao iskustvo s tim telefonom)
6630 je odličan telefon, ali tastatura i prednja kamera su mu minusi, prvenstveno tastatura.
z1010 nema prednju kameru? Najveća nepoznanica mi je ovaj LG model koji ste naveli, mada zvuči i izgleda pristojno.

Eto za par dana bi trebala da padne odluka, pa bih vam bio zahvalan da još malo pročačkamo ove modele. :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Tha_Maddog, pa k610 kao i svaki SE ima odlicno trajanje baterije,u nekom mirnijem rezimu sigurno ce izdrzati nekih 4 dana,a ako je aktivnije koriscenje (znaci oko 1 sat dnevno razgovora + ostalo) nece te izdati pre veceri drugog dana!
Jedino sto video pozivi extra trose bateriju,pa u zavisnosti od koriscenja istih trajace i baterija!!!
D500&E71

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Tha_Maddog napisao:6630 je odličan telefon, ali tastatura i prednja kamera su mu minusi, prvenstveno tastatura.
u redu za kameru ali da tastatura ne valja?!!!
Tastatura je odlicna!
Smeta sto se gasi osvetljenje po danu?
Ja moju unistavam vec 1 i vise i radi kao prvog dana...
Слобода или смрт

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Pazi, nama mlađima to nije nikakav problem, ali ne znam kako bi se malo stariji snašli sa istom. Zbog tog problema navikavanja 6630 nije baš idealno rješenje po meni.

P.S.Ako neko zna gdje u NS mogu da se uzmu neki od dosad navedenih modela, nek mi pošalje PM.

Hvala.

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@Tha_Maddog: mrzelo me da citam sta su ostali rekli uglavnom ja ti kazem da kupish neki SE ( u zavisnosti od koliko para imas), jer su svi telefoni za dzabe sa obzirom sta nude, vecina kvalitetno odradjeni i nemas sta da brinesh. Nokiju zaobidji (skupi su telefoni ko djavo, za do 150 evra nemas ni jedan "normalan" telefon, jedva imaju ono sto se smatra danas "osnovne funkcije", tipa: bluetooth, prosiriva memorija, kameru preko 1mpix... itd...), Samsung takodje zaobidji (softver im je prepun zabrana, tu imas samo fensi modele), od Motorole imas jedino Rokr E1 za male pare i koji je extra fon, ostalo slab izbor. Motorolu V3 zaobidji u sirokom luku.

K610 ti je super stvar, dosta sam se igrao sa tim telefonom i samo pohvale imam za njega.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Imaš li kakvog iskustva sa ROKR E1? Trajanje baterije? Da li je font malo veći (bilo bi vrlo poželjno) ?

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Imao sam ja iskustva sa motorolom rokr e1 ! Trajanje baterije je bilo dosta dobro, i do 4 dana kada ne pustam mjuzu i ne slikam. A za font se nesecam.
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Tha_Maddog napisao: F81 mi se čini kako sasvim okej telefon, samo me malo brine navikavanje na tastaturu, da li neko iz iskustva može da mi kaže da li je mnogo zeznuta?
Pa meni je tastatura BS EF81 sasvim OK. Kada se naviknes zapravo je odlicna. Medjutim svejedno preporucujem da je isprobas u radnji pre kupovine.

Ako se ne koristi MP3 plejer, i ako je bluetooth iskljucen onda ni baterija ne traje prekratko. Inace ekran je veliki i prikaz dovoljno jasan.

Odgovori