K500i vs. CX65

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ppavlovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 06:19

K500i vs. CX65

Post od ppavlovic »

Treba mi pomoc... Sta je bolje uzeti, Siemens CX65 ili SE K500i?

Znam da Siemens ima problema sa softverom. Da li je isto i sa SE?

Koliko traje baterija kod ova dva telefona?

Interesuju me vasa ostala misljenja (za/protiv).

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Cx65 je kao model daleko ozbiljniji, ali on bas ima software problema, sa k500 si miran... ne donosi previse ali ne pravi probleme

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

k500 je dobar tel. ustvari jeftina verzija k700 moglo bi se reći, baterija je ok, prosječna 2-3 dana zavisi od korištenja, kamera ok, displej fin, osvjetljen lijepo, dobro zasićen bojama, mp3....

U pravilu simens nije nešto, a cx65 baš ima problema što sigurno znam npr. gutanje brojeva iz imenika, misteriozni nestanci memorije.... :roll:

Ako pogledaš karakteristike možeš pomisliti nema razlike, ali je razlika velika i to u korist k500 :idea:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Od ova dva telefona ja bih verocatno izabrao Siemens. Naravno K700 je nejbolje reshenje, shteta shto ne mozesh da ga priushtish. :|
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Moja preporuka sacekaj jos malo, mada znam da je to tesko, i uzmi k700 kao sto rece Dr., mnogo dobijas u odnosu na ova dva tela! :|
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

ppavlovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2005. 06:19

Post od ppavlovic »

miljex napisao:
U pravilu simens nije nešto, a cx65 baš ima problema što sigurno znam npr. gutanje brojeva iz imenika, misteriozni nestanci memorije.... :roll:
Hm... Ako si ti imao problem sa "gutanjem" brojeva iz imenika (ili bar znaš nekog ko jeste), nije li problem da su ti nestali kontakti imali u sebi naša slova (šđčćž) ? Znam da se slično desilo kada je prebačen imenik sa SIM kartice iz Nokie 3330 na (čini mi se) Siemens C55. Možda ovo nije prevazidjeno ni u CX65.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

miljex napisao:U pravilu simens nije nešto, a cx65 baš ima problema što sigurno znam npr. gutanje brojeva iz imenika, misteriozni nestanci memorije...
Koliko sam chuo Siemens je izpacio "zakrpu"(:mrgreen:) koja ispravlja znachajnije bug-ove. Nisam siguran...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ja bih se verovatno opredelio za cx65......jedino ti bugovi ali chini mi se da mi je ortak neshto govorio o tim zakrpama shto je siemens izbacio...hmmm........ :roll:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Ja bih uzeo SE... Ali kao sto rekose i ostali bolje da sacekas malo pa da uzmes K700... :roll: Siemens nesto ne pravi extra telefone, ocu da kazem vise napravi gresaka nego ispravno... Meni se svidjaju samo serije SL i SX...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Nikad ne uzmu da zavrse posao, dakle, nikad.
Nisu ni sl45 i sx1 mogli uraditi do kraja ok... ali to je siemens...
Situacija je da ce ako se ovako nastavi mozda ugasiti fabriku...

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Zakrpa nikad nije idealno rješenje, ona je uvjek ZAKRPA, a to većina prosječnih korisnika ne želi.

Prodao sam nekoliko pomenutih Siemens telefona, i ljudi su ih vraćali, na pomen zakrpe su samo započinjali svađu, po principu, nisam ja platio pola telefona, vraćaj pare.....

Ne vjerujem Siemensu, tako mu malo fali da bude dobar, ali kao što Srbin reče mogu samo u bankrot :|

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Flash-ovati telefon i nije neki problem ako se to zaista isplati, a u vecini sluchajeva se nazalost ne isplati... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

SL45 mi je najbolji Siemensov telefon kad si ga vec pomenuo... Mp3 ubija izmedju ostalog a cita i 256 mb mmc... A u pravu si da nista ne zavrse... :roll:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ako ti nije problem fleshovati ga to mijenja sitaciju,

osnovni software problemi za koje sigurno znam da postoje su isključivanje kamere pri snimanju i restart telefona, gubitak liste poziva, tačnije nekih brojeva, i gubitak brojeva iz imenika (istina vrlo rijetko ovo poslednje, ali prva dva problema skoro obavezno postoje)

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Jeste on najbolji, ali opet... to je bila era ukidanja antena a telefon ima antenu a kapicom.. ja sam ih sa ortakovog telefona gubio bar 10 puta ...

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

1.Nemam pojma šta ste sve pisali, ima mnogo da se čita, a to mi baš i ne ide...

2. Siemens ima svojih prednosti, ali ja bih se odlučio za K500(ako ti već dizajn ne smeta). Svi su već manje-više upoznati sa menijem, lepa kamera, još lepša zvona. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ne bi falilo nista uloziti koji euro vise, pa cemo da vidimo.. k700 je dosta bolji od k500, a na to sve tu blizu po ceni je i 6600 :)

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Jest, ali ako čovjeku treba 6600, ako mu ne treba symbian, ili ga ne voli onda mu je k700 bolji izbor ili možda 6230

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

I K700 ce super da mu odradi posao, ali naravno sve zavisi od kesha i materijalnih mogucnosti... 8) :mrgreen:
Mozemo mi da proshirimo prichu kako lipam N7710 ima super odnos kvalitet/cena, al' dzabe kad chovek nema para (a nemamo ni mi :mrgreen: )
Poslednja izmena od `Dr. Nick Riviera` u Uto, 18. Jan 2005. 18:00, izmenjeno 1 put ukupno.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Ako mu treba za slusati mjuzu ili gledanje spotica i sl zezalice na k700 nema sanse da tako nesto uradi... tj ima al da ga non stop ustekuje i izstekuje sto nije bas ideal

Odgovori